Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441067 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3480 -: Ноември 14, 2023, 08:44:09 pm »
При мен прогресивна Венера в момента е ретро.

Няма такова нещо "в момента е ретро". Ако си родена с директна, то значи повече от 40 години ще си с ретро Венера по прогресия.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3481 -: Ноември 14, 2023, 09:57:17 pm »
Да, Тери, точно така - повече от 40 г. трая тази ретроградност, още 15 години прогресивна Венера ще ми бъде ретроградна.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3482 -: Ноември 14, 2023, 10:03:47 pm »
Долният съвпад със слънцето преживяла ли си го? Какви събития си имала?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3483 -: Ноември 15, 2023, 05:22:09 pm »
Поглеждам преди малко дирекции на един мой познат,който е с опозиция по оста 5/11 домове.Сега опозицията е съвпад асц/дсц по дирекция.Вероятно ще засегне връзки/взаимоотношения.Юпитер/Луна/Уран на асц(по дирекция)-Слънце/Марс на дсц.
Луната е упр.на 7ми дом при него.Дали ще има изненади с уран там.Записа някаква специалност в университета тази година.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3484 -: Ноември 15, 2023, 05:35:32 pm »
Поглеждам преди малко дирекции на един мой познат,който е с опозиция по оста 5/11 домове.Сега опозицията е съвпад асц/дсц по дирекция.Вероятно ще засегне връзки/взаимоотношения.Юпитер/Луна/Уран на асц(по дирекция)-Слънце/Марс на дсц.
Луната е упр.на 7ми дом при него.Дали ще има изненади с уран там.Записа някаква специалност в университета тази година.
разгледай му дирекциите, има качени тълкуването на аспектите в темите за полезни статии, Стреличка ги беше качила преди време
https://astra.la/forum/index.php?topic=70.msg342#msg342
« Последна редакция: Ноември 15, 2023, 05:41:00 pm от akruks »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3485 -: Ноември 15, 2023, 08:44:08 pm »
Долният съвпад със слънцето преживяла ли си го? Какви събития си имала?

Тери, ако имаш предвид съвпад прогр. Слънце с прогр. Венера - преди 6 години - тогава родих.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3486 -: Ноември 15, 2023, 09:44:04 pm »
Уау, супер! Явно винаги дава важно събитие тази прогресия. Аз се жених при този съвпад.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3487 -: Ноември 16, 2023, 03:44:51 pm »
Уау, супер! Явно винаги дава важно събитие тази прогресия. Аз се жених при този съвпад.

Тери, да потвърждение за щастливо събитие.
Дай астрологичен жокер кога да очакваме отново благоприятни звездни конфигурации по погресия?
В момента наприемр прогр. слънце е опозиция на прогр. луна, но това е доста често явление.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3488 -: Ноември 16, 2023, 07:55:02 pm »
Това въобще не е често явление, нарича се прогресивно пълнолуние и в един човешки живот се случва 2-3 пъти, в зависимост от наталната лунна фаза. Аз съм преживявала веднъж, например.

Виж в кой дом е, в кой дом е било прогресивното новолуние преди 14 години, аспекти с натални и прогресивни планети, аспекти по транзит към наталната карта.

Колкото до благоприятните конфигурации по прогресия - не знам. Не може да се каже кое точно ще е благоприятно, зависи от конкретния Натал.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3489 -: Ноември 19, 2023, 06:04:01 am »
Имали ли сте години в които соларен асц е в един и същи знак с профекция асц?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3490 -: Ноември 19, 2023, 08:22:32 am »
Имали ли сте години в които соларен асц е в един и същи знак с профекция асц?

Ха, два пъти дотук засичам - в годината, когато се ожених (предложението когато беше, сватбата беше на следващата) и в годината на делото за развода (той се беше изнесъл няколко години преди това).

Друга важна година ми е била профекция домът, в който е Венера и соларния асцендент в телец.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 87
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3491 -: Ноември 19, 2023, 12:55:03 pm »
И аз се поразрових, и намерх само 3 години. Единият път в  Скорпион - сдобихме се с жилище с мъжа, което стегнахме от нулата. Другият в  Телец - родих, и третият в  Стрелец - напуснах работа и се преместихме в настоящият апартамент. Това в  рамките на 13 години. Следващият съвпад ще е след 8 години.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3492 -: Ноември 22, 2023, 10:18:47 am »
Имали ли сте години в които соларен асц е в един и същи знак с профекция асц?

Намерих 3-4 такива минали съвпадения, двете много ранни, на пръв поглед изглеждат като години, свързани с някакви образователни степени - когато стм тръгвала на детска, основно, гимназия и университет :), което си е в реда на нещата някак, особено първите две изобщо не се сещам с какво друго да ги свържа. Догодина обаче и двамата с мм имаме съвпад на соларния с прогресивния асцендент по знак, да видим уроците по каква линия ще бъдат. На малкия, който живот и здраве ще тръгва на училище - сол. Асц. точен съвпад батален МЦ.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3493 -: Ноември 23, 2023, 05:35:34 am »
Имали ли сте години в които соларен асц е в един и същи знак с профекция асц?
Благодаря за споделеното.Има особености и при мен.Година в която сол.асц е в лъв ,4 ти дом,профекция асц.също нищо съществено на пръв поглед .
Но,профекция Слънце и Меркурий идват в Овен,а Марс по профекция в близнаци.Тоест,Меркурий и Марс са взаимна рецепция по управление.
Профекция асц в лъв съм била и когато родих,но тогава сол.асц е в Дева ,на к5 ,а сол Марс на асц в Дева. Тоест,отново има рецепция Меркурий/Марс и то двойна.
Важно е ,коя е подчертаната планета и дали е ъглова.При мен Слънце ,натално е в 10дом ,водолей.
« Последна редакция: Ноември 23, 2023, 06:11:18 am от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3494 -: Ноември 23, 2023, 12:46:24 pm »
Имали ли сте години в които соларен асц е в един и същи знак с профекция асц?
разгледах стари солари, имала съм сол. АС в същия знак и дом, където е АС профекция – К8 с Луната на куспидата/ сол. Луна в същия знак в сол. 12д. - през тази соларна година претърпях три интервенции, свързани с женски органи, кръвоизливи, престой в болница, беше кошмар в средата на солара