Автор Тема: Най-точни аспекти  (Прочетена 25243 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #120 -: Март 02, 2016, 10:20:11 am »
Тери, аспект имат ли Меркурий и Плутон?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #121 -: Март 02, 2016, 10:23:42 am »
Не, няма
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #122 -: Март 02, 2016, 10:40:50 am »
Всъщност въпросът беше към Тери :) Попитах я заради точните й аспекти. Способността да се настроиш към другите от Нептун към АСЦ/ДСЦ, любвеобилността на секстила Венера/Марс - предположих, че общуването й е много приятно.
Ние с овнешките Меркове сме по-категорични :) Предполагам и твоят е такъв. :)
Моят Мерк е в хрисимите Риби и понякога се изказвам деликатно,защото е в тригон с асц   ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #123 -: Март 02, 2016, 10:43:44 am »
Моят Мерк е в хрисимите Риби и понякога се изказвам деликатно,защото е в тригон с асц   ;)

Кога  :012:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #124 -: Март 02, 2016, 10:46:40 am »
Кога  :012:
  :P Случвало се е  :012: Но като усетя,че много започне да ми прозира добрата душа-започвам да хокам или се скривам,ако не съм убедителна с хокането.  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #125 -: Март 02, 2016, 10:52:38 am »
Алена, моят секстил на Марс със СЛВ не е коментиран още, а виждам че се интересуваш от аспекти на лични планети с възлите. Какво би казала за този аспект? :)


С удоволствие, макар, че ако съм у дома със ЗЕТ ще съм по-вникваща, но не пречи и сега, макар и по-ограничено :)

Бих казала, че като мисия в този живот имаш да се научиш да се свързваш, да влизаш в партньорства (СЛВ в 7 дом) и да се чувстваш добре и спокойна в тях (диспозитор на ИС). Заради мястото на диспозитора на ИС, към партньорствата бих добавила и семейството. Нептун е анаретен, ретрограден, почти ъглов - този урок е започнат преди, сега продължава, вероятно и хората, които срещаш са "стари познати".

И тук мисля, че Марс в точен сесктил със СЛВ ти идва, като подкрепа. Марс е потиснат в Телец и е в дома на духовността. Това е добре, защото, за да се свързваш, като жена - не трябва да мъжкарееш. Затова един потиснат Марс в картата ти го намирам за бонус. Неговият диспозитор е Венера - чудесно, както и Нептун е нейната висша октава. Бих казала, че за да се отработи урока и да се вземе изпита - трябва да се заложи на Венера. А тя пък е потисната в Овен и в 8 дом. По знак се управлява от Марс, а по дом от Нептун - хич не е лесна нейната да влиза в ролята на балансьор - нещо, като милосърдна сестра на фронта  ;D Но, разглеждайки този аспект - аз стигам до нея - ресурса, който тя носи в себе си по заточение - мисля, че заточените планети  имат голям вътрешен ресурс, който искат да изявяват при удобен момент. В 8 дом и Овен - може да предположа, че това е сексуалността - но не в порочния смисъл, заради мястото на Марс в 9 дом. Прави ми впечатление и квадрата на Марс с Лилит в 12 дом и правя препратка по темата.  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #126 -: Март 02, 2016, 10:59:20 am »
Марс в телец, венера в овен, туй си е рецепция, и двете не са безгласни

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #127 -: Март 02, 2016, 12:13:23 pm »
Такива неаспектирани лични са ми особено любими, заслужават си отделна тема, но напоследък нещо времето ми куца

Има ли такава тема - да я търся?  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #128 -: Март 02, 2016, 03:11:33 pm »
Благодаря Алена :)

Моята карта, както и да я погледнеш, все темата за партньорствата ще видиш. Същият Нептун е управител и на 8 дом и на стелиума ми в него, и не почти :) , а изцяло е ъглов в 4 дом и го прави много важна планета в натала ми. Уют и спокойствие е търсеното в отношенията, като у дома си. 

Венера и Марс са във взаимна рецепция и не ги смятам за слаби. Имаше момент, в което се съмнявах, че са такива, но той отмина :) С Марс и Венера управители на хороскопа, във взаимна рецепция, няма как да са слаби.
Освен това усещам много силно Марс, Венера също.

По отношение на Венера, че и на Марс, :) сексуалността е ресурс, така е, и далеч не е самоцел, а свързване на двама души, които имат и много други допирни точки. Но няма да навлизам в подробности.  ;)

Квадратурата Марс/Лилит също ми е от точните аспекти, с 4 сек. орбис. Тригонът Венера/Лилит е с по-голям орбис - почти 5 градуса :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #129 -: Март 02, 2016, 05:26:17 pm »
Има ли такава тема - да я търся?  ::)

Дай изява на огъня :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #130 -: Март 03, 2016, 12:21:46 am »
Благодаря  :58: Отивам да пускам  :)

Делфинче  :-*
Над силата е само умението да я владеем!