Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 562587 пъти)

Jecrois

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3525 -: Декември 19, 2022, 12:08:20 pm »
Здравейте,

Нова съм във форума и тепърва навлизам в астрологията.
Разглеждах си солара за 23 година и се притесних… със Сатурн върху ASC и попадат в 12 дом. Не знам дали съм попаднала на правилната литература, но четейки разбрах, че е болести… неприятна ситуация/година.
Много моля, който има време и желание да ми каже трябва ли сериозно да се притеснявам.

Благодаря предварително
Сатурн в натален 12д. по транзит не е лек транзит, но с Юпитер, Слънце и Венера/Марс в соларен 1-ви ще си пълна с енергия и хубави събития, закриляна от небесата. Сатурн е дисциплина, може да спортуваш и отслабнеш, ако имаш излишни кг, да промениш външния вид и гардероба, да пътуваш и общуваш повече, ще си в движение, може и курс да изкараш – Меркурий също в 1д. на солара.

Благодаря :)

astromania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3526 -: Януари 13, 2023, 07:47:52 am »
Здравейте и от мен,

Преди малко се регистрирах във форума и се надявам и аз да мога да бъда полезна в някакъв момент :)

Имам нужда от малко съдействие за разчитането на солара ми за тази година. Имам Уран в 7-ми дом, както и доста натоварен 4-ти дом в момента, но пък Слънцето и Юпитер са в 5-ти дом и се надявам да донесат повече радост през идната година.

Като цяло ме вълнуват работните взаимоотношения и потенциални проблеми с дома/родителите ми, както разбира се и любовта. :) Ще се радвам, ако споделите какво ви прави най-силно впечатление?
Слънчевото затъмнение съвпад с Луната в 5ти.Пълнолунна година по оста 11/5ти домове.Сол.асц везни-партньорства,статус-10 нат.промени-Венера съвпад с Марс в 4ти дом-видимост,дом ,семейство,дете.Уран в 7ми не е на куспида,може да показва и срещата ти с астролог,регистрацията във форума.Слънце и Юпитер в 5ти дом-но различни знаци,различни преживявания.Забавленията са по 5ти дом,децата,партита,рожденни дни,ресторанти и всякакви хобита,спорта.Мисля,че ще пътуваш заради някакъв ритуал-сватба,кръщене.Море,река.......Силен солар,ъглови управители-заедно в дома-ремонт?Луната е на Регул-популярност при някой,познанство с известен човек.6ти дом в риби и нептун там-здравословни проблеми като алергии.....договори,пътувания,сделки,курсове по ветроходство,риболов ;)може би зачеване.

Здравейте,

Включвам се, за да споделя какво ми се случи през изминалата година, след малко повече от месец започва новия ми солар и това е равносметка за настоящия до момента.

Като цяло мисля, че имах хубава година. Не започна толкова добре, защото бях карантинирана зад граница, но за щастие нямах сериозни проблеми там, в края на октомври пък направих внезапно и страхотно пътуване в Египет, имаше море, имаше и 3-дневен круиз по Нил :) Получих повишение в работата, преди дни започнах да живея с партньора ми, което е голяма промяна за мен (соларно Сатурн, Плутон и Меркурий в 4 дом), изнесохме се под наем, търсихме подходящ апартамент няколко месеца, до момента не съм живяла с никого, освен с родителите си, не бях живяла и сама.
Напоследък имам малко напрежение в работата, което може би усещам повече и заради местенето в нов дом.

Поздрави :)


Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3527 -: Януари 14, 2023, 12:08:16 am »
Остава ми по- малко от месец до новия солар , имаше две мнения по стария и давам обратна връзка.
Сафо имаше много попадения- година на много кратки пътувания, обучения, комуникации, публикации в групата на училището и т.н.
Акрукс беше писала за загуба на работа, не съм я загубила, но тази година ми дойде нанагорно- записаха двама, които три години са местени от клас в клас и са трудни деца. Отделно колежката ме нерви постоянно с поведение- тя е от най- силно дрънчащите празни тенджери, прехвърля ми доста от нейната несвършена работа, абе, едва я трая.
Лятото - ремонт на зъби, доста месеци болки в кръст/ колено/ глезен, за щастие отшумя.
Приятелка изгуби майка си. С друга си заздравихме отношенията .
На любовния фронт - нищо съществено. И да е имало наченки на някакви отношения, приключваха още в зародиш, станала съм много безкомпромисна. С Луната, попадаща в 12- ти натален , често бях драма куин и съзнателно се изолирах с дни, без да си покажа носа навън Просто напрежението на работа, за да не си го изкарам на друг, така го преработвах. Почнах пак да гледам моите сълзливи сериали и не знам в другия солар вижда ли се, ама скоро ще съм с очила от толкова зверене в екран с часове.
И последно - толкова пари през живота си не съм похарчила през никоя друга година- за себе си, за близки, за техника.
Основно мога да отчета активност по 3- ти дом, вероятно заради соларния АЦ там.
Прикачвам и новия солар. Четох в един сайт тълкуване, нямам очаквания, освен, че се надявам на сол Ац в 5- ти дом малко да ми бие шута в друга посока. Но пък таз Луна, попадаща в 12- ти соларен не ми е много ОК.
« Последна редакция: Януари 14, 2023, 12:12:17 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3528 -: Януари 14, 2023, 02:48:29 pm »
Корея,сол.асц е в 5ти натален,но скорпион,знак,който е ревнив,обсебващ,трансформиращ,свързан със секс,смърт,чужди пари,данъци,банки и т.н.
Марс,който е упр.на знак скорпион (Плутон също),е в 8ми сол,близнаци.Интересно,Меркурий урп.на 8ми и 11 домове е в начален градус-нещо ново,нестандартно.Пътуване,договор,кола,телефон.
При всички случаи,темите за секса,смъртта,данъци,такси,ще са актуални през новата ти соларна година.Разбира се,внимание при работа с остри предмети,Марс в 8ми-близнаци-боде ,изгаря ръцете(крайници).Соларни 9/3ти домове са на нат.асц/дсц-ще пътуваш ,договор/сделка ,може да е свързана с имоти.Събитие при зълва/етърва,тоест,некръвна роднина(жена на брат/мъж на сестра),по запомнящо.Братовчеди също.
Луната в скорпион и то в 12 дом е особена.Управлява 9ти сол.Болнично лечение/престой за някой.
Силен 5ти дом,по който ,освен любов,деца,спорт,забавления,хоби,също така са парите от наследства.Пробвай ,пусни фиш,някакви игри на късмета.
Ще има няколко тържества,сватба,бал,рожден ден,годишнина-по-специални.Възможно е да пътуваш в чужбина,по море.
Слънце и Сатурн в 4ти дом,като Слънцето е упр на 10-статус,родител,първи братовчеди-в заточение в 4ти ,съвпад Сатурн-някой ще остане в къщи ,поемане на отговорност относно нещо/някой,ремонт.
3,4,5,8,12 домове са активни,като планетите в 4ти сол имат изява,видимост навън ,пред твоето общество.Да инвестираш в жилище е твърде вероятно,мисля споменах.И секса не е мираж.
Изненади ще има ,но по скорпионски.
« Последна редакция: Януари 14, 2023, 02:51:18 pm от Сафо »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3529 -: Януари 14, 2023, 07:19:08 pm »
Сафо, много ти благодаря!
Някои неща съм ги видяла, но други са ми убягнали, на теб- не.
Виждам, че ще е прекалено Скорпи работата, да.
Да сме живо и здрави, пък след година ще се разбере какво е било писано и сбъднато.
Благодаря още веднъж!❤️
Признавам си, в последно време съм все по- далеч от астрологията, рядко чета нещо по темата или влизам тук , взеха да ми се изпаряват и малкото знания.😂
« Последна редакция: Януари 14, 2023, 07:21:04 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3530 -: Януари 16, 2023, 12:42:24 am »
Слънцето на МЦ в хармоничен аспект с Луната в 7ми,партньорските отношения са на фокус,ще има изява,видимост.По нат.той има много силен Марс в 1ви дом,сега сол.асц отново е в овен,но сол.Марс в 8ми дом съвпад Венера.По 8ми дом са чуждите пари,банките,интервенции,инциденти,смърт,секс.Всичко това,ще присъства в живота му за тази сол.година,но като положителна изява.Ще инвестира в нещо,покупка на кола,жилище,или бизнес инвестиция.Ще сключи договор,срещи с лица юристи,нотариуси.Има възврат на Меркурий,упр.на 3ти дом и в 10д,активиран от Венера/Плутон.Комуникации,сделки и договори,братя/сестри ,пътувания ,ще има активност и видимост по тези теми.При съседи,брат/сестра-интервенция.Родителската ос е активна,домът,статусът,смяна в положителна посока,има шанс да стане родител според мен.
Уран в 1ви сол.дом -зъбни снимки,рентгенови,или ехогравски прегледи.Нервност.Прибързаност,здарвосливни проблеми,в работата издигане.Марс е в чудесен аспект със Сатурн от 11сол,групи,приятели ,ще съдействат в някакво начинание,но 11дом е 2/8 на родител.Проблем с очите.Юпитер в 12дом,в 0*,упр.на 9ти-някой по 9ти дом-далечен/некръвен роднина ще започне нещо ново,или ще приключи нещо.

Сафо, давам ОВ по солара. Ами, всичко се случи както го описа. Имаше здравословни проблеми, престой в болница, дентална оперативна намеса, много снимки и изследвания. За голямо съжаление, баща му почина :( това също го беше намекнала. Покрай това имаше много разправии с юристи и документи, защото беше в чужбина. С брат му отношенията не са много розови. Той реши, че иска деца, оказа се че ще е трудно. Та и там греда. Много нерви за мъж ми и мен, много проблеми, не мога да кажа че годината завърши добре и таим позитивни емоции.
Адмирации за тълкуването, беше много точна. Сега обаче ме е страх дори да погледна в солар.
« Последна редакция: Януари 16, 2023, 12:48:07 am от Лисана »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3531 -: Януари 16, 2023, 12:12:39 pm »
Арт, упр. 6ти сол. дом е Луната,която е особена на к5, близнаци, в точен тригон с упр. на 1ви сол. в 1ви,Сатурн.По 5ти дом са хобита по-скоро. Освен възврат на Слънце, Марс също е в близки градуси с наталния. Вероятно тревоги около родител, при теб някакви изследвания, интервенции, заради Меркурий упр. 8ми сол. в 1ви дом. Нервни окончания, вени, зъби. Венера е ретроградна и е в 12дом.Ако работиш, или печелиш, няма да е официално, нещо като хонорар, награди, конкурси. По близнаци са и комуникациите, писане, интервюта, но е непостоянен знак, Луната е променлива, непостоянна. Две дейности. Промени във външния вид. Работата е свързана с партньорство.
Време за обратна връзка – да, болести и тревоги, лични и около родителите. Напълняване (не е много, но е осезаемо за мен, предвид предходните ми години на активен спорт).

Успехи през партньора – да, работих в сянка, щастлива съм, че го придвижвам напред, но моето развитие беше на пауза за година и това определено не ми хареса.

Романтично партньорство за първи път в живота ми. Там е приказка, не мислех, че е възможно да съществува такъв човек и любов. *Пу-пу*

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3532 -: Януари 16, 2023, 01:06:55 pm »
Акрукс беше писала за загуба на работа, не съм я загубила, но тази година ми дойде нанагорно- записаха двама, които три години са местени от клас в клас и са трудни деца. Отделно колежката ме нерви постоянно с поведение- тя е от най- силно дрънчащите празни тенджери, прехвърля ми доста от нейната несвършена работа, абе, едва я трая.

Прикачвам и новия солар. Четох в един сайт тълкуване, нямам очаквания, освен, че се надявам на сол Ац в 5- ти дом малко да ми бие шута в друга посока. Но пък таз Луна, попадаща в 12- ти соларен не ми е много ОК.
Не намерих какво точно съм писала за работата, помня че по хорарите ти във връзка с работа писах, а сол. 8д в 10д.  поражда опасност от загуба на работа, на престиж, на висока позиция, като това не е задължително да се случи - соларите чертаят само фона на събитията, основните събития извършват транзитите, дирекциите ги посочват.
Сол. АС в 5д едва ли ще ти бие шута в друга посока, асцендентът акцентира основната тема за годината, а 5д са децата и  развлеченията, ще продължиш да се занимаваш с деца (нали си начална учителка) и да пътешестваш (това е много хубаво), пази се само от разочарования в чувствата покрай Нептун в сол. 5д.
За Луната в 12д пише следното:
Цитат
Луната в дванадесети дом на слънчевата карта е често срещана позиция в картите на тези хора, които наскоро са променили средата си и са влезли в нова ситуация, в която все още не са имали възможност да създадат силни емоционални връзки с хората около тях. Възприятието за емоционална самота може или не може да бъде правилно; може просто да не сте склонни да разкриете емоциите си, въпреки че другите хора са готови да ви изслушат.

Но има определени ситуации, свързани с Луната в дванадесети дом, които обикновено изискват емоционална сдържаност. Ако имате тайна връзка, човекът, с когото се виждате, може да не иска да бъде емоционално ангажиран. Ако сте в контакт с болен, осакатен или умиращ човек, може да искате да скриете чувствата си, така че да не съобщите напълно неговата травма или болест. Ако смятате, че някой умишлено се е опитвал да ви нарани, няма да искате да го видите, ако е постигнал целта си. Следователно това може да е момент, в който пазите емоционални тайни поради очакваната реакция при разкриването им.

Причините за емоционалната сдържаност са много важни. Трябва да определите дали вашата ситуация наистина възпрепятства емоционалното изразяване или собствените ви страхове ограничават това изразяване. Дори ако съществуващите ви връзки са ограничаващи, това не означава, че не можете или не трябва да намерите други, на които можете да се доверите. Можете да развиете нови приятелства, които ви позволяват да имате по-добра възможност за изява. Да се ​​научите спокойно да изразявате чувствата си пред тези, с които сте най-тясно свързани, е една от задачите за тази година.

Може да сте социално изолирани и срамежливи, предпочитайки да останете сами и далеч от очите на обществеността. Можете да се насладите на спокойни моменти у дома със семейството, приятелите или любимите си хора вместо социални събирания и партита. Ще ви трябва допълнително време и евентуално поверителност за вашите собствени интереси. Ако обикновено сте активен, далновиден човек, това може да изглежда като време на самота. Ако имате романтична връзка с някого, ще искате да сте сами или може да се наложи да сте сами. Човекът, с когото сте обвързани, може да не иска да излиза публично.

astromania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3533 -: Януари 16, 2023, 05:33:10 pm »
Здравейте  ;),

Разглеждам си солара за 2023/2024 и имам някои притеснения или поне "двузначни" интерпретации и ще се радвам, ако споделите вашите мисли по него.

Соларният ми асцендент попада в наталния и се надявам това да е добра година, в която и да пътувам много, било то на почивка или служебно.
Знам, че Луната и Плутон в 1-ви дом могат да доведат до големи трансформации, поради естеството на планетите си мисля, че може да са по-скоро на емоционално ниво, не толкова физически. Чувала съм и че Луната в 1-ви дом може да е индикатор на бременност.
Сатурн и Слънце в съвпад - предполагам, че баща ми ще има някои здравословни проблеми, надявам се да може да мине през тях. Предвид едно от значенията на съвпада и това, че попада във 2-ри дом, ме кара да мисля, че може да имам и някои финансови ограничения/сътресения.
Марс в 6-ти дом също ме притеснява, надявам се да не доведе до много нерви в работата или пък уволнение, ами да се прояви като много повече работа от обикновено.

Интересно ми е как бихте интерпретирали аспектите в картата ми и има ли нещо, което ви се набива на очи. :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3534 -: Януари 16, 2023, 11:12:50 pm »
Соларният ми асцендент попада в наталния и се надявам това да е добра година, в която и да пътувам много, било то на почивка или служебно. Соларните оси повтарят наталните домове, което означава, че годината ще бъде запомнена с някое значимо събитие
Знам, че Луната и Плутон в 1-ви дом могат да доведат до големи трансформации, поради естеството на планетите си мисля, че може да са по-скоро на емоционално ниво, не толкова физически. Чувала съм и че Луната в 1-ви дом може да е индикатор на бременност. Плутон в 1д. дава голяма сила и воля да се преодолеят всякакви препятствия
Сатурн и Слънце в съвпад - предполагам, че баща ми ще има някои здравословни проблеми, надявам се да може да мине това не е вярно, съединението им във 2д показва стабилни доходи, както и материални придобивки благодарение на мъж, понеже Слънцето управлява 8д може да са пари от кредит, от наследство, но тъй като Сатурн ограничава, парите ще са под разчет, няма да позволява разхищения през тях. Предвид едно от значенията на съвпада и това, че попада във 2-ри дом, ме кара да мисля, че може да имам и някои финансови ограничения/сътресения.
Марс в 6-ти дом също ме притеснява, надявам се да не доведе до много нерви в работата или пък уволнение, ами да се прояви като много повече работа от обикновено.повече работа дава Сатурн в 6д., а Марс дава активност, ще те ръчка да търсиш работа, може също в здравето да се изяви като възпаление на бели дробове, грип, ухапване

Интересно ми е как бихте интерпретирали аспектите в картата ми и има ли нещо, което ви се набива на очи. :)

astromania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3535 -: Януари 18, 2023, 04:39:15 pm »
Благодаря ти, akruks  :)

Merry

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3536 -: Януари 20, 2023, 08:39:20 pm »
Привет на всички и за много години!!  :)
Идвам да дам обратна връзка на моя солар от 225 стр.
Специални благодарности на Сафо 😘
Макар годината да не се е изтърколила напълно, до рождения ми ден остават още 3 месеца, има не малко важни промени, лични най-вече точно както Сафо беше коментирала.
От лятото вкъщи положението стана нетърпимо и септември реших да кажа на съпруга ми, че искам да се разделим. От октомври тръгна процедура по развод. В къщи не е радост и спокойствие, но очаквам скоро той да се изнесе в свой дом и отрицателните емоции да се поуталожат. И двамата имаме нужда от голяма глътка въздух и повече пространство. Иначе придобивки- колата е факт, супер ваканции с децата и близки. Разкрасяване, не знам по скоро започнах да отделям повече време и средства за мен. И това добре ми се отрази. Реших, че миналото и чувството на болка, вина и всичко което ме е карало да страдам с години трябва да си остане в миналото. Променям се буквално вътрешно и външно. Спомням си, че Сафо беше възкликнала "леле" Да, нещо такова се случва.
Съпругът ми има отдавна проблеми, които не успява да разреши, защото не иска. Това доведе до кратък престой в болнично заведение.
В края на есента, се появи и нов човек в живота ми. Нов, колко да е нов  по скоро отдавна познат колега с когото работим дълги години, но с когото никога до сега не бяхме имали откровени разговори и по-близо отношения. Споделяме много и много се смеем.
Сещам се, че ми се случва на два три пъти да ми се схваща петата на крака, болезнено сковаване от лявата страна. Не мога нищо да направя, и благодаря че не се е случвало докато шофирам.
Мисля че не пропуснах нищо, поне не основните неща. Разбира се има още 3 месеца време напред, но държах да споделя и да благодаря на Сафо за точните прогнози  :-*

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3537 -: Януари 20, 2023, 08:55:13 pm »
Соларен Марс в соларен 8-ми дом в Бризнаци, квадрат сол. Меркурий У8 и нат. Меркурий У1 , + лунарен Марс в 8д. в текущия лунар от 30 дек. – Ковид, навръх рождения ден на мм ме повали и два дни не знам на кой свят съм, а ми го донесе внука от градината, сега групата му е в карантина, но късно – чакали официален документ от болното дете, за да обявят карантина, а то е болно от миналата седмица и родителите му са ги уведомили.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3538 -: Януари 21, 2023, 08:18:05 am »
Акрукс,бързо оздравяване ти желая!Наливай се с много течности,чай и вода.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3539 -: Януари 21, 2023, 08:18:47 am »
Еха,момичета,благодаря за ОВ на всички!