Автор Тема: Новолуние 5 юни  (Прочетена 7309 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Новолуние 5 юни
« -: Май 23, 2016, 12:20:49 am »
Ех че хубаво новолуние се задавааа!  :celebrate:
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Новолуние 5 юни
« Отговор #1 -: Май 23, 2016, 12:51:25 am »
Ема, само го виж как е наквадратено и опозирано отвсякъде и самото Новолуние. Добре, че диспозиторът му е в Телец и всичко ще минава по-тромаво и лежерно.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Новолуние 5 юни
« Отговор #2 -: Май 23, 2016, 07:49:19 am »
Еххх, в 10 дом, в широка опозиция със Сатъра - У6, и куинконс ИЦ.  :celebrate:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Новолуние 5 юни
« Отговор #3 -: Май 23, 2016, 08:48:55 am »
При мен ще активира опозицията Марс/Нептун в 12/6-ти.
Очаквам неприятности в работата, те се знаеха предварително, но сега май ще им дойде времето.
На Близнака му е върху Слънцето,кой знае какви изненади го чакат.


« Последна редакция: Юни 06, 2016, 06:09:13 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 5 юни
« Отговор #4 -: Май 23, 2016, 10:24:18 am »
Хм, при мен в точен секстил с нат. Юпитер и в квадрат с АС. На 5 градуса от нат. Марс - трябва да се отчете съвпада, макар и не съвсем точен, но влияние би следвало да има  :017:

Предполагам, че ще имам възможност, която да оползотворя, заради секстила с Юпитер от 1 дом, който е У9 и У10, но ще бъда в конфликт със себе си, заради квадрата с АС .... И от Марс ще имам енергия за действие  ::)

Тъкмо тръгваме на плаж и нямам време да огледам всичко, но ще го направя довечера :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние 5 юни
« Отговор #5 -: Май 23, 2016, 12:39:39 pm »
Чудна картинка, блазе на тези с 14тия градус в подвижните знаци, аз имам там само прогресивно МЦ. Всъщност прогресивният ми меркурий, управител на пр. МЦ и на 14 телец така, че има тригони от юпитер и плутон, тр. ЮЛВ пък ще е върху натален меркурий, напоследък все имам някакво акцентиране на меркурий и МЦ пък нищо свързано с работата не виждам като промяна :)

Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 5 юни
« Отговор #6 -: Май 25, 2016, 02:18:23 pm »
Новолунието в 10д ще квадратира АС-то ми, а там е Плутон, но пък прави секстил с Юпитер в 8д, тригон със Сатурн У5 в 5д и с Венера У2,9 във 2д. Пари ще има по това време, но не вярвам да са повече от обичайното, освен ако спечеля от лотарията (дай Боже!)  O:-)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 5 юни
« Отговор #7 -: Май 26, 2016, 01:19:04 am »
Чудна картинка, блазе на тези с 14тия градус в подвижните знаци, аз имам там само прогресивно МЦ. Всъщност прогресивният ми меркурий, управител на пр. МЦ и на 14 телец така, че има тригони от юпитер и плутон, тр. ЮЛВ пък ще е върху натален меркурий, напоследък все имам някакво акцентиране на меркурий и МЦ пък нищо свързано с работата не виждам като промяна :)

М, да  :017: Сега се загледах, че освен това, което бях зърнала до момента ... новолунието застава в опозиция на натален Нептун, комплектован с тр. Сатурн и нептунова квадратура  :-X Ще трябва да се хвана за секстила, който прави с нат. Юпитер  :)
Над силата е само умението да я владеем!

dob

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Новолуние 5 юни
« Отговор #8 -: Май 27, 2016, 11:57:46 am »
При мен абсолютен съвпад с МЦ без други аспекти, може и да сменя работата

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 5 юни
« Отговор #9 -: Май 27, 2016, 03:44:35 pm »
При мен абсолютен съвпад с МЦ без други аспекти, може и да сменя работата
и хорарът към това насочва  :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Новолуние 5 юни
« Отговор #10 -: Май 28, 2016, 09:23:02 am »
Между тези две лунации Близнаци и Стрелци ще ми скъсат нервите.Рибите НЕ ме дразнят,а Деви не се мяркат.Новолунието е върху Сатурна ми.Трз Сатурн/Юпитер ми нагнетяват  мутабелния квадрат до висоти,където не съм стигала..Върху всяка планета от подвижното ми тао има и транзитираща.Добре,че поне Марс се върна в Скорпион.Казвам ви,че такова нервно изпитание не ми се е случвало дори на Уран върху Меркурий и Уран върху Слънце.
 Това,което най-ме вбесява,направо до лудост,е пълната безхаберност към работата,тотално лекомислие и омаловажаване на изискванията.Онези транзитиращи гадове от 3 страни ми къртят Сатурн,но аз не се давам още  :d030: с цената на успокоителни,обаче.Не пия успокоителни или крайно рядко,но се "друсам",за да не стане голяма простотия. 

   Не знам обаче кога ще избия кочината тотално и за да предотвратя това ми съдействаха да ги разкарат по отделите,далече от мен.Такава дълбока  дисхармония с някой не помня да съм имала.Научих за една моя страна,която не знаех,че имам или може би съм я развила последните месеци,а преди това не съм я имала.
   
« Последна редакция: Май 28, 2016, 04:49:41 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Новолуние 5 юни
« Отговор #11 -: Юни 02, 2016, 01:50:59 pm »
При мен се пада в 8д с полусекстил с Венера и секстил с пр. Меркурий в 6д. Понеже го гледам едновременно с Лунара, то в Лунара се пада в 4д. Явно текущите въпроси по ремонта вкъщи ще продължат и следващия лунен месец (отчитайки предимно Лунара в комбинация с Новолунието)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13551
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 5 юни
« Отговор #12 -: Юни 02, 2016, 02:28:52 pm »
Драко, при теб Сатурн е У7- колеги, приятели и открити врагове, а квадрата на тр Сатурн към наталния, както негативните аспекти от другите подвижни транзити показват, че напрежението е за всички тях, защо си го слагаш на себе си- да се оправят, Цицерон е казал "Да се япдосваш, това значи да наказваш себе си за грешките на другите" - хвани един голям клон за друсане, какви са тези упокоителни, не се излагай, отдавна не си агне, че да блееш жално  :012:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Новолуние 5 юни
« Отговор #13 -: Юни 02, 2016, 02:44:20 pm »
Мунданно Новолунието е в съвпад с Венера в Близнаци, а Меркурий, управител на Новолунието е в Телец -  двамата са във взаимна рецепция. Слънце, Луна и Венера са на АСЦ в картата на Новолунието, а Меркурий в 12 дом. Прилича ми като проява на баланс между желанието за изява и нуждата от собствено пространство :)

При мен е в 10 дом, в секстил с Венера, която управлява 10 дом :) А Меркурий то 9 дом ми е в тригон с натален Плуто в 1 дом и К2. И при мен ще са засегнати темите за изява, самоусещане и ценности.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 5 юни
« Отговор #14 -: Юни 02, 2016, 10:54:50 pm »
Стар, ти сподели каква ще е проявата в друга тема- новолунието "стартира" етап от цикъла Сатурн-Нептун (квадратура) и ако същата докосва 12-13 градусови точки в натала ни, същите ще се изразяват през призмата, природата на действащата квадратура. Понеже Венера е в "сърцето" на новолунието рецепция с Меркурий, управител на същото, затварящи Голям кръст в подвижните знаци, следва повечко да мислим преди да  искаме да предприемем нещо, защото ще липсва искрата, енергията -Марс не  е готов в периода, или пък да сме готови да се справим със ситуация, която не търпи колебливост, инертност. Има вероятност доста хора да се огънат под натиска на Големия кръст и буквално да избягат само на старта на своя инициатива, или  каквото там са си запланували, затова е добре преди това всеки да си изясни какво ще го прави сигурен в поетата посока, както и реалистично да определи докъде се разпростират границите му. Може да има объркване в посока, дали (искаме да) започваме наистина нещо ново или  вдъхновяваме повторно някакви стари наши дейности . Така или иначе Юпитер в Дева ще ни увери да придадем форма на някои наши копнежи, надежди, а пък Венера -да оценим нашите фантазии, способности да общуваме . Меркурий е в земен знак- представителите на Подвижния кръст е желателно да не се разпиляват(ме) , а да "хванат бика за рогата". Не би трябвало да мине и без конфронтации, свързани с някакви "свободи/освобождения" , морални устои , нови ценности и училищни промени.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“