Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 759436 пъти)

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовни хорари
« Отговор #2985 -: Март 23, 2017, 11:43:51 pm »
Пак съм аз в тази тема, Надявам се на кой да ми отговори, а що се отнася до това дали бих учила астрология да бих и когато мога да чета го правя, но просто не дам сигорна в знанията си, което не означава, че не съм се е опитвала сама да си разчита картите. Този път въпросът ми е без различна ли съм му на въпросният мъж назован е по име, защото вече наистина не мога трезво да преценя ситуацията.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2986 -: Март 24, 2017, 12:07:36 am »
Този път въпросът ми е без различна ли съм му на въпросният мъж назован е по име, защото вече наистина не мога трезво да преценя ситуацията.

Хорарът по-скоро показва неразбирателство и противопоставяне между вас. Особено по рутинни и битови въпроси, в ежедневието. Луната е направила квадрат с Марс и ще пренесе това влияние към вас, тъй като апликира и към твоя сигнификатор, и към неговия, а те са в опозиция. На този етап продължавате да се дърлите.

А на партньора ти просто такъв му е характерът, вероятно липсва и адекватно домашно възпитание. Една моя приятелка беше в подобна ситуация, но тя с вътрешното си съдържание привлече такъв тип за съпруг. Кретат си още, именно защото се допълват един друг, дори в конфликтите и несъгласието. И въпреки всичко той по своему я обича или по-скоро говорим за някаква привързаност към жена, която не уважава. Но уважение също трябва да се заслужи, с определени личностни качества. Ако те липсват у жената, ще привлича и релевантно мъжко отношение. Има и друг проблем – на уважение човек се учи, още в ранната си семейна среда. Ако един мъж не е научен да проявява уважение към жената, в по-зряла възраст все такива ще среща, незаслужаващи уважение. Или поне така ще изглеждат в неговите очи. Така че проблемът е двустранен.

В този хорар не виждам предпоставки за безумна и страстна любов, нито за хармонично протичаща енергия между вас. Това обаче не означава, че си му съвсем безразлична. Но на този етап сякаш наистина липсва топлина във вашите взаимоотношения. Няма и нагласа към взаимни компромиси.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовни хорари
« Отговор #2987 -: Март 24, 2017, 08:34:17 am »
Явно нещо в моя характер привлича само идиоти, изглежда този път нещата няма да се оправят.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Любовни хорари
« Отговор #2988 -: Март 24, 2017, 12:54:08 pm »
Лили, този хорар ми събуди нАучния интерес :)
Техните диспозитори са в опозиция, но ги свързват благоприятни аспекти на Луната - секстил към Меркурий и тригон към Юпитер. Това  противоречие би ме затруднило, ако трябва сама да тълкувам картата. В подобни случаи, когато диспозиторите са в напрегнат аспект, а Луната ги свързва хармонично - кое е с по-голяма тежест?

И още нещо. Заради аспектите на Луната мисля, че Аделина е по-привързана, с по-силни чувства. Защото Луната тригонира управителя ѝ. А аспектът към Меркурий е секстил - мъжа ѝ не е съвсем безразличен, но няма нейните чувства. На прав път ли съм с тези разсъждения?

Заради положението на управителите по оста 5-11 - всеки в петия дом на другия, си мисля, че все пак има любов. Или това не е достатъчен показател?
« Последна редакция: Март 24, 2017, 12:56:40 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2989 -: Март 24, 2017, 01:06:38 pm »
Техните диспозитори са в опозиция, но ги свързват благоприятни аспекти на Луната - секстил към Меркурий и тригон към Юпитер.

Наистина картата изглежда противоречива, но и отношенията им така протичат, поне с оглед на въпросите, които се задават тук. Теоретично погледнато, квадратурите в хорар се считат за една идея по-добри от опозициите. Но зависи от естеството на въпроса все пак, тук не се пита за раздяла. Луната уж апликира с хармонични аспекти към техните сигнификатори, обаче се отделя от квадратура с Марс и пренася това влияние към у1 и у7. Все пак Луната се приема и за сигнификатор на въпроса. Квадратурата с Марс много красноречиво описва ситуацията – постоянно са в напрежение и имат разногласия за щяло и нещяло.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Любовни хорари
« Отговор #2990 -: Март 24, 2017, 01:29:42 pm »
Ако опозицията на сигнификаторите и аспектите на Луната описват отношенията им, кое е показател за отсъствието/наличието на чувства, любов? Положението на управителите на петите им домове ли? В случая пак са Юпитер и Меркурий.

Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2991 -: Март 24, 2017, 01:43:41 pm »
Категорично за отсъствие на чувства не бих се изказвала, все пак нещо ги е привлякло един към друг и ги е събрало заедно. А в хорара може да се види временно каква е ситуацията, т.е. как е представен въпросът към определен момент от време. В голяма степен хорарът се "оцветява" и от личните преживявания на кверента.

Но в този хорар, освен опозиция между сигнификаторите, което не е показател за "липса на любов", а за сериозни разногласия и противопоставяне, не виждам кой знае колко изразена връзка по есенциални достойнства или рецепция, за да се направи заключение, че на този етап в отношенията им царят любов и хармония, че изпитват топли чувства един към друг. В рамките на този хорар отношенията им са представени като несинхронично протичащи.

А един човек може да не бъде безразличен към теб, но това да не е гаранция за топли чувства. Всяко силно чувство, било то със знак плюс или минус, не предполага индиферентност. Ако има назряващ конфликт или вече проявен, в хорарната карта също не би следвало да има указания за "липса на интерес".

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Любовни хорари
« Отговор #2992 -: Март 24, 2017, 02:02:25 pm »
Благодаря, Лили  :58:
Разкатахме ги тези любовни хорари, ей  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #2993 -: Март 24, 2017, 02:07:14 pm »
Това бяха по-скоро теоретични разсъждения. А специално нейните хорари са безкрайни и напоителни, там вече не се ангажирам с лично отношение. Отвъд безкрайните въпроси прозира до болка познат отношенчески модел, и при други жени съм го наблюдавала. И от такива отношения рядко се търси изход, да се направи нещо реално за промяна на ситуацията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #2994 -: Март 24, 2017, 02:22:38 pm »
Този път въпросът ми е без различна ли съм му на въпросният мъж назован е по име, защото вече наистина не мога трезво да преценя ситуацията.
Е, ти откакто му роди се сети да питаш дали си му лична...
Любов, връзка, семейство- тези неща се правят от двама души, няма защо да търсиш вината само в отсрещната страна, ако не стават нещата по очаквания от тебе начин.
Помня по едно време как с родителите ти натирихте от вас този, с когото се бяхте събрали, защото три месеца не успял да си намери работа. Ами сега ти си натирената, приеми го, че медалът е винаги с две страни.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Любовни хорари
« Отговор #2995 -: Март 24, 2017, 04:07:04 pm »
Пак съм аз в тази тема, Надявам се на кой да ми отговори, а що се отнася до това дали бих учила астрология да бих и когато мога да чета го правя, но просто не дам сигорна в знанията си, което не означава, че не съм се е опитвала сама да си разчита картите. Този път въпросът ми е без различна ли съм му на въпросният мъж назован е по име, защото вече наистина не мога трезво да преценя ситуацията.

слънцето и у7 указват мъжа
венера и у1 жената във връзката


у1 И у7 свързват вз по достойнство по триплицитет
юпитер е нощен упр.- триплицитет в знака на меркурий
меркурий е нощен упр.- триплицитет в знака на юпитер
взаимно ви свързва дружба,приятелство,умерена симпатия,удобно и топло,но без страст
слънце и венера са съвпад,но венера е изгорена,ретроградна и в изгнание,а слънцето екзалтация,асп. е разходящ,т.е мъжът ти в началото е бил страстно увлечен,но недълготрайно,
докато ти венера,изгнание в знака на слънцето,знаеш какво представлява той и  си враждебно настроена,което би прераснало в ненавист,но ретро все се връщаш

венера и юпитер,който те сигнифицират са ретро,твоята слабост е непостоянството,не знаеш какво искаш ,постоянно променяш св.намерения, отдръпваш се , криеш информация
променяш мнението си,създаваш трудности, пречки на развитието,връщаш към стари ситуациии вместо да продължиш напред
луната ко сигнф. на теб,е минала критичния 9 гр.на фикс.знак,което означава преминала криза,скарване,намаляваща,промените са маловажни и ти ще ги превъзмогнеш
посл.асп е секстил с у2,финансовата зависимост ви държи




The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Любовни хорари
« Отговор #2996 -: Март 24, 2017, 04:18:05 pm »
Съвпадът Слънце - Венера е сходящ. Ще се случи утре в 5-я градус на Овен.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Любовни хорари
« Отговор #2997 -: Март 24, 2017, 04:26:55 pm »
Съвпадът Слънце - Венера е сходящ. Ще се случи утре в 5-я градус на Овен.
:08: права си,забравих ретрото

simona

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 53
Re: Любовни хорари
« Отговор #2998 -: Март 26, 2017, 11:15:33 am »
Днес прекратих отношенията си с В., с когото имаме връзка от 5 месеца. Взех решението рационално, не емоционално, но въпреки това ми е кофти от това, че бих могла да му причиня дисконфорт.
Правилно ли е решението да се разделим?

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Любовни хорари
« Отговор #2999 -: Март 26, 2017, 12:07:54 pm »
Честита Баба Марта на всичкии :)
Да сте много здрави и засмени!
----
Не разбирам много, но тая карта ми изглежда много зле.
Въпросът ми е дали ще си оправим отношенията, младежът е назован по име
Да си дам ОВ и аз :P
Този човек излезе долен използвач и темерут.
Изобщо не си струва мъките. Та промяна няма и няма да има. Жив и здрав да е !