Автор Тема: Зимно слънцестоене 2015 г.  (Прочетена 3582 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Зимно слънцестоене 2015 г.
« -: Декември 21, 2015, 02:48:52 pm »
 :)
« Последна редакция: Август 13, 2017, 05:18:56 am от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Зимно слънцестоене 2015 г.
« Отговор #1 -: Декември 21, 2015, 03:15:09 pm »
Утре в 6:47 ч. стартира нов тримесечен период. Този на зимното слънцестоене.

Преходен и нестабилен период, изискващ адапатация и гъвкавост, промяна и трансформиране на навици, ревизиране на нагласи, цели, гледни точки, прераждане на съзидателното начало и потенциал. Дребни, простични, незначителни и обикновени на пръв поглед неща, отношения е възможно да намерят по-голям смисъл и да са своеобразен катализатор за нещо в по-широка перспектива. Период на трансформиращи партньорски и любовни взаимоотношения. Също и на Рубикон и разместване на пластове в сферата на взаимоотношенията и приоритетите. Възможни са смяна на средата. Разтрогване на договорни взаимоотношения.

Периодът на зимното слънцестоене ще съдейства за добър интелектуален взаимообмен, който ще "търси" и ще има за цел  реален преобръщащ, революционен "ефект". Смяна на мисловните модели и посоката. Под формата на засилена комуникация, информация, придобиване на знания, различен тип спогодби, които могат да доведат до преобръщане на моментното статукво. Също и на коренни законодателни промени, в съдебната, образователната системи,  и в сферата на здравеопазването. Или зараждане на идейни концепции, които носят и имат революционен характер.

Период на отсяване на зърното от плявата и за условия съдействащи за реална равносметка от постигнатото. Оздравителни програми след равносметка, ревизия и реформи.
Благодаря, Стар!
Цитирах целия ти пост, за да не намеря по някое време само усмивка, като реша да препрочета  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Зимно слънцестоене 2015 г.
« Отговор #2 -: Декември 21, 2015, 07:14:56 pm »
Стар, благодаря за темата  :58:

Акрукс  :012: чудесна идея  :-*

При мен Слънцестоенето се случва градусово - минутки след солара. Привидно го покрива, но не само. Например в солара - соларна луна е на  16 градус в Телец и прави сходящ квадрат към наталната, съответно и опозиция към Венерата. Обаче пък на слънцестоенето - Луната догонва тези 2 градуса и аспектът е точен. Очаквам Силата му да е в първото тримесечие на солара - до пролетното равноденствия, след това в соалра ще има отзвук.

Аз ще се опитам да условя течението на промените във взаимоотношенията. Започнали сме, даже утре на рождения ми ден ще излезем само двамата и се надявам да си поговорим откровено :) Качвам карти в ЗЕТ и Астро :) Картата на есенното равноденствие беше много показателна, от тази очавкам същото :)

Ще изначавам със "СС" (слънцестоене). При мен АС дом на СС пада върху натален Непрун, който е У1, а ми предстои и нептунова квадратура. Следва да имам пердвид, че Нептун ще ми е тема през удните 3 месеца и годината изобщо:) 1 СС дом покрива 10 натален даом - в тях са ми слънцата - в съвпад.  Вероятно обществени и/или кариерни изяви на Аз-а през периода.

Т квадрата на Луните и Венера - 2/8/6 дом - вероятно емоционална неудовелтвореност по финансовите теми.

Наталния Т-квадрат с Плутон на върха - последната операция - през март и трансформация ан партньорските и семейни взаимоотношения (нат.Плутон в 7 дом, Меркурий У4, У7).

Така ги виждам нещата :) Няма изненади - само по 1/10 дом със слънцата - може да изскочи някой заек :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Зимно слънцестоене 2015 г.
« Отговор #3 -: Декември 21, 2015, 09:06:58 pm »
Стар, постът ти е много показателен в моята карта. Аз никога не съм си правила такава карта. При мен има обръщане на оста IC /MC съвпадът е абсолютно точен.  Очаквам събития свързани с 10 дом. Притеснява ме само съвпадът на АС на слънцестоенето с моя СЛВ в пети дом. Разгледах и карти на мои приятелки, ще наблюдавам как  работи.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Зимно слънцестоене 2015 г.
« Отговор #4 -: Декември 21, 2015, 09:37:30 pm »
МС съвпад Слънцето ми във 2д, ИЦ съвпад с Луната у11 в края на 7д
АСЦ попада в моя 4д, тригон с Юпитер У4

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Зимно слънцестоене 2015 г.
« Отговор #5 -: Декември 21, 2015, 11:44:03 pm »
Картата на това слънцестоене е най-интересна за мен с това, че оста МЦ/ИЦ съвпада точно с опозицията Овен/Везни в наталната карта. Наистина ще е време на внимание към партньорствата.

След три дни е месечния ми солар, който също ме насочва към събитийност във взаимоотношенията - тогава Плутон от месечно-соларната карта е на МС АСЦ. Напоследък Плутон е здраво застъпен във всичките ми карти.

Обичам ЗЕТ, защото дава най-точните аспекти при сложните карти. :)

Леко офтопик - аз днес седнах и сътворих нещо, което само една дева би оценила  :012: Направих си в екселска таблица всички настоящи транзити, прогресии и дирекции. Така ми се откроиха най-активираните точки и планети от хороскопа към момента.
« Последна редакция: Декември 21, 2015, 11:45:56 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Зимно слънцестоене 2015 г.
« Отговор #6 -: Декември 22, 2015, 08:04:44 am »
Зимата  е по-вероятно да бъде студена, със сух студ и със силен студен вятър.

Много хубаво, тези топли зими напоследък влияят много зле на здравето.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Зимно слънцестоене 2015 г.
« Отговор #7 -: Декември 22, 2015, 12:10:10 pm »
Делфинче :) Очаквали се да си домакиня, да посрещаш гости по празниците или да ти се гостува за зимата - някой от родителите?

Очертават се акценти по родителската ос - 4/10 дом - на мен това ми се наби на очи първосигнално. СС АЦ е в 4 натален дом - само на 4 градуса преди СС Сатурн.  Той квадратира нат.СЛВ  в 7 дом в Риби. Този квадрат - предполага напрежение, което предстои да ескалира - аспектът е сходящ. Аз винаги гледам на квадратите с добро око - вкарват ти камъче в обувката и те принуждават да направиш усилие - да го извадиш или да избереш нови обувки .... да има развитие, решение. Тъй като Сатурн, все пак остава в 12 дом на СС - то бих казала, че не даваш ясен изказ на желанията ти в тази посока, държиш ги все още в себе си. Но предстои развитие :)

СС МС пробожда с точност Луната ти - ще дадеш изява на емоциите, няма да ги задържаш в себе и сред хора ще си емоционална - това ще е на изблици в ежедневието. Взимам предвид това, че Луната е натака е У11, съвпада с СС МС, съвпада с СС Уран, а отделно от това има СС Венера съвпад с нат.Уран (У6).

Може би ще има подаръци - материални и емоционални, които ще са изблик на въодушевление и това ще изпъстри ежедневието ти :) Уран участва 2 пъти - съвпад с Луната на СС МС и съвпад с Венера от натала. Това е в последните дни на ретро фазата му - не знам в сянка ли е, в какво е, но  е точно преди да стане директен. Също Водолей е интерсептиран в 6 дом.

Другото, което не мога да подмина е - съвпада на СС Юпитер и СЛВ с нат Плутон в 1 натален и 9 СС дом. Определено ще се задълбочиш в ново познание, което моделира ценностите, духовността. И понеже в 1 СС и 5 натален дом са Плутин и Меркурий - вероятно периодът ще е съзидателно креативен - дали в сръчност с ръцете - да създаваш нещо - плетиво, декорации ...или интелектуален труд :) Тъй като Меркурий при тен управлява и МС на СС - може да е свързано и с някаква изява, изложба, изложение, коледен базар ... Сурва ... има доста в идните месеци :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Зимно слънцестоене 2015 г.
« Отговор #8 -: Декември 22, 2015, 01:26:26 pm »
Много хубаво, тези топли зими напоследък влияят много зле на здравето.
То зимата на 2006-та като падна живакът на -36гр и цъфтяхме от здраве, мряха хора по улиците... 

В Испания всяка зима са такива температурите- около 10-13гр, а живеят по и над 90г пенсиите, защото са им високи пенсиите  :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Зимно слънцестоене 2015 г.
« Отговор #9 -: Декември 22, 2015, 01:49:15 pm »
При мен Асц попада върху нат. Марс у2. А Юпитер ми е на к8. Явно парите ще са важни - мои и на партньор. Луната е в опозиция с нат. Юпитер. Марс съвпад Сатурн у12. Ще бъде интересна зима.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Зимно слънцестоене 2015 г.
« Отговор #10 -: Декември 22, 2015, 01:59:30 pm »
То зимата на 2006-та като падна живакът на -36гр и цъфтяхме от здраве, мряха хора по улиците... 

В Испания всяка зима са такива температурите- около 10-13гр, а живеят по и над 90г пенсиите, защото са им високи пенсиите  :012:

И 2012 имаше 3 поредни седмици с -20, никой не е казал, че ще има чак такива катаклизми. А испанците така са свикнали, ние сме свикнали на студени и снежни зими. Моята дъщеря беше на 3 г., когато прави снежен човек, вече ще забрави какво е сняг.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Зимно слънцестоене 2015 г.
« Отговор #11 -: Декември 22, 2015, 04:27:25 pm »
Моята дъщеря беше на 3 г., когато прави снежен човек, вече ще забрави какво е сняг.
Ми заведи я на планина- там има сняг, а и последните 2-3г може да е нямало сняг и студ на Коледа, но пък имаше през април месец; април 2003г помня как ме валя сняг в София, 1995г също- тогава бях само по жилетка, та се вкоченясах от студ  :)
Спомням си и Новата 1984г, как се прибирах през нощта с компанията си само по рокля и тънко сако- толкова топло беше времето, с лек топъл вятър, така че не може да се каже, че сегашната по-мека зима е някакво изключение и аномалия, макар че реално зимата едва сега започва  :)

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Зимно слънцестоене 2015 г.
« Отговор #12 -: Декември 23, 2015, 08:55:32 am »
При мен Асц. попада на К11, а Десц. съответно на К5  :38:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Зимно слънцестоене 2015 г.
« Отговор #13 -: Декември 23, 2015, 11:14:48 am »
Алена, благодаря за включването ти :)
Тази година не се очаква от мен да домакинствам по Коледа и Нова година, за пръв път от много време насам.
Малко ще се отклоня от темата, само да спомена, че понеже това слънцестоене е много близо до месечния ми солар, темите са едни и същи и в двата. Оста 4/10 е била акцентирана и в предишния месечен солар като е била върху натален Плутон. Досега нищо в семейството или по отношение на кариера не се е променило, промените са другаде, но пак по 4 дом.

СС МЦ всъщност минава с точност през натални Уран и Хирон, а Луната у в съвпад от 2*, което не намалява значението, разбира се. Понеже Уран ми е У6, а Хирон винаги го свързвам и със здравето, тук ми се ще да вярвам, че ще има освобождаване на Луната от натрупан емоционален товар.

Нодалната ми ос е активирана и по транзит от съвпада с натален Плутон и от СС Сатурн чрез квадратура от 4 нат/12 СС дом, определено смятам, че ще бъда принудена да променя някои модели и всъщност вече усещам този натиск.

Съвпада СС Уран с натална Венера отново засяга 4 дом, този път СС. СС Плутон и Меркурий са в 5 натален и на К2 СС дом - тук бих казала, че виждам промяна в начина, по който вече започвам да възприемам любовните отношения, начините за прекарване на свободното време, забавленията. По съвсем нов начин започвам да гледам на тях и говоря за това с най-близките си.

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми