Автор Тема: Точка на пътешествията, емигранти  (Прочетена 10230 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #15 -: Декември 16, 2015, 12:02:08 am »
При мен точката на пътешествията по земя е точно на К8  ;D На пътешествията по въздух в опозиция на натален Плутон -  У8, а по вода е на анаретен градус - последния на Водолей  :)

Точката ти е почти точен съвпад с луната, управлява се от анаретно слънце в 10-ти дом и знак, опозиция на марс. Луната 3 дена след раждането ще дойде вероятно в квадрат с марс, така че макар да не е съвсем ясно, не е и невъзможно с друг партньор да поживееш в чужбина

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #16 -: Декември 16, 2015, 12:42:07 am »
 Парса на хайманосването ми е на 2 гр. овен в 7д, на 5гр от Луната у11
на моя мъж, който 14-та година се труди зад граница парса му е също овен, но в 8д- реално не пътешества, а му се иска...
На дете №1, което от 8г е зад граница парса е 23гр близнаци в 1д - тригон със СлънцетоУ4 в 10д до МС и с ПФ на МС, откъм 10д - планира да изкара испанския езиков сертификат и да сменп гражданството
на дете №2 парса е 28гр лъв в 9д съвпад с ПФ 27гр лъв- миналата година изкара договора за зимния  сезон в австрийските Алпи, сега замина пак, но каза, че е завинаги- записала се е в школата по немски в градчето, досега работеше с английски
На многото ми познати и приятели емигранти не им знам час на раждане, а и самите те не го знаят и не ги интересува- те работят с цифри само във валута, не в градуси  :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #17 -: Декември 16, 2015, 08:14:05 am »
Напоследък ме интересува тази тема...вярно ли, че ако си със СЛВ в 3 ти дом не би трябвало да емигрираш?

Папи, може ли да погледнеш и моята карта, ако ти пратя данните на лични? Трудно ми е да смятам точките на ръка, а нямам програма.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #18 -: Декември 16, 2015, 08:37:30 am »
нещо се затруднявам със смятането. получих -82,88 ::)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #19 -: Декември 16, 2015, 08:54:52 am »
Аз бях намерила такива точки в ЗЕТ и погледнах там  - ако някой се интересува - в меню таблици, Арабски точки, има и формулите как се смятат :) Но явно се различават от

Точката ти е почти точен съвпад с луната, управлява се от анаретно слънце в 10-ти дом и знак, опозиция на марс. Луната 3 дена след раждането ще дойде вероятно в квадрат с марс, така че макар да не е съвсем ясно, не е и невъзможно с друг партньор да поживееш в чужбина

Той и мъжът ми постоянно за това напира, няма да се учудя :)

А относно точката нали формулата е - за дневно раждане: ASC + к9 - у9. АС ми е на 16 градус в Риби - имам 330+16 = 346. Добавям У9 на 1 градус на Стрелец - 240+1=241 и изваждам У9 - при мен Юпитер на 15 градус в Овен и става

346 - Асцендент на 16 гр в Риби
+
241 - К9 на 1 градус в Стрелец
-
15 - У9 Юпитер на 15 гр в Овен
=
572

От сбора 572 вадя 360 гр и става 212 - което е 2 градус в Скорпион, където ми е К8

Къде ми е грешката? Същата формула е и в ЗЕТ :) И той го смята, като мен :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #20 -: Декември 16, 2015, 08:57:15 am »
нещо се затруднявам със смятането. получих -82,88 ::)

7 гр и 12 мин в Козирог?
Над силата е само умението да я владеем!

venera1978

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 85
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #21 -: Декември 16, 2015, 09:07:45 am »
Човек все някъде има Близнаци и Стрелец - там е пътешественик.

Пътешественик съм...Да,ама само на "картинки"/снимки,виртуално/...Егати късмета...По оста 3-9 дом са ми тези знаци,а никъде не ходя,даже не съм напускала страната.На К9 имам Юпитер/в Близнаци,ама явно "спи"........,в 12 дом имам Раху...Мераци за чужбина-големи,но реално-нереализирани...но знае ли човек.

Точката,която Papy е дала ми е в 10 дом,19гр.Лъв/интерсептиран знак/,съвпад Сатурн/У4/ и Луна/У10/...вероятно "забавяне"индикира този съвпад,а Упр. Слънце е в 5 дом,точно на К6.Слънцето е в  тригон Марс в 9дом,каре Юпи в 9 дом.Слънцето/съвпад Кету/ е в опозиция на К12 и Раху.

Точката е в секстил с Плутон в 12 дом,и тригон към Упр.на 12дом Венера/в 6дом/,също и тригон към Упр.9дом-Меркурий в 6дом.Пътувания ,свързани с работата-нямам....У1 съвпад У9,но в 6дом.

Упр.на 4/9дом са в тригон/Сатурн/Меркурий...съответно в 10/6дом.
Упр.на 1/12 дом е Венера-в 6дом,опозиция Плутон в 12дом.

Има и др.индикации и връзки м/у домовете,но нещо ме притеснява КАРЕТО Марс/Плутон-9/12 дом,понеже се свързва с насилие,а Марс е връх на ТАУ-включващ Венера/У1,У12 и Меркурий У9/.Дали е индикация за "агресия" в чужбина или параноята ме гони?


delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #22 -: Декември 16, 2015, 09:16:02 am »
нещо се затруднявам със смятането. получих -82,88 ::)
Клер, пусни си го през калкулатора в първия пост :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #23 -: Декември 16, 2015, 09:23:33 am »
Аз не бях видяла, че има калкулатор :012: Но сега го ползвах и през него излиза на същото място :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #24 -: Декември 16, 2015, 09:28:35 am »
При мен точката на сухопътните пътешествия е на 19*10` Лъв в тригон с Венера, У3 и Телец, заемащ голяма част от 9 дом.
Точката на въздушните пътешествия е на 17*01`Водолей и е в квадратура отново с Венера.

На третия ден от раждането Луната прави опозиция с Марс, който управалява 9 дом и е натално в 9 дом.

Живяла съм две години в чужбина и съм учила там, точно по 9 дом :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #25 -: Декември 16, 2015, 09:47:15 am »
На бялото не мога да кажа черно. Има реализация по съответния критерий в живота ми, значи за мен работи.
Не виждам обобщение тук.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #26 -: Декември 16, 2015, 10:04:45 am »
Къде ми е грешката? Същата формула е и в ЗЕТ :) И той го смята, като мен :)

Смятам с алкабитус, тия методи все пак работят по-добре с него, май

Папи, може ли да погледнеш и моята карта, ако ти пратя данните на лични? Трудно ми е да смятам точките на ръка, а нямам програма.

Да. Макар че и аз ги смятам на ръка, за по-лесно, през телефона :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #27 -: Декември 16, 2015, 10:07:14 am »
Аз имам една катастрофа, като пътник, бях на мястото зад шофьора, челен удар с над 100 км/ч. Погледнах сега на тази дата Марс е на 3 градус в Скорпион, Точката на пътешествията по земя е на 2 градус в скорпион върху К8, а Фортуна ми е 4 градус в Скорпион. Подредени са така:

2 гр в Скорпион - К8 и точката на пътуване по земя
3 гр в Скорпион - транзитен Марс
4 гр в Скорпион - Фортуна

Бях единствената без поражения от 5 човека в колата, за другия автомобил да не обелвам дума ... Изключвам натъртванията, които минаха за 2 седмици. За другите пътуващи травмите бяха доста по-сериозни ....
« Последна редакция: Декември 16, 2015, 10:10:37 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #28 -: Декември 16, 2015, 10:19:28 am »
Венера, пробвай с алкабитус

И управителят на точката, още му викат алмутен на пътуванията, в пети дом не е особено силен показател
Ако искаш-прати данни

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Точка на пътешествията, емигранти
« Отговор #29 -: Декември 16, 2015, 10:35:28 am »
Ох то имало калкулатор, извинете ме.

При мен не са свързани с 9ти или 12ти дом, по остта 2-8 дом са.
Frankly, my dear, I don't give a damn.