Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 758124 пъти)

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Любовни хорари
« Отговор #1425 -: Октомври 10, 2015, 08:05:08 am »
Знаех си, че не е параноя! Ще дам ОВ ако разбера скоро  :72:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Любовни хорари
« Отговор #1426 -: Октомври 10, 2015, 05:42:08 pm »
Как се определят сигнификаторите при любовен триъгълник, когато едната страна е кверент, както в случая? Назовани са по име, а дали са седмодомни или петодомни е твърде субективно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #1427 -: Октомври 10, 2015, 07:32:14 pm »
Как се определят сигнификаторите при любовен триъгълник, когато едната страна е кверент, както в случая?

Тъкмо и аз се чудех по кои домове да ги гледаме, ако и двамата са назовани по име.

При немските класици срещам мнение, че в такъв случай, ако въпросът се задава от трети човек, ситуацията може да разгледа по първи дом и съответно, когато става дума за отношения между двама души, ги търсим по АС и ДС. Това е най-опростеният подход, без да въртим и  преобръщаме картата. А за да гледаме производни домове, първо трябва да определим кой какъв се явява в хорара.

Според мен тази схема би била приложима, ако се предположи, че кверентът не е пряко заинтересован от въпроса, който задава. Но в случай на пристрастност обикновено търсим каква връзка има с кверента и по кой дом се падат, разгледано от Асцендента. И ако търсим под вола теле, разглеждаме кверента по АС. А ако искаме да разгледаме ситуацията per se - такава, каквато е, тогава може направо по оста АС/ДС. В крайна сметка астрологът избира как да подходи. Аз съм от тия, които не търсят под вола теле и не се ровичкат в коша с чуждо мръсно бельо, кой какъв е. Не че и на мен не ми се е случвало, просто тоя етап отдавна е минал вече.

Ако все пак търсим заинтересованост, пристрастност, тогава, както е споделил Рептил, гледаме единия по 7 дом /назован по име/, а другият ще е в знака на есенциално достойнство спрямо квезита /или квезитът да е в неговия знак/.

Наскоро бях задала подобен въпрос относно бившия, дали ще завърши сегашната му връзка с брак, със сериозно обвързване. Не съм заинтересована пряко те да се разделят, нито да се оженят. Все ми е тая. Дори бих се радвала, ако има сватба. Разгледах ситуацията директно по АС/ДС и според мен се получи достатъчно правдоподобен отговор. Не съм и в любовен триъгълник с тях, с никой не съм.






Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Любовни хорари
« Отговор #1428 -: Октомври 10, 2015, 08:59:08 pm »
Не знаех какъв е случаят, та питах. Просто ми се стори, че има някакъв интерес към назован по име :) Обикновено в тая тема има.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #1429 -: Октомври 10, 2015, 09:18:40 pm »
Казусът наистина е интересен - и от теоретична, и от практическа гледна точка.

Когато има двама назовани по име и въпросът е зададен от трети човек, как да подходим?

Ако можем да дефинираме единия от интересуващите ни лица по някой дом, тогава другия го гледаме по 7ми. За сестра, братовчедка, роднина - двойката 3 и 9 домове /9ти като производен 7ми/, за приятел/ка - двойката 11ти и 5ти.

За някой бивш бих се затруднила по кой дом да го гледам при условие, че вече нямаме отношения. В такъв случай бих разгледала въпроса директно по 1/7 дом. Ако разгледам бившия по 7ми /назован по име/, половинката му отива в първи, а по АС нали е кверентът. Става много объркващо.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

thor

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Любовни хорари
« Отговор #1430 -: Октомври 16, 2015, 02:25:41 pm »
Здравейте. Моля ви за малко помощ. Бих искал да попитал дали ще възобновя под някаква форма комуникацията с Н.

Благодаря предварително.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #1431 -: Октомври 16, 2015, 02:36:31 pm »

Бих искал да попитал дали ще възобновя под някаква форма комуникацията с Н.


Просто комуникация или интимна комуникация? Но щом питаш в "Любовни хорари", би трябвало въпросът да е свързан с подновяване на връзка.

Има сходящ съвпад между вашите сигнификатори, но според мен нещата ще стават по-бавно и по-трудно. Има тенденция за подновяване на сексуалното общуване, ако дотогава успеете да обсъдите какъв ви е проблемът.

Въпреки всичко, на този етап не виждам тенденция за динамично развитие на отношенията, дори ако временно се подновят. Останала е някаква обида, горчивина. В случая тя е представена от Луна в падение, вероятно се е почувствала засегната, огорчена от твоите действия.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #1432 -: Октомври 16, 2015, 05:23:11 pm »
В случая тя е представена от Луна в падение, вероятно се е почувствала засегната, огорчена от твоите действия.
Луната не е ли в падение в скорпион, а в картата е в стрелец?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #1433 -: Октомври 16, 2015, 05:27:06 pm »
Здравейте. Моля ви за малко помощ. Бих искал да попитал дали ще възобновя под някаква форма комуникацията с Н.

Благодаря предварително.
Комуникацията ще имате, може и среща на по-късен етап, на първо време обаче общуването може да не протече хармонично- Луната ще пренесе свелина с нехармонични аспекти между Венера У3 за нея и Марс У3 за теб, които на 3 ноември ще се срещнат в съвпад.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #1434 -: Октомври 16, 2015, 05:30:09 pm »
Луната не е ли в падение в скорпион, а в картата е в стрелец?

Верно, добре че отбеляза! Какво съм гледала, днес съм много разсеяна и ми се стори, че съвпадът е в Скорпион.

Върнах се 2-3 години назад  :012:

Thor, игнорирай предишния ми пост, днес съм недоскив.  :)

Както е написала Акрукс, дори ако се поднови комуникацията помежду ви, има тенденция за нехармонично протичане на енергия, напрежение.

Според мен комуникацията би могла временно да се поднови, но по-скоро на приятелска, по-интелектуална основа. Засега без интимности.


« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 05:51:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Любовни хорари
« Отговор #1435 -: Октомври 17, 2015, 04:01:58 pm »
Здравейте. Моля ви за малко помощ. Бих искал да попитал дали ще възобновя под някаква форма комуникацията с Н.

Благодаря предварително.

Да, съвсем скоро. Н. ще те потърси.
De omnibus dubitandum est

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Любовни хорари
« Отговор #1436 -: Октомври 17, 2015, 10:49:12 pm »
Здравейте. Моля ви за малко помощ. Бих искал да попитал дали ще възобновя под някаква форма комуникацията с Н.

Благодаря предварително.
Здравей thor,
неприятен разговор/комуникация сте имали и Н. се е почувствала обидена или ограничена - твоят У Сатурн в разходяща квадратура с У на неин 3д, Венера в падение в интерсептирана Дева. Ти ли си по-студеният във връзката? Тя е бърза, идва към теб, но при тези обстоятелства може и да те подмине без да се застои особено дълго. Комуникация ще имате - У на твой 3д, Марс, ще бъде в съвпад с Венера, но разговорът няма да е приятен, ако питаш за такъв разговор - Луната ще наквадрати и двете планети, а Марс е в точен съвпад с Юпитер, който е в изгнание там, пази се от проява на излишна агресивност и неуместна настойчивост. Все пак мисля, че ще продължите да имате някакво общуване, но то ще е суховато, делово и на база на общи интереси или дейност. За чувства, аз поне смятам, че не може да се говори.
« Последна редакция: Октомври 17, 2015, 11:07:00 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

gogo

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Любовни хорари
« Отговор #1437 -: Октомври 18, 2015, 04:30:16 pm »
да я потърся или сама ще го направи,да възстановя ли връзката ни?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #1438 -: Октомври 18, 2015, 04:39:27 pm »
да я потърся или сама ще го направи,да възстановя ли връзката ни?

По име ли е назована?

Картата ми се струва леко нерадикална или не дава ясен отговор. Има по-голяма вероятност ти да я потърсиш, но сякаш си поставен в ситуация "хем боли, хем сърби".

На този етап тя трудно би се сетила да те потърси. Не знам какво се случва около нея, но с това стълпотворение в 7 дом /ако е назована по име бивша/, в момента може буквално да й пуши главата.

Иначе последният разходящ аспект на Луната е секстил със Слънцето - нещата не изглеждат чак толкова трагични, но Луна без курс не предполага развитие на този етап. А и самият въпрос е зададен неправилно - "или... или..." - "аз ли да я потърся или тя ще го направи?".




« Последна редакция: Октомври 18, 2015, 04:42:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

gogo

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Любовни хорари
« Отговор #1439 -: Октомври 18, 2015, 04:50:13 pm »
или-или поради моята раздвоеност,нерешителност..а иначе май вярно и пуши главата-понеже е бивша,може да се оглежда и за друг..благодаря тииии.този 7 дом и мен ме стресна  :)