Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166074 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7264
Re: Прогресии
« Отговор #885 -: Декември 18, 2021, 08:01:40 pm »
След месец прогресивен Меркурий ще направи съвпад с нат.Сатурн в 12 дом,телец.Меркурий е у1,у2,у5 домове,Сатурн е у9,у10.Дирекция СВ също е там.Освен здравословни проблеми,какво друго мога да очаквам?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #886 -: Декември 18, 2021, 08:40:17 pm »
Сафо, "здравето "ти, Меркурий, атакува личния ти статут, бъдещето, Сатурн, отлючвайки хронични страхове по тези теми,не обратното. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7264
Re: Прогресии
« Отговор #887 -: Декември 19, 2021, 06:33:00 am »
Сафо, "здравето "ти, Меркурий, атакува личния ти статут, бъдещето, Сатурн, отлючвайки хронични страхове по тези теми,не обратното. ;)
Рени,мерси! :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #888 -: Декември 19, 2021, 03:41:08 pm »
След месец прогресивен Меркурий ще направи съвпад с нат.Сатурн в 12 дом,телец.Меркурий е у1,у2,у5 домове,Сатурн е у9,у10.Дирекция СВ също е там.Освен здравословни проблеми,какво друго мога да очаквам?
А защо трябва да са здравословни проблеми? По-скоро ще правиш пари и любов нелегално, задръжки в тези сфери- личност, пари, публични изяви, изразяването ще е с материален привкус, ще предпочиташ да си добре- физически и материално, вместо да оригиналничиш и се биеш с вятърни мелници

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7264
Re: Прогресии
« Отговор #889 -: Декември 19, 2021, 04:01:42 pm »
След месец прогресивен Меркурий ще направи съвпад с нат.Сатурн в 12 дом,телец.Меркурий е у1,у2,у5 домове,Сатурн е у9,у10.Дирекция СВ също е там.Освен здравословни проблеми,какво друго мога да очаквам?
А защо трябва да са здравословни проблеми? По-скоро ще правиш пари и любов нелегално, задръжки в тези сфери- личност, пари, публични изяви, изразяването ще е с материален привкус, ще предпочиташ да си добре- физически и материално, вместо да оригиналничиш и се биеш с вятърни мелници
Акрукс,мерси!Ех,пари и любов нелегално не съм правила,но винаги има първи път. ;)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7264
Re: Прогресии
« Отговор #890 -: Декември 20, 2021, 06:13:45 am »
Сатурн е у10,освен статус,ако го разгледам като родител,то Меркурий е упр.на 4,5 и 8ми родителски домове.На свекърва ми предстои операция.Станала съм изключително стисната.Всички лични планети(по прогресия) са в телец,12 дом,без Слънце.Тоест и Слънцето е в 12д,но овен.
По 10 дом са първите братовчеди,освен споделеното за имотният казус,който не се осъществи,заради първи братовчед по майчина линия,сега има проблем и с такъв по бащина.Не аз лично,винаги брат ми е засегнат/потърпевщ.Лелите по 12 дом също,вероятно комуникацията,която липсва,съвсем ще замре.
Меркурий в 12 дом,не ми изглежда никак добре.По натал имам квадрат Меркурий -Сатурн.
Ще ровя в земята,ще копая,ще засаждам дръвчета и цветя на земята,която купихме.Тя е в едно село,така че,намерението ми е да пътувам често до там.Има камъни в мястото(Сатурн),огромни,довлечени от реката и целите в мъх.Ще градя алпинеум около тях,ще си ги запазя в автентичният им вид.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #891 -: Декември 20, 2021, 10:25:40 am »
Сафо, всеки когато Меркурий активира или го активират, здравният ти статус ще бъде ангажиран, без значение, дали получаваш медал за храбост или садиш дръвчета.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7264
Re: Прогресии
« Отговор #892 -: Декември 20, 2021, 11:00:49 am »
Сафо, всеки когато Меркурий активира или го активират, здравният ти статус ще бъде ангажиран, без значение, дали получаваш медал за храбост или садиш дръвчета.
Рени, зная това. Допълних и по производни домове..

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #893 -: Декември 20, 2021, 11:45:44 am »
Гледай първо наталния Меркурий е способен да породи събития и тогава  всичко онова, което си изброила да ангажира ума и мислите ти, да се случи в периода. После по прогресия в коя фаза е. Домът е само стаята, която ще приюти, случките, които ще създаде Меркуий/ума ти. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7264
Re: Прогресии
« Отговор #894 -: Декември 20, 2021, 02:12:46 pm »
Рени, мисля, МеркурийЯт ми може да произведе събития, защото нат. е в гокленова зона. Източен нат., сега прогресивен е западен.
А, да, умът ми такива неща съчинява, дано не се случват... Например падам, подхлъзвам се в банята(12дом) и си удрям челюстта в тоалетното казанче. Или, влизам в болница, защото докато чистя тръни си порязвам ръката, ухапва ме змия, прерязвам си вена с лозарската ножица, или си минавам с косачката през крака..... 🤕

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #895 -: Декември 20, 2021, 02:24:43 pm »
Сафо, това че, е в Гокленова зона, не означава, че може да поражда събития, а че ще има някакво участие при избора на професия, професионално занимание, евентуално. Меркурий в падащ дом не притежава възможността за изява, за действие, във Водолей няма достойнства, не е в рецепция с диспозитора си, не е фазов, тъкмо набира скорост. Значи  е редно, да овладяваш меркурианските си пориви, защото ще ти създават действителност, която не отразява реалността. Ума непрекъснато ще се безпокои, което ще рефлектира върху...еди-какво си. Но, Меркурий е в 9-ти знак от АСЦ, това, което е със знак плюс, това е Юпитеров поглед.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7264
Re: Прогресии
« Отговор #896 -: Декември 20, 2021, 08:14:10 pm »
Рени,това за погледа ми хареса само. :-* ;)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Прогресии
« Отговор #897 -: Декември 22, 2021, 01:25:18 am »
Има един аспект, който доста ме притеснява в последно време - прогр. Марс съвпад ИЦ, в момента е в съвпад с нат. Хирон; прогр. Луна и тя е в 3 дом, на 4 гр. от прогр. Марс.

Марс/У2, във втори дом, на градус от К3.

Освен всичко друго съм задълбала да чистя Авгиевия си обор. Душевна психоанализа + физическа хирургия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7264
Re: Прогресии
« Отговор #898 -: Декември 22, 2021, 06:50:04 am »
Романтика,прогресивна планета на ъгъл е важна със сигурност.Домът ,родител,статус,уредите в къщи се подновяват.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Прогресии
« Отговор #899 -: Декември 22, 2021, 09:34:08 pm »
Благодаря ти, Сафо! Не ми се мисли какво може да е. Тази година съм всеки ден на адреналинов влак...