Автор Тема: Седмични карти таро  (Прочетена 89239 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #480 -: Май 21, 2016, 03:48:09 pm »
За Витце.

           Шестица пентакли             Десетка мечове                Десетка пентакли



Талисманско, тези карти не ми харесват много.  :(

Ще ти се иска да се раздаваш, да получаваш. Да има обмен някакъв между теб и друг човек. Може да си добронамерено настроена към хора, които са в неизгодна позиция, да им помогнеш. Или ти сама да получиш помощ. Но към средата на седмицата нещо ще се промени... не към добро. Да не те рани някой с кофти думички? Някоя ситуация е стигнала предела си, трябва да излезеш от нея, няма накъде повече да се развива. Това проглеждане на истината може да е малко болезнено за теб. Но близките ти могат да те подкрепят. Дори финансово.

Последната карта е Магьосникът. И теб те гони желание за нещо ново. Да не си решила да пазаруваш нещо?  :012: Много пентакли в подредбата, много десетки....
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

pavla

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 118
Re: Седмични карти таро
« Отговор #481 -: Май 21, 2016, 04:13:38 pm »
Благодаря Емма,
изгорих си зверски ръката и положението е за лекар, но когато прочетох не се сдържам да те попитам магът обърнат ли беше за да  се тълкува като измама,хитрина?
Днес лилит най-вероятно ми е на ац и в отминала опозиция с натална Лилит. Скарване, нерви и изгорена дясна ръка . Болка. С лявата даже и не мога да пиша :'(
Това ще е запомнящ се ден :91:
« Последна редакция: Май 21, 2016, 07:47:14 pm от pavla »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #482 -: Май 21, 2016, 04:20:30 pm »
Ей, Павла, какви лоши новини.  :(
Хайде, орисвам те на магическо оздравяване!  :-*

Не, Магьосник не беше обърнат. Но се загледах в картинката му, набиха ми се на очи едни китки - бели лилии/крем, червени рози. Стори ми се от значение идеята за бяло и червено, невинност, агресия, нежност и болка/бодли.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #483 -: Май 21, 2016, 05:23:21 pm »
Сега видях, че и тя е изтеглила СС. Ако една карта иска да се покаже, няма какво да я спре.
Това си е мое наблюдение. Понякога при размесването някоя карта е непослушна. Аз се опитвам да я прибера в колодата, размесвам дълго, настоятелно. И с идеята, че не искам да се появи - примерно не ми е харесала и не искам да я отчитам. Но картата на 90% се пада на първа позиция в подредбата.

Аз да се похваля, че скоро редих карти на почти непозната жена. Досега все форумно или на приятели е било очи в очи. И много ми хареса да е на непознат човек. Мацката ми се обади от морето, за да каже, че няма търпение да се прибере и отново да й редя карти. И сега разбрах какво е това да изпаднеш в нещо като "транс", не съм сигурна транс ли е, какво е. Но аз нямам никакъв спомен какви карти съм й изтеглила, нито как съм ги тълкувала.
Та така, започва да ми става безкрайно интересно с картите. На живо е още по-интересно.  :08: :clap:
Другата седмица мои приятели са ме канили в офиса им с картите в джобчето. Все още го чудя дали да отида. Но сигурно по уранически ще се впусна в тази авантюра. Ще ми е интересно, няколко техни приятелки и колежки са проявили интерес.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #484 -: Май 21, 2016, 05:42:43 pm »
За Скорпионче


       Десетка жезли              Десетка чаши                   Асо чаши




На Скорпи й е време за промяна... Нещо е стигнало до предела й.  :38:
Натоварила си се с много ангажименти, изпитваш тежест. Сякаш ти е трудно да видиш накъде те води тази пътека. Остави чуждите задължения на другите, не се нагърбвай с повече от възможностите ти да носиш. Към средата на седмицата ще ти е по-емоционално. А може да имаш хубави мигове в семейството, с деца. Да погледате дъгата. Може да е разходка някъде около водоем, фонтани. Но това ще ти даде възможност да балансираш емоциите си. Явно имаш нужда да се прочистиш от натрупаните чувства. За да се изпълниш отново с надежда, вяра, оптимизъм. Ако почувстваш нужда да поплачеш - не си го спестявай, това ще те прочисти.

Последната карта е Седмица пентакли. Сега по-скоро е седмица, в която да си търпелива и сдържана, да чакаш ситуацията да назрее, за да видиш резултатите.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #485 -: Май 21, 2016, 05:53:19 pm »
За Тренди


      Десетка мечове                  Умереността                Кралица пентакли



На Тренди й е седмица за успокоение. Дори да си имала усещането, че някой те е предал, да си имала болки, през тази седмица ще достигнеш хармония със себе си и ситуацията. Може да прогледнеш за нещо, но след отдръпване от ситуацията. После ще откриеш за себе си как да се охладиш, да се балансираш, да съчетаеш всичко, за да е в твоя полза. Малко любопитство - да не си имала някакви сърдечни грижи, аритмия, нещо необичайно по сърцето? В край на седмицата повече ще те вълнува да ти е удобно, подредено. Личен комфорт.

Последната карта е Петица жезли - явно има някакъв конфликт, който звучи фоново.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #486 -: Май 21, 2016, 06:45:26 pm »
Ема, много вещерски прозвуча с този транс.  :D При работа било то с Таро или Ленорман във форума се опитвам да "вляза" под кожата на питащия с помощта на концентрация над това, което е написал, аватара му, ако има такъв, ника, датата на пускане на съобщението.

Сложно ми е да обясня какво се е случило, Стар. Все едно някой ме изключи от мен самата, включи друга Ема, след тегленето ме върна към обичайно състояние. Какво е това - не знам. И форумно е нещо подобно, но в много по-лека форма. Защото мога да се връщам и да гледам какво съм написала и какво съм изтеглила.
И аз гледам аватарите. А ако знам как изглеждат форумистите, представям си реален образ.  :)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Седмични карти таро
« Отговор #487 -: Май 23, 2016, 03:20:17 pm »
Ема, много вещерски прозвуча с този транс.  :D При работа било то с Таро или Ленорман във форума се опитвам да "вляза" под кожата на питащия с помощта на концентрация над това, което е написал, аватара му, ако има такъв, ника, датата на пускане на съобщението.

Сложно ми е да обясня какво се е случило, Стар. Все едно някой ме изключи от мен самата, включи друга Ема, след тегленето ме върна към обичайно състояние. Какво е това - не знам. И форумно е нещо подобно, но в много по-лека форма. Защото мога да се връщам и да гледам какво съм написала и какво съм изтеглила.
И аз гледам аватарите. А ако знам как изглеждат форумистите, представям си реален образ.  :)

Ема, Стар, много инетресни мнения :) А имате ли питащи, с които ви е трудно да се свържете, под чиято кожа ви е трудно да влезете? На какво го отдавате, ако има такива?
« Последна редакция: Май 23, 2016, 03:38:27 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #488 -: Май 23, 2016, 03:52:41 pm »
Да, за някои хора ми е по-трудно. Различни причини, сигурно и лоша синастрия.

Един Козирог ми е адски труден на мен. Мой приятел е. Но той изначално е интересна личност. От една страна му се случват интересни неща, които не на всеки се случват. Срещи с други същества. Само като си помисля и настръхвам. Той е от типа хора, които хем вярват, хем не вярват в необичайните, окултните неща.
Сам за себе си е труден. И има способности да лекува с ръце - близките си.
Има Слънце, Юлв, Марс и Меркурий в Козирог. Много сме се квадратнали с него. Отделно Слънцето и нодалната му ос са в съвпад с моята нодална ос.
С него усещам, че имаме връзка, успявам да му редя карти и да ги тълкувам. Но все едно има щит, не мога да "вляза" в него.

При него проблем е, че сам отрича всичко, което му се случва. Явно защитна реакция. Но така не допуска и мен, когато му редя карти. Капсуловал се е.

С други хора ми е трудно, ако питат ей така, просто от любопитство. И не знаят какво ги вълнува. Или ги вълнува нещо конкретно и имат очакване за определен отговор. Не чуват какво им казваш. Те също са трудни. И също са се затворили, макар по друг начин - оставят вратичка за определен отговор, а другото не преминава през нея.


И конкретно нещо - една форумистка ми беше малко неясна, сама за себе си бях останала с грешно впечатление и объркана. Но след като я видях на снимка, разбрах за себе си, че съм в грешка, много по-лесно й редя карти. Според нея и по-точно.  :-* :58: :38:


Сега осъзнах, че може и аз самата да изпитвам страх да редя карти на мой приятел Козирог. За да не "срещна" неговите същества. Тоест, двойна бариера правим.

Лесно ми е с хора, които са отворени, сами искат да разбереш какво се случва и допускат да видиш какво има в тях.

Стар понякога слага бариери. Но друг път е по-отпусната, допускаща.  :58:
Весо е от тези, които чакат конкретен отговор и не виждат другото.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Седмични карти таро
« Отговор #489 -: Май 23, 2016, 04:51:22 pm »
С хора, които имат срещи с други същества и светове /стига да не си въобразяват/, трудно се получава контакт, вижда се само най-горният пласт от личността. И на хорар трудно се познава, и на Таро, и наталът не се чете правилно, а пристрастно или повърхностно, понякога и проективно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Седмични карти таро
« Отговор #490 -: Май 23, 2016, 05:33:31 pm »
Да, Лили. Така го чувствам и аз с този човек. Нито наталната му карта ми е ясна, нито с картите стигам дълбочина.
Всичко е на повърхностен слой. Той сам се е затворил. Другото вече е допълнителен фактор.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Седмични карти таро
« Отговор #491 -: Май 23, 2016, 05:41:12 pm »
Тези енергии са трудно смилаеми за повечето хора, а могат да бъдат и опасни, ако човекът не е готов да го приеме. Може би затова се налага някаква бариера, отвъд която трудно се вижда и не може да се прогнозира.

Аз също съм от хората, дето заключват най-съкровеното и интимното, оставят на показ само горния слой или един-два пръста по-надолу, не повече. И съответно в прогнозата/подредбата излизат някои по-рутинни и повърхностни неща, дълбоките емоционални вълнения остават скрити. А за да можеш да заключиш, да блокираш, също са нужни способности. Има и хора, които са като отворена книга, но това не винаги е в правопропорционална зависимост с искреността. Има и по-плитки хора, в чиято душевност и житейска история няма как да се удавиш.
« Последна редакция: Май 23, 2016, 05:47:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Седмични карти таро
« Отговор #492 -: Май 27, 2016, 04:03:53 pm »
За Тренди


      Десетка мечове                  Умереността                Кралица пентакли



На Тренди й е седмица за успокоение. Дори да си имала усещането, че някой те е предал, да си имала болки, през тази седмица ще достигнеш хармония със себе си и ситуацията. Може да прогледнеш за нещо, но след отдръпване от ситуацията. После ще откриеш за себе си как да се охладиш, да се балансираш, да съчетаеш всичко, за да е в твоя полза. Малко любопитство - да не си имала някакви сърдечни грижи, аритмия, нещо необичайно по сърцето? В край на седмицата повече ще те вълнува да ти е удобно, подредено. Личен комфорт.

Последната карта е Петица жезли - явно има някакъв конфликт, който звучи фоново.

Голяма скука беше тази седмица, чак се чудих какво да правя  :012: Върнах се към йогата и физическите упражнения. Имах леки проблеми с кръвното налягане. Това с отдръпването и проглеждането се случи. Аз такава скучна седмица не бях имала скоро  :012:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Седмични карти таро
« Отговор #493 -: Май 27, 2016, 05:20:57 pm »
За Скорпионче


       Десетка жезли              Десетка чаши                   Асо чаши


На Скорпи й е време за промяна... Нещо е стигнало до предела й.  :38:
Натоварила си се с много ангажименти, изпитваш тежест. Сякаш ти е трудно да видиш накъде те води тази пътека. Остави чуждите задължения на другите, не се нагърбвай с повече от възможностите ти да носиш. Към средата на седмицата ще ти е по-емоционално. А може да имаш хубави мигове в семейството, с деца. Да погледате дъгата. Може да е разходка някъде около водоем, фонтани. Но това ще ти даде възможност да балансираш емоциите си. Явно имаш нужда да се прочистиш от натрупаните чувства. За да се изпълниш отново с надежда, вяра, оптимизъм. Ако почувстваш нужда да поплачеш - не си го спестявай, това ще те прочисти.

Последната карта е Седмица пентакли. Сега по-скоро е седмица, в която да си търпелива и сдържана, да чакаш ситуацията да назрее, за да видиш резултатите.

 :72: Пъстра седмица беше - покупки, планински разходки  и приятни мигове със семейството, нерви около роднини, но и тях ги поставих на мястото - време беше.  :012:
Имах разни планове за другата седмица, но се провалиха, че се наложи пак да замествам.
Доволна съм - свърших нещо важно сама в работата, поех отговорност.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

pavla

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 118
Re: Седмични карти таро
« Отговор #494 -: Май 28, 2016, 03:33:42 pm »
             Тройка жезли                   Четворка пентакли              Деветка чаши

Малко противоречиви карти по значение...
За начало ще си обнадеждена за нещо ново. Може би свързано с работа, с проект, с възможност за пътуване. Това ще те ентусиазира и вече ще си представяш доброто развитие. Но след това ще има задържане. Ще ти е по-важна сигурността, може би да си близо до дома си, да не губиш позициите си, финансите си. Ако започнеш нещо ново, ще дойде момент през седмицата, в който ще трябва да го направиш стабилно това новото положение. Но сякаш задържането ще те устройва. [В край на седмицата може да си доволна и да мислиш за своето удобство. Ще се радваш, може да има много емоции около теб. Или следствие на срещи около маса с алкохол.

Последната карта е Магьосникът. Явно искаш да използваш уменията си и имаш хъс за новости. Бъди внимателна от обещания на някой. Дори да са добре парфюмирани, да изглеждат чисти, бели, невинни, може да има скрити спънки и бодли за теб.Тази карта се прояви в лицето на голямото ми дете
Емма вълшенице , благодаря ти и в другата подредба допълних , имахме среща и Х нямаше коронка, беше хубво!!!
 :clap: :38: :clap: :38: :clap: :38: :clap: :38: :clap: :38:
« Последна редакция: Май 28, 2016, 07:54:50 pm от pavla »