Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 759827 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #690 -: Декември 10, 2014, 09:31:54 pm »
От де да го знам
Ииии не ми се обяснява в любов, а точно обратното, направи се на кой съм аз
Съответно, както ми харесваше, така цялата симпатия ми се изпари, то пък ми писна да съм повече мъж, отколкото мъжете  :)
значи остава казаното в първия ми коментар, че пича се друса или попийва, тоя  Нептун в 1д не е от идеализъм там  :)

Happy58

  • Гост
Re: Любовни хорари
« Отговор #691 -: Януари 02, 2015, 01:59:50 pm »
Може ли за мнението ви по следния хорар - ще имам ли нова любов през 2015?
Няма причина да го мисля, освен че си разглеждам солара и прогресиите :)
Уточнение, за да е по-ясно - искам да приключа една измислена дългогодишна връзка по 8 дом с един господин, но не ми се получава.

И още нещо, в случай, че е важно - в натална реалната стойност на СЛВ е на 17гр30 в Телец, а ако гледаме средната стойност, е на 18гр34 - точно като асцендента на хорара (не знам коя стойност всъщност се гледа).

Тук виждам, че последния аспект на Луната е куинконс с Меркурий, обаче ... този аспект дали върши работа при хорарите?

У8 е ретро и е в 4 дом, където ще е и стационарната точка - предполагам, че по това време ще приключи настоящата осмодомна история - вие как мислите?

« Последна редакция: Януари 02, 2015, 02:03:53 pm от Happy58 »

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Любовни хорари
« Отговор #692 -: Януари 02, 2015, 02:14:47 pm »
Може ли за мнението ви по следния хорар - ще имам ли нова любов през 2015?
Няма причина да го мисля, освен че си разглеждам солара и прогресиите :)
Уточнение, за да е по-ясно - искам да приключа една измислена дългогодишна връзка по 8 дом с един господин, но не ми се получава.

И още нещо, в случай, че е важно - в натална реалната стойност на СЛВ е на 17гр30 в Телец, а ако гледаме средната стойност, е на 18гр34 - точно като асцендента на хорара (не знам коя стойност всъщност се гледа).

Тук виждам, че последния аспект на Луната е куинконс с Меркурий, обаче ... този аспект дали върши работа при хорарите?

У8 е ретро и е в 4 дом, където ще е и стационарната точка - предполагам, че по това време ще приключи настоящата осмодомна история - вие как мислите?
Хепито, последният аспект на Луната е с Венера У1 - пак куинконс. Тук освен куинконските на Луната с важните сигнификатори в козирог се набива и на очи сходящия съвпад сСлънце У5 с Плутон, описващ според мен твоята осмодомна връзка. Куинконсите според мен не дават тук възможност за нова връзка, а показват възможността за осмодомни приключения. Когато са намесени куинконси свободната воля е от голямо значение и нещата стават непредвидими.

Happy58

  • Гост
Re: Любовни хорари
« Отговор #693 -: Януари 02, 2015, 02:25:26 pm »
Хепито, последният аспект на Луната е с Венера У1 - пак куинконс. Тук освен куинконските на Луната с важните сигнификатори в козирог се набива и на очи сходящия съвпад сСлънце У5 с Плутон, описващ според мен твоята осмодомна връзка. Куинконсите според мен не дават тук възможност за нова връзка, а показват възможността за осмодомни приключения. Когато са намесени куинконси свободната воля е от голямо значение и нещата стават непредвидими.

Теди, благодаря за мнението - само да уточня, Венера сменя знак, преди Луната да стигне края на знака, затова съм дала аспекта с Меркуриѝ.

Тези куинконси са доста странни за тълкуване ...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Любовни хорари
« Отговор #694 -: Януари 02, 2015, 02:33:14 pm »
Доколкото знам, куинконсите, като минорни аспекти, не се гледат в хорарите, освен в здравните. В случая, последният аспект на Луната е тригон с Марс У7, така че ще продължиш комуникацията с въпросния господин.

Happy58

  • Гост
Re: Любовни хорари
« Отговор #695 -: Януари 02, 2015, 02:35:26 pm »
Доколкото знам, куинконсите, като минорни аспекти, не се гледат в хорарите, освен в здравните. В случая, последният аспект на Луната е тригон с Марс У7, така че ще продължиш комуникацията с въпросния господин.

Веско, прегледай си моля те, мнението :) - въпросът е за нова любов и отговорът, щом е положителен, трябва да е за нещо ново, плиййййз :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Любовни хорари
« Отговор #696 -: Януари 02, 2015, 02:38:41 pm »
Теди, благодаря за мнението - само да уточня, Венера сменя знак, преди Луната да стигне края на знака, затова съм дала аспекта с Меркуриѝ.

Да, вярно.  :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Любовни хорари
« Отговор #697 -: Януари 02, 2015, 02:39:36 pm »
Веско, прегледай си моля те, мнението :) - въпросът е за нова любов и отговорът, щом е положителен, трябва да е за нещо ново, плиййййз :)
Веско е зает да прави анатема на мнението ми, а не да ти отговаря на конкретно зададения въпрос.  :012:
« Последна редакция: Януари 02, 2015, 02:42:06 pm от Теодор »

Happy58

  • Гост
Re: Любовни хорари
« Отговор #698 -: Януари 02, 2015, 02:41:53 pm »
Веско е зает да ми прави анатема на мнението ми, а не да ти отговаря на конкретно зададения въпрос.  :012:

Еее, не вярвам ... недей така с рогите напред, моля :) Ти няма ли да дойдеш на сбирката - я погледни съответната тема :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Любовни хорари
« Отговор #699 -: Януари 02, 2015, 02:44:42 pm »
Веско е зает да прави анатема на мнението ми, а не да ти отговаря на конкретно зададения въпрос.  :012:
Глупости, Тео!  :012:
Това за куинконса съм го чел в статии, а и други съфорумци са го казвали това, че се гледат само в здравните хорари (няма да споменавам имена тука). Виж и в хорарната астрология на Уилям Лили. Отделно, в хорара Луната е в Близнаци, а знаеш мнението ми за такава Луна в хорарите.
Ще погледна отново хорара ти, Хепи, макар че ти самата питаш за нова любов, а в същото време говориш за настоящата връзка.
« Последна редакция: Януари 02, 2015, 02:46:18 pm от Veselin »

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Любовни хорари
« Отговор #700 -: Януари 02, 2015, 02:45:06 pm »
Еее, не вярвам ... недей така с рогите напред, моля :) Ти няма ли да дойдеш на сбирката - я погледни съответната тема :)
Не, няма да идвам.  :)

Happy58

  • Гост
Re: Любовни хорари
« Отговор #701 -: Януари 02, 2015, 02:49:16 pm »
Глупости, Тео!  :012:
Това за куинконса съм го чел в статии, а и други съфорумци са го казвали това, че се гледат само в здравните хорари (няма да споменавам имена тука). Виж и в хорарната астрология на Уилям Лили. Отделно, в хорара Луната е в Близнаци, а знаеш мнението ми за такава Луна в хорарите.
Ще погледна отново хорара ти, Хепи, макар че ти самата питаш за нова любов, а в същото време говориш за настоящата връзка.

да, знам, че е объркващо, но аз питам за любов, а това, в момента си е .... нищо, но все пак ми се случва.
Какво показва луна в Близнаци в хорара (ако ти се обяснява)?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Любовни хорари
« Отговор #702 -: Януари 02, 2015, 02:50:37 pm »
Веско, прегледай си моля те, мнението :) - въпросът е за нова любов и отговорът, щом е положителен, трябва да е за нещо ново, плиййййз :)
Луна У3 в тригон с Марс У7 - възможност за комуникация и запознанство.
Луната обаче няма сходящ аспект със Сатурн, У3 за другия евентуален човек, а У5 са в сходящ квадрат. Не знам дали това показва край на настоящата връзка или че няма да има взаимно харесване, в случай, че има ново запознанство.
Моето мнение е, че нова любов едва ли ще има - първо, Венера няма сходящ хармоничен аспект със Слънцето У5, което да показва ново влюбване.
За Луната в Близнаци Уилям Лили казва, че е хлъзгава и че не може да се разчита много на аспектите ѝ (и най-вече в хорарите за здраве).

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #703 -: Януари 02, 2015, 06:35:37 pm »
Може ли за мнението ви по следния хорар - ще имам ли нова любов през 2015?
Няма причина да го мисля, освен че си разглеждам солара и прогресиите :)
Уточнение, за да е по-ясно - искам да приключа една измислена дългогодишна връзка по 8 дом с един господин, но не ми се получава.
Това, което искаш да приключиш не е измислена връзка, а самата реалност и не е само по 8д, а и по 12д- Юпитер е У8, съУ12
Луната У3, У4 в 1д- питаш за любов, но определено повече те вълнува въпросът за дом и семейство, защото ти любов и сега си имаш, нали имаш чувства към човека от "измислената връзка", надяваше се да се разведе и предложи на теб- за него може да е било всичко по 8д, но при теб едва ли, след като напреди си питала за него в друга светлина...
В хорара си представена от Венера козирог в 10д, съвпад с МЦ- питаш за любов, но самата ти си отдадена на кариерата си, а не на сърцето, което блести в 9д и предстои да се съедини с Плутон У7, така че скоро време ще харесаш/заобичаш човек надалеко или пък у нас, но от друга националност, някой плутнианец- способен на дълбоки чувства или просто човек с власт.
Луната прави последен мажорен аспект тригон с Марс У7 , съу12 на К11, според мен няма да приключиш отношенията си с досегашния или ако започнеш нова връзка пак няма да е явна и ще е секс на приятелски начала- Луната непосредствено преди тригонс с Марс ще извърши секстил с Юпитер У8, съУ12

Happy58

  • Гост
Re: Любовни хорари
« Отговор #704 -: Януари 03, 2015, 09:04:21 am »
Това, което искаш да приключиш не е измислена връзка, а самата реалност и не е само по 8д, а и по 12д- Юпитер е У8, съУ12
Луната У3, У4 в 1д- питаш за любов, но определено повече те вълнува въпросът за дом и семейство, защото ти любов и сега си имаш, нали имаш чувства към човека от "измислената връзка", надяваше се да се разведе и предложи на теб- за него може да е било всичко по 8д, но при теб едва ли, след като напреди си питала за него в друга светлина...
В хорара си представена от Венера козирог в 10д, съвпад с МЦ- питаш за любов, но самата ти си отдадена на кариерата си, а не на сърцето, което блести в 9д и предстои да се съедини с Плутон У7, така че скоро време ще харесаш/заобичаш човек надалеко или пък у нас, но от друга националност, някой плутнианец- способен на дълбоки чувства или просто човек с власт.
Луната прави последен мажорен аспект тригон с Марс У7 , съу12 на К11, според мен няма да приключиш отношенията си с досегашния или ако започнеш нова връзка пак няма да е явна и ще е секс на приятелски начала- Луната непосредствено преди тригонс с Марс ще извърши секстил с Юпитер У8, съУ12

Благодаря и за твоето мнение :)
Наричам тази връзка "измислена", защото въобще не е по моите критерии за връзка - предполагам, че за някои това ще е идеално положение, но мен ме мъчи липсата на взаимност и много се ядосвам на себе си, че не успявам да я прекъсна.
Никога не съм си мислела, камо-ли да мечтая за брак с този мъж - опазил ме господ. Питала съм за него, само за да разбера, защо и какво точно се случва в живота ми. Не отричам, че аз съм/била влюбена, но много добре знам, че "не това е човека".
Дом/семейство .... да, иска ми се, но не знам как се постига това, не знам дали мога да го осъществя ... пък и то вече няма за кога, мина му времето.

В хорара ми направи впечатление, че У5 и У7 са в съвпад, но нямат връзка с У1 (освен, че са в един знак, но не вярвам това да е достатъчно).

В солара 8 дом също е застъпен, и планетите там са в секстил със сол У1, но У5 не участва. Явно ще трябва да си променя отношението относно неангажиращите връзки, носещи чисто и просто моментно удоволствие. Да видим, как точно ще го направя това ....

Благодаря още веднъж на всички, които дадохте мнението си  :58: