Автор Тема: Луна в Овен  (Прочетена 8816 пъти)

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Луна в Овен
« Отговор #30 -: Април 06, 2016, 03:47:39 pm »
И аз да се включа в проучването.
Луна в Овен в тригон с Марс в Лъв  :72: Лесно паля наистина, но не съм груба, просто си викам. Често реагирам първосигнално. Не приемам чуждо мнение, но само на първо време. После се случва да извличам полезното от съветите и предложенията на хората около мен. За безчувствена не се смятам. Все пак съм Риба, а и Луната е в Ревати, така че по-скоро давам вид на много силна и борбена, а под това се крие една силно емоционална натура, която изключително внимателно подхожда към хората около себе си.
Като цяло харесвам огъня в картата си, дава ми посока в живота, дава ми борбеност, живец  ;)
Serve, love, give

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луна в Овен
« Отговор #31 -: Април 06, 2016, 03:50:13 pm »
Санти, благодаря за споделеното. Без да знам какво означава това, четейки веднага се видях в
Пада 3 и от теб разбрах, че наистина е така, това предполагам дава търсещия от теб отговор. :-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Луна в Овен
« Отговор #32 -: Април 06, 2016, 05:31:51 pm »
Каквото искаш, Драки, не съм инициатор на идеята.
Но за да определим падата на Луната, трябва да се знае в кой градус на знака се намира. Или сама го виж някъде.
Падите така,както ги е написал Санти,ако са подред съм в Пада 1:под владение на Юпитер (Стрелец) - Тези хора твърде често ще имат навика да бъдат претоварвани с неволите на другите. Ще виждат и разбират нещата от живота по техен си философски начин. Учители в буквален и преносен смисъл.
Истината е,че съм много лош учител-най-често се учат  от мен,но не възприемат правилно смисъла и съдържанието,което за мен е катастрофално.Много съм съжалявала,че съм допуснала ДЕволюция на изроди,но вече много внимавам

Ми пиши, къде как се намира, кво прави, какви са положителните, какви отрицателни качества  /знаеме, че твоята няма отрицателни, ама все пак  ;D /, кое е вярно, кое не е вярно от твърденията за нея
Изключвам шегите и искам да кажа,че на моята Луна,(ако е от нея разбира се) "царската корона" и е много тежка на моменти.Най-вече с това,че не се пречупва и е идеалист,което крия.Осъзнавам,че наливам от пусто в празно и продължавам да го правя,защото така е правилно.Ами понякога боли да си с Луна в Овен,но пък как започваш да виждаш неща,които никой не вижда и които,ако не бях видяла щях да живея много безметежно.Спокойствието и наивността много ми се разкъртиха през годините,а наивността е нещо много хубаво,защото е като невинността.Понякога съм се  чувствала безсилна да променя някои порочни практики,по-късно съм проумяла,че те са необходимост,защото и най-лошата структура е по-добра от никаквата.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Луна в Овен
« Отговор #33 -: Април 08, 2016, 10:10:57 am »
Покрай овчето новолуние каква тема сме си спретнали :)
Според мен има голямо значение фазата на Луната. Овен е зареден с инициативност, това е знакът на първата искра, на началото. Обаче една балсамична Луна в Овен не би се изразила така, както новата. По индийската имаше май и тълкувание в зависимост от лунния ден, в който е роден човек.
При нарастваща Луна в Овен човек е някак по-жив, постоянно нещо му щуква. Но е и по-непостоянен, рязко минава от една в друга крайност. Ако трябва да дам пример с мен - за два часа мога да сменя 16 емоционални състояния. Бързо ми омръзва, бързо се насищам. Вътрешното ми темпо и "измерване на времето" тече по-бързо, отколкото при повечето хора. Докато те загреят аз вече в главата си съм минала през целия филм и дори ми е доскучало. Това в конкретния случай е и от многото трети дом. Овена е главата, трети дом е мисълта...и като е натоварен става много умствено напрежение и случване "на ум".

Луната в Овен подлежи и на озаптяване и превъзпитание. При тежък транзит се опитомява и човек развива контрол върху избухливостта и хаотичното изливане на емоции.
Мисля си, че не можем да гледаме само едното светило. При Луна в Овен и Слънце в Лъв например изявата ще е една, при Луна в Овен и слабо Слънце в Риби или Рак - друга. В първият случай каквото е отвън - това е отвътре. Във вторият - може да има противоречие. Луната иска и усеща едно, Слънцето - друго. С думи прости: Луната ти крещи "аз съм господаря на света", а Слънцето те показва като миУо мишУенце.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Луна в Овен
« Отговор #34 -: Април 08, 2016, 12:25:45 pm »
И аз понеже съм с такава Луна да споделя нещо. :) Лунната ми накшатра е Ревати, пада 1, 5 лунен ден. Прочетох за НК Ревати и открих доста истина за себе си. Все чета колко избухлива била Луна в Овен, обаче при мен нещата са по-различни, сигурно от Марс в Риби. Умея да контролирам гнева си много добре и често го задържам в себе си. Е, с малки изключения, но най-често гнева ми се поражда от несправедливостта. Винаги се опитвам да зачитам и чуждото мнение и гледам под различни ъгли на всяка една ситуация, но тук вече има голямо влияние асцендента ми във Везни. Моите емоции също бързо се менят - от депресирана след два часа мога да съм радостна без особена причина, но това може да е от това, че когато съм със семейството си или сред хора се опитвам да не показвам негативните си емоции и свиквам с маската си. Винаги, когато не се чувствам добре емоционално се опитвам да се усамотя далеч от всички. 
Благодарна съм, че имам такава Луна, защото тя ми вдъхва живец, борбеност, ентусиазъм и много смелост :), иначе щях да съм прекалено инертна.

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Re: Луна в Овен
« Отговор #35 -: Април 09, 2016, 03:44:18 pm »
качвам книгата, от която е преписана интерпретацията за Ревати...

за който му се чете ще разбере, че не са еднозначни "първа" и най-млада nakshatra.

Това идва от факта, че теорията с накшатрите засяка единствено и само силата/ позицията на Луната

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Луна в Овен
« Отговор #36 -: Април 12, 2016, 12:49:04 am »
Ми във форума има доста такива, така че може да направим изследване.

/Моето мнение по въпроса не е обективно, щото ме дразнят, и ще гледам да се въздържам от коментари :) /
И меен!  :012: Но само жените? Защо?  :017:
И ти имаш Марс в овен, нали. Моят Марс много припалва от такива. Мъжете с Марс в рак ме дразнят по същия начин като жените с Луна в овен. Ама с жените оправията винаги е по - сложна ..  :57:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Луна в Овен
« Отговор #37 -: Април 17, 2016, 12:37:40 pm »
Теодор, дразни ви, защото вие си имате достатъчно Овен.
Мен ме дразнят овчи Марс, Венера и Луна - в мъжка карта не ги понасям. В женска ми допадат, но пак при определени други условия - трябва да има вода.

Когато човек има много от един елемент, или планета, която е силно поставена в знак онова, което среща от другата страна в този знак го отблъсква по две причини: първо, той се е пренаситил от елемента Х и второ - усеща конкуренция, посегателство, заплаха за нещото, в което се чувства силен.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Луна в Овен
« Отговор #38 -: Април 17, 2016, 02:14:15 pm »
И меен!  :012: Но само жените? Защо?  :017:
И ти имаш Марс в овен, нали. Моят Марс много припалва от такива. Мъжете с Марс в рак ме дразнят по същия начин като жените с Луна в овен. Ама с жените оправията винаги е по - сложна ..  :57:

Едниствена е казала защо  :)

Марсът ми хич не е овладян, а овнешката Луна много обича да ръчка в огъня, тоест с агресивното си поведение ме изкарва ме извън контрол. Почти винаги на агресията реагирам с агресия, трудно се владея, когато съм раздразнена, а предпочитам Марсът ми да си стои мирен, но докато превключа на Слънце и Нептун, може да съм ошамарила някой  :)


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луна в Овен
« Отговор #39 -: Април 17, 2016, 02:16:48 pm »
За мен овнешките Луни не са дразнител, по-остро реагирам спрямо небалансиран Меркурий.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Луна в Овен
« Отговор #40 -: Април 17, 2016, 02:28:46 pm »
Аз имам доста огън и почти не съм имала в обкръжението си хора със светила в Лъв и Овен. Обаче от 100 км се надушваме със стрелци. Изобилстват около мен през целия ми живот, голямата ми любов беше със слънце в стрелец в точен тригон с луната ми.

Е, правилото бе нарушено, след като се омъжих за Слънце в Овен и луна в Стрелец и си родих още едно такова малко Овне с Луна в Стрелец :) Явно съм си поставила задача да вляза в синхрон с овчата енергия. Малкият е с Луна на МС и това значително ме облекчава  ;D

А тогава и Лъв ми беше натресен в колегиалната среда, искам-не искам - няма измъкване от огнения обръч :) Стихията трябва да бъде овладяна от всички гледни точки :)
Над силата е само умението да я владеем!