Автор Тема: Луна в Овен  (Прочетена 8815 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Луна в Овен
« -: Април 05, 2016, 02:07:24 pm »
Ето ви една тема, да не цапаме хорарната  :)

Местя си коментара тук, който има желание направи същото

...защото не е от Луната в Овен. Марс е този, който брани позицията си и когато  по някакъв начин е притиснат в натала, копието му веднага влиза в атака. :)

Точно Луната си е Рени  :) Човек почти винаги реагира първо според Луната. Овчите Луни често са невъздържани, груби, буйни, липсва им чувствителност към другите. Първосигналната реакция е агресивна. /сега да не се обидите, имате си и добри качества  :) /


Сатин, моята Луна реагира на твоя Марс с покана за сухо Мартини ? :-)

Рени в преносен смисъл ми е непонятно, но в буквален с удоволствие  :)
« Последна редакция: Април 05, 2016, 02:09:31 pm от Satin »

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Луна в Овен
« Отговор #1 -: Април 05, 2016, 02:14:56 pm »
Точно Луната си е Рени  :) Човек почти винаги реагира първо според Луната.

Кога човек не реагира според Луната ? Реторичен въпрос  :) .
Човек винаги възприема чрез Луната и реагира според Марс.

Колкото до Луната в Овен - каква е реаликата м/у накшатрите Уттара Бхадрапада, Ревати и Ашвини например ?

п.с Благодаря за допълнението, Лили!  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна в Овен
« Отговор #2 -: Април 05, 2016, 02:23:21 pm »
Ако говорим за Луна в Овен, там не само ще има разлики в изявата в в зависимост от това в коя от трите накшатри попада, а и в зависимост от падата /отрязъка в рамките на всяка накшатра/.

В Ашвини го раздава малко джаста-праста, но са и по-интелектуални, търсещи, но се са така задълбочени, избързват в оценките си.

Луна В Ревати е с по-съзерцателна и философска нагласа, обичат радостите и благата на живота - не само на ниво консуматор, а и да ги споделят с другите /но само с хора, които считат за най-близки/.

В Уттара Бхадрапада е с по-остър и критичен нрав, но съм забелязала и алтруизъм, лоялност, могат да бъдат много отдадени на някой човек или кауза.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Луна в Овен
« Отговор #3 -: Април 05, 2016, 03:03:42 pm »
Ако говорим за Луна в Овен, там не само ще има разлики в изявата в в зависимост от това в коя от трите накшатри попада, а и в зависимост от падата /отрязъка в рамките на всяка накшатра/.

Ми във форума има доста такива, така че може да направим изследване.

/Моето мнение по въпроса не е обективно, щото ме дразнят, и ще гледам да се въздържам от коментари :) /

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна в Овен
« Отговор #4 -: Април 05, 2016, 03:08:51 pm »
Ако собственичките на такива Луни нямат нищо против. Санти е ларж, ама за другите не знам.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Луна в Овен
« Отговор #5 -: Април 05, 2016, 06:39:51 pm »
Бих желала да се включа в изследването, ако и вие ме искате?. И луна и марс са ми в овен.  :)
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Луна в Овен
« Отговор #6 -: Април 05, 2016, 06:47:18 pm »
Моята Луна е в Ревати и описаното от Лила е така.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна в Овен
« Отговор #7 -: Април 05, 2016, 07:03:41 pm »
Интересно би било да се видят какви са разликите в изявата на Луната в една и съща накшатра, но в различни пади, т.е. в различен знак в Навамша. Но за целта трябва достатъчно добре да познаваш човека или да имаш по-задълбочени впечатления от изявите му.

На Рени и The One Луните са им във водолейска навамша, на Santi - в козирожка, на Aquarius - в стрелешка /но нея най-малко я познавам/.

При Драката вероятно е в накшатра Ашвини, а при Акрукс е в Уттара Бхадрапада и скорпионска навамша.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна в Овен
« Отговор #8 -: Април 05, 2016, 07:20:47 pm »
Вълшебната думичка при Луна в Овен е специална, програмирана е да знае, реагира дразнейки и се чувства удобно, където има предизвикателство. Това е единствената позиция на Луната, където няма никакви достойнства, нито със знак "+", нито със знак "-", липсва елемента на съпричастност, емпатия, усещане за нещата и другия, но пък познавателната интуиция, тук е на max -няма човек, който е с Луна в Овен и да не умее да се справя с обстоятелства, пречки, и да не знае какво иска.
При мен Луната в Овен е част от стелиум и не мога да споделя така обективно и в по-чист вид нейната проява. По Ведическата е Ревати съвпад Слънце и СЛВ, тук съм лаик, но всяка споделена информация от работещите с ведическата за мен винаги е била интересна.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна в Овен
« Отговор #9 -: Април 05, 2016, 07:28:22 pm »
Защо само в Овен да няма никакви есенциални достойнства? Мисля, че в Лъв, Водолей и Близнаци също няма такива. Във Везни и Стрелец също няма кой знае какво, освен че се намира в знак, управляван от бенефик.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна в Овен
« Отговор #10 -: Април 05, 2016, 07:32:49 pm »
...но се изразява силно, това имах предвид. :-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Луна в Овен
« Отговор #11 -: Април 05, 2016, 09:22:47 pm »
...но се изразява силно, това имах предвид. :-)

А лъвската - не?
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна в Овен
« Отговор #12 -: Април 05, 2016, 09:30:54 pm »
Лъвската си е баш тронова, ако се гледа с прецесия. Освен ако не е в Магха.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Луна в Овен
« Отговор #13 -: Април 05, 2016, 09:37:33 pm »
Огнена ли е, все е забележима  :)
От трите, най-приятна е тази в Стрелец /там даже не се сещам за някоя неприятна черта, според моите критерии/

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна в Овен
« Отговор #14 -: Април 05, 2016, 09:50:58 pm »
От трите "вида" Луна в Овен тази в Ашвини е най-импулсивна, това са "бебетата на Зодиака". Тук е по-изразена изследователската нагласа, има повече авантюризъм, устрем, хъс. От друга страна, по мои наблюдения, дава тенденция към по-малко емоционална дълбочина и съпреживяване в сравнение с другите две накшатри - Уттара Бхадрапада и Ревати.

У. Бхадрапада е малко по-реактивна, а Ревати често създава впечатление за самодоволство. От двете Ревати е по-широкоскроената, по-лежерна. У. Бхадрапада е с малко по-жлъчен и непредсказуем нрав. Но и двете се считат за благоприятни накшатри.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui