Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440524 пъти)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3495 -: Ноември 27, 2023, 09:18:05 am »
Хм, гледах да са в същия знак, но не и по дом, пак съм се поразсеяла малко аз - ще редуцирам явно бройката.

Акрукс, важното е, че е свършил този период. Луна какво управлява в твоята карт

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3496 -: Ноември 27, 2023, 06:12:45 pm »
Хм, гледах да са в същия знак, но не и по дом, пак съм се поразсеяла малко аз - ще редуцирам явно бройката.

Акрукс, важното е, че е свършил този период. Луна какво управлява в твоята карт
  това беше преди 40г., после ходих два пъти на море - 20 дни с родителите, 2 седмици с приятелка...
Луната ми в натала управлява 11д.

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3497 -: Декември 31, 2023, 05:28:19 pm »
Здравейте, имам въпрос за една синастрия. Когато на М Луната попадне на IC на А ( IV дом е в риби ) , това значи ли , че М и А в предишен живот са били от едно семейство или това по един показател в абсурдно. И Марса на М направи съвпад с  южния възел на А в знака Телец в 6 дом на А.Пак ли говорим за познанство от минал живот щом има и Южен възел.
Благодаря

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3498 -: Януари 02, 2024, 06:14:40 am »
Здравейте, имам въпрос за една синастрия. Когато на М Луната попадне на IC на А ( IV дом е в риби ) , това значи ли , че М и А в предишен живот са били от едно семейство или това по един показател в абсурдно. И Марса на М направи съвпад с  южния възел на А в знака Телец в 6 дом на А.Пак ли говорим за познанство от минал живот щом има и Южен възел.
Благодаря
Възможно е,няма как да сме сигурни.Сегашният живот е важен.Луните на хиляди хора пападат на мое к4,и какво?

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3499 -: Януари 02, 2024, 06:58:40 am »
Може ли Луната да е сигнификатор за недвижимо имущество? Изобщо, при разглеждане на натална карта кои са сигнификаторите за недвижимо имущество?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3500 -: Януари 02, 2024, 12:27:39 pm »
fly, връзките  с участие на южен възел, по-скоро могат да дадат индикация за минали преживявания. 4-ти дом е много личен дом и щом партньорска планета го активира, означава, че допускаме този човек много близо до себе си и личния ни живот.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3501 -: Януари 02, 2024, 12:28:19 pm »
Може ли Луната да е сигнификатор за недвижимо имущество? Изобщо, при разглеждане на натална карта кои са сигнификаторите за недвижимо имущество?

Може, ако има вртзка с 4-ти дом и всеки производен 4-ти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3502 -: Януари 02, 2024, 04:11:57 pm »
fly, връзките  с участие на южен възел, по-скоро могат да дадат индикация за минали преживявания. 4-ти дом е много личен дом и щом партньорска планета го активира, означава, че допускаме този човек много близо до себе си и личния ни живот.
Благодаря на Рени и Сафо за коментарите.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3503 -: Януари 02, 2024, 09:19:15 pm »
Може ли Луната да е сигнификатор за недвижимо имущество? Изобщо, при разглеждане на натална карта кои са сигнификаторите за недвижимо имущество?
Недвижимо имущество показва 4-ти дом и планети в него

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3504 -: Януари 02, 2024, 09:31:08 pm »
Здравейте, имам въпрос за една синастрия. Когато на М Луната попадне на IC на А ( IV дом е в риби ) , това значи ли , че М и А в предишен живот са били от едно семейство или това по един показател в абсурдно. И Марса на М направи съвпад с  южния възел на А в знака Телец в 6 дом на А.Пак ли говорим за познанство от минал живот щом има и Южен възел.
Благодаря
Ако мъжка Луна попада в 4д на жената – ще обича да ѝ ходи на гости и ще се чувства добре обгрижен при нея, ще си отпуска душата; обратното – женска Луна в 4д на мъжа може да поиска да остане в неговия дом завинаги или да побърза да си тръгне, ако не осъществи контакт с дома.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3505 -: Януари 03, 2024, 05:24:11 pm »
Как разглеждате триплицитетните управители по години?Например при мен,упр.на асц (въздушен),дневно раждане ,са Сатурн,Меркурий и Юпитер.По 25години ли горе/долу се разделят?Тоест,от 0 до 25г.е Сатурн,от 25 до 50г.е Меркурий и от 50 нагоре е Юпитер.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3506 -: Януари 03, 2024, 05:32:42 pm »
Не би ли трябвало по годините, които съответстват на планетата:
Слънце 18
Луна 25
Меркурий 20
Венера 8
Марс 15
Юпитер 12
Сатурн 30
Като третият триплицитетен управител е до края на живота
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3507 -: Януари 03, 2024, 05:41:47 pm »
Тери,в този случай,Сатурн е управлявал до 30-та ми година,след това Меркурий още 20-до 50,и сега съм под упр.на Юпитер.
От трите планети,Юпитер е най-зле.Сатурн е в дом на радост,Меркурий е в собствен триплицитет,а Юпитер в скорпион ,в лош дом-6ти,дневна планета под хоризонта.
Нали по триплицитетните управители се тълкува коя част от живота ще е най-благоприятна.
« Последна редакция: Януари 03, 2024, 05:50:30 pm от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3508 -: Януари 03, 2024, 07:48:24 pm »
Да, гледат и на слънцето, и на асцендента, но при теб е все едно щото са все въздушни знаци. Ако цъкнем с прецесия, вторият период ти е най-добър - на луната в телец, нали тъй? Последната половина пак не е цвете - Марс в риби, малефик извън секта.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3509 -: Януари 04, 2024, 05:47:01 am »
Да, гледат и на слънцето, и на асцендента, но при теб е все едно щото са все въздушни знаци. Ако цъкнем с прецесия, вторият период ти е най-добър - на луната в телец, нали тъй? Последната половина пак не е цвете - Марс в риби, малефик извън секта.
Да,Марс в риби и Юпитер в скорпион-свързани са нещата и като диспозитори.