Автор Тема: Плутон и другите на асц  (Прочетена 19600 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #30 -: Март 21, 2016, 04:53:29 pm »
Колко е силен и радиоактивен този Плутон в 1-ви дом, дето така охотно споделя, разсмива, забавлява групата и хората го приемат ?!?
Тежко ли трябва да е излъчването на човека с Плутон в 1 дом, Рени, според теб? По-мрачен или затворен, дистанциран и наблюдаващ?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #31 -: Март 21, 2016, 05:06:31 pm »
Да, Делфин, думата тежест за мен много добре описва Плутон в 1-ви дом и някаква настойчивост да имат нещо от  теб, да те държат с нещо. АСЦ Скорпион по-скоро носят това мрачно излъчване, дистанция, докато подушат всеки ъгъл, че няма нещо, някой ,които да ги изненадат. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #32 -: Март 21, 2016, 05:16:40 pm »
Рени, не ги усещаш наште плутони, щото няма нещо, което ние да искаме от теб, пък ти да не можеш/искаш да дадеш
Аз бих го определила като натрапчиво поведение, и в цитата от акрукс така го намекват :)
Но докато нещата вървят по наш план/желание-естествено, че можем да сме любезни и забавляващи, това си е част от манипулацията-или даваш заради усмивка, или заради тояга, няма вариант да не даваш
Като цяло-досадни хора :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #33 -: Март 21, 2016, 05:34:07 pm »
Предполагам доста, нашите набори сме с Плутон в дева (подвижен знак)  :)

така е имам ,от поколението на мафиотите сме,всичките ми съученици,приятели бяха-са ъндърграунд, в 1д.дева имам преки и дългогодишни,на такива дето са оцелели и все още са живи,въпреки многото врагове

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #34 -: Март 21, 2016, 05:46:25 pm »
Рени, не ги усещаш наште плутони, щото няма нещо, което ние да искаме от теб, пък ти да не можеш/искаш да дадеш
Аз бих го определила като натрапчиво поведение, и в цитата от акрукс така го намекват :)
Но докато нещата вървят по наш план/желание-естествено, че можем да сме любезни и забавляващи, това си е част от манипулацията-или даваш заради усмивка, или заради тояга, няма вариант да не даваш
Като цяло-досадни хора :)

ако има сблъсък на интереси и натиснат плутон в 1 ще видят мрака в цялата му прелест,а ролята на шут е когато искаш да кажеш нелицеприятни истини директно без да ти се обидят,да си създадеш врагове,приемат казаното и когато искат да чуят истината,пак ще те потърсят,колкото и да е болезнено,действа изцелително за заблудените

в къщи сме
плутон в 1 дева
плутон в 10 лъв
плутон в 8 скорпион
плутон в 6 скорпион
 
кой властва постига своето винаги според вас  ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #35 -: Март 21, 2016, 05:51:13 pm »
Благодаря за споделеното, дами !  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #36 -: Март 21, 2016, 06:28:54 pm »
Да, Делфин, думата тежест за мен много добре описва Плутон в 1-ви дом и някаква настойчивост да имат нещо от  теб, да те държат с нещо. АСЦ Скорпион по-скоро носят това мрачно излъчване, дистанция, докато подушат всеки ъгъл, че няма нещо, някой ,които да ги изненадат. :)
Плутон, че е тежкар, такъв е, но в 1д аз го свързвам преди всичко като самоконтрол, сила и воля индивида да отстоява своето Аз, да оцелява и преодолява пречките, а такива му се стоварват на главата точно защото Плутон е там, особено когато е на АСЦ.
В книгата за плутоновите кризи много подробно и хубаво авторката е обяснила така наречените плутонианци- говорили сме за това в темата за Плутон.
На въпроса на Рени- кой повече манипулира? Моят мъж е с Плутон, Уран и Марс в 1д в дева- силна воля, голяма активност и продуктивност, но няма навика да манипулира околните, под достойнството е на лъвската му Луна, както и на Слънцето му в козирог. Манипулатор в семеството е голямата дъщеря, която е с Плутон У6 в 6д и Марс в 8д в козирог- от знака на Марс е , не от друго, те имат навика да дърпат конците на другите, които докато се усетят, са изпълнили желанието им.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #37 -: Март 21, 2016, 06:44:13 pm »
Плутон, че е тежкар, такъв е, но в 1д аз го свързвам преди всичко като самоконтрол, сила и воля индивида да отстоява своето Аз, да оцелява и преодолява пречките, а такива му се стоварват на главата точно защото Плутон е там, особено когато е на АСЦ.

Съгласна.

Плутон в 1-ви не съм сигурна, че манипулира, ако го настъпиш, вади тежката артилерия, няма да си играе на дребно, ако не е силно засегнат въобще не се занимава.

В къщи сме Плутон в 1-ви и Плутон в 7-ми, кой е манипулатора ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #38 -: Март 21, 2016, 06:47:31 pm »
Akruks,  не съм задавала въпрос кой повече манипулира, защото   знам отговора на този въпрос и същия въобще не включва Плутон/ Скорпион.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #39 -: Март 21, 2016, 06:50:25 pm »
Плутон в първи дом дава повече вътрешна устойчивост към външни въздействия, докато Плутон в 7 дом - повече въздействие, чрез взаимодействие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #40 -: Март 21, 2016, 07:16:47 pm »
Akruks,  не съм задавала въпрос кой повече манипулира, защото   знам отговора на този въпрос и същия въобще не включва Плутон/ Скорпион.  :)
Директно не си поставила въпроса, така е, но поне аз така разбрах написаното от теб "думата тежест за мен много добре описва Плутон в 1-ви дом и някаква настойчивост да имат нещо от  теб, да те държат с нещо.", затова и описах Плутон в 1д, че изисква от себе си, а не от другите, от другите ще изисква Плутон в 7д, имам познат с това разположение, който сгази не една партньорка в живота си, душичките им извади на жените, но пък всичките се промениха след него за добро и имат успешни семейства, да му мисли последната  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #41 -: Март 21, 2016, 07:44:34 pm »
Интересно никой от притежателите на изгряващ Плутон, дали откъм 12-ти или откъм 1-ви, или в 1-ви не разви, сподели нещо около думичката  "психичен", която също употребих като описание, но пък за "тежък" и "силен" ... :)

Плутон към/по оста АСЦ-ДСЦ особено в неблагоприятен аспект, затруднява постигането на близост и допускането другия до себе си, особено когато и Сатурн удря едно рамо тук. Плутон в 1-ви дом подхожда към другите с желание да властва, контролира, манипулира, но това не означава , че винаги му се сбъдва желанието, а Плутон в 7-ми дом е склонен в желанието си да сдаде властта, което много често става наобратно, той я иззема, защото вижда хората като властни, контролиращи, манипулиращи. Плутон е двуполов и затова може да действа както  навън  така и навътре.

"Уединение -импулс', за мен тези две думички описват доста добре Плутон в съвпад с ъглите.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #42 -: Март 21, 2016, 08:13:54 pm »
Съгласен съм с Рени-Плутон на Асц желае да има имидж на сила,мощ.често ги има .Асц -името ако няма смисъла на някаква сила,мощ,то има известна,силна фамилия често .Може да си трансформира имиджа и физическата външност-наблюдавал съм представител с уникална способност да си сменя излъчването за сила и мощ със това на малко дете-синхронично гледам сега Фънки-не знам дали има Плутон на Асц,но прилича на човека,който имам предвид.Лично аз имам Марс и Плутон на ДСЦ-някак много съм се срещал с тоя типаж,познавам ги и май съм придобил подобни черти,но са придобити,не нативно присъщи като тези на Асц. .Верно гледат да направят някаква задължаваща услуга -след това често си разиграват коня както искат-ти не можеш гък да кажеш/така им се иска поне ;D/ .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #43 -: Март 21, 2016, 08:16:44 pm »
Аз психична не се усещам

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Плутон и другите на асц
« Отговор #44 -: Март 21, 2016, 08:37:24 pm »
Интересно никой от притежателите на изгряващ Плутон, дали откъм 12-ти или откъм 1-ви, или в 1-ви не разви, сподели нещо около думичката  "психичен", която също употребих като описание, но пък за "тежък" и "силен" ... :)

Рени, какво имаш предвид като казваш "психичен"?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми