Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 758008 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Любовни хорари
« Отговор #1530 -: Ноември 09, 2015, 09:02:53 pm »
Вчера по никое време се събудих с този въпрос по ред причини (интуиция и рибешки усещания): Х (назован по име) щастлив ли е? Добре ли се чувства без мен?

Неговият сигнификатор Юпитер е зле поставен, но е на моя асц. И какво ще рече цялото това струпване в моя 1 дом?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #1531 -: Ноември 09, 2015, 09:03:20 pm »
ПП- имах въпрос свързан с вчерашния хорар, за който ми писа. Можеш ли да определиш приблизително случване на събитието? Както каза, скоро имаме пътуване и ми е интересно подходящо време ли ще е да се случи нещо..
Не съм специалист в определяне на времето, затова и не писах, но сходящия аспект е с орбис  7гр. 38', Мерка е в постоянен знак, но в кардинален дом, а Юпитер е в подвижен знак и дом, може би седмица и половина.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #1532 -: Ноември 09, 2015, 09:05:48 pm »
Това с предстоящо прекратяване на общуването/срещите ме озадачава,тъй като в момента  имаме друг тип  отношения,при които срещите и общуването са неизбежни.
Има се предвид любовно общуване и срещи, а не служебно, нали въпросът е от любовно естество, а картата отразява въпроса.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #1533 -: Ноември 09, 2015, 09:17:43 pm »
Вчера по никое време се събудих с този въпрос по ред причини (интуиция и рибешки усещания): Х (назован по име) щастлив ли е? Добре ли се чувства без мен?

Неговият сигнификатор Юпитер е зле поставен, но е на моя асц. И какво ще рече цялото това струпване в моя 1 дом?
Негов У1-Нептун е на трон по знак и дом, Луната у 5 за него в негов 8д е извършила хармоничен апсект със Сатурн У11 на МС- може би си има сериозна приятелка, която е поставил на пиедестал. Последен аспект на Луната У5 за него е опозиция с Уран у12- щастието му занапред няма да е свързано с миналото.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Любовни хорари
« Отговор #1534 -: Ноември 09, 2015, 09:21:54 pm »
Нептун е ретро - може би се е събрал с бивша приятелка? Или при него предстои промяна?
Кога е успял да създаде и връзка... :(
Изкуших се да го гледам по Юпитер, за да се самозалъгвам как страда по мен, но явно - не.
« Последна редакция: Ноември 09, 2015, 09:23:34 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #1535 -: Ноември 09, 2015, 09:34:14 pm »
И какво ще рече цялото това струпване в моя 1 дом?

Проективна карта. А и самият въпрос е така зададен, щастието е относително понятие.

Ако говорим за вътрешния му свят, не бих казала, че пребивава в несвяст и дълбока депресия. Луна във Везни не е в знак, който се ангажира с трайни и дълбоки депресивни нагласи.

А въпроса за личното щастие по 5 дом ли да го гледаме - жизнеутвърждаващия принцип?

За квезита този дом се управлява от Луната. Тя се намира в неговия 8 дом и има разходящ квадрат с Плутон - може да се предположи, че през някаква любовна криза е преминал. Но не виждам да цикли и да се връща към проблема. По-скоро бих предположила, че временно пребивава в състояние на "емоционален вакуум". Ако тази карта реално отразява неговите нагласи.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

zoh

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 149
Re: Любовни хорари
« Отговор #1536 -: Ноември 10, 2015, 10:31:47 pm »
Приключиха ли отношенията между мен и Б.? Преди време каза, че има проблем с брат си, и че ще ми звънне когато успее да го реши, но оттогава близо 2 месеца минаха?

Днес се чухме, и каза,  че приключваме с отношенията си!

Благодаря Ви за коментарите!
« Последна редакция: Ноември 10, 2015, 10:38:22 pm от zoh »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #1537 -: Ноември 10, 2015, 10:37:56 pm »
Акрукс, ако ти се пише - ще обясниш ли защо? Сега се уча на хорари и ще ми е полезно.
Защо кое? Относно кой коментар питаш, понеже съм писала по две карти едно след друго?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #1538 -: Ноември 10, 2015, 10:43:50 pm »
Днес се чухме, и каза че приключваме с отношенията си!

Благодаря Ви за коментарите
Благодаря за обратната връзка, но по мое вижданне, според това, което показва картата, връзката ви не е приключила- Мерка У1 за него е извършил хармоничен аспект с Нептун У1 за теб и предстои да извърши хармоничен аспект с Юпитер съУ1 за теб. Меркурий и Юпитер описват вашите 3-ти домове, което показва предстощо общуване, не вярвам този аспект да се изчерпва само с днешното обаждане. Все пак Луната е с последен аспект опозиция, което подсказва, че няма да си удовлетворена от финалното развитие на въпроса.

zoh

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 149
Re: Любовни хорари
« Отговор #1539 -: Ноември 10, 2015, 10:47:04 pm »
Akruks, благодаря!
Ако има допълнително развитие, ще се включа отново.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #1540 -: Ноември 12, 2015, 06:35:11 pm »
През нощта се събудих с един въпрос и не се сдържах да не го задам. Х ще направи ли първата крачка?

Ще ти се Х. да поеме инициативата - ти си представена от изгорен Меркурий, във фиксиран знак, но надали.
Х. пък е заточен Юпитер - не ми се вижда да се чувства сигурен ти как би го "въз/приела". Ако възлагаш някакви надежди и очакваш бъдещ контакт, хубавото в тази карта е, че предстои секстил между вашите сигнификатори, при това сигнификаторът на Х. е в знак, където ти имаш есенциална сила.

Но по-скоро ти би трябвало да го потърсиш - Луната управлява твоя 3 дом и отива към съвпад със Сатурн, неговия у3. Преди това ще направи секстил с Венера във Везни - това може да е положителен знак. Това би трябвало да е пренасяне на светлина, ако правилно разбирам.

Може да се разгледат и термите. Ако изскочи някоя рецепция, това ще е допълнително потвърждение.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Любовни хорари
« Отговор #1541 -: Ноември 12, 2015, 06:42:23 pm »
Ще ти се Х. да поеме инициативата - ти си представена от изгорен Меркурий, във фиксиран знак, но надали.
Х. пък е заточен Юпитер - не ми се вижда да се чувства сигурен ти как би го "въз/приела". Ако възлагаш някакви надежди и очакваш бъдещ контакт, хубавото в тази карта е, че предстои секстил между вашите сигнификатори, при това сигнификаторът на Х. е в знак, където ти имаш есенциална сила.

Но по-скоро ти би трябвало да го потърсиш - Луната управлява твоя 3 дом и отива към съвпад със Сатурн, неговия у3. Преди това ще направи секстил с Венера във Везни - това може да е положителен знак. Това би трябвало да е пренасяне на светлина, ако правилно разбирам.

Може да се разгледат и термите. Ако изскочи някоя рецепция, това ще е допълнително потвърждение.

Мерси за отговора  :) Вярно е, че много ми се ще  :012: , именно защото мен ме е страх как той би възприел аз да направя нещо. Затова се надявам той да действа, а дори не съм сигурна харесва ли ме, май по-добре това да бях питала ::) явно ако чакам знак или действия от него, ще трябва да чакам още.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #1542 -: Ноември 12, 2015, 06:51:37 pm »
а дори не съм сигурна харесва ли ме, май по-добре това да бях питала ::)

Сигнификаторът на Х. е в знак, където ти имаш есенциална сила, това е нощната обител на Меркурий /картата е нощна, след залез слънце/. Би трябвало да има някаква симпатия.

Рецепция между вашите сигнификатори няма, но има сходящ секстил.

Ако се гледат египетските терми, и двата сигнификатора са в собствена терма. Нито единият е склонен та отстъпи, нито другият. И двамата обаче са специфично поставени - единият заточен, другият изгорен. Ако трябва да се характеризират нагласите, и двамата са несигурни в слабостта си.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Любовни хорари
« Отговор #1543 -: Ноември 12, 2015, 06:57:15 pm »
Сигнификаторът на Х. е в знак, където ти имаш есенциална сила, това е нощната обител на Меркурий /картата е нощна, след залез слънце/. Би трябвало да има някаква симпатия.

Рецепция между вашите сигнификатори няма, но има сходящ секстил.

Ако се гледат египетските терми, и двата сигнификатора са в собствена терма. Нито единият е склонен та отстъпи, нито другият. И двамата обаче са специфично поставени - единият заточен, другият изгорен. Ако трябва да се характеризират нагласите, и двамата са несигурни в слабостта си.

само не разбрах защо картата е нощна ? иначе сме темерутести и двамата, права си, че нито единия отстъпва,нито другия. Според мен има някаква симпатия, да, но едва ли някой ще се престраши да я покаже. Всъщност, аз ако бях сигурна, че ме харесва, бих действала директно, ама  не съм :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #1544 -: Ноември 12, 2015, 06:59:04 pm »
Въпросът е зададен след залез слънце, Слънцето в хорара е под хоризонта - нощна карта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui