Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440537 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3375 -: Август 28, 2023, 08:34:15 pm »
Бавен,мазен глас-какви планети/аспекти са намесени.Меркурий и Венера ли да разглеждам,и или 3ти дом?Нямам час на раждане на натива,но гласът е особено дразнещ за мен лично.Вероятно нещо ми хваща,ама не схващам. ;D

Сафо, бавен, мазен е по Земя, комбинация Земя + Вода, Сатурн, Козирог, Скорпион. Меркурий и Венера, да са вързани по някакъв начин с това. Меркурий и Венера са бавни, когато са западни преди да станат ретро и в ретро фазата.
Рени, за бавен глас-разбрах, но мазен със скорпион ли го свързваш? Венера, Луна в Скорпион.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3376 -: Август 29, 2023, 08:54:13 am »
Сафо, мазното е качество и на Земята. Много хора с акцент Земя стават сервилни в своите изяви и ако там попадат сигнификации на гласа, говора, така и ще звучат.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3377 -: Август 29, 2023, 10:21:18 pm »
Рени, благодаря!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3378 -: Август 30, 2023, 11:52:57 am »
Сафо, моля.
Смеси вода и земя, получава се кал, усещането за мазно го има, нали ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3379 -: Септември 01, 2023, 09:32:29 pm »
Сафо, моля.
Смеси вода и земя, получава се кал, усещането за мазно го има, нали ? :)
О, да! Схванах. ☺️💞

mona lisa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3380 -: Септември 05, 2023, 02:32:45 pm »
Здравейте, предстои детето ми да тръгне на ясла за първи път и погледнах, че на деня на тръгване тя има лунно завръщане - транзитната Луна е в съвпад с наталната в Скорпион, като се активират наталните й аспекти - квадрат към Марс и Сатурн, опозиция към Уран и един единствен хубав аспект - тригон със Слънце.
Струва ми се, че не случайно така се позиционират планетите, все пак съвсем нов етап започва, но ме притесняват тези негативни аспекти. Дали да изчакам Луната да премине в следващия знак или не е толкова страшно, колкото аз го виждам.
Ако Луната натално е с негативни аспекти, означава ли, че всеки месец при лунация ще се активират?
« Последна редакция: Септември 05, 2023, 02:43:52 pm от mona lisa »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3381 -: Септември 05, 2023, 02:55:24 pm »
Здравейте, предстои детето ми да тръгне на ясла за първи път и погледнах, че на деня на тръгване тя има лунно завръщане - транзитната Луна е в съвпад с наталната в Скорпион, като се активират наталните й аспекти - квадрат към Марс и Сатурн, опозиция към Уран и един единствен хубав аспект - тригон със Слънце.
Струва ми се, че не случайно така се позиционират планетите, все пак съвсем нов етап започва, но ме притесняват тези негативни аспекти. Дали да изчакам Луната да премине в следващия знак или не е толкова страшно, колкото аз го виждам.
Ако Луната натално е с негативни аспекти, означава ли, че всеки месец при лунация ще се активират?
гледа се картата на завръщане на Луната, лунар + натал
тригонът със Слънце ще оказва положително влияние, Слънцето е личността на човек, неговото Аз, а освен това като естествен у-л на 5д. - игри деца, забавления, детската градина, но се гледа изцяло лунара, а не само Луната, която в натала има и нехармонични аспекти

mona lisa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3382 -: Септември 05, 2023, 03:18:51 pm »
Здравейте, предстои детето ми да тръгне на ясла за първи път и погледнах, че на деня на тръгване тя има лунно завръщане - транзитната Луна е в съвпад с наталната в Скорпион, като се активират наталните й аспекти - квадрат към Марс и Сатурн, опозиция към Уран и един единствен хубав аспект - тригон със Слънце.
Струва ми се, че не случайно така се позиционират планетите, все пак съвсем нов етап започва, но ме притесняват тези негативни аспекти. Дали да изчакам Луната да премине в следващия знак или не е толкова страшно, колкото аз го виждам.
Ако Луната натално е с негативни аспекти, означава ли, че всеки месец при лунация ще се активират?
гледа се картата на завръщане на Луната, лунар + натал
тригонът със Слънце ще оказва положително влияние, Слънцето е личността на човек, неговото Аз, а освен това като естествен у-л на 5д. - игри деца, забавления, детската градина, но се гледа изцяло лунара, а не само Луната, която в натала има и нехармонични аспекти

Благодаря, Акрукс! Построих такава карта натал + лунар с дата на Новолунието на 15ти септември. Венера и Слънце попадат в 5ти натален дом на дъщеря ми, това ми дава някакво успокоение. Пети дом от Лунара попада в първи натален.
Всичко ще бъде наред :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3383 -: Септември 05, 2023, 05:54:46 pm »
Папи, мъжете родени по новолуние по-трудно се самоопределят, живеят чрез другите, обикновено жените ги избират; самци, даже и във връзка, експериментатори, остават вечно млади или това демонстрират, и като  поведение, и като визия; инфантилни. Силно зависими от инстинктите си. Обратно, жените родени по пълнолуние  са силно амбициозни по отношение на правилния избор, раждат се зрели, осъзнати, трудно жертват сигурността и материалното от връзката/-те с другите.

Мерси, Рени

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3384 -: Септември 05, 2023, 05:59:15 pm »
mona lisa, всеки месец ще се активират, но всеки месец ще активират различни житейски теми/ сфери, всеки месец Луната й ще получава различни аспекти, така че, нагласата и реакциите ще са оцветени по различен начин.
Първи дом и неговият управител какъв  е техния статус, и  по транзит. Щом тръгва на ясли, би трябвало да е на 3 г, ако е така, у3 разглеждаш и каква е връзката с у1. Нали, всички деца, родени на тази дата, ще им започва възврата на Луна, и ако всички майки/ защото Луната е и мама/ са така фатално настроени и чакат Луната да премине в Стрелец, няма да има кой да смее, плаче, пада, става и т.н. в яслите ?!  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3385 -: Септември 05, 2023, 06:00:07 pm »
Папи, моля.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3386 -: Септември 06, 2023, 09:50:12 am »
Здравейте, предстои детето ми да тръгне на ясла за първи път и погледнах, че на деня на тръгване тя има лунно завръщане - транзитната Луна е в съвпад с наталната в Скорпион, като се активират наталните й аспекти - квадрат към Марс и Сатурн, опозиция към Уран и един единствен хубав аспект - тригон със Слънце.
Струва ми се, че не случайно така се позиционират планетите, все пак съвсем нов етап започва, но ме притесняват тези негативни аспекти. Дали да изчакам Луната да премине в следващия знак или не е толкова страшно, колкото аз го виждам.
Ако Луната натално е с негативни аспекти, означава ли, че всеки месец при лунация ще се активират?
Тя тези тежки натални аспекти ги носи в себе си и със себе си. Никога и при никакви обстоятелства няма да избяга от тях. Целта е да ги свикне и отработва от добрата страна доколкото е възможно, както и да се въздигне след тежките уроци. Разбира се, че не е случайна конфигурация на започване на новия етап, но това е само едно от многото.
Можете, разбира се да изчакате Луната в Козирог по транзит като по този начин ще смените фокуса, но не и обстоятелствата. И преценете преценете какво друго ще задействате.
Но най-вече не забравяйте, Луната това сте Вие, майката. Оттам нататък си пофилософствайте за себе си. Защо детето ми е с такъв натал, къде съм аз, какво да направя, за какво съм виновна и др.
(Ето, сега, още не е започнала яслата, а Вие вече я обичате на фал старт и фатализъм).

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3387 -: Септември 06, 2023, 11:15:51 am »
Не означава. Тези аспекти на Луната могат да намерят изражение в определени периоди. Не във всеки лунен възврат, но в някой с по-голяма вероятност.
Да вменяваш вина на някого, че нещо е дефектен и като такъв виновен, щото детето му е с такъв и такъв натал, не му помага особено. Вменяването на вина е деструктивно. Майката не избира натала си, не може да е нещо кой знае колко по-различно от него. А едно дете, за да е нейно, все трябва да има астрологично допирни точки с нея.


mona lisa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3388 -: Септември 06, 2023, 02:50:16 pm »
Да, признавам си, че съм драматично настроена, но искам единствено детето да не се травмира и да се адаптира възможно най-лесно.
 
Относно наталната и карта... много държах да родя естествено и тя сама да избере кога точно да се появи. Изненадах се на скорпионската Луна, при това с толкова твърди аспекти, но това е живота. Тепърва ще се опознаваме все по-дълбоко с нея.

Благодаря на всички, които ми отговориха.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3389 -: Септември 07, 2023, 03:40:36 am »
Всички майки се вълнуват при постъпване на детето в ясла, това е преди всичко адаптация на майката, детето е отражение, бих казала цял живот, но особено в невръстна възраст, защо ли древните са нарочили именно Луната за управител на тази област. Детето инстинктивно се настройва на вълната на майката и я копира. Трябва да работите върху себе си и своята нагласа, то ще бъде такова, каквато сте Вие, независимо от наталната Луна, защото задача на майката е да скъса пъпната връв във всяка възраст, пол и ситуация.
С вяра и убеждение в утрешния ден и прогреса, защото всъщност яслата е благословия поради 100 причини, аз съм й голяма фенка и мога да изброявам до припадък. Във всичко има баланс и не всичко е цветя и рози, но като дръпнеш чертата ползите надделяват, както и философията.