Автор Тема: Новолуние 8 февруари 2016г.  (Прочетена 14193 пъти)

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #30 -: Февруари 05, 2016, 06:12:18 pm »
При мен е на 2 гр. от МЦ, откъм 10 дом. Може ли да го считам за съвпад според вас? :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #31 -: Февруари 05, 2016, 06:57:01 pm »
При мен е на 2 гр. от МЦ, откъм 10 дом. Може ли да го считам за съвпад според вас? :)
Да, нали с куспида е до 2гр съвпад

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #32 -: Февруари 06, 2016, 08:29:46 pm »
Най-после ще си взема декоративно зайче.
Урановото Новолуние в 6д мното рано се активирало- гледам заека е налице, макар че ако не беше писала, че е заек щеше за котка да го взема- не му се виждат заешките уши  :012:
Да ти е жива и здрава покупката, да му миришат на парфюм дарадонките и... друго какво се пожелава на заек- много моркови и зеле да има в клетката!  :29:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #33 -: Февруари 07, 2016, 05:59:11 am »
Благодаря ви.  :58:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #34 -: Февруари 07, 2016, 07:50:45 pm »
На предишното Новолуние в Козирог си купих книгата - "Астрология на новата Луна" и реших да направя ритуала с формулиране на желания, точно както е описано. Реших, че ще е супер за работата/ръководството (и без това шефката - козирог). Резултатът - всичко на обратно се получи, неприятности и напрежения... :012:
« Последна редакция: Февруари 07, 2016, 07:52:42 pm от romantica »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #35 -: Февруари 07, 2016, 08:29:14 pm »
А как е поставена и аспектирана Луната в натала ти?
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #36 -: Февруари 07, 2016, 10:12:05 pm »
Напомнихте ми да си напиша желанията за това Новолуние. :)
Алена, смяташ ли, че положението и аспектите на наталната Луна способстват или препятстват изпълнението на новолунните желания? :) Моята луна няма нито един хармоничен аспект и въпреки това са ми се изпълнявали желания. В книгата на Жан Спилър има ли отбелязани такива ограничения?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #37 -: Февруари 07, 2016, 10:59:55 pm »
Ами мисля, че има връзка - в моята карта - от една страна Луната участва в най-точният аспект в картата - квадрата с Венера, от друга - участва в голям огнен тригон с Юпитер и Нептун - управители на АС.

Винаги много силно усещам влиянието на луната - при лунациите.

При мен желанията се случват - като се има предвид, че в началото изобщо не вярвах ...

В твоя случай мисля, че луната ти е много аспектирана. Аз нямам предвид аспектът да е хармоничен, а да е подчертана :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #38 -: Февруари 07, 2016, 11:12:51 pm »
Винаги много силно усещам влиянието на луната - при лунациите.
В твоя случай мисля, че луната ти е много аспектирана. Аз нямам предвид аспектът да е хармоничен, а да е подчертана :)

Това от въпроса ти няма как да разбера :)
Да, моята Луна е подчертана и то много силно :) Принципно всеки усеща Луната - това е емоционалното ни тяло, емоционалната ни памет.
Това, което ми е интересно е, дали наистина има връзка между изпълнението на желанията и мястото на Луната в натала. Имаш ли такива наблюдения?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #39 -: Февруари 07, 2016, 11:18:43 pm »
Само при себе си имам наблюдения. Но понеже има хора, които споделят, че при тях не работи - мога да предположа, че или не спазват указанията (при мен работи и без да ги спазвам много) или допускам, че Луната не им влияе много  ::) Затова и попитах :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #40 -: Февруари 07, 2016, 11:40:02 pm »
Попаднах на текст за Новолунието във Водолей, който много добре описва това, което точно последните дни изпитвам като желание и стремеж. Ето го.

Новолуние във Водолей – да изживеем всяка „грешка“ пълноценно и със страст

                  Какво представлява моето его? Онова, което мислиш, че искаш, в което си избрал да вярваш, онова, което смяташ, че можеш да си позволиш, онова, което решаваш да обичаш, към което смяташ, че си привързан. Всичко това би могло да е нещо незначително, но то пак те държи в плен. Ако пък правиш само онова, което другите ти казват, този плен е много по-сериозен. Тогава другите стават твоят дракон, който разсъждава вътре в теб.”
                                                                                                                                                     Джоузеф Кембъл – из “Силата на мита


Кои и какви щяхме да бъдем ако нямахме  възможността да израстваме, осъзнаваме и да се изправяме всеки път, когато сме преживели опустошение. Стигаме донякъде, постигаме определено статукво, което рано или късно започва да ни задушава и да се чудим какво не е наред с нас. Новолунието във Водолей,  ще ни покаже колко път сме извървели, какво сме постигнали, как и накъде да продължим. Можем да запазим настоящата ситуация, да се скрием зад стените на комфорта и сигурността, но тогава няма никога да разберем докъде стигат нашите възможности, докъде се простира нашият потенциал.

Новолунието в знака Водолей е време за истини

Време, в което прехвърляме границите на фалша и заблудите и проглеждаме реалността около себе си, такава каквато е. Дали ще ни хареса или не, зависи единствено от нашата вътрешна нагласа, от това как  и какъв вътрешен свят сами сме си построили. Много пъти истината е пред очите ни, но не сме склонни да я видим, просто защото не се вписва в настоящите ни възгледи или познатия модел  и  така с лекота можем да я отхвърлим. Сега обаче, Водолеят ще активира „вътрешният ни глас”, който ще се превърне в приятел и компас. Ако отворим очите и сетивата си за това, ще видим колко много възможности и добри алтернативи се отварят пред нас.

Новолунието във Водолей ще ни провокира да видим онези пукнатини в живота ни, които са се превърнали в спирачка или саботират качеството ни на живот – материално, психологическо или духовно. Понякога сами изграждаме бариери и стени, които трудно можем да прескочим. Предпочитаме удобството на установените отношения, работа или среда. Но колкото повече се затваряме в рутината на познатото в твърдо установения модел, нерядко сами ограничаваме удоволствието да усетим вкуса на личната свобода и възможността сами да изберем онова, което наистина ни вдъхновява.

Когато не опитваме или плахо експериментираме, рискуваме да си построим затвор, от който много трудно можем да избягаме.  Оправдаваме се с външни обстоятелства, обвиняваме някой или нещо, но не виждаме, че сами сме избрали да играем  ролята и на съдника и на затворника. Когато Луна и Слънце се срещнат в знака Водолей, започваме да изпитваме силен копнеж към непознатото и различното, за което досега сме подхождали резервирано, даже критично. И без да сме планирали, съвсем изненадващо може да се озовем от страната на непознатото, там, където ние сме различните и защитаваме личното си пространство от резервираните и критиците.

Водолеят ще ни напомни, че само ние можем да вземем решение да отключим вратата навън, за да се гмурнем в океана на живота. Никой и нищо не може да ни гарантира дали опитът или нашият експеримент ще бъдат успешни. Но по който и път да поемем, каквато и алтернатива да изберем, пак ще стигнем там, където чувстваме, че ни е предопределено.

Водолеят ще ни научи, че няма верни и грешни решения

Всяка „грешка“ е преживяване, всяко преживяване се превръща в движение, а движението ще ни помогне да изживеем всяка „грешка“ пълноценно и със страст.

Когато искаме да бъдем себе си, по един или друг начин плащаме висока цена. Нерядко, това е самотата, която изпитваме, тръгвайки по свой собствен път. Кога колективът е харесвал онези индивиди, които дръзват да изберат сами своя път? Те са отхвърлени или порицавани, защото се превръщат в заплаха за сигурността на колектива.

Върху нас може да се изсипе лавина от обвинения и напътствия, които да надигнат чувството ни за вина. И точно в това ще бъде нашето изпитание, по кой от двата пътя да продължим – този, по който да бъдем себе си или другият, по който ще продължим да крием личността си зад маски, за да угодим на другите.

Новолунието във Водолей ще ни даде ключът от забранената стая, към която само предпазливо сме поглеждали. Какво се крие там е въпрос, който винаги сме си задавали, но ни е липсвал куража да проверим. Сега, когато дръзнем да отключим вратата можем с изненада да установим, че там несъзнателно сме крили от себе си другото си уникално и много талантливо АЗ.


http://ralisar.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B9/
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #41 -: Февруари 08, 2016, 12:02:09 am »
А как е поставена и аспектирана Луната в натала ти?
Луната ми е в риби, в 12-ти дом, градус от АС, Гокленова зона, намаляваща - последна четвърт.
Много силно я усещам. Желанията ми се сбъдват винаги след време, вероятно от квинтила със Сатурн (У11), на К11 е Нептун (У1) :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #42 -: Февруари 08, 2016, 09:07:10 am »
Делфинче  :) Благодаря :) Отлично те разбирам, защото съвсем наското имах и прогресивно новолуние във Водолей на 11 градус, а това ще рече, че от по-рано - прогресивните ми светила са в знака и подготвят почвата.

Затова и сега ми е интересно как ще усетя настоящото новолуние, при положение, е отмина прогресивно такова в знака и светилата в прогресия носят тази вибрация :)

starinthenightsky  :) Именно :) Лятото, когато за първи път обърнах внимание на новолунията - бях точно в темите, които лунациите поставят в конкретния знак . Желанията ми ми се струваха "невъзможни", но се случиха на 100% - без дори да вярвам. Аз имах настройката, готовността да се гмурна - луната само ме подкрепи, макар да не си вярвах много. Тогава и на пълнолуние имах конкретни приключвателни събития - за мое изумление, луната беше решила да ми покаже силата си. Докато по-късно - през есента някак следвах книгата без да нося конкретния импулс на лунацията в себе си. Те и желанията ми не бяха толкова конкретни, като летните, но вярвам, че с пожелаване на нагласа в момента на лунацията - съм по-податлива на автопрограмиране :) Или както се казва - "всичко е в главата", но при новолуние - си изчистваме страничките в съзнанието до бял лист и пишем по-лесно, ясно и отчетливо на на тези бели листи :)

Романтика  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #43 -: Февруари 08, 2016, 10:57:14 am »
Днес, както ни информира Гугъл, се навършват 182г от рождението на Менделеев, който се оказа новолунен водолей в градусите на днешното Новолуние, ето му натала+ карта с прогресии и транзити когато е построил таблицата+ карта с прогресии и транзити за деня на кончината му.
http://www.astro.com/astro-databank/Mendeleev,_Dmitri
Нептун в 7д при него съвпада с постиянната звезда Алтаир, която при добри апсекти, както е в случая, носи издигане, повишение, почести.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Новолуние 8 февруари 2016г.
« Отговор #44 -: Февруари 08, 2016, 11:19:31 am »
Хммм... сега като се замислих май се налага да изтрия предишните си мнение, че желанията не се сбъдват ;D

Всъщност нещата, които написах са се случили, но не по начина, по който съм ги заявила на листа - отношенията с ръководството и колегите не се промениха, но "случайно" се запознах с жена (по-възрастна/Сатурн), която работи същото като мен и ме включи в група във фейсбук, където се обменя голяма информация и разбрах много неща, които не бях изпълнила до момента - административни, но с които човек си връзва ръцете при проверка.

Може би по този начин съдбата ме е отклонила директно от желанието, но ме е насочила към нещо по-важно, от което наистина има смисъл. И в крайна сметка със силното си искане да се справям добре професионално развих качествата по Сатурн.