Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 563155 пъти)

valeriana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3630 -: Май 22, 2023, 08:06:09 pm »
Здравейте преди да постна предстоящият си солар давам обратно връзка за изминалия и още веднъж ви благодаря.
Тъй като току що бях останала без любимата си работа два месеца по -късно намерих нова .Добре се справях и всичко вървеше добре но , аз все още мечтаех за нещо мое , и така стъпка по стъпка си сбъднат мечтата да работя за себе си.Сега това е факт ,остава и да ми потръгне и да печеля от труда си ;)
Предварително благодаря на всеки който се включи с прогноза  :)

astromania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3631 -: Май 24, 2023, 12:15:28 pm »
Здравейте :)

При мен се случва нещо много интересно, което не мога да разбере от къде идва - в индустрията, в която работя съм вече почти 10 години, като с времето минах през различни роли нагоре в йерархията и по-миналата година смених работодателя си. В последните 2 дни получих съобщения и обаждания от двама колеги над мен, които ме навиват да кандидатствам за друга роля, за която изобщо не бях мислила до скоро, някак си се чувствах добре в зоната ми на комфорт. Като цяло няма много информация за позицията и ако се впусна към нея не знам какво да очаквам.

Гледам си соларната карта и не мога да си обясня дали се вижда някакво "повишение" - имам марс в 6 дом по солар. А в момента Юпитер ще транзитира в 5 дом по домове и 6 дом, ако гледаме по знаци. Дали това означава, че ще имам повишение или като цяло ще съм по-активна в работата? Ще съм ви много благодарна, ако споделите дали има нещо, което ми убягва и как бихте интерпретирали тези аспекти?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3632 -: Май 24, 2023, 01:41:40 pm »
Здравейте :)

При мен се случва нещо много интересно, което не мога да разбере от къде идва - в индустрията, в която работя съм вече почти 10 години, като с времето минах през различни роли нагоре в йерархията и по-миналата година смених работодателя си. В последните 2 дни получих съобщения и обаждания от двама колеги над мен, които ме навиват да кандидатствам за друга роля, за която изобщо не бях мислила до скоро, някак си се чувствах добре в зоната ми на комфорт. Като цяло няма много информация за позицията и ако се впусна към нея не знам какво да очаквам.

Гледам си соларната карта и не мога да си обясня дали се вижда някакво "повишение" - имам марс в 6 дом по солар. А в момента Юпитер ще транзитира в 5 дом по домове и 6 дом, ако гледаме по знаци. Дали това означава, че ще имам повишение или като цяло ще съм по-активна в работата? Ще съм ви много благодарна, ако споделите дали има нещо, което ми убягва и как бихте интерпретирали тези аспекти?
Повишение се гледа по МС и 10-ти дом, по 6-ти е служене, слугуване. Соларен МС в натален 10-ти дом показва много важна година - както по отношение на изпълнението на текущи задачи, така и за придвижване към житейска цел. Без дори да подозира, човек може да се доближи до каузата на целия си следващ живот. Позицията често означава промяна на вида дейност, както и преосмисляне на задачи, претенции за кариера, позиция в обществото и репутация. През тези години се случват различни съдбоносни събития.
Гледа се също управителя на 10д. в солара, в случая е Венера, в екзалтация е в знака Риби, в 3д. - добра година за подписване на важни документи. Нептун в 3д - загуба на кореспонденция, бъди внимателна при общуване с жени

Nana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3633 -: Май 28, 2023, 01:24:39 pm »
Качвам солара на приятеля си, с когото живеем заедно. То половината от солара мина, но все пак ще се радвам, ако някой коментира. Та с моите съвсем начални и оскъдни познания в астрологията, мога да кажа, че го очаква година на сериозна трансформация. Слънце на сол Асц в 7 ми натален. Сол плутон съвпад слънце откъм 1ви соларен дом. Ще бъдат засегнати партньорските отношения. Обаче с този сол Марс точно на сол К5 в 12 натален, да не вземе да се разделя с мен? Правеше и планове да се върне в чужбина (там където е живял преди да се запознаем), но със сол Сатурн в натал 9, май няма да стане. В момента се бори от известно време с една депресия и емоционални проблеми, не знам дали трансформацията по сол 1 дом не е свързана с нея. Може и много глупости да написах, но съм съъъвсем прохождаща в астрологията  ;) 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3634 -: Май 28, 2023, 03:00:22 pm »
Качвам солара на приятеля си, с когото живеем заедно. То половината от солара мина, но все пак ще се радвам, ако някой коментира. Та с моите съвсем начални и оскъдни познания в астрологията, мога да кажа, че го очаква година на сериозна трансформация. Слънце на сол Асц в 7 ми натален. Сол плутон съвпад слънце откъм 1ви соларен дом. Ще бъдат засегнати партньорските отношения. Обаче с този сол Марс точно на сол К5 в 12 натален, да не вземе да се разделя с мен? Правеше и планове да се върне в чужбина (там където е живял преди да се запознаем), но със сол Сатурн в натал 9, май няма да стане. В момента се бори от известно време с една депресия и емоционални проблеми, не знам дали трансформацията по сол 1 дом не е свързана с нея. Може и много глупости да написах, но съм съъъвсем прохождаща в астрологията  ;)
Марс на К5 не е раздяла, а секс, направа на дете, а Плутон в 1д не е задължително да го трансформира, но пък ще му дава сили да преодолява пречки, ако възникнат. Плутон управлява МС, промени в кариерата, с родител, АС в 7д и МС в 5д е класически показател за брак. Уран на Иц ще го подтиква към неочаквани промени на дом, на населено място. Може и в семейството му да възникнат неочаквани промени, Уран руши, Сатурн гради, така че последният може да създава спънки, да го ограничава, но ще е за добро.

Калия

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3635 -: Май 31, 2023, 07:09:05 pm »
Сафо, много благодаря за анализа  :)

Всъщност планираме саниране на къщата, но чакаме майстора все още...

За работата ще помисля още малко. Живот и здраве, има време. Може да си взема натрупаната отпуска и да помислим за следваща бременност

Двете ми братовчедки ще правят сватби - едната е другия месец, другата есента. Това забравих да отбележа също 🙂

Давам обратна връзка за изминалата година:
Не започнах нова работа, бях в майчинство, а след това си взех натрупаната отпуска. В този период забременях с второ детенце, сега съм в 7 месец. Надявам се всичко да е наред!
През лятото санирахме къщата, получи се много добре, а аз пуснах обширни изследвания и обиколих няколко лекарски кабинета. Нямаше нещо притеснително по тази тема.
В началото и в края на лятото бяхме на две сватби на две мои братовчедки. В края на декември почина майката на свекърва ми.
 Ето я миналогодишната ми карта
« Последна редакция: Май 31, 2023, 07:10:59 pm от Калия »

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3636 -: Юни 02, 2023, 01:18:10 pm »
Здравейте отново на всички! Не съм влизала тук от година време и се надявам да ви заварвам в добро здраве и настроение.  :)
Няма да давам ОВ по изтичащия ми солар, защото не съм питала нищо, когато той стартира, но ще споделя доста работи по него, понеже това беше една от най-силно наситените ми откъм събитийност житейски години.
В деня, в който слънцето направи точен възврат, бях на косъм от смъртта - задавих се с една маслина и буквално секунди ме деляха от това да си замина по нелеп начин.
Соларен асцендент в Дева в 5-ти натален ми донесе страшно много работа, проблеми със здравето, 5 месеца на кето диета, с която успях да сваля от себе си 11кг., и за разкош любов. Соларно MC във втори натален и в Близнаци удвои доходите ми чрез писане, писане, страшно много писане на реклами, статии за различни издания + че промени тялото ми и ме доведе до това да ценя повече себе си и да се харесвам. Управителят на Асцендента Меркурий в 12-ти соларен ме позиционира по болници през ден в периода ноември и декември. Ноемврийското лунно затъмнение в 16-ия градус на Телец беше на 3 градуса от Асцендента ми и в квадратура към наталното ми Слънце. Сатурн от солара в съвпад с наталната ми Луна даде проблем с млечни жлези, възпалена киста, абсцес, адски болки, които отшумяха след лечение и които се повториха предколедно вече със странна бучка и съмнение за рак на гърдата, които се оказаха поне засега фалшива тревога. Предполагам това, че куспидата на втори соларен е върху натален Плутон също изигра роля при заболяването, при пълното трансформиране на тялото ми и финансите. 5-ти и 7-ми соларен дом са активни и любовта беше ярка, а опозицията на Плутон и Венера извади в мен неподозирана обострена сексуалност, страстни изживявания, коите не помня изобщо някога да съм имала в живота си, но и невъзможност, въпреки че с познат, с когото се знаем от едно 5г. нещата станаха първо приятелски и ежедневната комуникация, и епизодичните излизания ги превърнаха в нещо повече. Силна привързаност и взаимна симпатия не бяха достатъчни, за да го докараме до връзка, макар да беше взаимно на всички нива. Просто за пореден път не ми се получи, този път заради сериозна разлика във възрастта. Момчето е по-малко от мен с 11г. и еснафското мислене си каза думата. 2 дни преди прогресивното ми новолуние в 5-ти дом отношенията станаха интимни и продължиха известно време в този формат, но аз поисках да спрем да се виждаме, защото аз хич не съм по тия неща или поне не ме устройва да съм с някого само в чата и по хотелските стаи. Потърсих го преди 2 месеца, има жена на хоризонта, която отговаря на изискването да е на подходящи години. По интересното е, че междувременно към мен прояви интерес известна личност от музикалните среди, която ми се включи от нищото и изяви желание да се запознаем, да ме изведе на вечеря... Това към момента не се е случило, защото живее в София, има доста участия, а и аз не съм на вълна свалки, защото акълът ми още е при мъжа, с който имах взаимодействие. Иначе този популярен изпълнител е чужденец, а следващият ми солар е със силно натоварен 9-ти дом и Венера точно там в съвпад с куспидата на 5-ти натален и натален Юпитер У8. Трудно ми е изобщо да си се представя с този човек, нищо, че като певец страшно много ми харесва и талантът му ме респектира.
Пиша, защото доста ме притеснява как ще завърши тази соларна година с Луна в 4-соларен и куспида на дома в 8-ми натален. Някакви предположения? Не знам дали това касае баща ми, сестра ми или мен самата. Все си мисля, че ако има да се случва нещо страшно с втория ми родител, то ще е, когато след 2г. прогресивното ми Слънце смени знак и дом, тогава и по дирекции Марс ще е в съвпад с наталното ми Слънце, отделно дирекционен Сатурн ще квадратира MC и IC по дирекции ще съвпадне с натален Сатурн. Иначе буквално преди дни приключих изплащането на един наследствен кредит, но май е ранко, за да е това, понеже има цели 2 месеца до старта на следващия солар.
Качвам и предстоящия ми солар, който ме тревожи почти колкото онзи от 2021-ва, когато почина майка ми. Ако изобщо прескоча трапа и посрещна 44-та си годишнина, имам усещането за сесриозен здравословен проблем със силно натоварен 6-ти дом, където управител 1-ви соларен Юпитер и 8-ми соларен Луна в екзалтация са в съвпад и правят съвпад и с наталния ми Асцендент. Отделно компания им прави Уран и по него очаквам нещо внезапно като влошаване, което може да касае и атомосферата на работното ми място. Не е изключено и да остана без работа. Все пак имам и Марс на соларен MC. Или да има събитие при шефа ми, който догодина ще има транзитен Сатурн в опозиция наталното му Слънце. С Плутон във втори соларен очаквам промени в доходите ми, но ми е трудно да определя дали ще са със знак + или - с тази квадратура към възлите в соларната карта, разположени по оста 5-ти-11-ти. Може и да е тежко заболяване, но може и да промени тялото ми вледствие на бременност, все пак наскоро Слънцето ми У5, съУ4 по дирекции влезе в градуса на MC и сега са в точен тригон. Настроила съм се за болест сякаш и мисля за релокация, която не знам дали ще помогне в случая. Единственото положително, което виждам е Асцендент в 1-ви градус на Стрелец и може би ще пътувам доста в чужбина, както и ми се иска. Той попада и в 7-ми дом, та тайно се надявам да срещна потенциална бъдеща половинка и това най-сетне да е моят човек. Със соларно MC в 5-ти натален дано съм права поне за това! Куспидата на 11-ти дом е в съвпад с натален Плутон и може да се промени малко приятелският ми кръг, което си тече в момента така или иначе с транзитен Сатурн през 11-ти натален. Отделно очаквам да съм активна в различни групи, с идея съм и за собствен блог с този 9-ти соларен. Правят ми впечатление хубавите аспекти между соларните управители на 1-ви, 5-ти и 7-ми домове, но и кофти аспектите на планетите и светилото от 6-ти соларен към Слънцето и Венера. Сатурн в 3-ти соларен не знам дали няма да ми докара някой проблем със сестра ми и леко да ми ограничи комуникацията. Май ще трябва да внимавам и при пътувания, защото и по дирекции ми предстои квадратура на Меркурий към куспидата на 8-ми натален, а и съвсем скоро по дирекции Плутон У7, У12 и Уран У11 сменят знак, като последният ще застане в опозиция на натален Марс. Това ще е и година, в коята си имам ретроградна Венера в картата, което не ме радва особено, защото определям ретро фазата на планетата като носеща ми много трудни периоди в живота.
Ще съм много благодарна, ако изразите мнение какво евентуално мога да очаквам като финал на текущия и като събития по предстоящия.  :)

P.S. Преди месеци звънях в ГРАО да питам за час на раждане и ми казаха 00:45ч, което доста променя нещата, но с часа, казан ми от мама, мисля, че картата ми работи перфектно.
« Последна редакция: Юни 02, 2023, 02:21:57 pm от guapa79 »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3637 -: Юни 02, 2023, 07:11:28 pm »
guapa79 Соларен асцендент в Дева в 5-ти натален ми донесе страшно много работа, проблеми със здравето, 5 месеца на кето диета, с която успях да сваля от себе си 11к P.S. Преди месеци звънях в ГРАО да питам за час на раждане и ми казаха 00:45ч, което доста променя нещата, но с часа, казан ми от мама, мисля, че картата ми работи перфектно. И все пак преразгледай часът на раждане, може истината да е по средата.Докато четях първия цитиран абзац, все едно говориш за 6ти дом, не 5ти..

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3638 -: Юни 03, 2023, 08:42:01 am »
Здравей Диана, много вълнуваща година си имала! За часовете на раждане моята логика е, че часовниците обикновено закъсняват ( но може и да са ги навили с няколко минути напред за целта?) и че обикновено родителите искат децата им да са по-млади, но в случая тази логика не работи :). Изглежда малка ти е чакала с нетърпение да се родиш, а акушерките са имали да отметнат още малко работа, преди да те запишат, но защо не са закръглили на половин час след полунощ за по-лесно и в двата случая?
Относно солара годишен управител разглежда ли? Юпитер?
« Последна редакция: Юни 03, 2023, 08:46:23 am от terrarossa »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3639 -: Юни 03, 2023, 05:10:44 pm »
P.S. Преди месеци звънях в ГРАО да питам за час на раждане и ми казаха 00:45ч, което доста променя нещата, но с часа, казан ми от мама, мисля, че картата ми работи перфектно.
Това е половин час разлика, което не е малко. Майка ми също ми казваше един час, три -три и половина през нощта, а съм записана в 4,10 и реално отговарям на записания от акушерката час.
Тук няма голяма разлика при домовото разпределение на планетите и при двата часа, като изключим това, че по часа от Грао Луната отива в 10д. , Меркурий в края на 3-ти, а Нептун в 7д и според мен това е верният час. Може да има разлика една две минути, което да се провери с ректификация.
По час 0:45 в текущия солар Марс/Уран е в соларен 8д., Нептун в сол 6-ти, а Луната в сол 3-ти; имаш си и Юпитер в 7-ми соларен, запознанството с чужденец.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3640 -: Юни 05, 2023, 06:38:45 am »
guapa79,забелязала съм ,че твоите прогнози са много точни,познаваш се добре.
За соларът ти,който все още е актуален,Луната на к4 подсказва изплащането на кредита за жилище,за който си споменала.
За предстоящият ти солар,упр.на асц е в 7ми дом ,мисля по-скоро ще си ориентирана към партньорства ,ангажирана с работа с чужденци,пътешествия.Луната и Юпитер в 6ти дом ,да възможно е да има някакъв здравословен проблем,но вероятно и работата ще е свързана с пътувания,сделки,нотариуси,чужденци,лели ,домашни любимци са по 6ти дом,ежедневие.Марс на к10 -ще има видимост ,като упр.на 5ти дом.Зачеване,любов,статус,родител.Направи ме впечатление Меркурий в съвпад с нат.Сатурн.Преди около 12г,Юпитер е бил в телец също в квадрат с лъвските планети.Върни назад във времето като събития.Периодите на ретро Венера са важни,когато планетата е годишен управител.
Като покупки,обзавеждане,"изхвърляне"за по-скъпи уреди,мебели е възможно.Натоварен 9ти дом-некръвни роднини,пътуване,сделки,адвокати,тържества,тесни специалисти,обучения,курсове,концерти и всичко свързано с дома на религията и философията.Социалните мрежи,рекламата,маркетингът също са към 9ти дом,който е и 7ми на твоята сестра.
« Последна редакция: Юни 05, 2023, 06:44:29 am от Сафо »

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3641 -: Юни 05, 2023, 10:03:00 am »
Здравейте, качвам  солар на сестра ми, при който ми прави впечатление, че има едновременен възврат на Слънце и Луна , което подчертава наталния квадрат. Слънцето е в първи дом, което показва акцента върху мъжа, бащата . ИЦ върху Плутон. Едновременно с това тр.Плутон застава стационарен в опозиция на нейното Слънце. Притеснява ме баща ми, който оперирахме преди 2 год. , беше с тумор на дебелото черво, да няма повторение на ситуацията. Моя солар стартира със затъмнение тази година на 14. 10. 2023, по оста 4/10.
Благодаря на всеки, който изрази мнение

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3642 -: Юни 09, 2023, 11:42:42 am »
Здравейте, качвам  солар на сестра ми, при който ми прави впечатление, че има едновременен възврат на Слънце и Луна , което подчертава наталния квадрат. Слънцето е в първи дом, което показва акцента върху мъжа, бащата . ИЦ върху Плутон. Едновременно с това тр.Плутон застава стационарен в опозиция на нейното Слънце. Притеснява ме баща ми, който оперирахме преди 2 год. , беше с тумор на дебелото черво, да няма повторение на ситуацията. Моя солар стартира със затъмнение тази година на 14. 10. 2023, по оста 4/10.
Благодаря на всеки, който изрази мнение
Слънце в 1д на солара е хубав аспект, ще я зарежда с енергия, ще блести, може да има ново начало в личен план. Плутон е в Козирог и е в 7д. на солара – планетата предполага силна воля, налагане на собствената воля, в случая от страна на нейния мъж и приятели, съдружници. Акцент през годината ще са приятели, колектива, групова дейност. Ще има засилена кореспонденция, общуване, пътувания, проява на агресия в речта, на пътя, да го има предвид и да се пази от скандали, особено в приятелския кръг, в колектива -- има опасност да загуби работа, престиж, висока позиция.
Луна У1 в 4д - ще полага грижи за дом и семейство, но не в смисъл, че ще има болен, а ще поддържа къщата, ще се стреми към уют, чистота и ред. Никой няма да умира, споко. Плутон също е наследство, във 2д пари от наследство.
А при теб новия солар със СЗ показва ново начало, ще имаш възможността да отвориш нова страница в живота в предстоящата соларна година.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3643 -: Юни 10, 2023, 11:44:18 am »
Сестрата има много повече от възврат на светилата в солара и предвид възрастта й, ако има деца на подходяща възраст, то с огромна вероятност ще има и внуци.
Силни индикации за поява на дете в живота й, утвърждаване на темите за родословието, вечните истини и смисълът на битието, превратност и преобразуване, след това вече нищо няма да е същото.

brief

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #3644 -: Юни 12, 2023, 02:02:33 pm »
Здравейте!
По молба на моя приятелка качвам соларната ѝ карта за 2023 г. с желание да отговорите на 1 въпрос - дали е заложена бременност? Тя е разведена, с 1 дете и от близо година е във връзка, която според мен няма да я заведе към светло бъдеще, но моето мнение в случая е без значение. Соларът вече е “преполовен”, а за целите на въпроса бих могла да кача и за 2024 г., ако е нужно. Благодаря много за всеки отговор!