Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 758490 пъти)

Nautillus

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Любовни хорари
« Отговор #2565 -: Октомври 06, 2016, 02:32:24 pm »
Засега като че ли не, ако бракът на този етап те интересува от гледна точка на сигурността и социалния статус, да си смениш "визията" за пред обществото. Приятелят също все още не се чувства готов за толкова отговорно решение, пребивава в неяснота и колебание. Но иначе, ако се пита за любовни отношения помежду ви, не виждам пречки - светилата са в хармоничен аспект, Венера и Марс също.

Lilla, благодаря ти за бързия отговор,  :08: по любов само бих се омъжила, припознах си мъжа в него, затова пуснах въпроса, но към дадения момент имаме доста проблеми, предполагам хорарът ги отразява.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2566 -: Октомври 06, 2016, 02:34:17 pm »
но към дадения момент имаме доста проблеми, предполагам хорарът ги отразява.

Да, картата отразява някакви текущи твои притеснения и не изглежда много брачна, но пък за в бъдеще ситуацията може да се промени.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Nautillus

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Любовни хорари
« Отговор #2567 -: Октомври 06, 2016, 02:39:50 pm »
но пък за в бъдеще ситуацията може да се промени.

Извън хорара ли имаш това предвид, или се позоваваш на предстоящи аспекти в картата?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2568 -: Октомври 06, 2016, 02:47:52 pm »
Сатурн и Марс /два малефика/ в Асцендента "увреждат" въпроса на кверента, заточена Луна във втори дом също загатва за не особено комфортно емоционално състояние. Аспект между у1 и у7 липсва - намират се в знаци, в които не се "виждат". Юпитер тъкмо е минал във Везни и е в един знак с Венера /това е препратка и към тематиката на въпроса/, докато Меркурий е ретрограден и изгорен, има знаков квадрат със Сатурн и Марс в АС, представящи кверента.

Няма и връзка по рецепция между у1 и у7. Затова моето предположение е, че на този етап основната тематика на въпроса няма да се осъществи, но отношенията ви продължават - има хармонични аспектни връзки между други сигнификатори, които имат отношение към въпроса. Те символизират отношенията сами по себе си, за брак търсим връзка между АС и ДС.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Nautillus

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Любовни хорари
« Отговор #2569 -: Октомври 06, 2016, 02:55:38 pm »
Сатурн и Марс /два малефика/ в Асцендента "увреждат" въпроса на кверента, заточена Луна във втори дом също загатва за не особено комфортно емоционално състояние. Аспект между у1 и у7 липсва - намират се в знаци, в които не се "виждат". Юпитер тъкмо е минал във Везни и е в един знак с Венера /това е препратка и към тематиката на въпроса/, докато Меркурий е ретрограден и изгорен, има знаков квадрат със Сатурн и Марс в АС, представящи кверента.

Няма и връзка по рецепция между у1 и у7. Затова моето предположение е, че на този етап основната тематика на въпроса няма да се осъществи, но отношенията ви продължават - има хармонични аспектни връзки между други сигнификатори, които имат отношение към въпроса. Те символизират отношенията сами по себе си, за брак търсим връзка между АС и ДС.

Благодаря ти за подробния отговор, оценявам положените усилия <3 !
Към дадения момент сме скарани и разделени, но се надявам да възстановим връзка. 
Даде ми искрица надежда. :)

pavla

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 118
Re: Любовни хорари
« Отговор #2570 -: Октомври 06, 2016, 02:57:56 pm »
Тази карта от 11 .09 ми е много позната, дали вече не сте я качвали тук във форума?
« Последна редакция: Октомври 06, 2016, 03:02:42 pm от pavla »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2571 -: Октомври 06, 2016, 03:02:09 pm »
Към дадения момент сме скарани и разделени, но се надявам да възстановим връзка. 

Това е много важна подробност, затова и хорарът така изглежда. Питаш за брак, а реално сте разделени. Твоят сигнификатор тъкмо е сменил знак и е в един знак с Венера /Везни/, неговият върви ретроградно назад и не се вижда в лъчите на Слънцето. Това са вашите физически сигнификатори и в момента на задаване на въпроса те по никакъв начин не са свързани. Но светилата са в хармония, а Луната, макар и в знак на заточение, ще направи тригон с у7. Не изглежда чак толкова безнадеждно положението, но хорарът не е брачен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Nautillus

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Любовни хорари
« Отговор #2572 -: Октомври 06, 2016, 03:04:58 pm »
Тази карта от 11 .09 ми е много позната, дали вече не сте я качвали тук във форума?

Не.

Nautillus

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Любовни хорари
« Отговор #2573 -: Октомври 06, 2016, 03:06:28 pm »
Това е много важна подробност, затова и хорарът така изглежда. Питаш за брак, а реално сте разделени. Твоят сигнификатор тъкмо е сменил знак и е в един знак с Венера /Везни/, неговият върви ретроградно назад и не се вижда в лъчите на Слънцето. Това са вашите физически сигнификатори и в момента на задаване на въпроса те по никакъв начин не са свързани. Но светилата са в хармония, а Луната, макар и в знак на заточение, ще направи тригон с у7. Не изглежда чак толкова безнадеждно положението, но хорарът не е брачен.

Дам...  Явно трябва да се дават всякакви възможни подробности, за да има по-голяма яснота и по-точен отговор, ще го имам предвид.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2574 -: Октомври 06, 2016, 03:07:47 pm »
Обикновено в хорара Луната "говори", дори ако се премълчат някои факти. В твоя се виждат някакви притеснения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Любовни хорари
« Отговор #2575 -: Октомври 07, 2016, 06:18:38 pm »
Здравейте, не знам дали това е правилното време за картата на въпроса ми, защото този въпрос не точно в този определен момент ами непрекъснато се върти в главата ми, но реших сега да го задам: Х влюбен ли е в мен или си въобразявам?
« Последна редакция: Октомври 07, 2016, 07:03:50 pm от Aquarius »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #2576 -: Октомври 08, 2016, 08:52:11 pm »
Въпросът буквално беше "М. ще се ожени ли за онзи дъртофелник?"

Аз ѝ казах, че М. ще остане на работа в чужбина, но ще прекъсне връзката с "дъртофелника", заради квадрата на Венера У1 за нея с Плутон У1 за него, та малко поуспокоих познатата, но пък гледам, че Венера У1 на М. е в сходящ тригон с Марс У1 за него и У12 за нея в неин 8д, та сигурно ще продължи тайно интимната връзка с него, което също не устройва моята позната, която се притеснява за дъщеря си, че си губи младостта и годините вместо да създаде семейство. Определено се затрудних с този въпрос, а обратна връзка едва ли скоро ще получа, за да ви информирам.
ОВ по този въпрос- за брак не се знае кога ще има, макар че той се развеждал, може вече да е разведен. Все още живеят заедно, очакват дете, така че които написахте, че нещата между тях ще се задълбочат, сте познали. Благодаря на всички отговорили по въпроса!

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Любовни хорари
« Отговор #2577 -: Октомври 09, 2016, 05:47:47 pm »
Ще ме потърси ли М.да излезем?



Влизам за ОВ по този хорар, по който писаха Lilla и Корея. Видяхме се малко случайно, говорихме повече от друг път, зарадва се уж..

Lilla, ти беше писала,че има нещо,което да си уреди - това в личен план ли, може ли да се види по-подробно по хорара?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2578 -: Октомври 09, 2016, 06:42:18 pm »
Lilla, ти беше писала,че има нещо,което да си уреди - това в личен план ли, може ли да се види по-подробно по хорара?

Не мога за всеки отговор да давам аргументирано астрологично обяснение, тук не съм за това. Така ми се видя като ти гледах хорара.

Кверентът е Сатурн, квезитът - Слънце. Слънцето е в последния градус на знака, мунданно има квадратура между вашите сигнификатори – нещата не се случват с лекота, има пречки. След ингреса си неговият сигнификатор минава в падение, но пък ще е облагодетелстван от Юпитер и това се случва в знак на Венера, като последната си е в стихията и ги управлява. Нагласата на квезита се променя, между вашите сигнификатори се образува секстил, който предполага повече допирни точки. Но Луна в 4 дом не говори за развитие на този етап, тя е в опозиция с твоя сигнификатор. Умът е в конфликт с емоциите, ти самата си обзета от противоречиви чувства и неувереност, не знаеш какво точно искаш в тези отношения /ако ги има въобще/. Следва опозиция с Марс, с Венера ще направи тригон и така ще ги свърже. По-нататък евентуално би могъл да бъде по-благосклонен към теб, доколкото обстоятелствата го позволяват. Особено ако квадратът между светилата, преди Слънцето да е сменило знак, няма да се осъществи.

Може и някой детайл да съм пропуснала – който има желание, нека ме коригира. Тук не съм на изпит, не защитавам астрологична дисертация, не търся аплодисменти за познаваемост и пиша през свободното си време. Това не е лично към теб, не се засягай, просто уточнявам.

Конкретно по въпроса за контакт, среща, излизане:

Между управителите на вашите трети домове има секстил, но твоят е в по-силна позиция. Луната ще направи опозиция с неговия у3 и тригон с твоя у3. Според мен инициативата по-скоро е в твои ръце, но ти е трудно да вземеш обмислено решение, не знаеш и той как би реагирал, ако му предложиш директно  - Луната е в опозиция с твоя сигнификатор и в квадрат с ретро Меркурий в дома на квезита. Притесняваш се дали ходът ти ще е правилен и какъв ще е резултатът, това налага спирачки.


« Последна редакция: Октомври 09, 2016, 06:51:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Любовни хорари
« Отговор #2579 -: Октомври 09, 2016, 06:52:50 pm »
Аз просто питах хипотетично вижда ли се това в хорара, интересно ми беше...а ти си ми обяснила в детайли  :58: благодаря!

"между вашите сигнификатори се образува секстил, който предполага повече допирни точки. Но Луна в 4 дом не говори за развитие на този етап" - трябва да се чуем с него след месец по даден въпрос, явно точно това описваш..но дотогава едва ли ще имаме контакт. Моето объркване, за което казваш, е, че показва симпатии към мен, а в същото време имам усещането, че никога не би ме потърсил, ако не му се налагаше.
Постоянно си задавам въпроса харесва ли ме, не ме ли, поведението му е много променливо..