Автор Тема: Бихте ли си направили консултация при вас самите  (Прочетена 29015 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
За какво е да се търси провокация? И какъв експеримент - човекът насреща нали не е опитно зайче да си тестваме възможностите и да го стреснем с някоя "гениална" прогноза по деликатна тема?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
При астролог като мен не бих отишла, щях да си напълня гащите...
С жълтици ли?  :012:

Вече се чувствам готова да консултирам сама себе си- след цели 21г.  задълбаване в астрологията, любопитният ми и аналитичен Меркурий У1, У10 в 1д (дева) намери пътя в гората, която навремето беше за мен девствена джунгла.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
В интерес на истината, ако не се занимавах с астрология, не знам как щях да разсъждавам и подхождам към избора на астролог-консултант. Вероятно на принципа "проба-грешка", поне докато съм съвсем неориентирана. По-нататък вече се търсят с препоръки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
С жълтици ли?  :012:

Вече се чувствам готова да консултирам сама себе си- след цели 21г.  задълбаване в астрологията, любопитният ми и аналитичен Меркурий У1, У10 в 1д (дева) намери пътя в гората, която навремето беше за мен девствена джунгла.

И при мен Меркурий е в първи дом в дева У1 и У10, но не проявявам силен интерес към астрологията.  При трима популярни български астролози съм поръчвала преди време личен хороскоп. При мен самата за нищо на света не бих си направила консултация  :012:  На мнение съм, че човек не трябва да се разпилява, а да се концентрира в една област и да се усъвършенства непрекъснато в нея.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
На два стана може да се тъче, стига да можеш да си организираш времето, но когато човек се занимава с по няколко неща наведнъж, енергията се разпилява в различни посоки. Има и експерт счетоводители, които са добри професионалисти и не по-малко добри практикуващи астролози. Тъй че всичко е въпрос на лични способности - едни го могат, други не.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
На два стана може да се тъче, стига да можеш да си организираш времето, но когато човек се занимава с по няколко неща наведнъж, енергията се разпилява в различни посоки. Има и експерт счетоводители, които са добри професионалисти и не по-малко добри практикуващи астролози. Тъй че всичко е въпрос на лични способности - едни го могат, други не.  :)
Права си, може и да има, но аз лично не познавам експерт счетоводител, който да е и професионален астролог. Когато се тъче на два стана, винаги едното ще изостава за сметка на другото и ще стане пишман счетоводител - любител астролог.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
  На мнение съм, че човек не трябва да се разпилява, а да се концентрира в една област и да се усъвършенства непрекъснато в нея.
Сигурна ли си, че имаш близнаци на МС?

Познавам много с АСЦ и Меркурий в дева, които също не проявяват интерес към астрологията, за себе си написах знака и положението на Мерка от позицията на това, че е любопитен и обича да анализира в детайли нещото, което му владее ума- в случая при мен последните няколко години, откакто Уран транзитира в 8д, това е астрологията, преди години когато беше водолей и транзитираше в моя 5д. закупих първите си астро-книги, 5д е свързан с хоби, а Уран/водолей с астрология.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Права си, може и да има, но аз лично не познавам експерт счетоводител, който да е и професионален астролог. Когато се тъче на два стана, винаги едното ще изостава за сметка на другото и ще стане пишман счетоводител - любител астролог.

Ти не познаваш, друг може да познава, включително и аз. Това, че някой не може да съчетава два занаята, не означава, че и другите не могат. Не е лично към теб, просто исках да кажа, че има хора с различни възможности и способности, както и с различен интелектуален капацитет, а също така надарени с повече и по-малко таланти. То това трябва да е драснато и в хороскопа, де.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Когато се тъче на два стана, винаги едното ще изостава за сметка на другото и ще стане пишман счетоводител - любител астролог.

 :08:

WhiteRose, споделям мнението ти- аз имам доминанта в Подвижния кръст и докато не избрах да  се разделя  с "едното", "другото" страдаше.  А аз не обичам нито да страдам, нито да не  следвам желанията си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
В интерес на истината, ако си фрилансър, имаш повече възможности да управляваш свободното си време и да упражняваш два различни занаята. Ако си някъде наемник на целодневна работа и имаш да се грижиш за семейство, много малко време ще ти остава за астрологията, да не говорим за професионални занимания. Това обаче съвсем не означава, че професионални /практикуващи/ астролози трябва да бъдат само скучаещи безработни домакини.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
WhiteRose, споделям мнението ти- аз имам доминанта в Подвижния кръст и докато не избрах да  се разделя  с "едното", "другото" страдаше.  А аз не обичам нито да страдам, нито да не  следвам желанията си.
Рени, ти имаш на МС дева- перфекционист, а Мерка У10 е заточен в риби, нормално е да не може да вършиш повече работи наведнъж

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Имах колежа юристка с Меркурий в Стрелец в квадрат с Марс в Дева - по 3 дена пишеше едно писмо с обяснения, много внимаваше да не сгреши. Същата работа беше и с подготовката на документи. И накрая - пълно с технически грешки, които се откриваха в най-неудобния момент - пред клиенти, при нотариус... Все трябваше аз да замазвам положението. Така че всичко опира до индивидуалния капацитет и способностите, при всеки един човек. Един го може, друг не може.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Обаче има и хора, които с едно нещо да се занимават и пак не го правят качествено, с професионализъм. Особено от тия, дето са свикнали да не си дават много зор, ако номерът минава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Акрукс, права си-две работи наведнъж не мога да върша, затова действах по три наведнъж. Сигурно защото имам 3 планети в 10-ти дом и много мога.  :012: Не е проблема в бройката дейности, които мога да извършвам и то перфектно, както изисква МЦ в Дева, но Луна/Сатурн в Овен, 5-ти дом, имам нужда от друго. WhiteRose, много точно го каза, което е то в коментара си.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
При многотията количеството е за сметка на качеството
Мечо Пух мисли другояче- колкото повече, толкова повече  :012: