Автор Тема: Луната  (Прочетена 35142 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната
« Отговор #30 -: Април 30, 2017, 08:20:13 pm »
Хм, ето и двете са с невидима Луна, но при споделеното от Лили, Луната все още след последна четвърт, намаляваща нищо, че е  в знака на Слънце и сходящ съвпад, а при споделеното от Месалина , пак е невидима, но растяща- значи има разлика и доста голяма как ще се развие или сработят характер и същност, доколко разумно ще твори натива бъдеще.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната
« Отговор #31 -: Април 30, 2017, 08:24:37 pm »
Ако Луната е на броени градуси от Слънцето, не бих я нарекла намаляваща или растяща. Вече е влязла във фазата новолуние и не се вижда в небето. Луна на няколко градуса от Слънцето не може да бъде "четвъртинка". Това са съвсем различни фази, струва ми се. Но има различни вариации при новолуние – преди/след, на какво разстояние, с какви аспекти от други планети.

В Античността е имало малко по–различно разделение на лунните фази. А интерпретацията на новолунието зависи от това на колко градуса е Луната от Слънцето, разделя се на различни отрязъци и трактовката се променя.

Според един арабски астроном от 11 в. /това вече е Средновековие/ лунните фази подлежат на осемкратно разделяне: новолуние, пълнолуние, полулуние /съответства на 90 градуса/, лещовидна /135 и 225 гр./ и светкавицовидна /45 и 315 гр./ Луна. За балсамична Луна мисля, че се говореше, ако Луната отива към новолуние – на 30 гр. от Слънцето /полусекстил/.

« Последна редакция: Април 30, 2017, 08:40:01 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Луната
« Отговор #32 -: Април 30, 2017, 08:33:00 pm »
Хм, ето и двете са с невидима Луна, но при споделеното от Лили, Луната все още след последна четвърт, намаляваща нищо, че е  в знака на Слънце и сходящ съвпад, а при споделеното от Месалина , пак е невидима, но растяща- значи има разлика и доста голяма как ще се развие или сработят характер и същност, доколко разумно ще твори натива бъдеще.

При балсамичната няма посока ,няма път , липсва ориентация. Тя е наработена Луна .Знам , че много пророци се раждат с такава. Хеката - умираща Луна. Преди да се е появил тънкия сърп тя е в това състояние ,макар и в съвпад със Слънцето.

При растящата и видима спирки много , аспекти сходящи , пътища ,посоки.

И не на последно място Луната като най-близката планета и с най-голямо влияние в картата на жени и мъже е свързана с паметта. При индийци с ума. Т.е и избора на всеки натив е от водещо значение. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната
« Отговор #33 -: Април 30, 2017, 08:41:50 pm »
Да, права си, просто е невидима.
Имам наблюдения за мъж роден в 29 л.д. Скорпион- буквално виртуоз в онова, с което се е  занимавал професионално, финансово добре оценен, но реално невидим, с реализацията си така, както му се полага по заслуги и оттам залитане към "огнената вода".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Луната
« Отговор #34 -: Април 30, 2017, 08:47:59 pm »
Имам близка жена с невидима луна в скорпион, част от стелиум с меркурий и нептун, всички те в секстил с диспозитора си плутон в дева. За съжаление така и не успях да изкопча час на раждане, но луната май все си остава преди слънцето. За мен от дългогодишните ми наблюдения има нещо много свързано с трети дом.

Човек, който помни еди кой си познат преди 30 години с каква оценка е влязъл в еди коя си престижна гимназия. Много силен интерес към хора, които в нейните очи са преуспели и богати, като същевременно е налице и силна завист и злоба, много добре прикрита и овладяна.

Според мен е постигнала доста като се има предвид откъде е тръгнала и къде е стигнала, но според нея не е постигнала нищо. Не е омъжена, защото така и не е срещнала кандидат, отговарящ на високите очаквания, поставени от нея. Няма деца, кариерата винаги  е била на първо място.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната
« Отговор #35 -: Април 30, 2017, 08:49:48 pm »
Човек с невидима Луна може да бъде много добър в това, което прави, но някак да остава извън светлините на прожекторите, а може и психологически да има усещане за недостатъчно висока оценка. Ако пък при това е някоя по–честолюбива натура, това създава предпоставки за постоянно натягане и пренавиване на пружинката.

Докато при пълнолунните има тенденция да получават широк обществен резонанс, съответно трябва повече да внимават в картинката, какво и как го правят. Ако някой с невидима Луна може да мине между капките след свършен гаф, пълнолунен ще изгърми като ракета, ако има неблагоприятна аспектация към светилата. И при растящите Луни е така – действията им по–трудно могат да останат скрити, не ги бива в конспирациите и игри на криеница.

Според индийците светлата половина на лунния месец е по–благоприятна, т.е. докато Луната расте. Но има някои по–благоприятни лунни дни и при намаляваща Луна.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Луната
« Отговор #36 -: Април 30, 2017, 08:50:28 pm »
Да, права си, просто е невидима.
Имам наблюдения за мъж роден в 29 л.д. Скорпион- буквално виртуоз в онова, с което се е  занимавал професионално, финансово добре оценен, но реално невидим, с реализацията си така, както му се полага по заслуги и оттам залитане към "огнената вода".

На този градус има една хубава звезда. Жалко , че не е "помогнала" .

Рени , а аспект на Нептун с Луната има ли при този мъж?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната
« Отговор #37 -: Април 30, 2017, 08:55:27 pm »
Тогава аналогично, коя Луна е "по-добре поставена " за натива - на 10-15* преди Пълнолуние или на 15 * след същото ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Луната
« Отговор #38 -: Април 30, 2017, 09:00:26 pm »
Тогава аналогично, коя Луна е "по-добре поставена " за натива - на 10-15* преди Пълнолуние или на 15 * след същото ?

Според мен преди пълнолунието. Все пак е преди кулминация.

След него е намаляваща.Губи силата си или метафорично казано блясъка на светлината си. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната
« Отговор #39 -: Април 30, 2017, 09:05:46 pm »
На този градус има една хубава звезда. Жалко , че не е "помогнала" .

Рени , а аспект на Нептун с Луната има ли при този мъж?

Не 29 * , а 29-ти лунен ден- не е не-късметлия човека, както каза ти, сякаш знае, че толкова му е пътя и не се е напънал, с афинитет към пороците. :) Няма аспект Луна-Нептун.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Луната
« Отговор #40 -: Април 30, 2017, 09:11:54 pm »
Не 29 * , а 29-ти лунен ден- не е не-късметлия човека, както каза ти, сякаш знае, че толкова му е пътя и не се е напънал, с афинитет към пороците. :) Няма аспект Луна-Нептун.

Извини ме. Не съм разбрала. :58:

Добре , стана ми любопитно. Какви аспекти има Луната? с Юпитер има ли аспект?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Луната
« Отговор #41 -: Април 30, 2017, 09:14:11 pm »
Рени, не съм наблюдавала такива случаи, нямам и база за сравнение. Теоретично Луна на 10–15 градуса преди пълнолуние се води растяща, все още се пълни със светлина и би следвало да е по–силна. Лунната сила достига апогея си по време на пълнолуние. В първите дни след пълнолуние също не е изгубила много от светлината си, после тръгва да се смалява и да се "обезкървява".
« Последна редакция: Април 30, 2017, 09:15:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната
« Отговор #42 -: Април 30, 2017, 09:20:43 pm »
Сега влязох в тема, в която търсихме шанса и какво ми направи впечатление, че в новолунните карти, които сме споделили,  с видима Луна, нативите по някакъв начин, са (о)станали видими с  останалото видимо в картите си, а тези с невидима Луна, наистина са залитали към пороци и оттам  уменията, с които идват,  са били изкривени и са (о)станали видими с "лошите" си страни, а не с таланта си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Луната
« Отговор #43 -: Април 30, 2017, 09:25:42 pm »
Имам близка жена с невидима луна в скорпион, част от стелиум с меркурий и нептун, всички те в секстил с диспозитора си плутон в дева. За съжаление така и не успях да изкопча час на раждане, но луната май все си остава преди слънцето.
А без час на раждане как разбра Луната в кой градус е?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Луната
« Отговор #44 -: Април 30, 2017, 09:30:42 pm »
Извини ме. Не съм разбрала. :58:

Добре , стана ми любопитно. Какви аспекти има Луната? с Юпитер има ли аспект?

Луна в стелиум Слънце, Марс Скорпион
квадрат Плутон, тригон Сатурн, широк секстил (7*) Юпитер

накшатра; Висакха, не знам какво означава, това изписва програмата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“