Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 582690 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1515 -: Май 19, 2016, 02:46:02 pm »
В твоя солар - Юпитер е по-бавен и е пред Слънцето,  и по мои сметки слънцето ще го настигне на 26 септември в 9:59:24 наше време. Т.е. в солара още не са се срещнали - предстои :) А ако не беше Юпитер, а Меркурий, то цикълът вече щеше да е започнал, защото Мерк. е по-бърз и при условие, че няма ретроградие :)

това ми е ясно, въпросът ми беше друг. При циклите се взима движението на по-бързата към по-бавната. Изключение прави Слънцето - ако то участва, винаги то е базовата планета. Идеята е, че Слънцето "е центъра" и всичко друго се върти около него, "работи", за да обслужи неговите цели.

Това така ли е или го бъркам с нещо друго? Тук Стар май ще е много полезна.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1516 -: Май 19, 2016, 02:53:24 pm »
И аз бих се радвала да се включи :)

Моето разбиране е, че Слънцето осветява, огрява Юпитеровите теми в дадена светлина - според това в кой знак мунданно се случва, а аз гледам и в кой дом, как са поставени планетите в този момент. Съпоставям с натала, за да пречупя тази през индивидуалната карта :)
Над силата е само умението да я владеем!

aquarius6

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1517 -: Май 30, 2016, 10:16:40 pm »
Здравейте. Пускам солар с молба за вашето мнение. Гледам Плутом здравата ме е стиснал за гушата.. до сега два пъти се разминах на косъм от това да се сблъскам със смъртта на любим човек, което ми пипа надълбоко.. прихвана ме една паника, страх.. изобщо се виждам  в чудо с тия скорпионски енергии и вече не знам аз ли съм, не съм ли.
Така както го е подкарал какво друго може да измъдри?

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1518 -: Май 31, 2016, 10:27:18 am »
това ми е ясно, въпросът ми беше друг. При циклите се взима движението на по-бързата към по-бавната. Изключение прави Слънцето - ако то участва, винаги то е базовата планета. Идеята е, че Слънцето "е центъра" и всичко друго се върти около него, "работи", за да обслужи неговите цели.

Това така ли е или го бъркам с нещо друго? Тук Стар май ще е много полезна.

Стар сигурно не е прочела това - изтеглям го напред, за да й напомня :)

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1519 -: Май 31, 2016, 10:34:22 am »
само че се гледа сол Венера в солара какви аспекти има- в случая са хармонични с Луната У12 и с Марс У9, сол Слънце У1 в сол 2д съвпад сол Юпитер У5, съУ8- ще ти върви в любовта и в материалните дела, най-вече в материалните ще имаш успехи и придобивки.
Прегледах си соларите назад- имала съм сол К12 на АСЦ в годината, когато промених социалния си статус, но сол МС попада в нат. 10д и сол Юпитер е в сол 10д. близо до сол МС, а след тази промяна се наложи да се прибера, за да се грижа за майка, вероятно това е показала К12 на АСЦ

да, малко ги смесих тълкуванията за Венера, но не съм сигурна как точно трябва да го направя. Явно, че аспектите с наталните имат значение, но може би при тези тълкувания трябва да взема и наталното положение на самата Венера. Но си остава смяната на знака - а аз всъщност на това акцентирах - като връзка с прогресии и дирекции.
А за Слънцето - да, в съвпад е с Юпитер, но е и връх на Тао - имах такова 2012, хем беше в 5 дом, и не ми се получиха много нещата.

За К12 на Асц - и тук явно има съвпадък с прогресии+дирекции :) - това прогр новолуние в/у Нептун няма начин да не е отразено и в другите техники. Прекалено много аспекти се активират от него.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1520 -: Юни 02, 2016, 10:22:02 am »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1521 -: Юни 03, 2016, 09:22:21 am »
Мерси, Дракич!

Моя сол АСЦ е в 8д в текущия солар, определено се чувствам изтощена и депресирана, щом стигнах дотам да си правя вечер успокоителен чай "Лукчета" (много е добър!) , вместо да пия бира вечерно време  :)

А последните дни направо е върхЪ  - все едно някой ми е измукал жизнената сила, може да е от квадрата на тр Слънце У12 към Плутон У3 на АСЦ, но пък нали тр. Слънце е в хармонични аспекти с моите Слънце, Луна, Юпитер? Така се чувствам от събота, когато изтичах към магазина да си купя лук за боба, който бях сложила да се вари, а на излизане видях комшии да вземат завоя на стълбите пред входната врата, като носеха ковчег с починал комшия от по-горен етаж над мен- главата му се клатеше в ковчега, като слизаха по стълбите, което ме стресира и само си го представям. Това си е събитие по 8д, определено.
Много прилежно си прочетох всички точки за новия солар и още нямам време да сверя стария,който беше осмодомен.Просто всички драскачи прекаляват с преекспонирането на трагедиите по 8,12 и 6Домове!Ами естествено е,че ще има напрегнати аспекти във всеки солар към тежките планети.
 Гледай да видиш тази година понеже съм с асц Скорпион какво само щяло да ми се случи!Ами ще мра,и то само заради знакът Скорпион!  :d030: И понеже Уран и Слънце са в 5сол дом,а те в натала са в опозиция ме очаква аборт,загуба на дете,ще се скъсвам и от кофти любови.  ;D
 Значи сол У8(У10) Меркурий ми съвпада със Слънце-ето ти още един показател за гадости!
Ти си имаш Скорпионски Марс и си калена в огън и жупел,така че едва ли онази глава ще те стресне много.Скорпионът,8Д,Плутон е РЕгенерация,възстановяване след удари,трансформация от болест към изцеление,от падение към възход.Това са вътрешните сили,които пазят целостта ни на най-първично,животинско,инстинктивно ниво и за това не ги контролираме. Защо една квадратура от тях да не означава трудна битка за възстановяване,защото лесно вдигане след загуби няма!
Не се безпокой-ти си много силен човек!Вземи и се налей с прополис,яки билкови чайове,хапни нещо вкусно,ако можеш не излизай от леглото,поспи си-може би е преумора,която не си усетила.  :08:

 Линкът не ми харесва!Не могат да пишат такива глупости!Ами ако планетите от  соларна квадратура в натала са с положителни аспекти помежду си! :96: Това не би ли означавало просто работа по тях и излизането им на преден план!Защото соларът не може да излиза от контекста на радикса.Или една радикална квадратура,в солар е тригон-това ще е добрият случай да се отработи до постигането на успех,каквато квадратурите като сатурнов аспект гарантират.
  Имам съвпад на два малефика в сол 1Д,които в натала са в тригон Марс/Сатурн в натални 8/12Д и ще трябва сигурно да ме ударят гръм и мълнии.  :012: Ще ви информирам дали ще ме разкапе прогнозираното изтощение на ретро Сатурна и колко ще спъва изявата на екзалтирал Марс,който е и Сол У1,на трон по дом.
 Доста ме ядосаха вчера тези прогнози!като се пенсионирам ще напиша нова астрология!  :d030:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1522 -: Юни 04, 2016, 04:07:30 pm »
Разсмя ме с този асц. Скорпион :) Днес имам РД и соларът ми е с въпросния знак на върха. От солара се вижда ясно квадрата на соларен Сатурн към натален Юпитер и опозицията му към Слънцето :) Усещам се изтощена, с липса на енергия и съответно намирам нови начини да не се натоварвам, както преди - просто нямам енергия и това според мен е от транзита Сатурн - Слънце. Навивам будилника за 5, но не ставам като преди и въпреки, че ставам 2 часа по-късно - някак си успявам пак с предаването в срок. От две седмици ме болят ставите на краката, вероятно поради прекаленото заседяване пред компютъра - видях сега в солара, че имам соларен Сатурн в квадрат към Юпитер. Обмислям как точно да променя ежедневието си и да се натоварвам по-малко, да съм повече навън, но да запазя приходите си, обмислям промяна на външния си вид - изхвърляне на стария гардероб и купуване на нови малко на брой, но качествени дрехи за комбиниране + аксесоари. Друго не виждам в този солар, освен че сатурн се е разположил в соларен втори, но сякаш вече съм  му свикнала да ми се мотае по втори дом :) 

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1523 -: Юни 04, 2016, 04:52:26 pm »
Хепи, като приключване по стар етап и предстоящ нов етап в сферите касаещи Юпитер по отношение на вече съществуващи взамоотношения свързани с придобиване, финансова обезпеченост.
Колко опозиции имаш само - темата за изборът ще е доста важна за теб през тази соларна година.
Кой ти е профекционният управител на годината ?

Профекционен управител - добър въпрос - ставам на 50г - 3 дом.

благодаря за тълкуването - то ми е бонус :)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1524 -: Юни 17, 2016, 11:12:19 pm »
Здравейте, прикачвам си новия тао-квадратиращ солар  :) . Който има желание ще съм благодарен на интерпретацията му.

п.п Ще дам обратна връзка за предходния скоро.


enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1525 -: Юни 18, 2016, 12:24:37 am »
Здравейте, прикачвам си новия тао-квадратиращ солар  :) . Който има желание ще съм благодарен на интерпретацията му.

п.п Ще дам обратна връзка за предходния скоро.
Санти, в чужбина ли си?  Бре този подвижен транзитен кръст да се разпада вече. Бавене по темите на 9 дом-документи, дали няма да те върне това в родината, някакви изисквания, нови европростотии, ако учиш също бавно и трудно се случват нещата, но пък мерка соларен си е тронов върху венера рождена-интелект работещ на пълни обороти. Да се опрем на широкията му секстил с луна в овен.
В партньорствата и договорите на тема -работа-" по-малкото е повече", може да се неочароваш от някои хора. Но пък са възможни и дарове от съдбата в смисъла на нептунр юпитер, риби, ЛГ 7.
Юпитер У на МЦ в дева в 7, нептун на асц., в ЛГ 7 си-изпитание, пазен свише си, но иска смирение, отливна година, инициативите ще почакат, по 12 дом се работи, той не лош е, излизаш по-силен, но нещата се кучат и бавят, цели и реализации по човешки стандарти чакат по-добри времена, смирение си трябва.
Слънцето на ИЦ също завършва цикъл, обръща се навътре, към род, Родина, семейство на родителите, но е и вид зрелост, нещо разбираш със сигурност  за пътя и живота си, знаеш какво искаш, 4 дом краят е и начало-затворена врата-отваря се нова.
Дали няма да смениш местоживеенето-родина-чужбина.

Ти откога си с асц. риби, мислех че е водолей, както и да е, има значение.
Уран е накацал юпитер, който има натален квадрат с марс, а марс сега е в 8 ретрограден в скорпион. Тъй като се случват финансови колебания, да не кажа повече с тези неща в картата ти, бъди внимателен със залагания, борсови игри, възможен фалит, както и ненадейна печалба. Съдбата има думата,тя  прави равносметка, ти също.
Харесай изолацията и времето със себе си-сам, особена тази година, различна е.
« Последна редакция: Юни 18, 2016, 12:37:31 am от enigma »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1526 -: Юни 18, 2016, 03:08:03 pm »
Здравейте, прикачвам си новия тао-квадратиращ солар  :) . Който има желание ще съм благодарен на интерпретацията му.
Соларните домове повтарят наталните, което показва, че го0дината оп един или друг начин ще е значима и запомняща се. Сол Венера в сол 4д заедно със Слънце там е хубаво- нов човек в дома, разкрасяване на дома под форма на промяна интериор, мебели
сол Юпитер У10, съУ1 в сол 7д където е и СЛВ, ако не си обързан може да се ожениш, узаконяване на любовна връзка- сол Луна У5 в сол 9д съвпад Сатурн

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1527 -: Юни 18, 2016, 03:49:50 pm »
Санти, в чужбина ли си? 

Не :) . Нямам такива планове в момента.

Цитат
Ти откога си с асц. риби, мислех че е водолей, както и да е, има значение.

Този час реагира най-добре на минали събития в живота ми.
При мен 5 минути сменят знака на АСЦ.

Цитат
ЛГ 7

През 2016 съм в ЛГ8.  :)

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1528 -: Юни 18, 2016, 04:15:55 pm »
От вчера съм с нов солар. :-\ Колебаех се дали да го качвам, защото май няма с какво да се похваля по него на първо четене. Виждам основно зависимости и  съобразяване с другите, а за Сатурновата опозиция и квадрата на Нептун към Сатурн и Ац - ...представям си .. :'( :'( Все пак,  ако видите нещо окуражаващо, бих се радвала да го споделите :012:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #1529 -: Юни 18, 2016, 07:00:43 pm »
Честит нов солар, Торони! Със здраве и много щастие да си го "ползваш". :-*

Аз пък виждам позитивно развитие в партньорствата - мунданният съвпад Слънце/Венера повтаря твоя натален, домовете са 1-ви натален, 7-ми соларен. Мисля, че ще привличаш хората с това положение. Да не сменяш местожителство или да пътуваш по чужбина? Соларна К9 върху Луна в 4-ти, соларен у1 Юпитер в 9-ти, Уран в 4-ти соларен.