Автор Тема: Бихте ли си направили консултация при вас самите  (Прочетена 28978 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Голяма част от хората не са готови да чуят наистина добър астролог, могат да останат с противоречиво усещане.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
И наистина се стряскат от висока познаваемост, но е много важно тя да бъде правилно и адекватно "опакована".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Повечето случаи са комплицирани, щом човек е потърсил астролог и сам не може да се справи със ситуацията.

Малко са хората, които ходят по астрологични консултации само "за спорта". Доста по-малко на брой са онези, на които им сече акълът и прибягват до консултация, за да са "в крак с времето", т.е. да си сверят часовника с астрологичните цикли и ритми. Преобладаващата част трудно се ориентират в ситуацията и често е налице някаква дилема, за която смятат, че е необходимо външно съдействие, т.е. друг човек да им посочи правилното решение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
И ставаше дума за това, че първо се определя продължителността на живота, преди да се правят каквито и да е прогнози. Тъй като последните се обезсмислят, ако натива няма да ги доживее :017: Как да "опаковаш" подобна информация  :o

Повечето сегашни астролози не владеят тези техники на практика, затова притеснението е излишно.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Абе, уитч...знаеш ли, че напоследък много бърбориш

witch111

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Абе, уитч...знаеш ли, че напоследък много бърбориш

Нещо ти преча?
Хайде, дано дребната ти, малка душа намери покой  :-*
Ограничено и закостеняло ти е мисленето, Папилома и това нищо и никой не може да го промени. Карма  ;)
На всички останали, ще липсвате  :58: Кой повече, кой по-малко  :012:
« Последна редакция: Юни 03, 2016, 03:55:34 pm от witch111 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
При астролог като мен не бих отишла, щях да си напълня гащите... Предпочитам някоя да ми чурулика врели-некипели.  :012:

В интерес на истината, когато ми потрябва обективно и незахаросано мнение по актуален проблем, потърсих колежка, която не спестява лошото. Не става въпрос за "зли прокоби", просто има смелостта да ти каже защо нещата не вървят.

Има огромна разлика в начина на поднасяне на негативна информация. Едно е да те програмират с "няма да стане, навсякъде ще срещаш само съпротива", друго е да ти посочат на какво се дължи това неслучване, за какво са ти дадени спънки и ограничения в живота.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12552
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Всички съвременни астролози владеят астрологични техники и методи за изчисляване продължителността на живот на съответния натив, а от астрологически консултанти -почти никой. Това че, не е определена продължителността, не изключва тенденциите и правилната, уместна прогноза.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Не всички - някои дори не се интересуват, други са чели и теоретично са запознати, но на практика не могат да го приложат. И според мен не е нужно, в други времена живеем.

Рени, ти защо разграничаваш астролог и астрологичен консултант?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12552
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
При астролог като мен не бих отишла, щях да си напълня гащите... Предпочитам някоя да ми чурулика врели-некипели.  :012:

В интерес на истината, когато ми потрябва обективно и незахаросано мнение по актуален проблем, потърсих колежка, която не спестява лошото. Не става въпрос за "зли прокоби", просто има смелостта да ти каже защо нещата не вървят.


Ти самата колко си смела при анализа и поднасяне на информацията ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12552
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Лили, има разлика между астролог и астрологична консултация и мисля, че това сме го коментирали няколко пъти.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Ти самата колко си смела при анализа и поднасяне на информацията ?  :)

Има си етични правила, които трябва се спазват. Това не означава да се бълват лъжи и небивалици и да се прелива от пусто в празно, за да се избегне някоя неудобна тема и да не се отговори на някой по-труден въпрос /особено ако нямаме нужната за това подготовка/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
При астролога като при доктора - няма неудобни теми. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Лили, има разлика между астролог и астрологична консултация и мисля, че това сме го коментирали няколко пъти.  :)

Само бих добавила, че астрологичният консултант също би трябвало да е астролог, освен ако за прогнозите си не използва кристална топка, Таро, руни, Идзин и други техники. Но далеч не всеки астролог става консултант, не всеки теоретик - практик, не всеки автор на книги и лектор - реално практикуващ и кадърен консултант.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12552
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
 Лили, това, което споделяш е така, но ти в частност, доколко би или си смела при интерпретацията- преценяваш според това, което е отразено в картата, периода, синастрично какъв е обменът между теб и човека отсреща, имаш си изработен метод и не прекрачваш границите, няма провокация, експеримент ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“