Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 759833 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #3330 -: Юли 24, 2017, 09:17:08 pm »
Уран,нямат аспект помежду си 8-те  им домове
Кой аспект според теб показва това?
Луната извършва пренос на светлина между 8-мите им домове- направила е съвпад с Марс У8 за нея и ще извърши секстил с Венера У8 за него

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Любовни хорари
« Отговор #3331 -: Юли 24, 2017, 09:19:33 pm »
Луната извършва пренос на светлина между 8-мите им домове- направила е съвпад с Марс У8 за нея и ще извърши секстил с Венера У8 за него
Това предполагам е нещо положително..  :D

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Любовни хорари
« Отговор #3332 -: Юли 24, 2017, 09:27:11 pm »
Това предполагам е нещо положително..  :D
Защо не опитате дали няма да се получи нещо между вас?  :)

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Любовни хорари
« Отговор #3333 -: Юли 24, 2017, 09:34:40 pm »
Защо не опитате дали няма да се получи нещо между вас?  :)
Ми до сега сякаш не беше дошъл момента...

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Любовни хорари
« Отговор #3334 -: Юли 26, 2017, 09:15:45 am »
А и той е влюбен в някаква сега, която явно не споделя чувствата му... Май и сега не е момента  :-X

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Любовни хорари
« Отговор #3335 -: Юли 26, 2017, 09:43:04 am »
Любовта е сигурен начин да прецакаш приятелството.
А най- кофти историята е единият да гледа на теб като на приятел, другият - като на любим. Прекрачиш ли границата, всичко отива по дяволите.
Добре го обмисли!
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Любовни хорари
« Отговор #3336 -: Юли 26, 2017, 10:12:26 am »
Любовта е сигурен начин да прецакаш приятелството.
А най- кофти историята е единият да гледа на теб като на приятел, другият - като на любим. Прекрачиш ли границата, всичко отива по дяволите.
Добре го обмисли!
Така си е. Парила съм се вече веднъж по тоя начин. Ама сега е различно. Мерси много :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любовни хорари
« Отговор #3337 -: Юли 28, 2017, 11:02:21 am »
Би трябвало да продължи.

Ако разглеждаме Юпитер като негов управител, между Меркурий (теб) и Юпитер (него) няма аспект - двете планети са в съседни знаци (не се "виждат"). Следователно не би трябвало да има промяна в статуса на отношенията ви. Луната ще извърши съвпад с Юпитер в знака на взаимоотношенията и хармонията Везни, т.е. изглежда, че ще имате шанс да изгладите (подобрите) отношенията си. По Юпитер във Везни не бих предположила, че се държи грубо и губи търпение, както споделяш, т.е. добре, че го казваш, защото не го виждам на пръв поглед от картата. Юпитер има сходяща квадратура с Плутон - възможно ли е да ревнува, да се опитва да наложи контрол върху теб? Ако разгледам Венера в ролята на диспозитор на управителя му и управител на 3-тия му дом (комуникация, действия, намерения), Венера излиза от опозиция със Сатурн (твой у5). Възможно ли е да се чувства разочарован, отхвърлен, необичан, неоценен? Юпитер е перегрин във Везни, докато твоят управител Меркурий е на трон в собствен знак. Може той да се чувства по-долу от теб в някакво отношение.

Ако разгледаме Нептун като негов управител, Меркурий (ти) е на път да извърши опозиция с Нептун (него), т.е. изглежда, че ти си на път да се конфронтираш с него или дори да прекъснеш отношенията ви. Но преди опозицията между двете планети да стане точна, Меркурий ще даде ход назад (ретроградна фаза). Така изглежда, че ще се откажеш от тези си намерения (ако ги имаш изобщо). При тази ситуация и твоят, и неговият управител са на трон - и двамата сте заели диаметрално противоположни позиции и никой не иска да отстъпи от гледната си точка.

Scarabey

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Любовни хорари
« Отговор #3338 -: Юли 28, 2017, 11:21:20 pm »
Здравейте,

Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете да разтълкувам следния въпрос. Аз съм във връзка с мъж от 23.11.2016 - имаше много магнетизъм още от първия път, в който се видяхме (повече от негова страна). Връзката ни започна 5-6 месеца по-късно, като той прекъсна 5 годишна връзка преди мен. В началото всичко беше супер, но изведнъж охладня и започна да се държи по-дръпнато и се виждаме доста рядко. Аз го разбирам от една страна, понеже вече е прекъснал сериозна връзка, бил е разочарован от нея, и имам чувството, че се пази и не иска да бърза. Но от друга страна си мисля, че ако наистина иска да е с мен няма да има такива страхове. Дали можете да ми помогнете да разбера дали е възможно нашите отношения да се задълбочат сериозно и може би да се стигне до евентуален брак? Благодаря Ви предварително за помощта. Аз съм представена от Уран(който е в негов 7 дом), а той от Слънцето (мой 6 дом) и доколкото чета - той би трябвало да е по-заинтересования, понеже е представен с по-бързо движещета се планета. Още съм начинаеща и изпитвам доста трудности в интерпретацията. :)

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовни хорари
« Отговор #3339 -: Юли 28, 2017, 11:31:05 pm »
Трябваше да дойде и да ме вземе от село с детето, но се скара ме, как мислите дали ще дойде да ни вземе или да не се надявам.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Любовни хорари
« Отговор #3340 -: Юли 29, 2017, 12:11:39 am »
Здравейте,

Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете да разтълкувам следния въпрос. Аз съм във връзка с мъж от 23.11.2016 - имаше много магнетизъм още от първия път, в който се видяхме (повече от негова страна). Връзката ни започна 5-6 месеца по-късно, като той прекъсна 5 годишна връзка преди мен. В началото всичко беше супер, но изведнъж охладня и започна да се държи по-дръпнато и се виждаме доста рядко. Аз го разбирам от една страна, понеже вече е прекъснал сериозна връзка, бил е разочарован от нея, и имам чувството, че се пази и не иска да бърза. Но от друга страна си мисля, че ако наистина иска да е с мен няма да има такива страхове. Дали можете да ми помогнете да разбера дали е възможно нашите отношения да се задълбочат сериозно и може би да се стигне до евентуален брак? Благодаря Ви предварително за помощта. Аз съм представена от Уран(който е в негов 7 дом), а той от Слънцето (мой 6 дом) и доколкото чета - той би трябвало да е по-заинтересования, понеже е представен с по-бързо движещета се планета. Още съм начинаеща и изпитвам доста трудности в интерпретацията. :)
Заинтересованата си ти- Луна в негов 1-ви дом.
Ти си представена от Сатурн, който е почти на негова К5, но е ретро и в негативен аспект със Слънце негов У1.
Той е в негов 12-ти дом, изолиран или крие нещо- да няма някоя нова забежка или флирт, понеже е в съвпад с Марс У8, У3.
« Последна редакция: Юли 29, 2017, 12:16:38 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Любовни хорари
« Отговор #3341 -: Юли 29, 2017, 12:19:58 am »
Така си е. Парила съм се вече веднъж по тоя начин. Ама сега е различно. Мерси много :)
Нали е влюбен в друга уж?
Или ти ше се явяваш отдушник на несподелената му тръпка?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Любовни хорари
« Отговор #3342 -: Юли 29, 2017, 05:55:38 am »
Нали е влюбен в друга уж?
Или ти ше се явяваш отдушник на несподелената му тръпка?
Сега е влюбен. Постоянно търси съвети от мен за нея, защото според него тя била "същата като мен". Мен това не ме притеснява. Той е наясно, че тя не е за него. Не знам вече. Каша ми е в главата. То и аз доскоро му мрънках за друг.. ???

Scarabey

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Любовни хорари
« Отговор #3343 -: Юли 29, 2017, 07:58:20 am »
Заинтересованата си ти- Луна в негов 1-ви дом.
Ти си представена от Сатурн, който е почти на негова К5, но е ретро и в негативен аспект със Слънце негов У1.
Той е в негов 12-ти дом, изолиран или крие нещо- да няма някоя нова забежка или флирт, понеже е в съвпад с Марс У8, У3.

Да, доста се е изолирал от мен. От негова страна не се ли вижда някакъв интерес или чувства и някакъв шанс нещата да потръгнат?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #3344 -: Юли 29, 2017, 04:49:14 pm »
От негова страна не се ли вижда някакъв интерес или чувства и някакъв шанс нещата да потръгнат?

Вчера гледах хорара ти в другата хорарна тема, но ми се стори противоречив и се въздържах от отговор. Изчаках да дадеш повече разяснения за вашата връзка, но отново съзирам някакво противоречие между това, което споделяш за партньора, и  начина, по който са представени отношенията ви в хорара. Квезитът не е представен като студен и отхвърлящ човек, тъкмо обратното – двата му сигнификатора са в съвпад в огнен знак, единият даже е на трон тук. Съзнателното му отношение към връзката и начинът, по който изразява архетипната мъжка енергия, са белязани от огнена сигнатура. Много далеч от студен и флегматичен темперамент. Според мен обаче или в твоето присъствие не успява да се изяви, да се наложи като мъж /невидим Марс/, или просто липсва синхрон между вас в това отношение – той да изразява спонтанно и естествено мъжките си качества, а ти женските. Всъщност дори не съм сигурна дали той е с нагласа да вижда  и  усеща твоята женска енергия. Квезитът е представен от знака Лъв и Слънце/Марс в същия знак – там, където твоят сигнификатор е в заточение. Докато ти го приемаш по триплицитет – Сатурн е в Стрелец /Слънцето го управлява през деня/. Ако търсим скрита проблематика, според мен проблемът, какъвто и да е той, не е в осрещната страна.

В хорара си представена от ретрограден Сатурн, който също е в огнен знак, но не се чувства никак уютно в тази стихия. Сатурн е студен и сух. И ми се струва, че в тази връзка ти се налага или се стремиш да изиграеш роля, която по принцип не ти е много присъща и не ти носи душевен комфорт. Ако гледаме диспозитора ти – намира се в знак, който има пряко отношение към брачната институция, а Сатурн е на границата между 10 и 11 дом, което намеква и за това, че въпросът, който задаваш, може да бъде социално значим за теб, да отразява някакви очаквания, свързани с обществени еталони.

Сатурн в Стрелец играе роля, която може би смяташ, че би импонирала на очакванията и нуждите на квезита, тъй като вашите сигнификатори все пак са в знаков тригон. Но тази роля не е твоето естествено състояние. Вторият ти сигнификатор е Луната, тя е в 7 дом – потвърждение за радикалност. Все пак душата ти към този човек е устремена. Това показва, че наистина въпросът искрено те вълнува. Луната и Венера са в меркуриеви знаци, нямат никакви изявени есенциални достойнства, а техният диспозитор тъкмо е сменил знак и е силен есенциално. Това загатва за някаква промяна в отношението ти към връзката, може би се опитваш да бъдеш по–рационална, да слушаш повече разума, а не сърцето. В този хорар не те виждам да си ръководена от силни чувства и емоции. Даже намеква за доста разумен и практичен подход.

Казваш, че партньорът е дистанциран и отчужден, но според мен би било добре да преосмислиш и своето отношение към тази връзка, да не би с нещо да създаваш това усещане за неувереност или затвореност у отсрещния човек. В хорара има недвусмислени указания за проблематика, която по–скоро идва от твоя страна, а не толкова от страна на квезита. Много чувствително разминаване между гласа на разума, емоционалните потребности, дълбоката мотивация и нуждите на душата.  Дори ако не го показваш в отношенията ви, партньорът подсъзнателно, инстинктивно усеща тази липса на енергиен синхрон. И може би затова не е настроен изцяло да се разкрие и ти се струва, че се държи хладно и дистанцирано. Според мен от теб той улавя противоречиви сигнали и на този етап все още може да не се чувства уверен дали си подхождате и дали гледате в една посока. И, да – на този етап в хорара не виждам указания за брачен ентусиазъм. Може би донякъде и твоето усещане в тези отношения е свързано с това дали си струва да инвестираш енергия и време, в това отношение подхождаш по–рационално от партньора. А той е повече мотивиран от страстта и магнетизма като потребност, но дали усеща тази химия с теб – вече е малко под въпрос. Много слабо са ви свързани сигнификаторите, не виждам синхрон и на архетипно ниво – говорим за базови емоционални и душевни потребности.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui