Автор Тема: Трудните казуси и красивата опаковка  (Прочетена 15892 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Трудните казуси и красивата опаковка
« -: Януари 26, 2016, 12:46:58 am »
Колеги, от известно време ме мъчи един въпрос, своеобразна дилема.

Някои хора търсят астрологична помощ, обръщат се към астролог /професионалист или любител/ за съдействие. Но като че ли не са готови да чуят нещо, което е в разрез с очакванията им. И изключително силно се разочароват, ако по наболял за тях въпрос предполагаема развръзка се очертава, да речем, след 2-3 години, а не в рамките на текущата година.

В такива случаи да се чуди човек какво и дали да отговаря...

Днес имах много специфичен казус - трудно четлива карта, трудно се поддава на ректификация с повечето западни методи, за различните важни дати излиза различен час /отклонение от около 10-15 минути, което си е доста/. По ведическата я ректифицирах, но пак остава едно "но" - това е моето виждане за тайминга на случилите се събития и техните тригери, доколко обективно съм подходила не мога да кажа.

Променлива нестабилна съдба, изживяно предателство, самотно майчинство, питащата е разочарована и търси някаква светлинка - въпросът е доста наболял вече. Разчоплих картата на по-задълбочено ниво и стигнах до отговор, който нея лично няма да я удовлетвори. За мен е обяснение на всичко, което се е случило с нея, но това обяснение пред повечето хора не върви. И се получава така - искаш да си знаеш съдбата, но не си готов да чуеш защо се случва всичко това и защо не се случват нещата, за които копнееш.

Как да кажеш на човека - всичко се е случило по този начин и нещата в тази сфера не вървят, защото твоят път е друг и е свързан с решаване на други кармични задачи. Имаш много по-важен приоритет, а се опитваш да изместиш фокуса към по-маловажни неща /от гледна точка на личния ти "дълг" - дхарма/. Въпросните неща за нея самата може и да са важни, но от гледна точка на духовното ѝ развитие да не са първостепенни.

Къде е балансът според вас? Вие как бихте подходили, ако трябва да се даде такъв отговор? Нито да излъжеш, нито да спестиш истината... Доколко е "истина" е относително, имам предвид причините и следствията в хороскопа, които пред теб са се разкрили, а човекът насреща най-малко би очаквал да чуе такъв отговор.

В такъв случай астропсихологията сякаш би била доста удачна - елегантно да се измъкнеш от неудобна ситуация.  :)

Но когато причините не са от психологическо естество или поне не само, тогава как да го кажем?

Това е пътят, който си избрала да извървиш... Опитай се да изградиш усещане за щастие с това, което имаш... Звучи философско и възвишено, но повечето хора сякаш искат да чуят кога ще се случи дадено нещо, а не как и защо. Нито пък защо не се случва.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #1 -: Януари 26, 2016, 02:00:52 am »
Кажи на жената всичко, което мислиш по въпроса, директно. Може да сложищ едно "аз мисля, че" отпред :) Най-много да се окаже, че не си познала. Пари едва ли чакаш, благодарност пък съвсем.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #2 -: Януари 26, 2016, 06:57:52 am »
Ще кажа истината,Лили-по Овнешки.Че картата и не е нищо специално.Че съдбата и е трудна колкото на много други хора-на мен,на теб...Че много хора не получават,"защото не им е писано" еди какво си.Нейната карта е двусмислена и не може да се даде еднозначен отговор.Ако иска да се бори(може и безуспешно и без гаранция за постижения),ако иска да погребе мечтите си-всеки сам си прави избора.
П.п:на никой картата му не гарантира нито хубавото,нито лошото-всичко зависи от нашия инат.И за отчаяните има място под слънцето-едни ще ги последват,други ще отрекат подхода им и ще се борят. :) Ако не помогнеш не се чувствай зле-има неспасяеми,заради манталитета им,за което може би не носят вина.   
:58: :08:
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 08:10:30 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #3 -: Януари 26, 2016, 09:03:48 am »
Лили, аз отдавна вече правя нумерологични консултации на непознати хора. И, естествено, още в началото се сблъсках с този проблем и имах твоята дилема. След известно време чуденки (даже мислех да се отказвам), реших, че ако някой е тръгнал да търси отговори, трябва да е готов да чуе истината. И започнах да си казвам това, което "казват" числата. Е, естествено, подготвена съм с по-меки "фрази", но .... не спестявам, дори напротив - започвам с проблема. Не го представям като предопределение (защото не вярвам, че е такова), а като специфична задача, работа, която трябва да се свърши и така го предавам и на клиента. И тук идва свободната роля на човек - как и дали въобще ще я свърши.


Happy58

  • Гост
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #4 -: Януари 26, 2016, 09:09:36 am »

Това е пътят, който си избрала да извървиш... Опитай се да изградиш усещане за щастие с това, което имаш... Звучи философско и възвишено, но повечето хора сякаш искат да чуят кога ще се случи дадено нещо, а не как и защо. Нито пък защо не се случва.

Ето това е напълно правилно и достатъчно - с последващите разяснения - с как, защо и т.н.

Ако не те разбере, ако не приема, значи не е "твоя клиент". А и едва ли ти си нейния консултант, ако въобще се намери такъв де.

Лили, на теб ти е дадена някаква способност да "прочетеш" някакво послание в картата. Прави това, което можеш и го давай. Подходящите хора ще дойдат и ще попитат, неподходящите се спират и после подминават. Не се тормози излишно. Така само хабиш енергия.
И си помисли, не е ли време да започнеш да взимаш пари за тези неща - не забравяй, че нищо в живота не е безплатно. По този начин ти не цениш себе си - как искаш другите да те ценят? Искаш Юпитер и Венера да ти донесат нещо - ами ти така го отблъскваш и нищо не виждаш като резултат.

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #5 -: Януари 26, 2016, 09:18:20 am »
Лили, аз имах същия случай. Разликата е тази, че това беше най-добрата ми приятелка. Скрих това, което съм видяла. Тя обаче реши да отиде при професионален астролог, който директно и беше казал, че това което иска в живота си, няма да се случи. Според мен, когато търсиш отговор винаги го намираш, рано или късно.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #6 -: Януари 26, 2016, 09:20:17 am »
Аз определено няма да се водя по това, което човекът желае да чуе. Евентуално мога да попитам дали желае да чуе нещо различно или да замълча. И ако желае да го чуе - ще го чуе.

Има и друг момент, когато човек разбере, че това, което му се случва е съдба по натал - някак - приема го, не се фиксира толкова срещу обстоятелствата и не се бунтува толкова.... и започва да оценя това, с което разполага, да се радва на всяка даденост, да вижда малките неща, които преди не е забелязвал, вторачен в една нереалност.

 
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #7 -: Януари 26, 2016, 09:20:53 am »
Според мен ако едно нещо не се случи от първия път, значи просто е по-добре да не става.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #8 -: Януари 26, 2016, 09:58:21 am »
Според мен, ако астрологът ще казва нещо неприятно, то трябва да е сигурен, че това което казва е вярно на 95%, в противен случай, ако човекът отсреща е по-лабилен и приема всичко, като истина може да го психираш и по-късно нищо от казаното да не се окаже вярно, съответно си му причинил излишни притеснения. Но ако някой е толкова добър, че може да прави точни и верни прогнози е ок да информира питащия, нали за това е отишъл. 

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #9 -: Януари 26, 2016, 10:27:57 am »
Според мен ако едно нещо не се случи от първия път, значи просто е по-добре да не става.

Не е с цел да споря или да се заяждам. Написаното ме накара да се замисля и да изкажа мнение. Май съм много извън темата...

Ако нещата в живота се случваха така лесно - от първия път...ех, де да беше така. Човек трябва да се бори за онова, което иска. Първи, втори,..., n-ти път. Падаш, ближеш раните си, ставаш и пак се бориш. Не е било писано - ми, ще го "напишем" тогава.

Човек, който не се бори, заслужава ли да получи онова, което иска? Това се питам напоследък. Сигурно по някакви космически критерии за отминали животи го заслужава. Само че за мен се брои само този живот.


Хайде сега по темата да напиша нещо. Всеки иска да чуе нещо хубаво - нормално. Подкрепям мненията на Рептил, Ема, Стар, Сатин, Хепи и другите, които са писали в същия тон.

В моята карта има толкова неприятни неща. На моменти съжалявам, че се захванах с астрология. :)
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 10:36:34 am от Mirabella »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #10 -: Януари 26, 2016, 10:57:44 am »
Aaaaa, не им е блазе на тези хора  ;D Те дори не разбират, че са живели - вегетират, като морков в градина - ако капне дъжд - ще има влага, но може и някой да ги препикае  ;D
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 11:40:54 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #11 -: Януари 26, 2016, 11:28:24 am »
Абдолютно правилно след като накой не уважава знанията ви и загубеното време за тяхното придобиване няма смисъл да си губите времето с него.



Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #12 -: Януари 26, 2016, 12:09:08 pm »
Не е с цел да споря или да се заяждам. Написаното ме накара да се замисля и да изкажа мнение. Май съм много извън темата...
Не го приемам като такова.
Но преди във форума се тиражираше мнението, че ако нещо не става лесно или все изникват препятствия, то просто не е писано да стане. Вярно е, че човек трябва да се бори, но ако човек прави всичко възможно и постоянно удря на камък, тогава трябва ли да се окуражава да продължава?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #13 -: Януари 26, 2016, 12:14:00 pm »
За щастие съществуват планети, като Уран, които правят предвижданията трудни и смешни, а пък  и се зададе нова планета, кой знае от кога ни бърка в мозъка и тя, и ако е братовчед на Уран- да си го начукат старите безнадеждни прогнози :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Трудните казуси и красивата опаковка
« Отговор #14 -: Януари 26, 2016, 01:20:02 pm »
Според мен ако едно нещо не се случи от първия път, значи просто е по-добре да не става.
Наскоро гледах интервю със Стефка Костадинова, която каза, че все от втори опит е успявала  :012: