Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 759399 пъти)

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Любовни хорари
« Отговор #2370 -: Юли 26, 2016, 07:12:33 pm »
Той е в чужбина и се дебне възможност да се видят. Предвид това, че е лято, тя си мислеше дали ще може поне за 2-3 дни да отидат някъде заедно, но засега не се очертава такава възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #2371 -: Юли 26, 2016, 07:48:27 pm »
Същото момиче пита дали ще успеят с (име) да отидат поне на кратка ваканция заедно това лято/ранна есен. Обаче пак прибързва, AC e в първите градуси. Какво друго бихте казали по картата?
АСЦ е ранен- подранила е с въпроса, не е наясно с всички обстоятелства около него. Луната в самото начало на знака- ще мине доста време за развитието по въпроса, като в крайна сметка няма да е удовлетворена, понеже последният неин аспект е нехармоничен.
В картата Луната представлява човека, за когото пита- Луната У1 за него разположена в негов 10д и съвпад с негов МС показва, че е ангажиран професионално, в сходящ хармоничен аспект с Юпитер У6, съУ9 - ще продължи работата в чужбина, последен апсект опозиция с Марс У5, У10 за него- няма да осъществи основната си цел, свързана с любов и почивка/развлечения. Обясни на момичето, че не зависи от него това да си дойде- Луната У1 за него в сходящ хвадрат със Слънцето У2 в негов 1д- няма пари за почивка, а може и шефа да не го пусне да почива.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Любовни хорари
« Отговор #2372 -: Юли 26, 2016, 08:37:58 pm »
Благодаря за подробното разглеждане на картата, Акрукс! От това, което знам, той действително има професионални тревоги, губи пари и от спестяванията си, така че едва ли му е до ваканции. Нещо много се е изнервила тя от тази раздяла. Понеже иска да питам, ето, питам - според картата, макар че е построена за друго, тя има ли причина да се притеснява какво ще се случва с неговите чувства към нея?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #2373 -: Юли 26, 2016, 09:27:13 pm »
Благодаря за подробното разглеждане на картата, Акрукс! От това, което знам, той действително има професионални тревоги, губи пари и от спестяванията си, така че едва ли му е до ваканции. Нещо много се е изнервила тя от тази раздяла. Понеже иска да питам, ето, питам - според картата, макар че е построена за друго, тя има ли причина да се притеснява какво ще се случва с неговите чувства към нея?
Тя и да не пита се вижда оп картата, че се притеснява за неговите чувства- ретро Плутон У5 за него в неин 1д. Няма повод за притеснения- Луната У1 за него и неин втори сигнификатор е в сходящ хармоничен аспект с Плутон, но понеже е ретро нещата с любовта и забавленията ще се случват по-бавно, нека се успокои и остави човека да си оправи бакиите. Като му дойде времето ще си консумират чувствата, сега е рано.

aira1991

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 31
Re: Любовни хорари
« Отговор #2374 -: Юли 27, 2016, 06:23:50 pm »
И аз да се включа днес ми направих това творение но нищо не вдявам.
Ще може ли някой да я погледне ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2375 -: Юли 27, 2016, 06:51:37 pm »
Хей, здравейте! Вечният въпрос: Има ли чувства към мен В? Аз с моите скромни разбирания мисля, че да У7 тригон с луна, хубав последен аспект на луната, Управителя на асцендента в 7 дом... Но може да пропуска нещо, ще съм благодарна ако някой се изкаже!

Това, което пишеш, не го виждам в хорара. Нито има хармоничен аспект между Луната и у7, нито последният ѝ аспект е хармоничен. Моето тълкуване на хорара ще е малко по-различно.

Картата показва, че си обзета от съмнения, колебания. И същевременно си пряко заинтересована от квезита, изглеждаш увлечена. Но защо Луната, с оглед на нейната позиция в хорара, няма нищо общо с естеството и тематиката на зададения въпрос? Тук бих предположила, че не този етап като че ли повече си загрижена от своите чувства и своя емоционален комфорт.

Между вашите сигнификатори физически липсва връзка, между другите два сигнификатора, представящи отношенията на архетипно /подсъзнателно/ ниво, има напрегнат аспект, но и двата са с есенциални достойнства. Между Венера и Марс, като естествени сигнификатори на въпроса, също има квадратура, но я е най-малкото зло в случая.

Предстоящите аспекти на Луната са смесени – от една страна, има тригон с Юпитер, който обаче е твой сигнификатор, и след това идва квадратът със сигнификатора на квезита. Според мен изводът е, че на този етап има слаба вероятност чувствата ви да се срещнат, има някакво нестиковане.

И сигурна ли си, че В. има напълно приключена предишна връзка зад гърба си? Не е изключено да има нещо, за което не знаеш или което той не афишира, но би имало значение за въпроса, който задаваш. Или в момента той самият да не е наясно какво иска.

Вие заедно ли сте вече, двойка ли сте или става въпрос за флирт, някаква прелюдия към реално започнала връзка?

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2376 -: Юли 27, 2016, 07:15:29 pm »
Щом още нямате реални отношения, може би затова така са представени нещата в хорара.

Нептун и Кету в съвпад с АС в хорара могат да загатват за нереалистична преценка на ситуацията от страна на кверента, така че имай едно наум и не прекалявай с очакванията. На този етап преобладават указанията за по-трудно случване, пък ако впоследствие ситуацията се промени в твоя полза, ще приемем и квадратурите за обнадеждаващи. Още е рано да се съди, Луната е съвсем в началото на знака. Последният ѝ аспект обаче е опозиция с Марс.

Аспектите в хорара се гледат по знак, не по орбиса - реално между Луна в Телец и Меркурий в Лъв тригон няма.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2377 -: Юли 27, 2016, 07:30:33 pm »
Ще може ли някой да я погледне ;)

Тук освен "Десислава хорар" друго не пише, няма и реално зададен хорарен въпрос.

Освен това и картата повече ми прилича на натална, а не хорарна. И в този формат не е удобна за разглеждане, освен ако не разчитаме на готови автоматични интерпретации от сайта.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #2378 -: Юли 27, 2016, 09:47:23 pm »
Гледам в Aditional tables и там ми дава само три аспекта на Луната- тригона с Меркурий, bQ със Сатурн и съвпад с Уран. Но не смея да твърдя, че съм голям разбирач.
Аспектите в табличката са за натална карта, а в случая разглеждаме картата като хорарна, в която се следи движението на Луната и аспектите, които е сключила и предстои да сключи докато се намира в този знак. В хорарните карти Луната е основен сигнификатор на въпроса, като обикновено подсказва естеството на въпроса- в случая питаш за чувства и тя управлява 5-ти дом на чувствата. Освен тъова е втори сигнификатор на питащия, в случая на теб.
Представена си от Нептун У1, скрит в 12д и може да се каже съвпад с АСЦ, което показва твоите скрити илюзии, които храниш относно този човек, към когото проявяваш отчасти нескрит интерес- Юпитер, като твой съуправител е в 1-ви дом на човека, за когото питаш.
Самият човек също не е много открит в действията си, що се отнася до любов и интимна връзка- струва ми се, че има такава с жена, която може да е семейна, с постоянен ангажимент или по-възрастна, затова да не афишира отношенията си. Понеже предстои на Луната У5 да извърши хармоничен аспект с Нептун У1 и Юпитер съУ1 за теб, има вероятност да затънеш в чувствата си към него все повече, да продължиш да храниш илюзии, които той подхранва с приказките си, от рода на това, че си секси и т.н.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #2379 -: Юли 27, 2016, 09:52:39 pm »
И аз да се включа днес ми направих това творение но нищо не вдявам.
Ще може ли някой да я погледне
Добре си натиснала в програмата копченцето за хорар, но той се прави за часа и мястото, когато и където си задала въпроса си, а не за времето, когато си родена. Успех!

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Любовни хорари
« Отговор #2380 -: Август 01, 2016, 10:01:31 pm »
Разбира се, все пак Венера и Марс са в сходящ хармоничен аспект, а те управляват 1-ви/5-ти дом при двама ви, но е нужно повече време защото Марс е ретрограден, а преди това ще има противопоставяне между вас- Венера У1 за него в сходяща опозиция на Плутон У1 при теб


Акрукс, за пореден път ме изумяваш  :) Докато кажеш, че ще има противопоставяне между нас и след няколко дни така и стана.

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Любовни хорари
« Отговор #2381 -: Август 01, 2016, 10:14:31 pm »
Не знам дали не избързах, но си направих нов хорар. Въпроса ми е дали отношенията ни ще прерастнат във връзка. А и имам съмнения, че не съм единствена. Възможно е и да се лъжа, все още нямам неуспорими доказателства  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2382 -: Август 01, 2016, 10:18:28 pm »
Не знам дали не избързах, но си направих нов хорар.

Тази карта си е баш нерадикална.

Всички оси попадат в последния градус на знака, Луната също е в 29 гр. и без курс, в съвпад с ИЦ.
Не виждам и вашите сигнификатори да са поставени в домове, тематично свързани с въпроса.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #2383 -: Август 01, 2016, 10:27:53 pm »
Не знам дали не избързах, но си направих нов хорар. Въпроса ми е дали отношенията ни ще прерастнат във връзка. А и имам съмнения, че не съм единствена. Възможно е и да се лъжа, все още нямам неуспорими доказателства  :012:
Тази карта показва същото като предшестващата я, що се отнася до връзка- след преодоляване на известно противопоставяне, може да достигнете до връзка- Мерка У1 за него в сходяща опозиция с ретро Нептун У1 за теб, а по-късно ще извърши съвпад с Юпитер съУ1 за теб, като нещата при теб ще се случват по-бавно, нужно е да си по-търпелива и направиш ревизия на самата себе си.

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Любовни хорари
« Отговор #2384 -: Август 01, 2016, 10:58:55 pm »
Тази карта показва същото като предшестващата я, що се отнася до връзка- след преодоляване на известно противопоставяне, може да достигнете до връзка- Мерка У1 за него в сходяща опозиция с ретро Нептун У1 за теб, а по-късно ще извърши съвпад с Юпитер съУ1 за теб, като нещата при теб ще се случват по-бавно, нужно е да си по-търпелива и направиш ревизия на самата себе си.

Благодаря, ти за отговора и съвета  :) Мисля, че си права. Наистина не съм една от най-търпеливите и много често прибързвам,  да не кажа винаги. Ама като не мога да си мълча. Дано преодолеем спречкването. Няколко дни не ме е търсил. Инат Скорпион!Човек, ако е заинтересован ще се обади  :)

Благодаря и на теб, Лила  :)