Автор Тема: Луна в Овен  (Прочетена 8819 пъти)

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Re: Луна в Овен
« Отговор #15 -: Април 05, 2016, 11:03:10 pm »

Човек винаги възприема чрез Луната и реагира според Марс.


чудесно изказване – Луната (като водата) попива. Обаче, Марс не реагира, а действа...

не знам повода на разговора, но Слънцето е това, което "показва" как действаме (Слабо слънце няма да покаже, Слаб марс няма да действа..)

додолкото се сещам, според теорията на накшатрите, най-младата/красивата/наисвата е Rohini...the royal star, Aldebaran.

ведите поставят Кету като управител separator между жизнения и духовния свят... moksha karaka...

нещо повече... окултните сили са характерни за намалащата луна (според nakshatrа-та)

Lilli... можеш ли да обясниш за "бебето на зодиата" :?


иначе споделям разбирането за изявата на луната,
с известни резерви за падите, а не като цяло

... поздрави

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна в Овен
« Отговор #16 -: Април 05, 2016, 11:13:55 pm »

Lilli... можеш ли да обясниш за "бебето на зодиата" :?

иначе споделям разбирането за изявата на луната,
с известни резерви за падите, а не като цяло


Това не съм го чела при ведите, просто така се изразих, не намерих по-подходяща метафора.

В Ашвини Луната се държи малко по-спонтанно, по-детински е склонна да се радва и да капризничи, защото символично тук животът се (за)ражда - Ревати е последна накшатра в Лунния зодиак, Ашвини е първа по ред. В Ашвини Слънцето екзалтира - тук имаме импулс, зараждаща се искра, но все още нерафинирани. В следващите два огнени знака Слънцето вече придобива друг тип блясък и съответно характеристики.

Ашвини е от групата на по-интуитивните накшатри, наред с Ардра, Свати, Мула, Сатабхиша, също така Магха, Пурва Бхадрапада и Ревати. Интуицията на Ашвини е тип "озарение" /да те удари като гръм от ясно небе/, не е толкова свързана с анализ и синтез на информация, с търсене на скрити причини и мотиви.

Има интерпретации за всяка отделна пада, там също съм донякъде скептична. Но влиянието на Луната в дадена накшатра се "оцветява" в зависимост от падата, в която попада, всъщност това е знакът ѝ в Навамша. А Навамша показва това, което е под повърхността, отвъд илюзията и външното впечатление, в сърцевината. И тя е много добър и прецизен инструмент за разгадаване на вътрешната същност на човека и същинската проблематика. Ако с раши картата някой успява да ни заблуди, да ни баламоса, с навамша надали /стига да можем да я четем/.





« Последна редакция: Април 05, 2016, 11:38:32 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Луна в Овен
« Отговор #17 -: Април 05, 2016, 11:32:14 pm »
Ревати

/отпред назад започнах и без мрънканици, че не е написано добре и с куп грешки, толко са ми възможностите  :) /

Ревати бележи завършването на третата серия накшатри, започващи от Мула /Moola/. Също така бележи завършването на обиколката на 27-те накшатри. Ревати се счита за 27-ма и финална накшатра, които са важни във ведическата астрология за изчисляването на хороскопа. Буквалният превод на думата Ревати е богат и следователно във вед. астрология тази накшатра се асоциира с  трупане на богатство, щастливи събития и водене на добър живот. За нейн символ се смята плуваща във водата риба. Някои ведически астролози вярват, че този символ на риба представлява душата, която се опитва да открие пътя към освобождението, точно както рибата се опитва да отрие път през водата. Това заключение се подкрепя и от факта, че Ревати е в силна връзка с знака Риби, който се счита че е свързан с живота след смъртта и крайното освобождение на душата, също така трябва да се отбележи,че неговият знак също се състои от две риби. По тази причина много астролози вярват в това че Ревати е сходна в много аспекти със характеристиките на знака Риби. Вярва се, че рибата е много щастлива, когато е във вода и това подсказва, че хора под силното влияние на Ревати ще бъдат щастливи, благословени, дарени с богатство, когато са заобиколени от вода.
Един алтернативен символ е барабана, който също се смята, че е свързан с Ревати.  Освен това, се вярва, че този барабан е от онези, на който се свири /или удря, не знам каква е правилната дума/ с помощта на пръчки, вместо този който се удря с ръце. Този барабан се е използвал в древни времена с цел събиране на хора, което е трябвало да се оповести някаква информация, паради тази причина се счита, че Ревати е свързана с комуникацията и събирането на хора. Ведическата астрология на Pushan  да е управляващо божество на тази накшатра. Във Вед. митология Pushan  се счита за култ към Слънцето и той се очаква да донесе светлина във всички аспекти, които имат нужда от нея. Пушан също е известен, като Бог, който раздава богатсво и просперитет. Всички тези негови характеристики се предават чрез Ревати, което прави тази накшатра способна да разкрие светлината на знанието и мъдростта, на натива, който е под нейно влияние и в същото време има способността да просвети душата на му и да му покаже пътя към освобождението. Ревати се счита за изключително добра, щедра, приятелски настроена и любезна накшатра. Бог Вишну е господстващо божество на Рeвати и както знаем, той е съпруг на богинята Лакшми, коята е богиня на просперитета и богатството, съответно още едно потвърждение за благоприятно влияние на Ревати. Вишну също е известен с това, че е най-умният сред Троицата и с илюзорните си умения за комуникация, следователно Ревати се свързва с мъдростта и добрите комуниционни умения. 
Управляващата планета на Ревати е Меркурий и влиянието му дава много находчиви качества на тази накшатра. Меркурий е известен с добрите си комуникационни умения, мъдрост, аналитична природа, търговски умения и чувство за хумор,всички  тези качества се предават чрез Ревати. Всички части на тази накшатра са под знака Риби, чийто управител е Юпитер, съответно тя е под тяхно управление. Знакът Риби се асоциира с освобождението на душата, Юпитер от своя страна се свързва с благосклонност, надежда и мъдрост. Тези качества правят Ревати много добра накшатра за постигане на много добри резултати както в материалния, така и в духовния свят. Нативът под влиянието на Ревати е много оптимистично настроен към живота и продължава да работи за постигане на целите си, въпреки неуспехите и пречките, които среща по пътя си. Имат много силно въображение, което ползват за различни творчески цели, но когато тази накшатра е добре подкрепена от други планетарни енергии в хороскопа, в противен случай тази сила на въображението ще се ограничи просто до обикновени сънища. Поради тази причина много астролози смятат хората под влиянието на Ревати за най-големите мечтатели в сравнение с другите накшатри. Също така се смята, че тези хора имат тенденцията да изграждат свои собствени въображаеми светове, и в някои случаи да се изгубят напълно в тях, но не могат практически да реализират тези свои фантазии.
Според много астролози, хората под влиянието на Ревати имат тясна връзка с Мая, която в нисшата си форма може да направи човекът прост мечтател или във висш аспект да разкрие дълбоките си тайни и да поведе човека по финалния пък към неговата свобода. Смята се, че бог Вишну, който е майстор на всички видове Мая, свързва тази накшатра с Мая в една или друга форма. Друго твърдение е, че връзката е направена от знака Риби.  Във всеки случай едно е сигурно, че Ревати има голяма връзка с Мая, с нейното разбиране и разнищване на слоевете ѝ, затова някои астролози смятат Ревати за накшатра на Мая. Като цяло хората под влиянието на Ревати са изключително цивилизовани и културни, те знаят как да живеят и да се държат прилично в едно цивилизовано общество и в действителност много от тях са известни като стълбове на тези общества. Обичат да общуват с други хора и имат голям кръг от приятели и съмишленици. Притежават от добри до много добри умения за комуникация и ги използват за да създават, поддържат и обогатяват техният социален кръг, като се свързват с хората. Обикновено са смятани за интересна компания. Способни са да помагат на своите приятели и близки и в същото време имат късмет, да получават помощ от другите, когато им се налага.
   Съчувствие и добър късмет са две от основните характеристики на хората под влиянието на Ревати. Те вярват , че правенето на добро на другите, автоматично ще им донесе добро и на тях самите. Притежават високи човешки ценности и те се опитват да разберат и да почувстват болката на другите, също така се опитват да я споделят  и редуцират чуждата болка. /* ей те пък се оляха от хвалби бе */ Много от тях са свързани с благотворителни организации и други подобни кампании, които набират средства в помощ на слаби и неравностойни социални кръгове. Ведическата астрология определя различни професионални направления на тази накшатра, може да се видят хора практикуващи като творци, актьори, комедианти, музиканти, художници, скулптури, писатели, поети и други професии в които е нужно да се използва въображението  за да се създаде изкуство, астролози, хироманти, нумеролози, vastu experts  /*не го знам това какво е*/, шън-шуй екперти, йога инструктори, духовни учители/лечители, проповедници и прочие, лекари, хирурзи, терапевти, психиатри, учени, изследователи, анализатори, хора свързани с авиаторската индустрия, океански изследователи, гмуркачи, търсачи на съкровища, също и други професии свързани с океана и морето, рибари, хора свързани с рибарската промишленост и още много различни професионални направления.
   Дискутират се и някои други факти свързани с Ревати, които се вземат под внимание при изготвянето на хороскопа. Тя се смята за женска накшатра, поради връзка с Мая, която според митологията е жена. Тя е с нежна и балансирана функционалност. Много астролози преписват Varna of Shudra /*това Лили да каже какво е, ако знае*/ на тази накшатра, което идва като изненада, като се има в предвид броя на добрите качества, които притежава. Ревати се смята за Dev in Gan и Sattawic in Gun /*пак Лили да обясни ако знае какво е*/ и двете са лесно разбираеми чрез функционирането на тази накшатра. Елемента ѝ е Етер.


/тези дни и другите/



Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна в Овен
« Отговор #18 -: Април 05, 2016, 11:32:24 pm »
А лъвската - не?

Не, Луната в Лъв има потребност да е център на внимание, Луната в Овен да се чувства единствен/-а. Луната в Лъв винаги ще търси подкрепата на Слънчевия (си) знак, за да не се изложи, Луната в Овен знае, че е първа . Всички родени при новолуние, без значение в кой знак попада Луната им, носят част от природата на Луната в Овен. Луната във всички огнени знаци има нужда да се чувства изключителна и да бъде призната и това е чист инстинкт. Аз съм с Луна в Овен, в 5-ти дом и с Марс в Стрелец -онова, което може да ме смаже е баналния, едноцветен живот, без приключения точно като в приказките- аз знам, че ще, разбирам.
Марс е в падение в Рак, а Луната в заточение и падение , където Марс е на трон и екзалтира .  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Луна в Овен
« Отговор #19 -: Април 05, 2016, 11:36:23 pm »
Луната в Овен не търпи чуждо мнение.  :29: Майка ми също е с такава Луна и имам преки наблюдения.

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Re: Луна в Овен
« Отговор #20 -: Април 05, 2016, 11:43:37 pm »
Това не съм го чела при ведите, просто така се изразих, не намерих по-подходяща метафора.


В Ашвини Луната се държи малко по-спонтанно, по-детински е склонна да се радва и да капризничи, защото символично тук животът се (за)ражда - Ревати е последна накшатра в Лунния зодиак, Ашвини е първа по ред. В Ашвини Слънцето екзалтира - тук имаме импулс, зараждаща се искра, но все още нерафинирани. В следващите два огнени знака Слънцето вече придобива друг тип блясък и съответно характеристики.

Лили... ако тръгна отзад - напред (теоретико-практично)

"първата" Аshwini (Ketu) e с "по-огнена" природа, спрямо "последната" Revati, защото Кету последната ни "искра" живот,
която иска да "блесне" с цялото (по)знание което е придобила (като за последно) от Revati (Guru/Jupiter) the apex of wisdom

защо, иначе, втората nakshatra Bharani е (the god of death, Yama) - гурото на демоните, владеещ shukracharya (мантрата на същивяването)

цялата концепция идва от История на ведите, Атхарваведа

...изясни е се "изявата" на луната, navamsa e next level


Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Луна в Овен
« Отговор #21 -: Април 05, 2016, 11:47:54 pm »
Все повече си мисля, че характеристиките на накшатрите са по-достоверни без прецесия  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна в Овен
« Отговор #22 -: Април 05, 2016, 11:48:08 pm »
Цитат
vastu experts 

Експерти по Васту Шастра - ведическа архитектура и вътрешен дизайн, нещо подобно на Фън шуй при китайците.

Цитат
Varna of Shudra

Сега да не се обиди някой  :) - това е най-ниската каста, шудрите са слуги.
Ако трябва да го перифразираме и модернизираме - призвани да служат, да бъдат в услуга на другите/обществото.

Цитат
Dev in Gan и Sattawic in Gun

С природа на Деви, т.е. божествена и под влияние на Сатва гуна.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Re: Луна в Овен
« Отговор #23 -: Април 06, 2016, 12:15:00 am »

- това е най-ниската каста, шудрите са слуги.
Ако трябва да го перифразираме и модернизираме - призвани да служат, да бъдат в услуга на другите/обществото.


няма лошо някой да бъде "в услуга" на обществтово... Лъвовете... втората кралска звезда.. също са "слуги" (животно - мишка)

Ketu e outcast...не познават граници... за това, често, ги причисвават към търговците (виж слънцето на домусчиев)

Виж луната на Цоло Вутов - минен бизнес/под земята... Ashwini
Виж луната на Шарлопов - международен бизнес (и езотерик)
Виж Симеон Пешов..." Кету/неведоми пътища/Главбулгар
« Последна редакция: Април 06, 2016, 12:18:17 am от Rahu »

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Re: Луна в Овен
« Отговор #24 -: Април 06, 2016, 12:20:40 am »
Все повече си мисля, че характеристиките на накшатрите са по-достоверни без прецесия  :017:

прецесия има в западната астрплогия, която се води по пътя на слънцето... еклиптиката

при ведите се следи движението на луната, и през кои съзвездия минава тя.... различни са

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Луна в Овен
« Отговор #25 -: Април 06, 2016, 07:28:45 am »
При Драката вероятно е в накшатра Ашвини, а при Акрукс е в Уттара Бхадрапада и скорпионска навамша.
Ако Ашвини са първите 10* от Овен във Ведическата астрология съм с Луна там.  :)
Но за изследването какво трябва да напиша?  ;D


http://www.liveinternet.ru/users/anna_milano_mystery/post275537674

Но най-важното е,че сме с Божествено произхождение!  :012: Така пише  :d030: :D
« Последна редакция: Април 06, 2016, 07:30:17 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна в Овен
« Отговор #26 -: Април 06, 2016, 10:14:31 am »
няма лошо някой да бъде "в услуга" на обществтово...

Министърът също е "слуга" - по презумпция би трябвало да обслужва интересите за народа, да се грижи за него. Навремето ми го каза една ведическа астроложка. И народните депутати също, но само на теория /нека обаче не се отклоняваме от темата  ;D/.

Не съм привърженик на учението за кастите и не разглеждам в тази светлина указанията в хороскопа.

Ако Ашвини са първите 10* от Овен във Ведическата астрология съм с Луна там.  :)
Но за изследването какво трябва да напиша?  ;D

Каквото искаш, Драки, не съм инициатор на идеята.
Но за да определим падата на Луната, трябва да се знае в кой градус на знака се намира. Или сама го виж някъде.

« Последна редакция: Април 06, 2016, 10:20:14 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Луна в Овен
« Отговор #27 -: Април 06, 2016, 10:54:29 am »
Но за изследването какво трябва да напиша?  ;D

Ми пиши, къде как се намира, кво прави, какви са положителните, какви отрицателни качества  /знаеме, че твоята няма отрицателни, ама все пак  ;D /, кое е вярно, кое не е вярно от твърденията за нея

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна в Овен
« Отговор #28 -: Април 06, 2016, 02:07:19 pm »
Благодаря за споделената информация от Лили и Сатин, аз се припознавам в написаното от тях.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Луна в Овен
« Отговор #29 -: Април 06, 2016, 03:30:00 pm »
Специално за падите имам някои резерви, но информацията, която предоставят е задовителна.

Пада 1 : под владение на Юпитер (Стрелец) - Тези хора твърде често ще имат навика да бъдат претоварвани с неволите на другите. Ще виждат и разбират нещата от живота по техен си философски начин. Учители в буквален и преносен смисъл.
Пада 2 : под владение на Сатурн (Козирог) - Тези хора са по практично ориентирани и ще се стремят да придадат форма (can do) и да реализират идеите си, независимо от пречките и трудностите.
Пада 3 : под владение на Сатурн (Водолей) - разликата би трябвало да се изразява в това, че тези хора ще реализират идеите си по уникален начин.
Често ще се случва да бъдат неразбрани от останалите.
Пада 4 : под владение на Юпитер (Риби) - при тези хора сетивната и спиритуалната страна би трябвало да е най-ясно изразена. Мечтите при тях не угасват.

Прикачвам и едно видео от Капиел Раадж за четирите пади на Ревати накшатра :

https://www.youtube.com/watch?v=AJGit9rSov4

Рени ти като представителка на Пада 3, НК Ревати какво мислиш ?