Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 758196 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #360 -: Юли 19, 2014, 09:11:17 pm »
Искам да ми помогнете с хорар, към който не съм съвсем обективна. Доверявам се на наблюденията си. :)
Въпросът е: "Това краят на любовта/връзката ни ли е?"
Задава го питащата.
Хорарът казва- ДА, но познавайки ги, според мен е НЕ.  :012:, за което съм на 99 % сигурна. Такива са им отношенията.
Защо, обаче, хорарът показва край? :017:
Ами защото конкретно на въпроса отговорът е Да, съдейки по сходящата опозиция на Луната У7 със Сатурн У1 на Мц, сходяща опозиция на Венера У4 с Плутон У4 на партньора, ако са живеели заедно няма изгледи да се съберат под един покрив, любовта им също няма изгледи да бъде споделена- между У5 на двамата няма връзка, сексуално също не са имали винаги хармония- Слънцето У8 за нея е извършило квадрат с Уран У8 за него и тригон с класическия му У8 Сатурн, който пък е ретро и в опозиция с негов У1. Но пък последния аспект на Луната е хармоничен- секстил със Слънцето, което показва, че независимо от отговора, питащата ще е удовлетворена от крайното развитие. Ако вземем предвид това, че символично Слънцето се свързва с образа на мъжа, а Луната с това на жената, то може пък да се съберат накрая, след като преодолеят противопоставянето помежду си и охладнелите чувства.
« Последна редакция: Юли 19, 2014, 09:15:36 pm от akruks »

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Любовни хорари
« Отговор #361 -: Юли 19, 2014, 09:11:43 pm »
Въпросът е: "Това краят на любовта/връзката ни ли е?"
на така зададен въпросът , според мен, отговора от картата е НЕ.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Любовни хорари
« Отговор #362 -: Юли 19, 2014, 09:14:22 pm »
На мен не ми показва "да"... Сатурн става стационарен, може да я напусне скоро кривотията. А и той изглежда благоразположен да скъси пропастта между тях след скандала. Но пък гладко море при тях не може да се очаква и занапред.     
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Любовни хорари
« Отговор #363 -: Юли 19, 2014, 09:14:56 pm »
Именно като задаен въпрос го виждам ДА. :017: Просто, това, че съм наблюдател, ме кара да се съмнявам в това ДА.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любовни хорари
« Отговор #364 -: Юли 19, 2014, 09:18:14 pm »
А картата ми изглежда валидна. Направих справка за планетарния управител на часа - Венера. Отговаря на естеството на въпроса и е дневният (картата е дневна) триплицитен управител на знака на АС (земен).

Венера и Марс са във взаимна рецепция по заточение/падение. И това може да говори за сексуална фрустрация в отношенията им.
« Последна редакция: Юли 19, 2014, 09:23:38 pm от Mirabella »

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Любовни хорари
« Отговор #365 -: Юли 19, 2014, 10:53:35 pm »
Искам да ми помогнете с хорар, към който не съм съвсем обективна. Доверявам се на наблюденията си. :)
Въпросът е: "Това краят на любовта/връзката ни ли е?"
Задава го питащата.
Хорарът казва- ДА, но познавайки ги, според мен е НЕ.  :012:, за което съм на 99 % сигурна. Такива са им отношенията.
Защо, обаче, хорарът показва край? :017:


Кох!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #366 -: Юли 19, 2014, 10:55:39 pm »
Кох!
Да, не бях обърнала внимание, че картата е по Кох, но има астролози, които предпочитат този метод, аз за себе си съм се уверила, че по Плацидус показват вярно.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Любовни хорари
« Отговор #367 -: Юли 19, 2014, 10:58:54 pm »
Аз не ги и гледам тези по кох, не че съм ги отчел като грешни, просто ги гледам само на плацидус. :)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любовни хорари
« Отговор #368 -: Юли 19, 2014, 10:59:56 pm »
Аз ги гледам по каквото ги пуснат. :012:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Любовни хорари
« Отговор #369 -: Юли 19, 2014, 11:06:50 pm »
Аз ги гледам по каквото ги пуснат. :012:
:012: То и аз като не погледна по каква система е. Сигурен съм, че съм изтълкувал няколко карти по кох тук ...  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #370 -: Юли 19, 2014, 11:42:31 pm »
Аз не ги и гледам тези по кох, не че съм ги отчел като грешни, просто ги гледам само на плацидус. :)
В случая няма съществена разлика в картите по въпроса на Uran, куспидите запазват знаците, освен оста 2/8, а планетите разположението си, с изключение на Нептун, който по Плацидус попада в 1д, както и Уран, който попада във 2д.
Тогава картата с Нептун в 1д добива друг смисъл, показва илюзиите, заблужденията на питащата, ретрограден Нептун се явява У8 на човека, за който пита и е в наскоро осъществен тригон с Меркурий У8 за нея, може би тя се надява, че ще продължат както е било досега- да се сърди, а после да се сдобряват под юргана и в интимен план действително връзката им не е изконсумирана изцяло, но ако при нея секса върви ръка за ръка с любовта, показано от Меркурий У5, У8, то при него наскоро е настъпила промяна в чувствата и предпочитанията му, като изискванията му може значително да са нараснали- Юпитер У5 за него в знак на Слънцето съУ1 и съвпад с него в 1д.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Любовни хорари
« Отговор #371 -: Юли 20, 2014, 08:41:06 am »

Защо, обаче, хорарът показва край? :017:


Два възможни прочита. Той държи всичко в картата, а отскоро Луната е в знака си на екзалтация и не смята, че може да бъде третирана както досега. Няма да отстъпи и не смята, че трябва да го прави. Сатурн от своя страна е в знак на падение на Луната, но е перигрин,  диспозиторът му е заточен, колкото и да беснее и да е гневен на Луната, този път е безсилен, връзката е извън контрола на дамата. Дето се вика, Сатурн поне е бесен на Луната, на Луната почва хич и да не й пука за истериите на Сатурн (тук е напълно възможно и просто да не отдава на тази ситуация голямо значение - за него си е рутина, не се впряга особено, пък и кой би могъл да се впрегне чак толкова, колкото един сатурн в скорпион).

Втори прочит - разменят си триплицитети някакви - може и силата на навика да ги задържи заедно, но Сатурн ще трябва да разбере, че вече не й пее петела вкъщи и да приеме новия партньор с новата му самоувереност и самовлюбеност.
De omnibus dubitandum est

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Любовни хорари
« Отговор #372 -: Юли 20, 2014, 12:03:23 pm »
Два възможни прочита. Той държи всичко в картата, а отскоро Луната е в знака си на екзалтация и не смята, че може да бъде третирана както досега. Няма да отстъпи и не смята, че трябва да го прави. Сатурн от своя страна е в знак на падение на Луната, но е перигрин,  диспозиторът му е заточен, колкото и да беснее и да е гневен на Луната, този път е безсилен, връзката е извън контрола на дамата. Дето се вика, Сатурн поне е бесен на Луната, на Луната почва хич и да не й пука за истериите на Сатурн (тук е напълно възможно и просто да не отдава на тази ситуация голямо значение - за него си е рутина, не се впряга особено, пък и кой би могъл да се впрегне чак толкова, колкото един сатурн в скорпион).

Втори прочит - разменят си триплицитети някакви - може и силата на навика да ги задържи заедно, но Сатурн ще трябва да разбере, че вече не й пее петела вкъщи и да приеме новия партньор с новата му самоувереност и самовлюбеност.

Aбсолютно точно, като усещане за нещата, Дияна. И аз така мисля, но не почерпано от картата. :)

Happy58

  • Гост
Re: Любовни хорари
« Отговор #373 -: Юли 21, 2014, 08:44:29 am »
Aбсолютно точно, като усещане за нещата, Дияна. И аз така мисля, но не почерпано от картата. :)

Уран, не знам как си качваш картите, но винаги след 2-3 дни изчезват. Не може ли просто да я съхраниш някъде и да я качиш във форума. Това с линковете е само за момента.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #374 -: Юли 21, 2014, 04:06:35 pm »
Уран, не знам как си качваш картите, но винаги след 2-3 дни изчезват. Не може ли просто да я съхраниш някъде и да я качиш във форума. Това с линковете е само за момента.
Не е нужно дори да се съхранява картата, просто се изтегля на компютъра, после се прикачва тука и след това тази на компютъра се трие