Автор Тема: Предсказателни - солари  (Прочетена 583060 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #345 -: Септември 09, 2014, 01:39:56 pm »
На мен ми предстои смяна на солара скоро :)

от изминаващия бих казала, че всичко по него си се случи, като секстила между Луната и Юпитер се прояви май като някакъв вид партньорство с човек, който има моите духовни интереси - лИбовно партньорство с чужбина/издатели или духовници нЕмаше :). Но пък не знам, къде в този солар се вижда операцията на челюстта с цел нови импланти - това ме затруднява, защото не мога да определя сигнификаторите (У8 определено не е изявен).

В новия солар 8 дом е явен, както и Плутон на Асц - да видим .... :). Оста Асц-Десц е обърната спрямо наталната с орбис 5гр в минус (сол Асц е математически в 12 натален дом) - в една книжка пише, че това е неблагоприятна година.
« Последна редакция: Септември 09, 2014, 04:31:48 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #346 -: Септември 09, 2014, 04:07:21 pm »
Дай по-добре "Natal Chart + Solar Return with houses". Има такава опция в astro.com.

Знам, че има, но все ми се струва, че основните събития би трябвало да се видят и само по този вид - правя един вид упражнение. Реално, всичко от тази година е описано в текущия солар. Защо пък операцията да не се види? Може би не нацелваме подходящите сигнификатори?

Дадох следващия солар не толкова да го анализираме, колкото, че обикновено може да има връзка между тях. Самата процедура всъщност продължава и ще се завърши през следващия солар - демек, ако всичко мине в момента добре, ще ме правят красива (красива усмивка) в следващия - това вече си пасва почти с Венера в 8 дом (то това е козметична операция, ама хайде) :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #347 -: Септември 09, 2014, 04:09:38 pm »
Хепи -добре е този тип чарт , който Веско , ти е казал , за да се види връзката между соларните домове и наталните.

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #348 -: Септември 09, 2014, 04:14:26 pm »
Хепи -добре е този тип чарт , който Веско , ти е казал , за да се види връзката между соларните домове и наталните.

знам, че е добре ... напънете се малко и ми помогнете да открием правилните сигнификатори за операция на долна челюст :) - не ми трябва предсказването както си го знаем - искам сигнификаторите :), плийййз :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #349 -: Септември 09, 2014, 04:36:40 pm »
Ами имаш Уран на върха на 6 ти соларен , това ми се струва , като внезапна интервенция ..

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #350 -: Септември 09, 2014, 04:44:00 pm »
Ами имаш Уран на върха на 6 ти соларен , това ми се струва , като внезапна интервенция ..

 :57: :57:

прав си - аз това го приех като внезапното ми връщане на работа, а то е означавало и двете. И то не толкова внезапна интервенция, колкото модерна. Да, сега ще го погледна с аспектите.

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #351 -: Септември 09, 2014, 04:47:15 pm »
Преди години, когато ми правиха операция на коляното, търсех след това как е указано в соларната карта и не намерих. Оказа се обаче, че К12 сол е попадал в 8 нат. дом, в съвпад с нат. Сатурн У12. Ето заради това предпочитам да гледам такъв вид карти.

ще пуснеш ли само соларната карта? просто от интерес - да видим

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #352 -: Септември 09, 2014, 04:50:25 pm »
при мен в годината на дентална операция Вьрха на 6 ти соларен съвпад с натален Сатурн , точно кости и зъби , трябваше да ми отварят челюстта. Отделно плутон и Луна там. Важен въпрос, кога 6 ти дом се свързва със смъртта?

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #353 -: Септември 09, 2014, 05:01:24 pm »
при мен в годината на дентална операция Вьрха на 6 ти соларен съвпад с натален Сатурн , точно кости и зъби , трябваше да ми отварят челюстта. Отделно плутон и Луна там. Важен въпрос, кога 6 ти дом се свързва със смъртта?

може би, ама може би, не е сигурно, ако шести е в твърд аспект с девети май беше - като 4-ти от 6-ти - край на болестта, ама по кофти начин. Но си мисля, че 8 дом винаги трябва да е намесен при смърт.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #354 -: Септември 09, 2014, 05:26:40 pm »
Хепи, профекционния ти управител за 2013 година, Меркурий, е управител на осми соларен дом и седи в дванадесети соларен. Ако не се лъжа, той ти управлява 3 и 12 в натала. Соларен Марс (управител на първи и шести соларен) в елевация (май имаш и марсов възврат всъщност във втори натален дом) в квадрат към Сатурн в първи дом, когото управлява. Там е и диспозиторът на Меркурий - Венера, в заточение, също квадрат с Марс.

Марс квадрат Сатурн е почти класически аспект за чупене/операция на кости, зъби и прочее. Точно до соларния асцендент е Раху, в градуса на възлите и секстил към Раху е Плутон - и двамата са кандидати за модерни медицински интервенции, според различните системи - имплантологията е по тях :012:. Ей тъй, на ангро.
De omnibus dubitandum est

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #355 -: Септември 09, 2014, 05:31:42 pm »
Хепи, профекционния ти управител за 2013 година, Меркурий, е управител на осми соларен дом и седи в дванадесети соларен. Ако не се лъжа, той ти управлява 3 и 12 в натала. Соларен Марс (управител на първи и шести соларен) в елевация (май имаш и марсов възврат всъщност във втори натален дом) в квадрат към Сатурн в първи дом, когото управлява. Там е и диспозиторът на Меркурий - Венера, в заточение, също квадрат с Марс.

Марс квадрат Сатурн е почти класически аспект за чупене/операция на кости, зъби и прочее. Точно до соларния асцендент е Раху, в градуса на възлите и секстил към Раху е Плутон - и двамата са кандидати за модерни медицински интервенции, според различните системи - имплантологията е по тях :012:. Ей тъй, на ангро.

как ти се е отразил квадрата на Сатурн към Марс само  :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #356 -: Септември 09, 2014, 05:46:38 pm »
При моята имплантация сол. Марс от сол. 12 в квадрат с натален Марс, сол. Сатурн съвпад Венера върху нат. Уран и Меркурий - Сатурн управлява наталния ми осми дом, а Венера - наталния 12. Меркурий е профекционния ми управител за годината, соларен Мерк съвпад с нат. Слънце и Плутон.
Соларен У8 върху нат. Марс.
Сол. Плутон върху Раху срещу Сатурн и асц.

Чупенето на пръста беше вече в следващия солар, но не ми се разглежда сега.

ПС. Естествено, че само от транзитен Марс квадрат Сатурн такива глупости не могат да се предсказват. В случая обаче транзитният Марс съвпада с наталния и аспектът е активен.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #357 -: Септември 09, 2014, 08:06:17 pm »
Хепи, профекционния ти управител за 2013 година, Меркурий, е управител на осми соларен дом и седи в дванадесети соларен. Ако не се лъжа, той ти управлява 3 и 12 в натала. Соларен Марс (управител на първи и шести соларен) в елевация (май имаш и марсов възврат всъщност във втори натален дом) в квадрат към Сатурн в първи дом, когото управлява. Там е и диспозиторът на Меркурий - Венера, в заточение, също квадрат с Марс.

Марс квадрат Сатурн е почти класически аспект за чупене/операция на кости, зъби и прочее. Точно до соларния асцендент е Раху, в градуса на възлите и секстил към Раху е Плутон - и двамата са кандидати за модерни медицински интервенции, според различните системи - имплантологията е по тях :012:. Ей тъй, на ангро.

Диана, благодаря и на теб за включването :)

Да, имам марсов възврат по това време :)

Квадрата в солара го видях, но предполагах, че орбиса е много голям/а, а и е разходящ аспекта, затова го игнорирах. Но може би не е трябвало, защото цялата процедура въобще започна миналата година, когато извадиха старите и това, което стана тази, си предстоеше така или иначе. (но това за връзката между соларите го прочетох едва днес :) и успях да свържа само настоящия със следващия, но не и с предишния :) ).

Положението на У8 в 12 дом също не ми се връзваше, защото аз не престоявам в болница ..... и го игнорирах.

Обаче квадрата на Венера (като диспозитор на У8) с Марс въобще не го съобразих - дотам не ми стига още опита явно (но пък нали точно това сега правя - упражнение) :)

За Раху, Плутон и модерните интервенции въобще не знаех - тях аз ги отнасям по Уран (е, някъде съм го чела де) и бях склонна, по идея на колегата, да уважа квадрата на Уран откъм К6 с Плутон, който е У1. 

А най-вече ме подведе положението на Марс в 10 дом - него пък въобще не мога да го впиша в картинката, затова ми изникнаха чуденките.

Другите неща, които си написала наистина са интересни и те и потвърждават/конкретизират цялата ситуация, но нали моята идея беше да намеря събитието само по тази карта, без да намесвам натал и каквото и да е друго (просто изследване). Иначе, като генерално указание спокойно можем да вземем точния съвпад на дирекционната К8 със Сатурн тази година, първата операция направих май при квадрата на тр ретро-Сатурн с наталния Марс, а втората (сегашната) - при последния квадрат :) - направо си проверих ректификацията на картата :) - сега го проверих - и в двата дни Сатурн е бил на 6 мин преди точния квадрат.

Много благодаря на всички ви за участиетов упражнението - мисля, че за всички имаше нещо полезно (освен за Диана май :) )  O:-)

Сега ще стискам палци, в новия солар всичко да приключи добре. Той Марс и там има квадрат, ама поне 8 дом е красив :)

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #358 -: Септември 09, 2014, 08:22:07 pm »
Ох, ти си казала само соларната, сега видях. Ще кача и нея.

Веско, що да няма указания в картата? Е, не са точни като "операция на коляно", но има предпоставки за операция - Слънце квадрат Марс, У1 опозиция У8, Марс тригон Плутон (по новата информация на Диана), Марс прави аспекти и към У1 и към У8, К8 прави точни аспекти към същите - предполагам, че е приключило успешно всичко (освен добрите аспекти, ПФ е съвпад с У8 в най-хубавия дом).

Колената нямам идея коя планета управлява ... и те ли са по Сатурн?

Интересно ми е, точния квадрат на Слънцето с Хирон дали има значение?

Естествено, тук говоря за първоначални насоки, не за точни указания - за тях вече търсим потвърждения от другите инструменти/техники.

Happy58

  • Гост
Re: Предсказателни - солари
« Отговор #359 -: Септември 09, 2014, 08:31:31 pm »
Мислех си, че трябва да има аспекти като квадрати и опозиции, а не секстили, за такоа нещо.
Иначе да, всичко беше приключило успешно, обаче и до сега не съм сигурен дали наистина имаше нужда от подобна операция.  :017:

е опозицията У1/У8 не ти ли стига? :)

За Хирон - обърнах му внимание, защото е в точен градус квадрата - все пак те е заболяло :)