Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166511 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #855 -: Юли 26, 2021, 10:36:26 pm »
Сафо, защо трябва да е свързан с роднина периода ?
Меркурий при теб има управление над АСЦ. ' Дето се вика- гледай си здравето, стига си бягала по роднини. :)
Рени,някъде бях чела,че колкото в по-краен /последен градус е Слънцето,натива е по-на последно място,не мисли толкова за себе си,колкото ,за тези около него.Ти си с такова Слънце също.
Здравето ми е добро,да чукам на дърво,около мен всички се оплакват.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресии
« Отговор #856 -: Юли 26, 2021, 10:59:15 pm »
Сафо, защо трябва да е свързан с роднина периода ?
Меркурий при теб има управление над АСЦ. ' Дето се вика- гледай си здравето, стига си бягала по роднини. :)
Рени,някъде бях чела,че колкото в по-краен /последен градус е Слънцето,натива е по-на последно място,не мисли толкова за себе си,колкото ,за тези около него.Ти си с такова Слънце също.
Здравето ми е добро,да чукам на дърво,около мен всички се оплакват.
О не, не Сафо, това си го сънувала в някой лош астро сън. Няма такова нещо. Най -ужасните хора егоисти, които съм срещала са били с анаретно Слънце. Друг е алтруистичният фактор  :)
« Последна редакция: Юли 26, 2021, 11:04:24 pm от Ребека »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #857 -: Юли 27, 2021, 10:49:01 am »
Сафо, защо трябва да е свързан с роднина периода ?
Меркурий при теб има управление над АСЦ. ' Дето се вика- гледай си здравето, стига си бягала по роднини. :)
Рени,някъде бях чела,че колкото в по-краен /последен градус е Слънцето,натива е по-на последно място,не мисли толкова за себе си,колкото ,за тези около него.Ти си с такова Слънце също.
Здравето ми е добро,да чукам на дърво,около мен всички се оплакват.

Сафо, не го приемай буквално. АСЦ- качество на живот, имидж, стил, маниер, физика и т.н.  и най-вече "Аз". Ангажирай се лично със себе си, това е най-личният дом, заедно с 4-ти. Това казах.
Слънцето без значение в кой знак е , се интересува от собствените си цели, мисия, его.
Слънце-Лъв, във висшите си прояви, предлагат благородното си рамо, подкрепят.Луната, Водата са емпатични, стига да не са наранени.
Анаретно Слънце-търси самоусъвършенстване, чрез промяна и нови хоризонти. Аз не мога да избягам от мисията на Слънце Риби, което вижда АСЦ, МЦ, в ъглов дом, да
Цитат
не мисли толкова за себе си,колкото ,за тези около него.
, само че го правя през Луната в Овен. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #858 -: Юли 28, 2021, 05:08:38 pm »
Рени,благодаря!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #859 -: Юли 28, 2021, 05:23:58 pm »
Сафо, защо трябва да е свързан с роднина периода ?
Меркурий при теб има управление над АСЦ. ' Дето се вика- гледай си здравето, стига си бягала по роднини. :)
Рени,някъде бях чела,че колкото в по-краен /последен градус е Слънцето,натива е по-на последно място,не мисли толкова за себе си,колкото ,за тези около него.Ти си с такова Слънце също.
Здравето ми е добро,да чукам на дърво,около мен всички се оплакват.
О не, не Сафо, това си го сънувала в някой лош астро сън. Няма такова нещо. Най -ужасните хора егоисти, които съм срещала са били с анаретно Слънце. Друг е алтруистичният фактор  :)
Ребека,успокои ме....Анаретно Слънце се предполага,че не е аспектирано,нали?Но е възможно да е анаретно и да има аспект,както е възможно да е в средни градуси и също да не е аспектирано.Ребека,мисля на глас,ако имаш наблюдения ,помагай.
Разглеждах солара на Yaya,тя също е с анаретно Слънце.
« Последна редакция: Юли 28, 2021, 06:01:13 pm от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресии
« Отговор #860 -: Юли 28, 2021, 06:03:25 pm »
Не съм сигурна ,че разбирам въпроса,но единият човек дори има тригон с Луна в нулев градус на Водолей. А по принцип мисля, че това е неоправдано нарочване за крайният градус на Слънцето,както за едното така и за др. твърдение   . Свободна си да не си ужасна и егоист,а всеотдайна ,защото не е от това твърдение  ;)
« Последна редакция: Юли 28, 2021, 06:05:50 pm от Ребека »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #861 -: Юли 28, 2021, 06:06:32 pm »
Не съм сигурна ,че разбирам въпроса,но единият човек дори има тригон с Луна в нулев градус на Водолей. А по принцип мисля, че това е неоправдано нарочване за крайният градус на Слънцето,както за едното така и за др. твърдение   .
Да,не се изказах правилно.Интересувам се,от тези Слънца,които познаваш и са анаретни ,дали са аспектирани.Ти ми отговори.Благодаря!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресии
« Отговор #862 -: Юли 28, 2021, 06:23:34 pm »
Сега погледнах другата злавещица  ;D и тя има аспект, само че квадрат с анаретна луна в 29 градус.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #863 -: Юли 28, 2021, 06:58:25 pm »
Сафо, Слънце 29 * 01 ' Лъв тригон Марс 29* 03 ' Стрелец . ;)
Последният градус винаги се управлява от Сатурн, "край"/"смърт"/ "криза"- "начало". Извървял си всичките 29 * от знака. 29 г е цикълът на Сатурн, помъдрял си, поне така се очаква от планети в 29*  и притежателите да изразят тази мъдрост, чрез символиката на знака, полагайки усилия, но и опирайки се на опита, традициите, да отворят новото. Много хора със Слънце, Юпитер в анаретни градуси са мисионери,  отъждествяват се с бог/боговете и така ги виждат другите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #864 -: Август 11, 2021, 08:13:25 pm »
В периода бързите планети Меркурий, Венера, Луна,  са наистина бързи и тези, които имат Лунно- Венерино-Меркуриеви прогресии, сега е много вероятно да бъдат задействани. Тези с прогресивна Луна в Дева, Близнаци, ще усетят раздвижване по темите, утре Меркурий влиза и в Дева. Бавна прогресия в знаци на Меркурий- събитие. Например, ПР Юпитер Дева тригон Сатурн Телец. Прогресивна Луна в Рак, Телец, Везни, Риби също.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #865 -: Август 11, 2021, 09:53:00 pm »
Ау, прогресивни Луна, Меркурий, Венера, Сатурн, Марс в телец при мен.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Прогресии
« Отговор #866 -: Август 29, 2021, 11:38:17 am »
Привет!

Някой има ли наблюдения, дали при навлизане на прогресивния Асцендент в Телец, може да се очаква покачване на теглото?
Наталния е Риби, а наталната Венера и слънце в Телец са във втори дом.
Отделно прогресивната Луна от Водолей преминава в Риби в 12-ти дом и наближава нат. Асцендент.
Колежката ми, която скоро ще ражда е доста притеснена за теглото си. Каза, че е качила около 16 килограма, а е в началото на 8-ми месец. Помоли ме да и погледна картата, но на мен ми се струва, че няма да успее да се справи с килограмите, защото предимно се храни със сладко.
Благодаря!


Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Прогресии
« Отговор #867 -: Август 29, 2021, 04:08:23 pm »
А тя не е ли натално предразположена с тези аспекти?
Или е от онези слаби и високи красиви Телкини, които мразим?  :D
Дълго и упорито кърмене, поне година интензивно, може да й помогне да възвърне умерени граници, дори при плюскане, ако има такива нагласа и желание.
Сега трябва да ограничи въглехидратите, което не е толкова зле. Многото килограми водят риск от прееклампсия и преждевременно раждане. Абе, сложно е, ама нали е Теле, да впрегне воля и да редува сладкото с друго  :)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Прогресии
« Отговор #868 -: Август 29, 2021, 05:08:32 pm »
А тя не е ли натално предразположена с тези аспекти?
Или е от онези слаби и високи красиви Телкини, които мразим?  :D
Дълго и упорито кърмене, поне година интензивно, може да й помогне да възвърне умерени граници, дори при плюскане, ако има такива нагласа и желание.
Сега трябва да ограничи въглехидратите, което не е толкова зле. Многото килограми водят риск от прееклампсия и преждевременно раждане. Абе, сложно е, ама нали е Теле, да впрегне воля и да редува сладкото с друго  :)

Люба, да предполагам, че е.
Винаги е била закръглена, но сега е проблем-поне по думите на лекаря.
Тя е с ниско кръвно, за сега изследванията и са окей.
За кърменето нз как стоят нещата-доктора и е казал, че гърдите също са и станали прекалено големи и се притенявал от това.
Ако трябва да съдя по сестра ми, никога няма да отслабне-двете са идентични, с големи гърди, с огроен апетит към сладкото, сестра ми е с асц.Рак, а тя е с Асц. Риби.
Иначе аз не съм  Телец, Овен съм с асц. Близнаци и съм от онези слаби и високи, които могат да хапват всичко, само че при мен проблема е с малките размери на стомаха-подува ми се, когато прекаля с храната, а оставам гладна.. т.е. ям през 2 часа, иначе ми става лошо.
Качвам и картата, защото все пак да не говорим на сляпо.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Прогресии
« Отговор #869 -: Август 29, 2021, 07:05:41 pm »
Тъкмо време й е да става майка.
Измествам темата, но ако има желание да кърми, да не се отказва! Големите гърди са предизвикателство за новородените, но има айляшки пози, в които телешки ще си лежи безметежно и ще си мръхти в безкрайно кърмене. Идилия!
Както всичко останало, и кърменето, макар да е едно от най-естествените биологични неща, стана предизвикателство за индивидите, загуби се инстинктът и непринудеността по подразбиране, а то всъщност е като дишането, толкова е нормално и лесно. И по телешки мързеливо! Манджата е винаги готова, навсякъде и по всяко време, без усилия.