Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 583414 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #120 -: Март 18, 2014, 04:21:58 pm »
Здравствуйте, друзя!
На 18ти имам РД. Качвам си солара и ще се радвам ако вземете участие по него  :38: Марс на АЦ е готино нещо ;-)
С днём рождения!
Щастлива нова соларна година!
сол Юпитер в сол 7д- ще имаш много контакти, сол ДСЦ в 9д- ще са свързани с чужбина, чужденци, засилена комуникация, пътувания, успех в кариерата, може да узакониш връзка, ще търсиш дълбочина в любовта и секса, ще имаш силата да посрещнеш всякакви предизвикателства, трансформация на личността- външна и вътрешна, може да смениш дом, място на живеене и накратко е това. Наздраве!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #121 -: Март 18, 2014, 04:48:30 pm »
 :57: Мерси, акрукс! Да, в общи линии и аз това виждам. Понеже ми изглежда добре, си мислех да не се поддавам на Нептунови надежди, но май съм обективна  :57:
Аз виждам сериозна подкрепа от Скорпион - Плутон в 1д, У1 в 10, който пък е целия в Скорипон. Малко се квадратират Венерите откъм Водолей, Ще се случи нещо, което съм чакала от години със СЛВ на АЦ и което ми е заслужено - ЮЛВ върху Луната ми. Само да не ми докара стари травми и усещания, че ще го  :lol_hitting: Надявам се с този Марс срещу Луната да не се карам много с жени :19: но той ще е ретрограден, та по-скоро аз ще се травмирам при споровете. Очаквам годината да завърши с връзка.

И, като го погледна, хареса ли ти  :85: представяш ли си да бях написала - хвърлете по едно око...  :d030: :-\
« Последна редакция: Март 18, 2014, 04:53:48 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #122 -: Март 18, 2014, 05:36:22 pm »
Ще се случи нещо, което съм чакала от години със СЛВ на АЦ и което ми е заслужено - ЮЛВ върху Луната ми. Само да не ми докара стари травми и усещания
Соларния СЛВ е в сол 9д, така  че не му приписвай това, което би донесъл един тр СЛВ на наталния АСЦ
Колкото до илюзии и заблуда, такива може да имаш по отношение на финансите- сол Нептун в сол 2д.

СЕВЕРНЫЙ ЛУННЫЙ УЗЕЛ В IX ДОМЕ СОЛЯРНОГО ГОРОСКОПА ЮЖНЫЙ ЛУННЫЙ УЗЕЛ В III ДОМЕ СОЛЯРНОГО ГОРОСКОПА

Часто означает необходимость дальней поездки, а также стремление к путешествиям и перемещениям.
В этом году человек активно расширяет свой кругозор, в его жизни обозначаются определенные перспективы, он расширяет также сферу своего влияния, наращивает свой авторитет и престиж. Возможно участие в незнакомом доселе виде деятельности, где можно развернуться и показать себя.
Представляется возможность поиска зарубежных партнеров, расширения своих интересов за рубежом, необходимость деловых заграничных командировок. Иногда встречается в год первого знакомства в чуждой культурой, религией, бытом и с их носителями.
Год благоприятен для любого рода интеллектуальной деятельности: преподавательской и наставнической, пропагандистской и агитационной, литературной и издательской, а также религиозной. Может указывать на публикацию своих трудов, признание заслуг и вознаграждение. Способствует установлению мировоззрения, философских и политических идеалов. Благоприятен для меценатства и благотворительности. Благоприятен для поступления в вуз, для стажировки, особенно за границей, для повышения квалификации.


Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #123 -: Март 18, 2014, 07:37:21 pm »
заинтригувана от последното изречение от постинга на Акрукс относно СЛв в 9 дом, тръгнах да проверявам солара на моята племенница, че тя ще кандидатства сега лятото. И открих нещо, което не знам, дали има значение - три двойки соларни домове са интерсептирани в натални домове - 3,6,9. Също така, две двойки натални пък са интерсептирани в соларните - 1,3. Това дали говори за нещо?

Иначе, сол АС е в 10 дом, СЛв е в 9 дом, ама У10 е в 12 дом. И У9 е почти в 8 дом. Ще видим.

Но другото, което вече е налице - Асц е в 6 дом, точно върху Нептун - и тя от няколко месеца е все с някаква алергия .... та все се налага да търся откъде идва, че с този натален нептун и Уран в шести си е приключение.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #124 -: Март 18, 2014, 08:37:57 pm »
заинтригувана от последното изречение от постинга на Акрукс относно СЛв в 9 дом, тръгнах да проверявам солара на моята племенница, че тя ще кандидатства сега лятото. И открих нещо, което не знам, дали има значение - три двойки соларни домове са интерсептирани в натални домове - 3,6,9. Също така, две двойки натални пък са интерсептирани в соларните - 1,3. Това дали говори за нещо?

Иначе, сол АС е в 10 дом, СЛв е в 9 дом, ама У10 е в 12 дом. И У9 е почти в 8 дом. Ще видим.

Но другото, което вече е налице - Асц е в 6 дом, точно върху Нептун - и тя от няколко месеца е все с някаква алергия .... та все се налага да търся откъде идва, че с този натален нептун и Уран в шести си е приключение.
разбирам това, че ти харесва вносната думичка "интерсептиран" , някак си интернационално и интелигентно звучи, но в случая при този солар няма заключени домове- просто соларни К3 и К4 попадат в натален 9-ти дом, но не са в един знак в соларната карта, за да е вмъкнат соларния 3д или интерсептиран, както ти харесва  :)
Сол 3д и сол Иц в 9д показват, че ще замине надалеко и ще държи изпит, сол СЛВ в 9д показва това, че има предпоставка да следва, сол МЦ в 3д- ще се представи добре на изпит, Сол Сатурн У1 на сол Мц- промяна на социалния статус, придвижване нагоре по житейската стълбичка, сол АСЦ и сол 12д  в 6д и сол Плутон в сол 12д показват, че ще е натоварена психически, ще е нужно да положи грижи за здравето; сол ДСц в 12д- партньорство, връзка, която няма да е явна, сол 6д в 12д- може нелегално да работи, че със сол 2д в 8д едва ли ще е много добре с парите през годината


Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #125 -: Март 18, 2014, 08:58:04 pm »
заинтригувана от последното изречение от постинга на Акрукс относно СЛв в 9 дом, тръгнах да проверявам солара на моята племенница, че тя ще кандидатства сега лятото. И открих нещо, което не знам, дали има значение - три двойки соларни домове са интерсептирани в натални домове - 3,6,9. Също така, две двойки натални пък са интерсептирани в соларните - 1,3. Това дали говори за нещо?

Иначе, сол АС е в 10 дом, СЛв е в 9 дом, ама У10 е в 12 дом. И У9 е почти в 8 дом. Ще видим.

Но другото, което вече е налице - Асц е в 6 дом, точно върху Нептун - и тя от няколко месеца е все с някаква алергия .... та все се налага да търся откъде идва, че с този натален нептун и Уран в шести си е приключение.
разбирам това, че ти харесва вносната думичка "интерсептиран" , някак си интернационално и интелигентно звучи, но в случая при този солар няма заключени домове- просто соларни К3 и К4 попадат в натален 9-ти дом, но не са в един знак в соларната карта, за да е вмъкнат соларния 3д или интерсептиран, както ти харесва  :)
Сол 3д и сол Иц в 9д показват, че ще замине надалеко и ще държи изпит, сол СЛВ в 9д показва това, че има предпоставка да следва, сол МЦ в 3д- ще се представи добре на изпит, Сол Сатурн У1 на сол Мц- промяна на социалния статус, придвижване нагоре по житейската стълбичка, сол АСЦ и сол 12д  в 6д и сол Плутон в сол 12д показват, че ще е натоварена психически, ще е нужно да положи грижи за здравето; сол ДСц в 12д- партньорство, връзка, която няма да е явна, сол 6д в 12д- може нелегално да работи, че със сол 2д в 8д едва ли ще е много добре с парите през годината

честно казано, не ми харесва думичката, използвам я, защото само тя се използва в литературата. Предпочитам българската "включен" и когато я писах, доста се зачудих, коя дума точно да използвам. Всъщност ти разбра какво точно питах - дали, когато един дом попада напълно в другия, това има някакво значение при тълкуването. Не знаех, че знак също трябва да участва в графическата структура - просто две граници в други две граници. :) Но разбрах обяснението и пак благодаря за търпението

 малийййй, колко черпявки си изкара .....  :party0036: :party0036:

а сега да разгледам и тълкуванията ....

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #126 -: Март 18, 2014, 09:12:51 pm »
аз интерсептиран дом не съм срещала, само знак

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #127 -: Март 18, 2014, 09:19:26 pm »
искаш да кажеш, че явлението "интерсептиране" не се прилага към дом, а само към знак?

защото, ако интерсептирането е просто включване на едно нещо в рамките на друго нещо, то в моя натал има и от двете

В някаква книга бях чела тълкуване на такъв дом, но съм забравила къде - ако си спомня, ще дам инфо.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #128 -: Март 18, 2014, 09:24:35 pm »
ами ако се сетиш - добре, но напоследък малко по- към старата школа, те много не си падат по разни интерсептации и подобни, и с целодомна да се работи, пак може да се прочете карта от някой класик

ако говорим за тълкуване на интерсептиран знак, срещала съм двете крайности - че не може да се изяви, и че доминира, въпреки че не е на куспида

аз имам интерсептирани и си ги усещам много добре, но пък имам и планети там, така че...не съм още твърдо за което и да е

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #129 -: Март 18, 2014, 09:34:59 pm »
аз интерсептиран дом не съм срещала, само знак
има и дом- когато двете куспиди, които ограждат даден дом попадат в един знак, но повече му допада наименованието "заключен дом", поне на мен ми харесва да се ползват български, разбираеми думички
« Последна редакция: Март 18, 2014, 09:43:09 pm от akruks »

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #130 -: Март 18, 2014, 09:37:49 pm »
ами ако се сетиш - добре, но напоследък малко по- към старата школа, те много не си падат по разни интерсептации и подобни, и с целодомна да се работи, пак може да се прочете карта от някой класик

ако говорим за тълкуване на интерсептиран знак, срещала съм двете крайности - че не може да се изяви, и че доминира, въпреки че не е на куспида

аз имам интерсептирани и си ги усещам много добре, но пък имам и планети там, така че...не съм още твърдо за което и да е

намерих го - "най-добрия начин да научим .....", т.2, Урок 8

"Дейностите, определени от двата дома са свързани .... проявяват тенденция да се смесват и преливат"  и следват указания за комбинациите. За мен указанията не съвпадат напълно, но си е тема за размисъл и интерпретация.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #131 -: Март 18, 2014, 10:01:03 pm »

намерих го - "най-добрия начин да научим .....", т.2, Урок 8

"Дейностите, определени от двата дома са свързани .... проявяват тенденция да се смесват и преливат"  и следват указания за комбинациите. За мен указанията не съвпадат напълно, но си е тема за размисъл и интерпретация.
Двата дома са свързани от това, че имат общ управител.
Моят мъж има вмъкнат 1д- Меркурий У1, У2 в 4д - личността му е описана от Меркурий в козирог, който също показва, че ще изкарва и влага пари в дома и семейството, както най-често се случва. Освен това показва, че ще е склонен да се идентифицира с материалните си придобивки- така е, не пропуска да покаже новата си техника, а от миналата година и скъпия си швейцарски часовник, мани бегай- когато няма работа и пари, изкарани от него, просто не е той- горделивото му козьо Слънце в 5д пощръклява  :D

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #132 -: Март 18, 2014, 10:06:25 pm »
ами ако се сетиш - добре, но напоследък малко по- към старата школа, те много не си падат по разни интерсептации и подобни, и с целодомна да се работи, пак може да се прочете карта от някой класик

ако говорим за тълкуване на интерсептиран знак, срещала съм двете крайности - че не може да се изяви, и че доминира, въпреки че не е на куспида

аз имам интерсептирани и си ги усещам много добре, но пък имам и планети там, така че...не съм още твърдо за което и да е

Има логика в това което споделяш като усещане за интерсептираните знаци и дали има планети вътре. При мен заключени такива са Рак-Козирог, по оста 3-9. В Козирог нямам планети и усещам на моменти как ми липсва всичко що е по Козирог, с плюсовете и минусите. Донякъде се компенсира от разположението на натален Сатурн в 10-ти дом, но не е същото. Иначе според древните, Сатурн ми се явява алмутен на цял куп домове, затова и винаги инстинктивно съм много привлечена от Козирози.
От друга страна, в Рак имам планета, така че не го усещам като заключен.

Най-често срещаното обяснение за такива знаци е отработката им в минали инкарнации. В този живот нямаме работа по техните сигнификации, ще съм била с кози рога сигурно тогава :)

Акрукс, и аз искам мъж със Слънце в Козирог, благородно ти завиждам :012:

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #133 -: Март 18, 2014, 10:44:50 pm »
Според мен много зависи в какво състояние са управителите на въпросните домове и знаци - от това ще се види, как се проявяват. Поне при мен е проблематично, в съответствие с управителите им. Може би при тези, при които са в добро положение, проявлението ще е нормално. Аз отскоро разбрах, че са такива въпросните домове и знаци и все още умувам, но това е първото, което по логически път съм измислила :)

хайде стига съм ви занимавала с тази проблематика :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #134 -: Март 24, 2014, 06:37:16 pm »
Днес в картата на моя много близка забелязах,че сол.Луна в 7сол. е в опозиция на нат.Слънце в 5нат.Как би се тълкувало?Раздяла?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."