Автор Тема: Луната  (Прочетена 34916 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Луната
« Отговор #15 -: Юли 02, 2016, 08:11:59 pm »
Аз, кой знае защо, я следя кога ми е в 6ти и 12ти дом. И кога минава през риби да прави съвпад със слънцето, там се усеща почти винаги.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Луната
« Отговор #16 -: Юли 08, 2016, 12:47:19 pm »
Хвърлям едно око на лунния календар, когато си боядисвам косата и подстригвам бретона, иначе Луната сама ме подсеща за себе си- не е имало случай да мине над АСЦ (в дева) и да не се обадят червата, най-често под формата на колики и ароматни звуци  :012:

Гледам тук  , а за по-точно тук , защото например за понеделник -11 юли, в първия календар е отбелязан 8-ми лунен ден, който е хубав за посещение на фризьор, но във втория календар се вижда, че 8-ми лунен ден започва едва след 13ч.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната
« Отговор #17 -: Юли 08, 2016, 01:12:54 pm »
Наскоро имах забавна случка, по-скоро повод за самонаблюдение.  ;D

Тъкмо бях изгледала едно образователно клипче за влиянието на Луната върху човешкия организъм и настроенията. И след ден-два, без да зная през кой дом ми минава Луната, отивам до кварталния зеленчуков магазин.

Там две женици нагло ме прередиха на опашката и се направиха на луди, сякаш са някакви Вип персони. Засърбя ме езикът да им изчета лекция за реда по опашките и възпитанието, стоях с каменно изражение и в крайна сметка реших да не си цапам ръцете с тях. Да спестя на продавачите една неприятна ситуация, а на себе си - отдаване на лична енергия на хора, в чиито глави и без това нищо няма да влезе. Пък и по-назад на опашката имаше един божи служител /поп/ и си представих каква проповед може да последва в защита на невинните овчи душици.

Погледнах къде ми минава транзитната Луна - през знака на Слънцето и 6 дом по система "дом-знак". Спестих си един безсмислен спор, спечелих една битка с егото, устоях на изкушението.  :57:

« Последна редакция: Юли 08, 2016, 01:14:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Луната
« Отговор #18 -: Юли 08, 2016, 01:19:58 pm »
Аз съм на същия принцип, Лили - гледам да си влагам енергията и съществото там, където би имало резултат. Иначе е наливане от пусто в празно, като в този случай - не мерси ... Така свикнах да подминавам ситуации, които ме възмущават. Каквото и да изкажа в състояние на афект - то носи тази кофти вибрация. Научих се да се смирявам, да приемам, че има и различни хора. Тях няма аз да ги науча, животът ще ги постави в ситуациите, в които да се научат. Аз на тях не мога да въздействам, но мога да променя себе си и своята реакция :)

Акрукс  :58: Радвам се, че пак наминаваш  :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Луната
« Отговор #19 -: Юли 08, 2016, 01:23:24 pm »
Погледнах къде ми минава транзитната Луна - през знака на Слънцето и 6 дом по система "дом-знак".
Нещо не схванах- твоето Слънце нали е в знак овен, а 6д ти е в телец?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната
« Отговор #20 -: Юли 08, 2016, 01:24:34 pm »
Аз съм на същия принцип, Лили - гледам да си влагам енергията и съществото там, където би имало резултат.

Да, в крайна сметка това е безполезно отдаване на енергия, която би могъл да вложиш в нещо по-градивно, смислено. И за хора, които наистина заслужават да бъдат заредени от теб. А не да "храниш" тълпата и да наливаш акъл и добродетели в една куха черупка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната
« Отговор #21 -: Юли 08, 2016, 01:25:17 pm »
Нещо не схванах- твоето Слънце нали е в знак овен, а 6д ти е в телец?

Обяснила съм в цитата - система дом-знак. Все пак ставаше въпрос за лекция по Аюрведична астрология, а там не се гледа по Плацидус или Кох.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Луната
« Отговор #22 -: Юли 10, 2016, 01:10:28 pm »
При Луна в Дева спретнах голямо разкрасяване- боя, епилация, маникюр, педикюр, разни мазила.Накуп рядко ми се случват толкова много процедури, явно съм ползвала подкрепата на тр . Венера над нат. Сатурн.
Чакам Везните за подстригване.
А , и ми се потвърди още едно нещо- най-  засилена комуникация и срещи с партньора имаме при Рачешка и Риби Луна- вероятно защото сме с такива.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната
« Отговор #23 -: Април 30, 2017, 07:30:00 pm »
Родени на новолуние с невидима и видима Луна -имате ли наблюдения в какво се изразява разликата при нативите с такава рождена констелация ?
Ето сега на последното новолуние в Телец, Луната стана видима на 3 л.д. ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Луната
« Отговор #24 -: Април 30, 2017, 07:48:44 pm »
Родени на новолуние с невидима и видима Луна -имате ли наблюдения в какво се изразява разликата при нативите с такава рождена констелация ?
Ето сега на последното новолуние в Телец, Луната стана видима на 3 л.д. ?

Здрасти Рени ,

Както знаеш ,аз не съм от тези към които задаваш въпроса , но с удовлетворение казвам колко е хубаво ,че е видима. Пълен невървеж при невидима ме съпътства. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната
« Отговор #25 -: Април 30, 2017, 07:51:20 pm »
Очакваш невидима Луна да ти отговори ли? Чакай от умрял писмо, тя затова е невидима.  :012:

Шегата настрана – наистина има значение дали при родените по новолуние Луната е преди или след Слънцето, като първият случай е по–неблагоприятен. Зависи и на какво градусово отстояние е от Слънцето. По–краткото разстояние се смята за по–неблагоприятно.

Имам наблюдения върху няколко новолунни, изредиха ми се една след друга. Наистина има разлика. Но при всяка има някаква специфика – новолунието може да бъде част от стелиум или пък да получава аспекти от определени планети. И по мои наблюдения най–кофти е Луната да е преди Слънцето и да ги делят няколко градуса. Особено прикрита беше една с козирожко новолуние – троен съвпад на невидим Марс, Меркурий и Луна в лъчите на Слънцето.

Когато бях студентка, имах приятелка с новолуние в Телец – Луна преди Слънцето, но на десет или малко повече градуса. Уж голяма купонджийка, душата на компанията, екстровертна, артистична, а в някои отношения беше много прикрита и лъжлива. Но и лъжите минаваха за невидими. Впоследствие обстоятелствата в живота ѝ рязко се промениха, видя по–хубав живот, излезе от калта. И в един момент просто видях съвсем друг човек и осъзнах, че не съм познавала истинското лице на най–добрата си приятелка. Има една прикритост, двойнственост, хлъзгавост и влажност при тях /като темперамент/. Не се разкриват лесно и в един момент с действията си могат много да те изненадат.

Даже по повод споменатата синхроничност питах един астролог, какъв знак ще да е това за мен. Лошо, лошо – светлината се скрива, тъмните нощи на душата, оставаш на кръстопът. Символично Лунният бог умира в периода между балсамична Луна и по време на новолуние, докато младият лунен сърп не се покаже в небето. Светлината се скрива, а в тъмното знаете какви сили виреят и какви дела се вършат.

Сетих се и за една новолунна Везна, при това слънчево затъмнена – светила в съвпад с Кету. Сдържана, хладна, дистанцирана и прикрита. Но при нея има и други влияния, които евентуално бихме набедили за това – АС Скорпион, Сатурн в първи дом, съвпад на Меркурий и Плутон в Скорпион в 12 дом. Много е сдържана при общуване, дори в релаксираща семейна и празнична обстановка. Предизвиква усещане за скованост и студ, няма никакъв живец, никакво огънче там. Една от малкото жени, с които усещам дискомфорт дори когато сме на една маса. Луната е след Слънцето, но е на 7–8 градуса, т.е. в влиза в орбиса на неблагоприятни влияния.





« Последна редакция: Април 30, 2017, 07:56:55 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната
« Отговор #26 -: Април 30, 2017, 07:54:24 pm »
Бон соар, Месалина !

Разсмя ме, не знаех, че задавам въпроси към определени хора тук  ;)

А, според, теб родените на 1 л. д. понякога и на 2л.д., все така ли не им върви в живота ?  Приема се, че щом Луната се отдалечи на 15 * би трябвало вече да се е показал лунния сърп, но понякога чак на 3л.д. се случва това. Ти имаш ли лични наблюдения ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната
« Отговор #27 -: Април 30, 2017, 08:01:04 pm »
Лили, а имаш ли наблюдения не  при балсамична, т.е. сходящ съвпад Луна /Слънце, а за родени на 1 л. д.  и тези родени с Луна, която  е разходящ съвпад- 2, 3 л.д, ?


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната
« Отговор #28 -: Април 30, 2017, 08:05:34 pm »
По лунни дни не съм го отчитала, само по градусово отстояние и дали е преди или след Слънцето.

По мое наблюдение пълнолунните индивиди са много по–успешни и реализирани в живота и някак по–видими. Нищо, че пълнолунието се води нехармоничен аспект между светилата. Но може да има и кофти варианти, когато пълнолунието е в конфигурация с два/три малефика. Това обаче пак не е предпоставка за липса на житейски успехи и постижения. Но Луната в аспект има свойството да пренася влиянията на други звезди и планети. Аспектите на Луната в натала, особено съвпад или опозиция, белязват със съответните планетарни качества вътрешната същност, психиката и ума на натива.

Имам един по–драматичен случай в моята база данни. Жена – новолуние в Рак/7 дом. Луната е преди Слънцето, на 4 градуса от него, невидима. Неблагоприятна аспектация няма. Доколкото знам, имала е три брака, три развода. Много ухажори, нестабилни лични връзки, от мъж на мъж /все пак е в 7 дом/. Когато достига средна възраст, се пропива, изпада в тежко материално състояние, без никаква външна подкрепа, трудно си намира работа, никъде не се задържа. Внезапно умира от масиран инфаркт на 48–годишна възраст. За нея бих казала, че не е сполучила в живота.

При нея имаше новолуние в Ардра. Интересното е, че Луната ѝ беше в същия градус като моята, на броени минути.


« Последна редакция: Април 30, 2017, 08:15:59 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Луната
« Отговор #29 -: Април 30, 2017, 08:14:24 pm »
Имам впечатления от една новолунна рачеса. В първите градуси на зодия Рак. Не на съзвездието.
Всичко с труд ,но много упорита ,много отговорна ,много кадърна в кухнята. Справя се , не хленчи. Луната е след Слънцето. Разликата е два градуса. Мисля , че попадат в накшатра Мригашира. :)

От друга страна е много потайна, чувствителна ...но падне ли пердето е нещо страшно.