Автор Тема: Месечни карти таро  (Прочетена 96106 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Месечни карти таро
« Отговор #375 -: Ноември 14, 2016, 10:14:26 am »
Месечните подредби с 4 карти могат да се използват за анализиране на 4-те седмици от месеца.
Аз съм теглила така. Като цяло дава точна информация за събитията през месеца. Но се е случвало картите за 2-ра седмица да отразяват събитията от 3-та седмица. Едно такова леко разместване, което не ми е пречило.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Месечни карти таро
« Отговор #376 -: Януари 22, 2017, 08:55:42 am »
За януари: глупак - 10м - 8п

Разчетох ги като напускане/ уволнение... и след поредната интрига твърдо бях решила да напускам. Но след като е успокоих, реших да не предприемам тази стъпка - предвид че не съм намерила друга работа, и останах.  :(
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Месечни карти таро
« Отговор #377 -: Януари 22, 2017, 10:32:41 am »
Явно има какво още да учиш от това място, Скорпи.
Но си била наранена. Последната карта помниш ли я?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Месечни карти таро
« Отговор #378 -: Януари 22, 2017, 12:08:27 pm »
Явно има какво още да учиш от това място, Скорпи.
Но си била наранена. Последната карта помниш ли я?

Уф, все забравям да я поглеждам.  :38:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Месечни карти таро
« Отговор #379 -: Април 23, 2017, 05:19:28 pm »
Емма, ще те помоля за помощ.
За май месец си изтеглих умереност - 5 чаши - 4 пентакли. Използвах Друиди и Уика. Тук неясна ми е 4 пентакли. Аз мисля, че ще съжалявам за направен от мен компромис. Или може би ще бъда огорчена от сдържаното си поведение? Но тая 4 пентакли не мога да я вмъкна в картинката.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Месечни карти таро
« Отговор #380 -: Април 25, 2017, 12:26:39 am »
Скорпи, това ли е картата на Умереността от твоята колода?



Без картинките бих казала същото - може да си разочарована от компромис, обединение с някой друг. От опит да съчетаеш две или повече занимания. Четворка пентакли - ще се опиташ да намалиш щетите, да запазиш наличното. Да няма повече разпиляване, разливане, негативни емоции.
С картинките - внимавай какви отвари пиеш. Да не забъркаш някой коктейл, от който да си недоволна. И да се налага да потулваш нещо после.

Ако това е Четворка пентакли



Ферилат при друидите е свързано с алхимията. В картите ти има идея за търсене на нещо важно, скъпоценно... за съюз или хармония между тяло и дух. Но с Петица чаши е по-вероятно да си разочарована. Или да има изкушение, да опиташ някоя забранена отвара/връзка/химична реакция... Четворка пентакли в твоята колода говори за скриване на нещо важно в кутия, на тъмно.

Каква беше последната карта? Помниш ли? :58:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Месечни карти таро
« Отговор #381 -: Април 25, 2017, 07:25:07 am »
Емма, благодаря.
Дъното на колодата беше 3м, а горе 8п.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Месечни карти таро
« Отговор #382 -: Април 27, 2017, 03:31:02 pm »
Явно ще ти е разочаровано, Скорпи. И ще ти се иска да запазиш себе си.  :38:
Желая ти хубав нов месец.  :-*
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Месечни карти таро
« Отговор #383 -: Май 27, 2017, 10:13:45 am »
Скорпи, това ли е картата на Умереността от твоята колода?


Без картинките бих казала същото - може да си разочарована от компромис, обединение с някой друг. От опит да съчетаеш две или повече занимания. Четворка пентакли - ще се опиташ да намалиш щетите, да запазиш наличното. Да няма повече разпиляване, разливане, негативни емоции.
С картинките - внимавай какви отвари пиеш. Да не забъркаш някой коктейл, от който да си недоволна. И да се налага да потулваш нещо после.

Ако това е Четворка пентакли


Ферилат при друидите е свързано с алхимията. В картите ти има идея за търсене на нещо важно, скъпоценно... за съюз или хармония между тяло и дух. Но с Петица чаши е по-вероятно да си разочарована. Или да има изкушение, да опиташ някоя забранена отвара/връзка/химична реакция... Четворка пентакли в твоята колода говори за скриване на нещо важно в кутия, на тъмно.

Каква беше последната карта? Помниш ли? :58:

Емма, в края на месеца да дам обратна връзка. Изключително труден месец, вече съм без сили, покрай изпитите.
Тази комбинация я свързвам с многото оферти за нова работа и тяхното отхвърляне. Преценяйки плюсовете и минусите, си оставам на сегашната - много разочарована, но за момента това е най-добрият вариант. Последното предложение беше доста изкушаващо, но добре че разумът надделя.
Компромиси не липсваха и в отношенията ми с другите. Промених себе си и нещата потръгнаха в правилната посока.
Налага се да балансирам и да изчакам всичко да се подреди, както трябва и когато трябва.
Благодаря!
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Месечни карти таро
« Отговор #384 -: Май 27, 2017, 11:16:29 am »
Изтеглих по три карти за двамата, между които съм " разпъната" и нито аз ги пускам, нито те мен и за себе си най- долу.
Това си е мой вид подредба, така или иначе , Тарото си е Таро и показва, това което е, независимо от подредбата.
Мнения?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Месечни карти таро
« Отговор #385 -: Юни 03, 2017, 06:21:09 pm »
Уинтърче, много са ти противоречиви картите.
За първи мъж

Всичко изглежда, че е започнало добре, има някаква идея за ново начало, необремененост. Или сам той е малко вятърничев, с голям ентусиазъм подхожда във всякакви ситуации. Но Смъртта обърната - не е готов да направи някоя промяна, много мисли за миналото или ти самата не си готова да го пуснеш, защото е човек от миналото. С 4 чаши тук - или той е вечно недоволен, или на теб не ти достига нещо в тези отношения, може би емоция. Сравняваш с другите, с другата връзка.

За втори мъж

Този мъж все едно е спрял в своето развитие... Или няма желание да научи, види по нов начин ситуацията. Или отношенията ви не са се променяли продължително време, тоест го карате все по сходен начин.
С Вселената тук и обърната Тройка пентакли - явно се чудиш как да прекъснеш тази връзка. Защото я усещаш като загуба. Сякаш и да има потенциал в отношенията ви, той не прави нищо, за да го развие.

А ти между тях двамата

Гневна ли си им? Твоите карти са многопластови - от една страна може да си прекалено откровена с тях, което да ги ранява. Думите ти да са остри, порязващи. От друга страна сякаш имаш нужда от някой съпричастен мъж, който влага повече емоция или внимание, грижа към теб, без да е прилепчив. Но да е наясно със своите чувства. Или има такъв мъж, който те вълнува в момента. Петица жезли - да не се отнасяш с тези мъже все едно се съревноваваш с тях и постиженията им? Или тази конкуренция те измъчва, чакаш един от тях да покаже повече умения, за да бъде с теб.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Месечни карти таро
« Отговор #386 -: Юни 03, 2017, 07:41:01 pm »
Емс, благодаря ти! :58: :-*
Тайно се надявах на твоя поглед и тълкуване и , както винаги,  си много права и в десетката.
Временно съм се изолирала , но ми е ясно, че е затишие пред буря. Надявам се да ми дойде акъла в главата,а с него и разрешение на ситуацията,  но съм в период, в който трудно си събирам мислите.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Irena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Месечни карти таро
« Отговор #387 -: Юни 08, 2017, 04:10:41 pm »
Здравейте,
Бих искала малко помощ. Имам отношения, които вървят трудно, но и двамата не се отказваме,но напоследък като че ли започвам да губя почва...не знам, объркана съм. Не съм сигурна сериозен ли е наистина той към мен...
Ако някой има желание с молба за развитието между нас? Подозирам, че може и всичко да рухне...
Благодаря предварително!
Рени

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Месечни карти таро
« Отговор #388 -: Юли 12, 2019, 02:19:39 pm »
Ау...колко интересно...Зачетох от началото темата...Може ли да ми изтеглите мсечни карти?Трябва ли да задам някаква тематика за тълкуване или може и без тема?