Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440939 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3555 -: Февруари 26, 2024, 04:09:27 pm »
Обърнати оси ИЦ/МЦ в синастрия дали е ок?МЦ на единия е съвпад ИЦ на другия.Ще видят "края"на връзката,или?
С моят мъж сме с обърнати ИЦ/МЦ. Заедно сме от 25 години.
Благодаря!До края заедно.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3556 -: Февруари 26, 2024, 04:12:11 pm »
Акрукс,аз нямам с мъжа ми такава връзка МЦ/МЦ .Близко семейство имат.
Главата ми роди идеята за края,че единия ще види края на другия...буквално

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3557 -: Февруари 26, 2024, 05:13:33 pm »
Обърнати оси ИЦ/МЦ в синастрия дали е ок?МЦ на единия е съвпад ИЦ на другия.Ще видят "края"на връзката,или?
Това пък как ти роди главата? Връзките са по 7д. моят ДСЦ например съвпада с ИЦ на малката дъщеря, а АС ми съвпада с нейния МС, нещо нормално за членове на семесйтвото да имат повторение на оси, има дори отделна тема тук, където сме ги обсъждали и сим дала примери с оси на внука ми, неговия татко, мъжа ми, голямата дъщеря, майка ми...

Твоят МС съвпад с ИЦ на мъжа ти го виждам като професионалната ти реализация, основната ти жизнена цел се осъществява в неговия дом и семейство, и обратно.
при мойте членове в семейството ,главните оси не правят такива съвпади,затова нямам идея,че било нормално.При приятелски семейства също не отчитам такива разменени оси .Само с мъжа ми имаме обърнати асц /дсц и то точни-3*близнаци/стрелец.
« Последна редакция: Февруари 26, 2024, 05:15:16 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3558 -: Февруари 26, 2024, 08:25:01 pm »
Обърнати оси ИЦ/МЦ в синастрия дали е ок?МЦ на единия е съвпад ИЦ на другия.Ще видят "края"на връзката,или?
Това пък как ти роди главата? Връзките са по 7д. моят ДСЦ например съвпада с ИЦ на малката дъщеря, а АС ми съвпада с нейния МС, нещо нормално за членове на семесйтвото да имат повторение на оси, има дори отделна тема тук, където сме ги обсъждали и сим дала примери с оси на внука ми, неговия татко, мъжа ми, голямата дъщеря, майка ми...

Твоят МС съвпад с ИЦ на мъжа ти го виждам като професионалната ти реализация, основната ти жизнена цел се осъществява в неговия дом и семейство, и обратно.
при мойте членове в семейството ,главните оси не правят такива съвпади,затова нямам идея,че било нормално.При приятелски семейства също не отчитам такива разменени оси .Само с мъжа ми имаме обърнати асц /дсц и то точни-3*близнаци/стрелец.
Сафо, не се има предвид само кардиналните оси в натала, а също нодална ос, оста вертекс-антивертекс
Имаше някъде тук такава тема, но не я откривам, помня че писах и за внучето ми, значи е било след 2018-та, че неговата ос ИЦ–МС съвпада с Антивертекс–Вертекс на баща му, на баща му АС и Южния възел съвпадат със Северния възел на внука в 4д., нодалната ос на внука съвпада с оста АС-ДС на моя мъж... Разглеждали сме това в темата "Деца и родители", както и в темата "семейна динамика" https://astra.la/forum/index.php?topic=123.msg63712#msg63712

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3559 -: Февруари 26, 2024, 09:04:26 pm »
Акрукс, благодаря,ще разгледам,стана ми интересно.🙏🍀💫

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3560 -: Февруари 28, 2024, 07:23:04 am »
За съдебни дела и разни юридически казуси кои са основните домове и свързаните с тази тема сигнификатори? На прима виста според мен -седми и девети, Юпитер като главен сигнификатор. Това достатъчно ли е или пропускам нещо? Предварително благодаря на отзовалите се.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3561 -: Февруари 28, 2024, 11:11:48 am »
За съдебни дела и разни юридически казуси кои са основните домове и свързаните с тази тема сигнификатори? На прима виста според мен -седми и девети, Юпитер като главен сигнификатор. Това достатъчно ли е или пропускам нещо? Предварително благодаря на отзовалите се.

Да, девети дом - Юпитер- правосъдие , трети - Меркурий-договори, документи и комуникация, планети в тези домове, и техните сигнификатори. Сатурн, 10 дом има отношение към законите, дълговете и отговорностите, както и сериозността на ситуацията. Венера и седми дом е свързан с отношенията, партньорствата и законните ангажименти: бракове - разводи, партньорства- открити врагове и договори. Всичко е навързано и зависи от казуса. Ако е за наследство ще има отношение към 2- 8 домове и не само всички съдебни дела засягат финансите- лични 2 дом и тези на другите 7 дом. Луната отразява емоционални и психически щети по време и след делото, казуса.
« Последна редакция: Февруари 28, 2024, 11:22:40 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3562 -: Февруари 28, 2024, 06:05:07 pm »
Освен казаното от маймунка ,може и 12 дом да се гледа,ако делата са от криминален характер и има угроза от задържане и затвор.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3563 -: Февруари 28, 2024, 07:39:03 pm »
За съдебни дела и разни юридически казуси кои са основните домове и свързаните с тази тема сигнификатори? На прима виста според мен -седми и девети, Юпитер като главен сигнификатор. Това достатъчно ли е или пропускам нещо? Предварително благодаря на отзовалите се.
Юпитер и 9-ти дом

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3564 -: Февруари 28, 2024, 10:11:45 pm »
7 дом, там са враговете пък като водиш дела насрещната страна ти е враг. 9 -ти дом според мен няма общо. И тъй като Венера е мунданен управител на 7 дом пишем и нея.  :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3565 -: Февруари 29, 2024, 03:32:47 pm »
 Здравейте, какви аспекти се гледат при влошаване на депресията, тревожността и безсънието в картата: транзити, прогресии, дирекции ,солари?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3566 -: Февруари 29, 2024, 05:18:50 pm »
fortunades,Сатурн пресира/депресира .Юпитер увеличава .
Сатурн към светилата най-често и към управителите на асц.По транзит,прогресия,дирекция.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3567 -: Март 01, 2024, 12:36:21 am »
Здравейте, какви аспекти се гледат при влошаване на депресията, тревожността и безсънието в картата: транзити, прогресии, дирекции ,солари?
за безсъние твърд аспект между транзитен Уран и натален Меркурий, и обратно, а за депресия Сатурн набеждават, например като транзитира през 12д. Сатурн оказва влияние на психиката, ако е придружено с някой друг тежък транзит и негативен аспект; при теб тр. Уран над Марс в 12д. спуска квадрат към Луната У3, а тр. Нептун е квадрат с натален Уран и февруарското Новолуние е активирало наталната квадратура Марс У6 в 12д с Луната
Сега по-леко може да приемеш нещата, като знаеш, че и това ще мине... Уран няма да е вечно в този знак и градус.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3568 -: Март 03, 2024, 05:20:46 pm »
Някой да е срещал нещо за пренаталната сизигия в синастрия?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #3569 -: Март 04, 2024, 08:30:45 pm »
Някой да е срещал нещо за пренаталната сизигия в синастрия?
В темата за сизигия сме писали преди време https://astra.la/forum/index.php?topic=93.45

 При мен пренатално Новолуние (сизигия) съвпад с Марс от картата на пренатално Новолуние на мъжа, макар че при него сизигия е пренатално Пълнолуние, ден преди да се роди и в картата на това Пълнолуние IC съвпада с моя натален АС и с МС на малката дъщеря.