Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 759817 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #150 -: Април 29, 2014, 03:12:38 pm »
И да е сериозен въпросът, Серпентис на Асцендента символично го "разрушава".

Цитат
Демоническая звезда, СЕРПЕНТИС:

Странная, могущественная звезда. Астрологи приписывают ей трагическую природу, именуя «проклятым градусом» или наихудшим градусом Зодиака. Порой малейшего влияния Серпентиса достаточно, чтобы разрушить любое дело. Как это ни странно, злотворная энергия этой звезды может трансформироваться в какой-нибудь дар, выдающийся интеллект или необычное видение мира.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Любовни хорари
« Отговор #151 -: Април 29, 2014, 04:56:39 pm »
И да е сериозен въпросът, Серпентис на Асцендента символично го "разрушава".

Lilla,  орбис има ли? Че то много страшно звучи това - имам впредвид за натала.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #152 -: Април 29, 2014, 05:09:20 pm »
Тази звезда, доколкото разбирам, не е от фиксираните и не се мести – приема се, че е в 19 гр. Скорпион. Доста близо обаче се намира и една фиксирана звезда, на 19 гр. и нещо – Зубен Елшемали, северната щипка на Скорпиона. На мен наталният АС ми е в 19 гр. с минути (по към втората звезда), не съм забелязала деструктивно влияние.

Но в Хорарната астрология Серпентис в съвпад с важен сигнификатор – на кверента, квезита, въпроса – внася елемент на деструкция в съответната сфера. В случая може просто да попречи да се даде правилен отговор на въпроса, картата да не “говори“. Мисля, че и при Уилям Лилли се споменаваше за мъгливи и безмълвни градуси. Ако АС в хорара попадне там, се приема, че или нещо не е наред с въпроса, или не е време да се дава/знае отговор.

В случая няма орбиса, Асцендентът си е баш там.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любовни хорари
« Отговор #153 -: Април 29, 2014, 05:13:55 pm »
Тъкмо да споделя любимата ми страничка за неподвижни звезди в астрологията

http://darkstarastrology.com/serpens/

В руската хорарна школа много настояват, че ретрограден Сатурн в съвпад с АС унищожава въпроса. Отделно казват, че новолунието не е подходящо за задаване на хорарни въпроси.

Като отговор на въпроса бих казала, че е възможно да има симпатии, любовни чувства - по-скоро не. Човекът, за когото се пита, се управлява от екзалтирана Венера. Венера не е в знак на домицил, нито на екзалтация на Марс. Все пак, понеже картата е нощна, Венера попада в триплицит на Марс, който управлява питащия. Екзалтирана Венера в 10-ти от 7-ми може да описва квезита като човек, който се чувства отлично в професионалната си среда, ползва се с популярност и уважение. Така както е екзалтиран, може да е зает предимно със себе си и макар че на Венера в Риби й се носи славата на вселенската любов, може и да не обръща голямо внимание на питащия.
« Последна редакция: Април 29, 2014, 05:22:52 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #154 -: Април 29, 2014, 07:26:31 pm »
А за да няма обиди и да не се чувствате използвани, предлагам да не се отговаря на потребители, които са с нула мнения в сайта и първият им пост е хорарен въпрос. Повече от ясна е целта на тяхната регистрация.

Разбира се, всеки сам преценява дали да отговори или да не отговори на някой въпрос. Но тоя наплив е тенденциозен и за съжаление те не идват с интерес към астрологията, а с интерес да получат готов отговор на някой въпрос.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любовни хорари
« Отговор #155 -: Април 29, 2014, 07:51:41 pm »
Съгласна съм с теб, Лили, че не идват от интерес към астрологията или с огромното желание да научат нещо астрологично.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #156 -: Април 29, 2014, 07:54:02 pm »
Иначе нямам нищо против да се упражняваме, да се учим като отговаряме на такива въпроси. Но нали целта на упражнението е да има обратна връзка? А в повечето случаи такава липсва, някои съфорумци алармират за злоупотреби.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Любовни хорари
« Отговор #157 -: Април 29, 2014, 08:00:31 pm »
Това е Мария - от мен да знаете. :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любовни хорари
« Отговор #158 -: Април 29, 2014, 08:03:01 pm »
И аз не знаех за звездата, че е с разрушителна природа (Марс и Сатурн), за което благодаря на Лили! Това е ползата от дискусията - да обменяме знания и опит.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #159 -: Април 29, 2014, 08:03:36 pm »
От днешния хорар имах голяма полза - досега не знаех за звездата Серпентис, а за Сатурн на асцендента само предполагах..

Радвам се, значи има файда и от нерадикални питанки  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Любовни хорари
« Отговор #160 -: Април 30, 2014, 08:40:28 am »
Тази звезда, доколкото разбирам, не е от фиксираните и не се мести – приема се, че е в 19 гр. Скорпион. Доста близо обаче се намира и една фиксирана звезда, на 19 гр. и нещо – Зубен Елшемали, северната щипка на Скорпиона. На мен наталният АС ми е в 19 гр. с минути (по към втората звезда), не съм забелязала деструктивно влияние.

Но в Хорарната астрология Серпентис в съвпад с важен сигнификатор – на кверента, квезита, въпроса – внася елемент на деструкция в съответната сфера. В случая може просто да попречи да се даде правилен отговор на въпроса, картата да не “говори“. Мисля, че и при Уилям Лилли се споменаваше за мъгливи и безмълвни градуси. Ако АС в хорара попадне там, се приема, че или нещо не е наред с въпроса, или не е време да се дава/знае отговор.

В случая няма орбиса, Асцендентът си е баш там.

Благодаря ти за споделеното - аз се притесних леко, защото точно там ми е съвпада ЮЛВ/Нептун и щеше да дойде малко в повече, ако и това повлияе. Макар че, то няма как да преценя, дали влияе - съвпада си действа с пълна сила :)


Happy58

  • Гост
Re: Любовни хорари
« Отговор #161 -: Април 30, 2014, 08:41:43 am »
Тъкмо да споделя любимата ми страничка за неподвижни звезди в астрологията

http://darkstarastrology.com/serpens/


А тука дават друг градус за тази звезда .... все пак разликата е 3 гр  ???

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #162 -: Април 30, 2014, 09:40:50 am »
Мисля, че и при Уилям Лилли се споменаваше за 19ия градус на знака Скорпион.

А вчера из руските сайтове попаднах и на друг вариант - 22-23 гр. Но в повечето се споменава за 19.  :017:

За този градус съм чела, че се използва най-вече в хорарната астрология.

Съседната звезда - Зубен Елшемали - намира приложение в наталната, при интерпретация на хорарни въпроси не съм я срещала. Това е "звездата на знанието".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Любовни хорари
« Отговор #163 -: Април 30, 2014, 10:34:04 am »
Мисля, че и при Уилям Лилли се споменаваше за 19ия градус на знака Скорпион.

А вчера из руските сайтове попаднах и на друг вариант - 22-23 гр. Но в повечето се споменава за 19.  :017:

За този градус съм чела, че се използва най-вече в хорарната астрология.

Съседната звезда - Зубен Елшемали - намира приложение в наталната, при интерпретация на хорарни въпроси не съм я срещала. Това е "звездата на знанието".

Спомням си, че съм срещала една книга на Бернадет Бейли за фиксираните звезди - ще опитам да я намеря - да видим дали тя пише нещо там.
Иначе, звезда на знанието върху моя съвпад - не отказвам :)

Happy58

  • Гост
Re: Любовни хорари
« Отговор #164 -: Април 30, 2014, 10:46:51 am »
Спомням си, че съм срещала една книга на Бернадет Бейли за фиксираните звезди - ще опитам да я намеря - да видим дали тя пише нещо там.
Иначе, звезда на знанието върху моя съвпад - не отказвам :)

ето ги - даже линка е от нашия сайт - при електронните книги :)

https://disk.yandex.com/public/?hash=UpNq7ep0GegU%2F3hy6r12HSpdb4Aj2stSCGxDCB55ubY%3D%3A%2F%D0%91%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%20%D0%91.%20-%20%D0%9D%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D0%BD%D1%8B%D0%B5%20%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D1%8B%20-%20%D1%82%D0%BE%D0%BC%201%20%D0%B8%202%20-%201999%2F