Автор Тема: 6-ти дом и любовта към животните  (Прочетена 6195 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
6-ти дом и любовта към животните
« -: Декември 20, 2015, 12:57:14 am »
;)
« Последна редакция: Март 29, 2016, 10:20:39 am от Rahu »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #1 -: Декември 20, 2015, 03:44:42 am »
Дали не е от друго това с пазачите, Раху?

Его-мего и така нататък?

Аз нямам нищо в 6 дом. Един Слв на к6, но от 5 дом е съвпад. Луната е у6, в Лъв и на Дсц. Обожавам котки. Съвсем буквално. И те ме обожават.
Уча ги на команди и те с удоволствие и без насилие изпълняват. Почти всичките ми котки могат да прекосят големи разстояние - следвайки ме.
И с кучетата е така. И тях си обичам, но котките са с предимство.
Нямам претенции за породи и видове. Щом някое животно стане мое, влезе в дома ми, то се гледа като част от семейството. Често се е случвало да прибирам животинки.

Най-шантавото ми животно е било змия. Но се наложи да се разделим с нея. Поради несъвместимост с домашните.
В двора ни отглеждах и семейство таралежи. Които нощем крадяха от храната на котките. Да, хрупат си гранули и хич не им дреме.

Ако трябва да изброявам какво отглеждам: една дузина котки - 8 броя. Котките са все безпородни, намирани, прибирани и обичани. И 4 кучета гледам.
Едно от кучетата и половината стадо котки спят заедно - едни върху други. В къщичката на кучето.  :012:

С животните се разбирам много лесно. Не знам как, но се случва. И много ме успокояват, облагородяват.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #2 -: Декември 20, 2015, 08:56:16 am »
К6 Водолей със Сатурн вътре- обичам много животните,тук са дребните,домашни,имала съм папагали,канарчета,рибки,морско свинче/за кратко,асц. дева не издържа на мускуса му/ женски кралски пудел,гледах го две години, и после вече като родител децата си пожелаха куче за Коледа и купихме кокер- Чоки,бяхме заедно 15 години,водехме го навсякъде с нас,израснаха с него ,като трето детенце,много плаках когато си отиде....
сега отглеждам пиявици,сменявам само водата,много са държеливи,не се хранят с месеци,за стръв на мъжете-риболовци,имаше и малки жабки,но не им се отрази здравословно хлорираната вода,скакалци,щурци, бели червей,торни червей,гъсеници...и разбира се два мъжки опитомени хомо-сапиенса   ;)но те май са едрички,да са по 6 дом,минават към 12 ....
« Последна редакция: Декември 20, 2015, 05:18:00 pm от strelicka »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #3 -: Декември 20, 2015, 09:00:38 am »
6дом козирог и Сатурн в края на 4дом, К5; обожавам мишките - имала съм много преди, а сега ще взимам декоративно зайче.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #4 -: Декември 20, 2015, 10:30:12 am »
Витхце, при теб е по рибешките нещица любовта към животните.  :08:
А маймунката ти е най-лесна за намиране. Хващаш си един мъж и си успяла в начинанието.  :08: :57:

Това е някаква психопатия, но по-често се затрогвам от животинско страдание. Не от човешко.
И аз боледувам като Стреличка, когато някое от животинчетата ми е болно или умре. Имам си животинско гробище в двора. И всяко животинче се изпраща от цялото семейство, с ред сълзи, сополи и прилежащите му любими неща - играчки, хамстерско колело и така нататък.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #5 -: Декември 20, 2015, 12:24:54 pm »
При мен К6 е в Лъв, там е Луната, в знаков тригон с управителя си.

Обичам животни, но .... приемам грижата за тях, като голяма отговорност и ангажимент и това ме спира от приютяването у дома. Също така вероятността от повреда на мебели и т.н. колкото и да звучи гадно да го кажа .... обичам реда у дома, да е чисто и оправено ... да свети  ;D

Гледала съм цветя, много цветя и това е отнемало много от времето ми, доставяше ми огромно удоволствие, радост и т.н. Веднъж съм имала и куче у дома. Приятелка с къща предприе иницитива по строеж и се премести в стая под наем. Помоли ме да гледам кучето - между пудел и булонка - живяло само на двора - само за времето на строежа. Ами - не можах да го върна - привързваш се ... как да го върнеш после ... То така се започна и с гледането на цветя - дадоха ми 3 бр за гледане по време на един ремонт и така и не ги върнах  :012: а после станаха няколко стотин.

Сега децата искат животинче, аз не разрешавам, ясно ми е, че всичко ще легне на мен, като грижи. За момента нямам сили и за това. А и чувството за отговорност ми е прекалено изострено, емоционално - много силно преживявам всичко ...

Това, което starinthenightsky е написала за оста Дева-Риби - при мен е по оста на взаимоотношенията, но и към животните имам отношение, като към хора ... та не ми е по-различно.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #6 -: Декември 20, 2015, 01:37:54 pm »
Водолей на К6 и Уран в съвпад с Луната във 2 дом и съм имала само котки и само тях възприемам както домашен любимец :)
Не си се представям да се грижа за куче, например, с разходките във всякакво време - дъжд, сняг, студ......не се чувствам способна на такова отдаване.
Покрай дъщеря ми съм се грижила за рибки, но животинче, което не мога да гушна някак не ме изпълва. Друго си е мъркащото  ;)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #7 -: Декември 20, 2015, 01:48:49 pm »
Израснала съм с животни. Имах куче от малка, по едно време и котка, но не свикнаха да съжителстват заедно и я върнахме на стопаните. След като кучето почина на 16г., си взехме друго кученце и заедно с него, и котка, но съседите отровиха котарака :(
Грижила съм се и за бездомни животни, спасявала съм ранени. Имала съм и таралежче, и костенурка - избягаха безследно.

6-ти дом се упр. при мен от знака Лъв, Слънцето е в 1-ви дом в Овен.

Интересното е, че винаги до тук някой се опитва да открадне животинките или те изчезват по необясними причини за седмици, след което се връщат, отдавам го на аспекта - У6 квадрат У12.

Обичам животните и грижата за тях не бих я нарекла - жертване. Другото за мен е вид егоизъм. Има изследвания, в които се казва, че децата, които порастват без грижа за животно се превръщат в по-големи егоисти.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #8 -: Декември 20, 2015, 02:13:38 pm »
Романтика, може да има резон в това за децата. Аз съм само дете, но винаги сме гледали животни. Най-много котки, живяла съм в апартамент тогава и това е можело да отглеждаме.
Сещам се за още едно шантаво животно, което съм отглеждала. Но беше намерено - малък прилеп. Намерих го паднал в една зима. Помислих го за умрял, но от топлината ми се раздвижи и го прибрах. Оказа се, че прилепите спят зимен сън. И се наложи да го закача с главата надолу в един тъмен шкаф, докато му стане време да се събужда. Беше много приятен на пипане. Като кадифе.

Моята Луна е в квадрат с Юпитер. При мен винаги нещата са извън контрол - или имам прекалено много животни. Или рязко нещо се случва и почти изчезва стопанството ми. Но бързо успявам да се заимам с нови. И всеки път си казвам, че няма повече да се привързвам към животни, да прибирам животни, че е временно, докато им намеря дом. Но после яростно отказвам да ги подаря на друг.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #9 -: Декември 20, 2015, 02:27:02 pm »
6-ти дом се управлява от Марс, който се намира в 3-ти в Козирог и явно оттам идва любовта ми към козите  :012: Ей, умирам за малки козленца, не мога да им се нарадвам на диващината  ;D Като малка все стоях при баба ми, която гледаше кози и хващах малките диванета, слагах ги в скута и им четях книги, а те милинките заспиваха.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #10 -: Декември 20, 2015, 02:43:35 pm »
Аз имам страх предимно от насекоми. С големи усилия се сприятелих с нощните пеперуди. И два-три пъти на добра воля съм пипала скакалец. Направо ме докарват до подлуда и истерия насекомите. Мога да си легна със змия в леглото. Но мисълта за нощна пеперуда в стаята ме прави истеричка.

Бебе прилеп беше симпатичен.  :012: То може да не е бил точно бебе, по-скоро юноша прилеп. Но беше много нищожествен и кадифен по гръбчето. Не мога да си представя да отмина така животинче в нужда. Все едно го обричам на смърт с безразличието си.

Пиявиците също са ми крайно несимпатични. Особено закачени на задните ми части... Историята помни как цял язовир с рибари помислиха, че половинката явно ме убива или най-малкото бие насред водата.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #11 -: Декември 20, 2015, 02:47:08 pm »
По- резонният въпрос е защо Ема пипа умрели прилепи, защото го е мислила за мъртъв, и аз виждам умрели кучета и гълъби, ама не ги чопля с клечки да разбера дали ще мръднат, иначе една позната гледаше прилепи за материал за магия ;D

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #12 -: Декември 20, 2015, 03:13:37 pm »
Защото съм вещица, Ребекси.  :012:  :19: Помислих да си допълня съставките за магии с косъм от прилеп.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #13 -: Декември 20, 2015, 03:25:07 pm »
Празен 6 дом и козирог на К6. Сатурн- в овен- 10 дом.

Като дете имахме аквариуми с екзотични рибки и 20-ина гълъба в двора. Имахме и фазан, който избяга и, вероятно, влезе в нечия фурна. :( В дома на родителите ми, понастоящем,  има: куче, котки, костенурки, таралежи и разни хвъркати гадинки.
Мое- лично животно- котка- натресена ми от близки. Имах я 14 години. Ползваше човешка тоалетна и беше много любвеобилна. След прекъсване от близо 7 години (това е някакъв цикъл), пак имаме котка, която трябваше да бъде временно у нас- в лазарет, до възстановяване, но не би. :)

Не съм имала мерак за животни, но присъстват в дома ми по един или друг начин. :012:
« Последна редакция: Декември 20, 2015, 04:08:59 pm от Uran »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: 6-ти дом и любовта към животните
« Отговор #14 -: Декември 20, 2015, 04:13:34 pm »
 В 6д имам само Хирон в риби,  К6 е водолей съвпад Сатурн в 5д, а уран У6 е дева в 12д
От малка си мечтаех за куче- немска овчарка, като комисар Рекс, но се сдобих с куче чак като се омъжих, няколко месеца преди да родя- ирландски сетер, с който отраснаха децата и който някой отрови като навърши 5г. След него имах куче, което купих за английски сетер, но се оказа улична превъзходна- него също ми отровиха; после семейство, което замина на гурбет ми подариха отгледано и възпитано куче- дакелче- него също отровиха, така както и едно от кутретата на шпаньола ни, което майка остави за нея в двора на къщата, където отровиха предишните три кучета- общо 4 кучета отровиха в къщата на майка- всички нейни комшии имат кучета, не знам кой и с каква цел върши това грозно дело, а шпаньола ни го откраднаха също от двора на майка- бях го занесла при нея с кутретата, които вдигаха много шум в панелката   ::)