Автор Тема: Луната  (Прочетена 34908 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Луната
« -: Април 09, 2016, 05:38:33 pm »
Интересувам се какво следите (ежедневно) за Луната, на прима виста от четеното в темите се сещам за:

1. лунни дни
2. лунни фази (вкл. лунации, затъмнения ...)
3. фаза на тр. Луна спрямо нат. Слънце
4. лунарно завръщане
5. лунарна опозиция

Сигурно изпускам не малко детайли, ще се радвам да допълните :)

Моля за информация и къде се справочвате за лунните дни  ::)

Изобщо - всичко, което мислите, че се отнася по лунната тема.  Не коментирам аспектите с други тела и точки - мунданно и в натала, защото е ясно, че всеки ги гледа, но няма против, ако някой желае - да коментира :)
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Луната
« Отговор #1 -: Април 09, 2016, 09:36:06 pm »
Аз, да ти кажа, гледам само за справка по дом и аспекти с лични планети. И то от гледна точка на емоционалното състояние, както и за точен час да направя нещо, ако ми е важно. Чак толкова внимание не й обръщам.
Но все се каня да засека цикъла си по Луната :-))) и все не ми остава време за толкова пипкава работа :-)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Луната
« Отговор #2 -: Април 09, 2016, 09:39:37 pm »
Гледам най-вече дали е без курс, дали е растяща или намаляваща и кой е последният ѝ аспект (ако искам да предприема някакво начинание). Не го правя често, понеже имам чувството, че съм станал до известна степен зависим от астрологията, а това не е хубаво.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Луната
« Отговор #3 -: Април 09, 2016, 10:10:04 pm »
Следя я единствено при подстригване и особено при боядисване -държа да е земна или поне огнена.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Луната
« Отговор #4 -: Април 09, 2016, 10:15:31 pm »
А какъв е ефектът от подстригване и боядисване при такава луна?
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Луната
« Отговор #5 -: Април 09, 2016, 10:17:49 pm »
Цветът издържа по- дълго, при водната се отмива бързо.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Rahu

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
  • спри да гледаш и започни да виждаш
Re: Луната
« Отговор #6 -: Април 09, 2016, 10:27:46 pm »
гледам само за справка по дом и аспекти с лични планети

за справка...

Луната влияе само на дома, в който се намира,
т.е. не пуска аспекти, но може да бъде аспектирана*

при ведите, Graha drishti имат само Марс, Юпитер, Сатурн и възлите*

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Луната
« Отговор #7 -: Април 09, 2016, 11:51:47 pm »
Раху, хич ме няма в индийската. Преди години мислех да я подхващам, но ще я оставя за периода на майчинството  :85: нали за тази година имам аспекти хахахха
колкото до Луната - има смисъл. Едно е да ми минава върху Венерата, друго е върху стелиума... Не е само до дом. И все пак, това е бързата емоция, моментното настроение за ден-два.
Определено я чувствам по-добре, когато е в Овен или Лъв или ми минава през Венерата, щото тя пък ми е доста важна в картата. За съжаление, това се случва веднъж месечно  :57:

Иначе, други проявления не съм забелязала, но ще чакам другите да кажат, може да пропускам доста неща.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната
« Отговор #8 -: Април 10, 2016, 11:13:20 am »

Гледам връзката Луна (нужди )-Слънце ( цели )-АСЦ ( подход ), като леките аспекти между тях позволяват онова, което съм замислила да  бъде изразено по един практичен начин, както и да се представя приятно, така че другите да реагират положително спрямо моите действия и така връщайки ми обратна връзка, да се почувствам добре в кожата си.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Луната
« Отговор #9 -: Юли 02, 2016, 11:02:26 am »
Някой от вас влияе ли се от мунданните аспекти на луната

Всеки път, когато ми е криво Луната е в напрегнат аспект със Сатурн, когато е с Марс съм изнервена там по се търпи, обаче със Сатурн ми е черно всичко ей така без причина, щом се разпадне аспекта престава да ми е депресивно. Това от много време го следа и няма пропуск  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната
« Отговор #10 -: Юли 02, 2016, 11:45:30 am »
Сатин, защо "само някой", всички се влияем, но не всички го споделяме така открито.  :)

А търсила ли си отговор, разбиране на това, че реагираш по този начин на Луна/Сатурн и Луна/Марс ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Луната
« Отговор #11 -: Юли 02, 2016, 01:04:19 pm »
Аз не съм наблюдавала, но бих :) Напоследък много малко време ми остава да надничам в картата, за жалост  :(

Бих наблюдавала и как реагирам в различните лунни дни, при фазите :) За лунните дни, мисля Акрукс е коментирала, ще се радвам да сподели от къде черпи инфо  и следи ли ги :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Луната
« Отговор #12 -: Юли 02, 2016, 02:34:42 pm »
В момента Луната е в напрегнати аспекти към Сатурн, Нептун и Юпитер/ЮЛВ, като прави две Тао квадратури. Връх е на тази с Юпитер/ЮЛВ и Нептун, а рамо в другата - с Нептун и Сатурн. Ще премине бързо, но това също ще натежава при такива преживявания.
« Последна редакция: Юли 02, 2016, 02:41:24 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Resnitsa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
Re: Луната
« Отговор #13 -: Юли 02, 2016, 03:36:02 pm »
Аз я следя за всякакви разкрасителни процедури - подстригване, боядисване, обезкосмяване. На Луна в Козирог каквото сложа на кожата си се поема много добре и резултатът ми харесва.
При Луна в Риби ми става някак тъжно, апатично и предпочитам да не контактувам, там ми е IC.
Лунарите също следя.
Чувствам се добре!

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Луната
« Отговор #14 -: Юли 02, 2016, 07:52:13 pm »
Усещам Луна/Марс, най-вече твърдите аспекти.