Автор Тема: "Живеят" ли картите и след смъртта?  (Прочетена 13306 пъти)

witch111

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
.
« Последна редакция: Юни 03, 2016, 03:50:02 pm от witch111 »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #1 -: Май 07, 2016, 09:47:01 pm »
Изкуството е безсмъртно. Само това мога да кажа в момента. Извинявам се, че не е астрологично.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #2 -: Май 07, 2016, 09:49:27 pm »
Копирам се за агитка  :D .Жалко,че осмодомният ми солар приключи,защото тогава бях доста дълбоко в темата за живота,заслугите в него,смъртта и безсмъртието.

Темата е страхотна,но имам големи предразсъдъци към автоагресията и ми е невъзможно да си напъна гънките за него.Ако изпадне карта на друг човек,който да разгледаме извън стандартното честване на кръгли годишнини от рождението и смъртта ок...
 Не съм обърнала внимание на транзитите в моята и техните карти,при които си спомням за покойните ми баби и дядовци,но напоследък ми се случва често да мисля с благодарност за тях.Плутон и Уран активират Слънцата на едната ми баба и дядо,но аз по-често мисля за другите двама,при които трз Сатурн е върху едното Слънце,а Плутон срещу другото,може би защото съм тяхна наследница.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #3 -: Май 07, 2016, 09:51:02 pm »
Та, сега какво - викате умрял човекът, но Нептунът му все още работи, така ли? Интересно. Но какви са доказателствата?
Този Нептун все пак е нов У10  ;D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #4 -: Май 07, 2016, 09:51:11 pm »
Особеното /и тъжното/ при Ван Гог е, че като художник е получил признание едва след смъртта си, години по-късно. Докато други творци обират овации още приживе и нещата не опират до единия талант.

На мен по-скоро ми е интересно къде в хороскопа да търсим указания за посмъртна слава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #5 -: Май 07, 2016, 09:54:29 pm »
Не оспорвам това предположение, при известните с голяма степен на вероятност хороскопът може да продължава да реагира на разни астрологични вибрации и след физическата смърт.

При обикновените хора досега не съм намирала доказателства. Например, не бих търсила указания за неочаквани промени в живота на детето в картата на починал родител.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #6 -: Май 07, 2016, 09:58:06 pm »
Особеното /и тъжното/ при Ван Гог е, че като художник е получил признание едва след смъртта си, години по-късно. Докато други творци обират овации още приживе и нещата не опират до единия талант.

На мен по-скоро ми е интересно къде в хороскопа да търсим указания за посмъртна слава.
Не е да няма материал.Все си мисля,че У10 и У8 трябва да са замесени в безсмъртието.

Абе скептични сте вие, но на мен ми влезе вече мухата в главата  :19: И продължавам да мисля, че има потенциал тази теория  :017:
Теорията безсмъртието ли е или транзити в картите на безсмъртните,които възобновяват споменът за тях? Защото за Ван Гог не е спирано да се говори,пише,да му се крадат картинките и да им скачат цените.Това май е заради У1 съвпад със стар,тронов У10 Юпитер>Наистина е жалко,че не се е възползвал приживе от това богатство и слава.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #7 -: Май 07, 2016, 10:02:01 pm »
Ок,пише,че 12 дом е показател за последния предишен живот.Тогава кой дом ще е животът след смъртта-противоположния 6ти?Защото така в конкретната карта ми се връзва посмъртната слава.Да си огледаме 6Д и господарите му  :d030: :D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #8 -: Май 07, 2016, 10:03:12 pm »
А търсила ли си такива доказателства  :017:

Не е като да не съм търсила. Просто много малко неща споделям на всеослушание от това, което съм разглеждала.

Говорим за съвсем обикновени хора, не за прочути и станали известни. По такива казуси нямам достатъчно материал за изследване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #9 -: Май 07, 2016, 10:12:05 pm »
Темата изобщо не е за Ван Гог  :19: Но все пак публикация за него ме провокира. А теорията всъщност е, че картите на всички продължават да живеят и след края  :P И при по-значими транзити се проявяват по някакъв начин  :017:
:D какъв е такъв твоят Уран,бе Уичи,та те е засърбяло точно там?  :043: :043: :043: :043: Изкефи ме теорията и ще
Точно затова примерите с известни са добра изходна точка.  А оттам-нататък всеки може /при желание/ да порови. Затова е и темата. Това е само някаква теория...и намирам някаква логика в нея. Но засега си остава само теория.
я опровергаваме или приемаме,търсим доказателства в двете посоки.  :D :08:

 Най-известните и бележитите значи да са изходна точка към картите на простосмъртните  :017:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #10 -: Май 07, 2016, 10:14:26 pm »
Особеното /и тъжното/ при Ван Гог е, че като художник е получил признание едва след смъртта си, години по-късно. Докато други творци обират овации още приживе и нещата не опират до единия талант.

На мен по-скоро ми е интересно къде в хороскопа да търсим указания за посмъртна слава.

Да, нали. Леонардо ДиКаприо поне получи признание приживе. :012:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #11 -: Май 07, 2016, 11:13:39 pm »
Ами днес точно щях да се оплаквам от мой Уран :021: но малко ме домързя  :012: Транзитира в 12-ти /и други факсове съм получавала  :012: / на някакъв смотан градус от Юпи и нищо  :o
Иначе идеята е такава, да...живеят ли картите на всички след така наречената смърт  :017:
Според мен само на "безсмъртните" може би живеят.На другите картите умират най-късно,когато умре последният,който си спомня за тях.Но нямам точни карти на моите баби и дядовци,за да следя важни събития в живота (ми),свързани по някакъв начин с тях приживе.
Май наистина трябва да следим първо великите.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #12 -: Май 07, 2016, 11:20:46 pm »
Хубу де, така като гледате — жив е той, жив е, или съвсем напротив?


Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #13 -: Май 07, 2016, 11:30:28 pm »
Пардон, жива ли е картата му. Ясно, че не говорим за някой шотландски боец.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: "Живеят" ли картите и след смъртта?
« Отговор #14 -: Май 07, 2016, 11:31:26 pm »
Хубу де, така като гледате — жив е той, жив е, или съвсем напротив?

Сетих се, по тази карта съм пас  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui