Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 583461 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1425 -: Април 12, 2016, 02:46:32 pm »
Дракониада, не знам какво изследваш, но ако ти е полезно като информация -Сол. АСЦ съвпад ДСЦ, сол. Юпитер съвпад МЦ откъм 9-ти, сол.СЛВ съвпад МЦ в 10-ти, сол. МЦ във 2-ри дом'; у сол.МС Сатурн в 1-ви, Уран съвпад К5 и Луна.  :)
Прерових стари солари от някои разтърсващи години в живота ми,но още не съм разгледала всичките.Миналото е факт и соларите са факт и може би върху тази база данни трябва да търсим закономерностите при тълкуването.
 да опитам:Точките на Солара,активират част от 360 градусовата ни окръжност,които имаме по рождение и действат в рамките на началния контекст...
Сол АСЦ на нат ДСЦ предполагам ще бъде подписване на значим договор.
Сол МЦ на натК2 цяла година придобивките,собствеността ти ще е с особена важност;
У/МЦ Сатурн в 1Д би могъл да даде авторитет.Уран на К5 прави тригон към Сатурн,асоциацията ми е връзка творческа или любовна ще съдействат за това признание.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1426 -: Април 12, 2016, 02:56:00 pm »
В предишния Солар Сол МЦ ми съвпада с нат К12 и нат Сатурн-наистина работих "в сянка" и без признание,просто си върших рутинната работа.
Сол АСЦ ми попадна в 3 нат Дом,Сол У1 беше на сол К8 имах добри доходи от  не съвсем правомерни дейности.Сол У2 Венера подпомогна успеха като беше в Телец,в 9 сол Дом с МарсУ8 беше в рецепция.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1427 -: Април 12, 2016, 03:41:00 pm »
Yaya, при теб марс и сатурн кои домове управляват в натала? Марс може да е и груб любовник. При мен сол. марс в сол 5-ти дом даде ревнив и избухлив партньор. Раздялата беше неизбежна. Сол. марс е бил в дева, същия беше със слънце в дева. На всичкото отгоре е бил в опозиция с натален юпитер, който пък е бил в съвпад със соларна венера. Юпитер е упр на сол десцендент, а венера на наталния десц..  Партньорът след това, но същата година е описан от сол. сатурн в 6-ти сол точен съвпад 7-ми натален. Неговия нат. сатурн е същите градуси като моя в солара. Срещнах го на работата му и имаме  по-голяма разлика в годините.

Управляват 6, 7, 3 и 4 с проидводните. Нямам си представа какво ще ми донесат. Имам сол. АЦ Лъв и сол. Луна Лъв, но откъм 12д.

Но и сол. МЦ ми съвпада с ДЦ, а сол ИЦ съответно с асцендента.
На мен проблемът ми е друг. Разглеждам си от известно време дирекциите и за догодина съм пълна с квадратури, та това ме тревожи сега.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1428 -: Април 12, 2016, 09:46:25 pm »
Здравей, Маймунски! Благодаря за опита :-) :-) Много се радвам на такива устремени разсъждения на начинаещи астролози, браво на теб!
Всъщност, астрологията е необятна, така че повечето сме начинаещи.

Относно квадратурата - за нея основното е да запомниш, че идва внезапно, защото е провокирана от вън, от независещи от теб обстоятелства. Поставя те в условия да реагираш и искаш, не искаш, действаш, защото тя изисква действие. Един вид, очаквай неочакваното.
Опозицията действа на емоционално и вътрешно ниво в повечето случаи и ти дава възможност да избереш или едното, или другото - зависи от планетите и как ги трансформираш.
Колкото до солара ми - да, АЦ е важно и в  случая е в Лъв, в мой 10 дом, неговия управител Слънцето е в 9 сол и 5 нат домове - подозирам, че това показва акцента на дипломирането ми през годината.
Колкото до Сатурн и Марс в 1 соларен дом - Марч и Макевърс са дали примера с Кисинджър, когато умира баща му. Аз нямам подобни потвърждения чак толкова, но в 5 сол дом може да ми донесе проблеми около детето или прекратяване на връзка - в натала Марс е у6, 7, или дори 2д (скорпион), т.к. същите дами разглеждат в солара повече Марс, отколкото Плутон за Скорпион.
Сол ИЦ съвпада с моя АЦ - предполагам това идва да покаже развитието на личността през годината, както и нови достижения - отново опирам до дипломирането.
Луната в 12 сол дом не знам още как да тълкувам. Не съм решила дали да я свържа с тайни отношения, с политика и международен аспект някакъв, не знам...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1429 -: Април 13, 2016, 12:05:46 am »
Дракониада, благодаря за прочита и периодично ще споделям за обратна връзка.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1430 -: Април 13, 2016, 12:28:51 pm »
Дракич, включвам се и аз. Дано ти е полезно :)

За годината през която сключих брак и се роди дъщеря ми:

*сол АСЦ съвпад Нептун в 4 натален - промяна в дома
*сол Плутон и Луна в 12 соларен, Луна на К4 натален
*сол СЛВ върху К5
*соларни Уран съвпад Нептун във 2 сол / 5 натален
*К5 сол съвпада са натална Венера
*К6 сол върху натален Марс - ежедневието ми стана по-натоварено
*сол Сатурн и Марс в 3 сол / 6 натален - ограничи ми се общуването - отново активност, промяна в ежедневието, ограничаване заради грижите за малката
*К9 сол съвпада с К12 натален - по това време бях студентка и се наложи да премина задочно

За година, в която положих нови начала в няколко посоки:

*Пълно припокриване на осите
*сол Юпитер е ретро и съвпада с К12
*сол К2 върху натален Плутон
*сол Луна и Плутон в 4
*сол Уран върху К7
*сол СЛВ ляга върху МЦ

За годината, в която се роди сина ми:

*сол АСЦ в 5 натален
*сол Марс/Хирон, ингрес във Водолей, в 1 сол дом, върху Вертекс в 5 натален
*сол Уран на К2 в 7 натален, съвпад с ПФ
*сол Луна ингресира в Дева и е в съвпад с АСЦ
*сол К8 върху К2 натален - раждането е секцио
*сол СЛВ съвпад с К3 сол / К9 натален - започнах да откривам друг вид общуване заради малкото същество :)
В този солар са много големи 7 и 8 соларни домове.

За година на много големи промени в личен план:

*сол АСЦ съвпад с К3 натален
*сол Марс съвпад АСЦ
*сол Нептун съвпад ДСЦ
*сол Уран/Луна в 6 соларен дом в съвпад с натални Слънце/Меркурий в 8 натален
*Уранова опозиция
*сол Юпитер/Лилит в точен съвпад с натален Марс


Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1431 -: Април 13, 2016, 02:52:10 pm »
Eто и от мен няколко по-значими солари:

- в годината, когато загубих майка си - Соларен Асц съвпад натално Слънце. Соларни Слънце и Сатурн в съвпад в 12-ти соларен дом.
- в годината, когато срещнах съпруга си и започнах първата си работа - Соларен Сатурн съвпад натален Асц, Соларен Марс съвпад натална Венера, Соларен Плутон съвпад соларен ИЦ, Юпитер и СЛВ в 10-ти соларен, Уран и Меркурий в 6-ти соларен.
- в годината, когато получих финансова стабилност и забременях - Соларен Хирон в съвпад с нат. МЦ, Юпитер и Плутон във 2-ри соларен, Слънце, Луна, Уран съвпад СЛВ в 4-ти соларен.
- в годината, в която родих - соларен Сатурн съвпад Вертекс в съвпад с натален Юпитер, Соларна Луна съвпад натален ИЦ, пълен 1-ви соларен дом.
Serve, love, give

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1432 -: Април 13, 2016, 02:56:51 pm »
Като цяло, съвпадите между елементите на двете карти са си сериозно работещи.  :08: :08:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1433 -: Април 14, 2016, 08:43:52 am »
Драката май е повярвала на астрологията.  :85: Аз все повече започвам да си мисля, че е фифти-фифти.
  :d030: От много години астрологията ми е хоби,но съм изследовател,а не вярващ.Съмнявам се в нея и търся доказателства да я отрека и/или потвърдя под микроскоп.Ядосвам се,защото още нямам достатъчно факти да я зачеркна и да разчитам на нея  :19: :012:
 
Дракич, включвам се и аз. Дано ти е полезно :)

За годината през която сключих брак и се роди дъщеря ми:

*сол АСЦ съвпад Нептун в 4 натален - промяна в дома
*сол Плутон и Луна в 12 соларен, Луна на К4 натален
*сол СЛВ върху К5
*соларни Уран съвпад Нептун във 2 сол / 5 натален
*К5 сол съвпада са натална Венера
*К6 сол върху натален Марс - ежедневието ми стана по-натоварено
*сол Сатурн и Марс в 3 сол / 6 натален - ограничи ми се общуването - отново активност, промяна в ежедневието, ограничаване заради грижите за малката
*К9 сол съвпада с К12 натален - по това време бях студентка и се наложи да премина задочно

За година, в която положих нови начала в няколко посоки:

*Пълно припокриване на осите
*сол Юпитер е ретро и съвпада с К12
*сол К2 върху натален Плутон
*сол Луна и Плутон в 4
*сол Уран върху К7
*сол СЛВ ляга върху МЦ

За годината, в която се роди сина ми:

*сол АСЦ в 5 натален
*сол Марс/Хирон, ингрес във Водолей, в 1 сол дом, върху Вертекс в 5 натален
*сол Уран на К2 в 7 натален, съвпад с ПФ
*сол Луна ингресира в Дева и е в съвпад с АСЦ
*сол К8 върху К2 натален - раждането е секцио
*сол СЛВ съвпад с К3 сол / К9 натален - започнах да откривам друг вид общуване заради малкото същество :)
В този солар са много големи 7 и 8 соларни домове.

За година на много големи промени в личен план:

*сол АСЦ съвпад с К3 натален
*сол Марс съвпад АСЦ
*сол Нептун съвпад ДСЦ
*сол Уран/Луна в 6 соларен дом в съвпад с натални Слънце/Меркурий в 8 натален
*Уранова опозиция
*сол Юпитер/Лилит в точен съвпад с натален Марс

Разкошен Материал,за "базата данни",Делфин!  :-* :-* :58: :38: Благодаря.  :08:


Eто и от мен няколко по-значими солари:

- в годината, когато загубих майка си - Соларен Асц съвпад натално Слънце. Соларни Слънце и Сатурн в съвпад в 12-ти соларен дом.
- в годината, когато срещнах съпруга си и започнах първата си работа - Соларен Сатурн съвпад натален Асц, Соларен Марс съвпад натална Венера, Соларен Плутон съвпад соларен ИЦ, Юпитер и СЛВ в 10-ти соларен, Уран и Меркурий в 6-ти соларен.
- в годината, когато получих финансова стабилност и забременях - Соларен Хирон в съвпад с нат. МЦ, Юпитер и Плутон във 2-ри соларен, Слънце, Луна, Уран съвпад СЛВ в 4-ти соларен.
- в годината, в която родих - соларен Сатурн съвпад Вертекс в съвпад с натален Юпитер, Соларна Луна съвпад натален ИЦ, пълен 1-ви соларен дом.
  :-* И на теб благодаря.  :08:

Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1434 -: Април 14, 2016, 09:33:55 am »
Ще наспамя малко,но май тук е мястото.  ;D
 В новият Солар Слънцето(Уран) ми е в 5Д,с тригон от Марс(Сатурн) Стрелец.Т.е екзалтирано Слънце на трон по дом.Вече имам събитиеНЦЕ.Изневиделица ме нацелува и напрегръща един мъж,който познавам от 100 години,към който изпитвам дълбоко възхищение и уважение -НАИСТИНА уважение и възхищение.Знаех,че е слънчев Овен.Притежава всички най-добри и най-лоши качества на Овните:много е успешен,с много високи постижения,изключителен професионалист,рисковете също са му успешни,много уважаван,агресивен и безцеремонен-как да не го харесвам?!  :012: Малко се постарах да му намеря данните(без часа) и се оказа със Слънце/Марс върху моята Луна/У1.Ще направя всичко възможно това да се забрави,защото се чувствам много уязвима от уважението,което изпитвам към него.
 Неговите натални планети застават на възлови места в новия ми солар.Да не изпадам в подробности само ще кажа,че неговият Юпитер е на мой сол К8.И въпреки всичко ще се покрия страхливо,пък може да се размине сблъсъка на титаните.   :19: :D Не вярвам,че тронов Марс,в комбина с екзалтирано Слънце е подходящ за лекомислени авантюри,не ли за нещо повече-ние не сме хора!  :043:
« Последна редакция: Април 14, 2016, 09:36:46 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1435 -: Април 14, 2016, 09:47:34 am »

 
Разкошен Материал,за "базата данни",Делфин!  :-* :-* :58: :38: Благодаря.  :08:



Дракс, ама на теб ти трябва база данни ли?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1436 -: Април 14, 2016, 09:51:05 am »
Дракс, ама на теб ти трябва база данни ли?
Много ми е интересно да чета какво се е случвало на соларни позиции при другите,защото моите бележите години не са кой знае колко  ;) .Не правя база данни и не ми трябва да я правя,но както всичко,което остава тук все на някой ще е от полза.  :72:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1437 -: Април 14, 2016, 05:58:27 pm »
В миналия ми солар Сатурн е в 11 сол.дом и приключих двете си най-силни приятелства. Е,едното  още крета някак, но не бих го нарекла приятелство вече. Плутон в сол. 5 дом - най-голямото ми разочарование в любовта, което тотално ми промени вижданията и разбиранията.
Е, и за двете имаше и указания по транзити.

Дракониада, и аз от чисто любопитство започнах да чета статиики и да ме влече астрологията (колкото и да ми е трудна и непонятна още). Исках да намеря поводи да не й вярвам, но още не откривам. Май повече вярвам  :)
« Последна редакция: Април 14, 2016, 06:01:22 pm от 666 »

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1438 -: Април 17, 2016, 02:32:38 pm »
Прилагам и картите.

Карта 1-мястото на местоживеене.
Карта 2 -първи избор за място.
Карта 3 / втори избор за място.

ОВ> Избрах втората карта и това е соларът за тази година.  :012: Да видим как ще действа. По миналогодишният ще дам обратна връзка, да видим коя карта е действала повече. Понеже и тогава съм го посрещала на друго място. По едно време се бях убедила, че третата карта ще е по -добра, заради сол мц и сол иц, в знаците стрелец и близнаци. Обаче съдбата явно беше решила друго, защото така и не се получиха нещата за там поради различнио причини. Но на мен като място вторототака или иначе  ми беше фаворит.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1439 -: Април 17, 2016, 02:43:09 pm »
Срещала съм коментари, че все пак е важно къде човек живее през соларната година и ще е интересно да се проследи по коя от двете карти 1 или 2 има събития :)
Над силата е само умението да я владеем!