Автор Тема: Приятели  (Прочетена 12498 пъти)

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Приятели
« -: Декември 01, 2015, 11:16:38 pm »
В наталната ми карта име нещо, което не отговаря на реалността според мен. Имам Слънце в 11 дом, което прави следните аспекти:
-съвпад с Венера (11д)
-квадрат Сатурн (8д)
-тригон Уран и Нептун (6д)
-опозиция Плутон (5д)
-секстил АСЦ

Според хората,виждали ми картата досега трябва да имам много и истински приятели, да съм готова на всичко за тях, да са ми много важни. Нищо такова. Нито са много,нито са истински, нито бих жертвала нещо за тях, просто защото не ги усещам близки. Защо така? Възможно ли е по-натам да срещна всъщност "истинските" приятели в живота си?

ПП-често срещан аспект ли е Венера тригон Юпитер?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Приятели
« Отговор #1 -: Декември 01, 2015, 11:22:58 pm »
Временен пост:
Имаш опозиция от Плутон и квадрат от Сатурн от 8Д.Ако вярваме на кармичните теории,Сатурн в 8Д не застава случайно за добро или за зло и всякак ще ти прави затруднения на планетите,с които влиза в напрегнат аспект.Най-късно когато по дирекции астане в секстил към Слънце/Венера ще имаш приятели.До тогава работи върху себе си.


В наталната ми карта име нещо, което не отговаря на реалността според мен. Имам Слънце в 11 дом, което прави следните аспекти:
-съвпад с Венера (11д)
-квадрат Сатурн (8д)
-тригон Уран и Нептун (6д)
-опозиция Плутон (5д)
-секстил АСЦ

Според хората,виждали ми картата досега трябва да имам много и истински приятели, да съм готова на всичко за тях, да са ми много важни. Нищо такова. Нито са много,нито са истински, нито бих жертвала нещо за тях, просто защото не ги усещам близки. Защо така? Възможно ли е по-натам да срещна всъщност "истинските" приятели в живота си?

ПП-често срещан аспект ли е Венера тригон Юпитер?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Приятели
« Отговор #2 -: Декември 01, 2015, 11:24:47 pm »
Благодаря ви  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятели
« Отговор #3 -: Декември 01, 2015, 11:37:21 pm »
Твърд аспект Венера/Сатурн не е особено благоприятен за приятелствата. В най-добрия случай ще се прилага максимата "броят се на пръсти, но качествени". Виждала съм и по-неприятни проявления при някои нативи - неумение за създаване и поддържане на дълбоки/истински приятелства. Или се търсят подбрани приятели, отговарящи на определени критерии.

А доколко приятелствата ще са важни - вижте къде попада вашият у11 и има ли мажорен аспект с управителя на изгряващия знак, с някое от светилата.

Забелязах също така, че Венера в женска карта дава доста информация за начина, по който жената гради приятелствата си. В тази връзка често се споменава за аспекта Луна/Венера, особено ако е напрегнат. Имам подобни наблюдения и за Венера/Сатурн, Венера/Плутон.

Мисля, че има логика Венера да играе роля и в приятелствата. Мунданно управлява 2 дом - ценностите и 7 дом - начинът, по който се свързваме с другите. Ако има съществена разлика в ценностните системи, не може да се говори за трайно и много близко приятелство между двама души, идва момент на отхвърляне, неприемане.

Предполагам, че може да се разгледа и триплицитетният управител на 11 дом, ще даде допълнителна информация.

« Последна редакция: Декември 02, 2015, 12:01:47 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Приятели
« Отговор #4 -: Декември 02, 2015, 12:09:15 am »
За приятелствата основно бих гледала У11 , нат . Слънце , Юпитер и донякъде Уран , както и аспектите им.
Имам утрепана отвсякъде Венера от Сатурн, но никак не се оплаквам в тази сфера.Напротив, точно тази Венера успява да отсее зърното от плявата още в началото и да не си губи времето с фалшиви и повърхностни отношения.
Тук е мястото на Юпитер и Уран да пренебрегнат разликата в ценностната система.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Приятели
« Отговор #5 -: Декември 02, 2015, 08:51:19 am »
Майка ми има стелиум в 11ти дом - слънце, Меркурий, венера, СЛВ и винаги е имала добри приятели, хора, които са й помагали за най-различни неща. Поддържа няколко дългогодишни приятелства - от ученическите и студентските си години, други по-нови, хора с различни професии и образование. Като цяло приятелствата в нейния живот наистина са с голямо значение. Но при нея стелиумът е в секстил с диспозитора си - Сатурн, в 8ми дом.

Асцедентът е водолей - също знак на приятелствата и групите.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Приятели
« Отговор #6 -: Декември 02, 2015, 10:01:04 am »
Тъкмо върху темата за приятелството в наталната карта (11-ти дом и прочие) исках да пиша преди време, но време не ми остана.

При напрегнат аспект между Венера и Сатурн приятелите могат да се подбират по критерий кой ще му бъде полезен и за какво (или поне такова впечатление да създават у околните - че умеят много добре да си гледат интереса). Не е някакво фиксирано правило, разбира се, най-малкото защото много неща трябва да се интерпретират в наталната карта освен Венера. Но Лили е права, че Луната и Венера са съществени що се отнася до начина, по който създаваме отношения (се вписваме или не в социума).

Контрапример мога да дам със себе си и един приятел. Имам квадрат и взаимна рецепция Венера/Сатурн и мен ме търсят за "приятелство" от интерес, не аз другите - с други думи ме търсят, за да ме използват. Другият пример е с подобно проявление - съвпад Венера/Сатурн в Рак в широка опозиция с Луна в Козирог (тук е по-сложна конфигурацията, както виждате, и Луната е засегната здраво).

Ще пиша още при възможност и лични наблюдения.
« Последна редакция: Декември 02, 2015, 10:02:54 am от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятели
« Отговор #7 -: Декември 02, 2015, 10:50:17 am »
Имам приятелка със Слънце/Венера в квадрат със Сатурн в 7 дом, в мутабелни знаци. Нейният съпруг също е с Венера/Сатурн - квадрат и рецепция. При него Венера е в 11 дом, Сатурн е в 7ми. И сатурновото влияние при него е силно изявено - търсят се полезни приятелства, със хора от добра социална среда, сатурнови типове, евентуална полезност, да може да се разчита на тях, да са сравнително успели в живота. Докато съпругата му с Венера в Близнаци няма такива критерии за подбор, но и приятелствата ѝ са доста кухи - лафчето да върви, за друго не ме търси. Не бих казала, че има много приятелки, обикновено са от близкото обкръжение, съседска среда, покрай децата разни майки и домакини.

Имам близък, който няма приятели - с Юпитер в 11 дом, в огнен знак, тригон с лъвска Луна в 3 дом /у-л на АС/, има и есенциално силна ъглова Венера /в 10 дом/. При него всичко е търсене на полезни контакти, познанства, които да му свършат нещо полезно за в бъдеще. Ако общува и се среща с някой човек, трябва да е от неговата социална класа /по-висока/ и да ги свързва нещо - да са на висока длъжност, успели в живота, материално ориентирани. Или най-близкият съсед по вила, защото с такива съседи е много желателно да се поддържат добронамерени и приятелски отношения. Този човек не поддържа контакти и приятелства с хора от по-ниска социална класа.

« Последна редакция: Декември 02, 2015, 11:20:33 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Приятели
« Отговор #8 -: Декември 02, 2015, 04:48:47 pm »
В наталната ми карта име нещо, което не отговаря на реалността според мен. Имам Слънце в 11 дом, което прави следните аспекти:
-съвпад с Венера (11д)
-квадрат Сатурн (8д)
-тригон Уран и Нептун (6д)
-опозиция Плутон (5д)
-секстил АСЦ

Според хората,виждали ми картата досега трябва да имам много и истински приятели, да съм готова на всичко за тях, да са ми много важни. Нищо такова. Нито са много,нито са истински, нито бих жертвала нещо за тях, просто защото не ги усещам близки. Защо така? Възможно ли е по-натам да срещна всъщност "истинските" приятели в живота си?

Абе то добре си ги изредила разположени по дом, но в кои знаци са и кои домове управляват, а също диспозиторите им как се отнасят помежду си?

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Приятели
« Отговор #9 -: Декември 02, 2015, 06:52:05 pm »
^да, иначе какъв е смисълът да си споделяме в пространството?

моите приятелства са много точно отразени в натала.
У11 ми е Нептун в точен съвпад с У1/У5 Меркурий в 8д, Козирог; съвпад със Сатурн(у9) и Уран(у10), точна опозиция с Хирон и по-широка с Юпитер(у7), тригон с Луна (у3), секстил с Плутон.

меркуриево се променям покрай различните хора, приемам добронамерено всички, позволявам им да си ме избират, усещам ги, знам, че има какво да им дам и го правя. общо взето аз съм човекът, който активно учи/възпитава/да(ря)ва на другия; понякога (след края на всяко приятелство) се чувствам като крайпътен камък, на който хората посядат, за да починат, да преосмислят всичко, да се заситят, да изберат посоката и да продължат. усещането е ужасно, защото като стелиумен козирог аз обичам да градя и всичко да е завинаги. краищата/смъртите ме сриват емоционално, психически, което (при мен) се преживява и физически. отне ми много години, за да разбера как функционира плутон и че в крайна сметка е за хубаво. сега се прераждам с всяко приятелство, толкова много различни животи съм побрала в краткия си житейски път, не мога да си представя какво щеше да е, ако беше другояче. сега като се обръщам назад, през няколко години съм друга, коренно различна, средата ми се променя, интересите ми се разгръщат във всякакви посоки, това е опит, който подхранва идеално творческото ми писане, а и не скучая. доскоро (допреди година-две) много страдах, нямаше такива депресии, след всеки край на взаимоотношения, (а краищата при мен са плутоново-уранови, неясни, изненадващи, стряскащи, болезнени, окончателни), откакто плутон мина през съвпада ми ги пускам с лекота всички изхабени и/ли изстискващи ме приятелства. не казвам, че не ми тежи, но то е козирожка тежест - за изгубено време и инвестирани ресурси на вятъра, (а инвестициите ми са огромни - по луна(у3) и мерк(у5) - като семейство си отглеждам/обгрижвам хората покрай себе си), за неуспешен проект, за провал...

по у4 Слънце като дете имах много "приятели", както ги наричат всички неземни зодии:Д
винаги съм си брояла на пръстите на ръката важните ми хора, инвестирам само в тези партньорства, за които смятам, че си заслужават. и не, не по меркантилната линия, с която бяха набедени сатурновите деца по-горе, а по линията за сигурност и смисъл - да имате какво да си дадете, на какво да се научите, да сте отговорни един към друг, ще го напиша и това - да сте си най-важни и близки, като семейство. някои хора така се отнасят към любовните си връзки, аз инвестирам в приятелствата си. няма много оцеляващи дълго в годините, имам доста високи критерии към заобикалящите ме, които са нептунови и меркуриеви типажи със сигурност, но и слънчеви доста често, раци... има и спорадични всякакви други, които минават през мен за бонбони:Д  венерата ми във водолей не обича да й е скучно:Д
//най-дългите ми взаимоотношения (почти цял живот) са със слънчеви Близнаци (хахахах, да не повярваш) с Луна върху моето Слънце в Козирог. добре, че се променям честичко:Д

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Приятели
« Отговор #10 -: Декември 02, 2015, 07:43:11 pm »
Ето пускам я засега:
x

бях питала и за аспекта тригон между Венера и Юпитер, някой има ли такъв и как се изявява?
« Последна редакция: Декември 03, 2015, 10:11:19 pm от 666 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Приятели
« Отговор #11 -: Декември 02, 2015, 08:04:57 pm »
Според хората,виждали ми картата досега трябва да имам много и истински приятели, да съм готова на всичко за тях, да са ми много важни. Нищо такова. Нито са много,нито са истински, нито бих жертвала нещо за тях, просто защото не ги усещам близки. Защо така? Възможно ли е по-натам да срещна всъщност "истинските" приятели в живота си?
Венера У11 в 11д по знак е на трон, но е в квадрат с Луната у1 в лъв, затова и трудно се вписваш в колективите и приятелствата. Луната У1 е в знакова опозиция със Сатурн У7 във водолей, 7д също символизира приятелствата, а возолей е знака на 11-ти дом по принцип. Слънцето в 11д е в опозиция с Плутон У5 и в квадрат със Сатурн У7 в 8д- още една пречка да имаш тълпа приятели и да си си популярна сред тях.  Юпитер У6, съУ10 в 3д прави тригон с Венера У11, съУ4- общуването ти е предимно със семейството, домашни любимци, съседи, както и професионално, свързано с работни задължения, учене, следване.
У1 в 1д показва, че сам за себе си човек си е самодостатъчен.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Приятели
« Отговор #12 -: Декември 02, 2015, 08:11:36 pm »
Вярно е, че съм си самодостатъчна, но ми липсва едно такова женско приятелство, в което да отидем на кафе, на клюки, по магазините. .Напоследък се замислих всъщност, че нямам. В близко време дали има предпоставка да завържа ново приятелство?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Приятели
« Отговор #13 -: Декември 02, 2015, 11:17:33 pm »
Имам донякъде аналогична астроситуация с 666.К11 Телец,У11 Венера съвпад с К2 Слънце,но в 10Д.От Юпитер и Сатурн съвпадът получава секстили,от Нептун тригон,от Уран опозиция.Приятелствата ми,вкл и с жени са ми много скъпи.Опозицията от Уран май внася  здравословната дистанция.С моите приятелки си говорим глупости,умнотии,ходим на шопинг,на кафе,помагаме си като закъсаме.Има много забавление и КПД.Опс,забравих,че Венера съвпада с Хирон и е в един знак с Луната.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Приятели
« Отговор #14 -: Декември 03, 2015, 12:03:47 am »
Корея,разкажи за твоя У11. :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: