Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440807 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3330 -: Август 01, 2023, 09:24:50 pm »
В синастрия ,ако светилата са ранени от партн.малефик е възможно насилие.Ако аспектът е плавен,например:партньорски Марс тригон Луна-дали ще се прояви негативно,или зависи от знак?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3331 -: Август 02, 2023, 06:37:33 pm »
В синастрия ,ако светилата са ранени от партн.малефик е възможно насилие.Ако аспектът е плавен,например:партньорски Марс тригон Луна-дали ще се прояви негативно,или зависи от знак?
  за насилие в натала на жертвата квадрат Марс-Плутон
Луна в тригон с Марс в синастрията – в домашна и семейна среда насърчава сътрудничеството и ефективната работа в екип. В брака този аспект между Марс на съпруга и Луната на съпругата е благоприятен за продължаване на рода.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3332 -: Август 02, 2023, 07:23:29 pm »
В синастрия ,ако светилата са ранени от партн.малефик е възможно насилие.Ако аспектът е плавен,например:партньорски Марс тригон Луна-дали ще се прояви негативно,или зависи от знак?
  за насилие в натала на жертвата квадрат Марс-Плутон
Луна в тригон с Марс в синастрията – в домашна и семейна среда насърчава сътрудничеството и ефективната работа в екип. В брака този аспект между Марс на съпруга и Луната на съпругата е благоприятен за продължаване на рода.
Акрукс, благодаря! Майка е с квадрат Плутон/Марс в натала. Потвърждавам написаното от теб, относно аспекта.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3333 -: Август 03, 2023, 10:14:54 am »
В синастрия ,ако светилата са ранени от партн.малефик е възможно насилие.Ако аспектът е плавен,например:партньорски Марс тригон Луна-дали ще се прояви негативно,или зависи от знак?

Сафо, синастрията е въпрос на преценка, защото винаги първо се разглеждат наталните карти. Не  съществуват правила, които да посочват насилие в партньорските карти. Как ще нараниш Слънце Лъв  в аспект с Юпитер, дневна карта, ъглови или Луна в Телец в аспект с Юпитер и/или Венера, в нощна карта, и въобще Слънце/Луна с Юпитер ъглови ?
Нали, ние привличаме определен типаж партньори, значи в нашата карта е отразено, дали ще бъдем малтретирани- домашно, социално, обществено.
Пример, днес, всеки, който е със Светила в подвижните знаци и  влезе във връзка с друг ще му бъде ли упражнено насилие ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3334 -: Август 03, 2023, 12:30:22 pm »
Сафо, значи всички сме жертви на насилие, в този ред на мисли и тълкуване.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3335 -: Август 03, 2023, 12:52:14 pm »
Сафо, ти пошляпва ли си сина си, даже и веднъж ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3336 -: Август 03, 2023, 01:16:36 pm »
Сафо, ти пошляпва ли си сина си, даже и веднъж ?
Рени, не. Дори и кучето не съм пошляпвала.
 Само се карам.
« Последна редакция: Август 03, 2023, 01:21:35 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3337 -: Август 03, 2023, 02:09:26 pm »
Вероятно аспект към Юпитер спасява.
Насилствени знаци на главни оси, съвпад с неподвижни звезди с лошо влияние, светила в терми на малефици, ранени упр. на Асц. Заточени и паднали планети.
Това като натални предпоставки.
Управителите на Асц в лош дом-8/12 и упр. на 7и/или 8ми дом в 1ви.
« Последна редакция: Август 03, 2023, 02:12:30 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3338 -: Август 03, 2023, 04:03:51 pm »

 Само се карам.
Е, вербално насилие.  :)

Сафо, По принцип насилието е скрито. Планети  в своята обител, с достойнство изразходват точно толкова енергия, колкото е необходима, за съответната работа, никога в повече, за разлика от планети  в падение, заточение. Невидима планета   е обезсилена и създава проблеми, работи изкривено. В момента, и Марс, и Венера, вече са почти незабележими , в знаци, където нямат достойнства. Темите по тях излизат на дневен ред защото не работят както тряба. И все пак, Юпитер ги подкрепя. Светилата, заедно с Асц, Фортуна, сизигия, се водят светлите места в хороскопа и ако са натиснати, натива  ще носи, отраззява семейно насилие, обществено, групово, по-скоро.
Синастрично е важно къде те настъпва другия. Ако е някоя чувствителна точка, може да  го приемаш за насилие, ако темперамента ти е  сангвиничен, силен акцент върху Юпитер, Въздух. Но, ако си акцент Марс и с холеричен темперамент, може да го приемеш като съревнование, страст, възбуда ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3339 -: Август 03, 2023, 05:36:52 pm »
Рени,да..прочетох поста ти няколко пъти,докато го асимилирам.
Благодаря!
Ще изтрия моя по-горен коментар,че току виж,някой се самосезирал. ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3340 -: Август 03, 2023, 07:51:40 pm »
Сафо, аз още от пролетта, не ми харесваше, че Венера, Меркурий и Сатурн ще бъдат ретроградни  в един и същи период, но не успях да го формулирам като извод. Днес ми попадна статия за автор  на любимо детско четиво " Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада" и той казва така :" Няма нищо по-лошо от злия ум". Та, твоите питанки ми дадоха тема за размисъл в тази посока.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3341 -: Август 05, 2023, 05:28:26 pm »
Ако ще правим сравнение с литературни герои, Атос, Портос и Арамис ги припознавам с периодът след 22/25 август.
😊

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3342 -: Август 06, 2023, 12:49:28 am »
А, тука ще се намеся
Как ще нараниш..пита Рени-ми много просто, един пасивен нещастен марс и си готова жертва, ако ще и слънце в лъв и луна в телец. То даже не е нужно нищо особено да се случва, индивидът го отиграва като пасивно-агресивно поведение, защото усеща, че няма енергия да се защити-easy peasy.
Относно въпросът на Сафо-марс/луна в тригон/секстил в синастрия са много хубав аспект даже, но не гарантира дълготрайни отношения

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3343 -: Август 07, 2023, 05:29:29 pm »
А, тука ще се намеся
Как ще нараниш..пита Рени-ми много просто, един пасивен нещастен марс и си готова жертва, ако ще и слънце в лъв и луна в телец. То даже не е нужно нищо особено да се случва, индивидът го отиграва като пасивно-агресивно поведение, защото усеща, че няма енергия да се защити-easy peasy.
Относно въпросът на Сафо-марс/луна в тригон/секстил в синастрия са много хубав аспект даже, но не гарантира дълготрайни отношения
[/color]Папи,брат ми е с водолейски Марс,знаков тригон с Луната ми.Един познат също,некръвен роднина.Спада ми енергията около тях. :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3344 -: Август 07, 2023, 05:31:51 pm »
Помня журналистката от Видин,изнасилена и убита .Тя имаше Марс в овен и Слънце в лъв.