Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 759031 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2685 -: Ноември 26, 2016, 01:39:27 pm »
Тоя хорар ми е мътен, не виждам ясен отговор. Да не би някой от двамата да има навика да прави буря в чаша вода? Предпоставки за остър и категоричен конфликт не виждам в тази карта.

По какви теми от живота се карате толкова? Много ми е любопитно.

Предполага се, че щом една двойка е взела осъзнато решение да прави бебе, да стават родители, първият етап с напасването и изглаждането на по-сериозните конфликтни моменти във връзката би трябвало да е преминал.

Ясно няма на кво да се надявам с две думи мерси все пак поне вече знам какво ще правя с малката.

Недей драматизира, опитай се да мислиш трезво. Най-глупавите решения се вземат под влияние на силни емоции. За някои се съжалява после цял живот, стига да не е някой с по-гъвкава съвест и от бързо забравящите, с избирателна памет.

« Последна редакция: Ноември 26, 2016, 01:42:00 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовни хорари
« Отговор #2686 -: Ноември 26, 2016, 01:44:51 pm »
Права си , но явно при нас не е така .Само знам,че ако се разделим както върви явно,щом на него му е писнало ще страда малката и аз нищо не мога да направя,както и да е и тук може би на всички им писна от мен за което се извинявам.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2687 -: Ноември 26, 2016, 01:46:43 pm »
От какво му е писнало?

А на теб писнало ли ти е или се съобразяваш с неговите настроения? Не казваш кой инициира тези караници и раздели.

Не знам как е уредена институционалната система за социални грижи в България. Но ако натам е тръгнало, има ли вариант бебето да се даде временно за отглеждане в дом за социални грижи, а после да го вземеш при първа възможност? Или се прави отказ веднъж и завинаги, вземат детето за осиновяване. Като гледам какъв бизнес върви с ин витро процедури и как доста млади жени, някои още преди да са навършили 30, имат репродуктивни проблеми, вероятно има немалко кандидат осиновители, които чакат такава възможност.
« Последна редакция: Ноември 26, 2016, 01:50:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовни хорари
« Отговор #2688 -: Ноември 26, 2016, 01:50:55 pm »
Ми обикновено той , но не разбирам какво точно иска на мен не ми е писнало, аз имам чувства към него,но не съм сигурна вече в обратното , макар че не е казвал , че няма такива.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2689 -: Ноември 26, 2016, 01:53:06 pm »
А за какво най-често се ядосва и се кара? Замисляла ли си се, че това нещо може по някакъв начин да се коригира, ако евентуално дразнителят си ти, ако с нещо го провокираш?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовни хорари
« Отговор #2690 -: Ноември 26, 2016, 01:57:57 pm »
В интерес на истината той си е такъв това не е само спрямо мен , а спрямо всички наоколо , но мен ме е страх да не се разделим ако знам , че е поредното скарване ще го преживея все някак си.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2691 -: Ноември 26, 2016, 02:09:45 pm »
В интерес на истината той си е такъв това не е само спрямо мен , а спрямо всички наоколо

Такъв си го избрала и харесала. А щом си приела тези качества у него и такъв човек да бъде баща на твоето дете, значи е имало някакви причини. Ние не можем да променим отсрещния човек, само някои наши реакции спрямо него биха могли да бъдат коригирани. И това също е начин ситуацията да се поправи, но зависи и от сложността на ситуацията, от какво е задвижена.

Всеки човек има шанс за промяна, но не с външен натиск, а само ако той осъзнато го възнамери. Такива случаи са един на няколко хиляди. И обикновено идва след голяма балтия, спусната му на главата. А ако главата е по-дебела, може и няколко балтии да са – промяна нулева, няма да мръдне от позицията си и ще очаква целият свят да се завърти около неговото его.

Можеш ли да ми изпратиш на лично съобщение данните на бебето – дата на раждане и час? Искам да видя нещо.



« Последна редакция: Ноември 26, 2016, 02:11:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовни хорари
« Отговор #2692 -: Ноември 26, 2016, 02:13:04 pm »
То че егото му е голямо е голямо спор няма само дано се сдобрим аз си го обичам такъв какъвто е.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2693 -: Ноември 26, 2016, 02:17:08 pm »
Мазохистка  ;D

Имам една приятелка – ситуацията е подобна, но в крайна сметка, след няколко години тормоз, си напаснаха. Характерът му не се е променил, същият скандалджия и критикар си остана, просто тя се нагажда повече. Живее с него заради сигурността, издръжката и апартамента, изтъквайки децата като причина и оправдание.

Но при теб засега ситуацията е по-различна – имаш чувства, обичаш си го. А там, където има любов, винаги има място за прошка и компромис. Но не компромис в името на личния интерес, какъвто е горният пример.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовни хорари
« Отговор #2694 -: Ноември 26, 2016, 02:22:09 pm »
Аз нямам какво да преследвам при него наистина не става въпрос за интереси,а за чувства.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2695 -: Ноември 26, 2016, 02:26:10 pm »
Просто дадох пример с друг скандалджия, като не намеквам, че и ти си подобна на неговата жена. Там компромисите са на друга основа, търсим лекота, комфорт и удобство. И не искаме да се връщаме при майка и татко в работническия квартал, на тясно и с неясна перспектива в живота.

Прати ми все пак данните на детето. Не настоявам – само ако прецениш, че ми имаш доверие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовни хорари
« Отговор #2696 -: Ноември 26, 2016, 02:29:43 pm »
Разбира се защо да ти нямам доверие .Еи сега ще ти ги пратя.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовни хорари
« Отговор #2697 -: Ноември 27, 2016, 10:09:24 am »
Днес ми заяви , че ще се откаже от малката,как мислите дали ще го направи наистина.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Любовни хорари
« Отговор #2698 -: Ноември 27, 2016, 10:19:56 am »
Не мисля. Може би само те плаши, а ти му се хващаш на въдицата.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовни хорари
« Отговор #2699 -: Ноември 27, 2016, 10:46:00 am »
Така ли виждаш картата,дано си прав, защото ако не се откаже от нея,значи и от мен няма да се откаже.