Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441478 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3450 -: Октомври 20, 2023, 10:46:17 am »
Да горния съвпад със слънцето ми аспектира венера и нодалната ос, а това ретроградие върху луната ми го има и този декември, и следващия.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3451 -: Октомври 21, 2023, 12:38:54 pm »
Въпрос към разбиращите от антични предиктивни техники:
Относно определяне на хронократора чрез директирания асцедент - същият е в терма на марс, но аспектира точно с опозиция натално слънце. Разбирам, че слънцето става хронократор за периода? Или марс си остава, а слънцето е подуправител?

Код внимание за термите на Марс и Сатурн, хубавото е че, на Марс са кратки около 3 г.
Щом като директираната терма на АСЦ е в Марс, гледаш дали, Марс по натал е важна планета за теб и тогава годината,периодът е важен, значим- дали е управител на Асц, на хороскопа, е Алкокоден, упр. на сизигията и т.н.
При теб хронократори са : Марс, Сатурн, не разбрах кой е управителят на подпериода, и профекционният управител. В година с управители два малефика е добре да се внимава и спазват всички указания и знаци по пътя. Разгледай как са поставени в натала, за да разбереш откъде може да изскочат неприятни ситуации.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3452 -: Октомври 21, 2023, 01:02:54 pm »
Аз казах ли че товс залязване на слънцето ме притеснява. Профекционния тази година е меркурий, догодина луна. Тогава дир асцедент я квадратира.
Макар да четох, че дори в терма на малефик ако дир. асцедент прави аспект с бенефик намалява лошото влияние.
Марс ми е малефика извън секта в собствена терма и с управител сатурн.

Подпериода по фирдар е на венера, с марс й е управител и е в негова терма.
« Последна редакция: Октомври 21, 2023, 01:04:51 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3453 -: Октомври 21, 2023, 04:47:43 pm »
А колко спокойно си живеят онези,които нямат идея,че са Фирдар на Сатурн и терма на малефик.
Тери,Марс при теб е в 7ми и е упр.на 4ти.
Обаче си профекция в близнаци,а догодина в рак.
Според мен профекция трябва да е в марсов знак ,за да има малефично влияние лично за теб.
При мен също дирекция асц е в терма на малефик-Сатурн.
Профекция асц е в скорпион.Дотук 2 малефика са хронократори.
Фирдар на Юпитер съм(натално е в скорпион),подфирдар на Марс.Дотук 3 малефика са хронократори.
Сол.асц е в риби.
Дирекция Сатурн е точен тригон Слънце,упр.на 4ти.
Дирекция Луна е в 4ти ,точен тригон нат.Марс.
Прогресивна Луна е в 1ви съвпад дирекция Марс.
Сатурн е упр.на Слънце и сезигия.
Триплицитетен упр.на асц.(за дневно раждане),близнаци.
Лунното затъмнение аспектира Сатурн със съвпад.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3454 -: Октомври 21, 2023, 08:05:03 pm »
А колко спокойно си живеят онези,които нямат идея,че са Фирдар на Сатурн и терма на малефик.

Точно същото си мислех днес! Какви хубави времена бяха когато смятах, че най-страшното в астрологията е Плутон  ;D

А спрямо локус фортуна каква ти е динамиката в картата? Нали за нея казват, че е свързана с тялото и живота, всичко на физическо ниво.

Аз през 2025 съм с профекция първи дом, където е Сатурн. Соларът за 2025 г. го треперя от 10 години. ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3455 -: Октомври 21, 2023, 08:33:48 pm »
Тери,ако локус фортуна е едно и също с парс фортуна,натално е в 28*на дева,където имам Плутон(26*).
Дирекция Сатурн хвърля ляв аспект към точката,а по дирекция Тя е в скорпион в опозиция прогресивен Марс.
Прогресивна ПФ е в 12* на дева сега ,на южен възел.
Лунното затъмнение освен ,че аспектира тао квадрата ми,е и точен съвпад с дирекция СВъзел.
« Последна редакция: Октомври 21, 2023, 08:36:07 pm от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3456 -: Октомври 21, 2023, 09:13:23 pm »
Сафо, виж тук какво е писано за транзита на Сатурн спрямо проф. асцендент.

https://astra.la/forum/index.php?topic=1131.0

Догодина като си профекция стрелец, Сатурн в риби ще транзитира 4-ти дом от проф. асцендент. Предполагам, че по същия начин могат да се гледат и транзитите на Юпитер например, който ще ти излезе в първи дом, натално и в седми спрямо проф. асцендент.
« Последна редакция: Октомври 21, 2023, 09:15:07 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3457 -: Октомври 22, 2023, 08:33:43 pm »
Тери,разглеждам така транзитите спрямо профекции.Профекции на всички планети гледам също коя къде попада.В опозиционният знак много тегаво ми е било винаги,то всички идват огледално(натални планети),в опозиция.
Сол.асц сега ми е в съвпад със Слънцето ти. :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3458 -: Октомври 22, 2023, 09:15:23 pm »
Да, видях ти сол. асцендент  :) а дир. ти Венера е в точен съвпад с моята натална. :-*

Аз сега за първи път погледнах така транзитите и си обясних защо бившият ми мъж се изнесе при тр. Сатурн в третия ми дом. Вярно, че опозираше Венера, но все пак транзита не беше в ъглов дом (а и той при мен е на ъгъл и управлява ъглов дом). Във везни тогава е транзитирал 4-ти от проф. асцендент.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3459 -: Октомври 23, 2023, 08:51:14 am »
Тери,щом Сатурн е транзитирал през 4ти профекционен,значи е управлявал 7ми профекция,а марс по профекция е там(козирог).Проф.Слънце е във водолей,където е нат.Марс.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3460 -: Октомври 23, 2023, 11:10:45 am »
Много са ми трудни тези профекции, кое къде отива, елементарно е, но аз имам някакъв проблем да си го представя. Еле пък кой е управителя на проф. домове - абсурд :-[

А транзитен сатурн освен спрямо проф. асцедент, спрямо профектираните планети гледа ли се?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3461 -: Октомври 23, 2023, 01:23:36 pm »
Тери,вероятно всичко се гледа.
Виж сега,щом профекция асц е била в рак-значи Луната е упр.на проф.асц.А тя по профекция е в скорпион.Козирог в този случай е на к7 по профекция.Ти имаш Марс опозиция 1ви по натал.Значи профекция Марс е в козирог.Сатурн става упр.на профекция 7ми дом и транзитира през 4ти по профекция.Транзита на Сатурн затваря тао между 1 и 7ми домове по профекция,а той е упр.на 7ми в натала.Профекция Уран е във везни.
Разбира се и в солара трябва да има указания.След това разгледай и транзитите на бързите планети,не съм сигурна кой е задействал събитието,Марс?Нали той руши.Освен това ,тогава е и управител на 10ти дом по профекция-статуса.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3462 -: Октомври 24, 2023, 10:25:15 am »
Сафо[/b, ]Сатурн, фирдар на Сатурн,  не са виновни за несполуките, страховете, трудностите на хората. Чрез планетите нещата добиват форма или това е още един поглед върху случващото се. 

Тери, ако нещо не ти импонира, не го схващаш, не го ползвай, не е задължително, да кажем към момента. Има толкова други прогностични техники.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3463 -: Октомври 24, 2023, 12:07:51 pm »
Рени,не го виня(Сатурн),друго имах предвид.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3464 -: Октомври 24, 2023, 03:51:52 pm »
Сафо, разбрах какво имаш предвид. И не, не живеят /по-/спокойно тези, които са в период на Сатурн и не знаят за Сатурн. Затова е и такъв коментарът ми " Чрез планетите нещата добиват форма". Ти поне знаеш защо е такъв.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“