Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440728 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3345 -: Август 07, 2023, 07:10:50 pm »
Помня журналистката от Видин,изнасилена и убита .Тя имаше Марс в овен и Слънце в лъв.

Не знаем у на Асц какъв му е статуса и дали подкрепя Асц, за да определим качеството на живот, Господарят на хороскопа, доколко ще има външна подкрепа, Хилег . Тогава вече Марс Овен- Слънце Лъв, Слънце Лъв- "питер Стрелец и т.н. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3346 -: Август 07, 2023, 09:33:19 pm »
Да,така е
Рени.Сетих се за жената...и първосигнално написах.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3347 -: Август 08, 2023, 05:15:15 pm »
Марс по ъглите или в знак на 1-ви или 7 -ми дом, даже откъм 12-ти или 6-ти , винаги привлича насилие, защото той самия това излъчва. И ако натива попадне или живее в условия, които подкрепят такова поведение, веднага се включва темата насилие- безсилие, насилник- жертва. С особена сила важи за женска карта. При мъжете  родени по новолуние и с Венера, която първа изгрява, няма преди нея планета и то на изток. Много комбинация могат да създават насилие, но ако нещо друго  балансира или самата комбинация няма условия да се прояви така си остава само като намерение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3348 -: Август 09, 2023, 09:09:42 am »
Марс в седми имам, даже е в квадрат с диспозитора на слънцето. Веднъж ме е пердашил мъж, бившия съпруг. Отежняващо вината обстоятелство - бях бременна.
Родителите ми не са ме били, диспозитора на слънцето е в десети дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3349 -: Август 09, 2023, 10:31:05 am »
Тери,  при партньора значи е имало условия, които ти си провокирала с ъглов Марс. При теб, Марс води аспекта с Юпитер. Значи Марс е  западен, нощен, затваряща квадратура и повече "женски", а това не е в неговата природа и на моменти може да става "зъл, лош", така че да привлича с действията или бездействието си грубост, насилие, битки.  :(
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3350 -: Август 09, 2023, 01:19:27 pm »
Рени,защо Марса на Тери да е западен,след като е преди Слънцето,във водолей?
Нещо като изповедалня стана,но явно имам нужда.Аз не съм бита и тормозена от родители.
Обаче,през целият ми живот около мен имаше хора от определени среди,трябваше винаги да се съобразявам.През нас минаваха всякаква паплач(затворници),баща ми беше надзирател в затвор няколко години.
След това докато работех в Илиенци(телефонен техник),нямаше мобилни все още,групировките бяха с предимство и трябваше да се действа веднага и на момента.
След като се омъжих,напуснах работа по настояване на мъжа ми и уж всичко беше наред,докато не разбрах,за големия брой "леки жени",настанили се трайно в живота ми.
По това време,дирекция Марс беше на асц ми.В солара асц овен,8ми в скорпион,а Марс съвпад Уран в 1ви сол.дом.Искането ми за развод провокира такава наказателна акция,че вече нищо не е същото.
Когато прогресивен Марс стигне асц,сигурно ще е екшън отново.

sss_sss

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3351 -: Август 09, 2023, 03:17:49 pm »
Марс по ъглите или в знак на 1-ви или 7 -ми дом, даже откъм 12-ти или 6-ти , винаги привлича насилие, защото той самия това излъчва. И ако натива попадне или живее в условия, които подкрепят такова поведение, веднага се включва темата насилие- безсилие, насилник- жертва. С особена сила важи за женска карта. При мъжете  родени по новолуние и с Венера, която първа изгрява, няма преди нея планета и то на изток. Много комбинация могат да създават насилие, но ако нещо друго  балансира или самата комбинация няма условия да се прояви така си остава само като намерение.

Здравейте. Аз имам Марс в 1 дом , на АСЦ , но да чукна на дърво, досега не съм привличала насилие. Значи явно благодарение на Венера , която също е в 1 дом, е балансирана ситуацията.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3352 -: Август 09, 2023, 04:39:43 pm »
Сафо, защото съм разсеяна и съм комбинирала Слънце и Юпитер в едно, в картата на Тери. Благодаря, че обърна внимание, за да поправя коментара си.

Тери, извинявай,  от тълкуването ми остава само това че, Марс е водещ в аспекта с Юпитер и тяхната квадратура е затваряща.  Марс доминира Юпитер чрез зловещ аспект, който един вид затваря цикъла им и е по-малко ефективен и "по-женствен", свързан с по някакъв начин с упадък, раздор, конфликт в посочените теми.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3353 -: Август 10, 2023, 12:29:43 am »
Папи,брат ми е с водолейски Марс,знаков тригон с Луната ми.Един познат също,некръвен роднина.Спада ми енергията около тях. :)
Спада ти енергията, защото имаш Слънце във Водолей, заточено по знак

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3354 -: Август 10, 2023, 11:25:47 am »
На моя брат Марса се пада точно на АЦ ми.Той е невероятен човек/ по мнение на всички , които го познават/, обаче много ме нерви и все се намира нещо , с което да ме издразни.
Общо взето всичките ми дразнители са с Марсове някъде по Ац/ ДЦ или ИЦ/ МЦ.
Имах навремето едно гадже с Марс съвпад Луната ми, страхотен секс и нищо повече.
Нарочно слагам тук синастрията ми с господина, много се учудих, че сме с еднакви АЦ. Часът му е сравнително точен.
Не ми харесва, че светилата му са в мои 6/12 дом. Най - големия проблем до тук е комуникацията ни. Заблудила съм се за Мерковете, че са зле аспектирано. Нещо не можем да се разберем чрез писане или по телефон кой какво реално е искал да каже, докато на живо не е така.
Мен вече ме “ пере” прогресивен Марс на АЦ и се усещам каква съм невъздържана и пряма и как всичко си казвам директно.
« Последна редакция: Август 10, 2023, 11:28:27 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3355 -: Август 11, 2023, 05:18:15 am »
Марс по ъглите или в знак на 1-ви или 7 -ми дом, даже откъм 12-ти или 6-ти , винаги привлича насилие, защото той самия това излъчва. И ако натива попадне или живее в условия, които подкрепят такова поведение, веднага се включва темата насилие- безсилие, насилник- жертва. С особена сила важи за женска карта. При мъжете  родени по новолуние и с Венера, която първа изгрява, няма преди нея планета и то на изток. Много комбинация могат да създават насилие, но ако нещо друго  балансира или самата комбинация няма условия да се прояви така си остава само като намерение.

Здравейте. Аз имам Марс в 1 дом , на АСЦ , но да чукна на дърво, досега не съм привличала насилие. Значи явно благодарение на Венера , която също е в 1 дом, е балансирана ситуацията.
Имаш ли белези,родилни петна,някакви операции за разкрасяване?Да си по-често от обикновено свидетел на скандали,катастрофи,драми?Чупиш ли разни неща,по невнимание?
Насилие в къщите на родители,при баба/дядо?
« Последна редакция: Август 11, 2023, 07:04:07 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3356 -: Август 11, 2023, 07:04:52 am »
Марс по ъглите или в знак на 1-ви или 7 -ми дом, даже откъм 12-ти или 6-ти , винаги привлича насилие, защото той самия това излъчва. И ако натива попадне или живее в условия, които подкрепят такова поведение, веднага се включва темата насилие- безсилие, насилник- жертва. С особена сила важи за женска карта. При мъжете  родени по новолуние и с Венера, която първа изгрява, няма преди нея планета и то на изток. Много комбинация могат да създават насилие, но ако нещо друго  балансира или самата комбинация няма условия да се прояви така си остава само като намерение.

Здравейте. Аз имам Марс в 1 дом , на АСЦ , но да чукна на дърво, досега не съм привличала насилие. Значи явно благодарение на Венера , която също е в 1 дом, е балансирана ситуацията.
Имаш ли белези,родилни петна,някакви операции за разкрасяване?Да си по-често от обикновено свидетел на скандали,катастрофи,драми?Чупиш ли разни неща,по невнимание?Астигматизъм?
Насилие в къщите на родители,при баба/дядо?

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3357 -: Август 12, 2023, 06:31:32 pm »
По темата за Марс в 1ви дом - на моята половинка е такъв, освен това е управител на асцендента. Изявена енергия на овен. Обича филми с бой, драма и геройство, типично мъжки сюжети, смята че всичко става със сила и това е довело до чупенето на много неща в желанието си да ги ремонтира, просто смята, че освен със сила няма друг начин. Малко е на принципа "ако не си силен или физически не си топ..като в Спарта". Така е възпитаван и в семейството. Срам го е да показва чувства и не признава душевни нужди много много. Все пак е и стелиумен козирог, всичко там е гадно, но той ще го изтърпи стоически. Само че няма кой да му закачи медала за мъките, които сам си причинява. На физическо ниво с Марс в 1ви дом - има огромен белег през цялата глава отгоре, все едно е снаждана. Не знае от къде е, може и по рождение да е. Като малък му се е стоварил билборд на главата от там има друг. Като цяло е ял и доста възпитателни шамари.
Моя марс в 12 пък по мое мнение привлича емоционално насилие от страна на околните. Или просто аз съм толкова чувствителна, че премам всичко вътрешно и усещам още самото намерение на хората да ме наранят, преди самото действие.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3358 -: Август 19, 2023, 09:59:36 pm »
Имената на хора, познати, роднини, съседи по 1ви дом ли да разглеждам, тоест, трети дом-съседи(техните имена).
В едното жилище, на същата улица, има 5 Даниели. Набеждавам Луната, упр. на 3ти дом в първи, в близнаци(двоен знак). Венера, трип. упр. в риби(двоен знак).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3359 -: Август 20, 2023, 12:27:51 pm »
Сафо, да по 1-ви дом е лично име.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“