Автор Тема: Склонност към изолация, уединение, затворен живот  (Прочетена 21478 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Когато се спомена за вътрешна удовлетвореност и усещане за хармония, ми хрумна такава идея. Търсачката не даде резултат, значи не би трябвало да имаме такава тема във форума.

Освен прословутия 12 дом, какво според вас дава такива наклонности?

Имам пример с акцент в 12 дом, който е много социален и не издържа в изолация, не обича да остава насаме със себе си. Познавам и друг случай - акцент върху 3 и 9 дом по оста Стрелец/Близнаци - интровертен, чувствителен и затворен човек, с ограничен кръг социални контакти, по-инертен начин на живот, продължителни престои в затворено пространство, в живота липсва динамика /поне засега/.

Би било интересно да разгледаме няколко карти на известни личности, но астрокомската база данни не работи тази вечер. Не се сещам обаче за конкретни имена.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Аз трябва да балансирам между изолацията и изявите,защото имам остра нужда и от двете.Астрологично обяснение:стелиумът в 10Д има нужда да е видим и да си жъне аплодисментите,но господарят му е на сянка,върху водна куспида.И друг път съм писала за тежките планети на водни ми куспиди,които имат нужда да са "замъглени" и потайни,да се вглъбяват в себе си.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
При мен има ужасно противоречие - социалният живот ме изтощава и обичам да се изолирам, а в същото време сякаш принудително съм все на показ, навън, сред хора, контакти до изцеждане, разчита се на мен за подкрепа и т.н. Странното е, че почти никой не ме познава в тази светлина и не подозира за нуждите ми, за моите дежурни оттегляния от света, моменти на зареждане и дистанция, които са ми абсолютно задължителни. Винаги съм обичала сама да върша доста дейности, за които хората обикновено предпочитат компания. Така си релаксирам.

12-домниците, които познавам, от една страна някой би казал отстрани, че ги "вижда" в обществото, но от друга те не присъстват реално в него - сякаш се губят в своя измислен свят. Точно наскоро разсъждавах за тях и хич не ми се иска повече да ги мисля.

Според мен, ако светилата и/или личните планети са включени в конфигурации със Сатурн, Уран и Плутон, задължително тласкат към откъсване и асоциално поведение през определени периоди. Но това е само вариант, защото може да се открият и други причини.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
И при мен периодите на силна социална активност се редуват с интровертност, асоциалност. Имам обаче подчертана нужда от лично пространство, от своя територия. Да очертая периметъра, в който да не нахлуват непоканени натрапници, независимо къде съм - в офиса или у дома. Директното и безпардонно нагазване в личното ми пространство може да ме направи жлъчна и агресивна. Винаги съм се чувствала добре в отделно помещение, от малка имам нужда от собствена стая, в която да правя каквото си поискам. Обикновено нищо нередно не правя  ;D, просто имам нужда от моята "минута тишина". Много ценя възможността да се насладя на моменти самозабвение, без да има външни дразнители. Ето ви един кандидат да влезе в групата на асоциалните.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Акцент в 12(или друг воден Дом),но управителят му е в обществен 10/11 дом  :043: и сбогом на изолацията.Тогава обществото ще стане свидетел на тайните дела,изневерите и мръсните сделки.  ;D Подходящо за художници и лаборанти.  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Зависи от причината - интровертността сама по себе си не означава затваряне в самота, а вътрешна/жизнена необходимост от редовни социални почивки.
склонните/страдащите от депресия (в различните й форми)  хора също могат да се изолират - физически или ментално(дрога, алкохол, секс, творчество). редуването на мании с депресии при по-чувствителните известни не е рядкост.
Джим Кери е идеален пример. Робин Уилямс и той.
ето и уики списък, в който намирам едни от най-важните ми хора:
 https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_people_with_major_depressive_disorder

//аз съм INFJ, Слънцето ми управлява 4д - чувствам се добре сама, не са ми нужни хора, за да правя нещата, които обичам. също така ми харесва да общувам, важно ми е, но не и постоянно, повърхностното ме натоварва и се изтощавам бързо.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Зависи от причината - интровертността сама по себе си не означава затваряне в самота, а вътрешна/жизнена необходимост от редовни социални почивки.

Да, но както е в моя случай, аз въобще не се определям като интроверт, а в същото време съм социопат по душа. :012: През последните години и в темерут се превръщам явно, мълчи ми се и ми е много кеф, пък не мога да кажа, че съм необщителна. И сега като си гледам дългия пост по-горе ми иде да го изтрия, изглежда ми безсмислен, понякога чета тук толкова излишни думи и се чудя как тотално съм се бъгнала.  :012: :012:
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
все едно аз писах :)

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
При мен У12 е в 12 ти дом в Лъв, ЮЛВ в 12 ти дом в Лъв, Марс в 12 ти дом в Дева, Луната е в Риби  - усамотението е нужда на първо място и на второ място удоволствие. Не го свързвам с духовност, а с възможност за възстановяване на жизнените сили и самодостатъчност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Мисля, че е голяма съвкупност от астрофактори, не можем да са само 2-3 трябва да има повече индикации в картата.

От известните хора се сещам за поетесата Емили Дикинсън, за която се знае, че почти не е напускала домът си, ето карта, като и в астрото е отбелязано - reclusive:

http://www.astro.com/astro-databank/Dickinson,_Emily


За съжаление няма как часът да е точен, но стрелчешкия стелиум е странен :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
 За склонност към изолация не може да се съди само по 12д , защото той може да показва принудителна такава, както е при мъжа ми- Луна У11 в 12д, наквадратена от Нептун У7 в 3д и Юпитер У4, съУ7 в 9д- тежи му емигрантския живот, че е надалеко от семейство и близки, че няма възможност да контактува с нас, като изключим голямата дъщеря, която е при него , но тя си има неин личен живот, така че общуването с нея се свежда до това като се прибере късно вечер да я пита има ли приготвена вечеря и топла вода в бойлера.  :)
 Иначе всеки има нужда да си презареди батериите, всеки творец има нужда да е насаме с белия лист, това не е склонност, а необходимост.
« Последна редакция: Юни 04, 2016, 07:01:31 pm от akruks »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Не съм в уединение по собствено желание. Не мога да разбера защо хората странят от мен. Събира се класът - не ме канят. Събира се курсът - пак не ме канят. Една групичка заминава за близък град - не се сещат да ме поканят да дойда с тях. А същите ходеха на други места благодарение на мен. Изобщо, аз правя добрини и услуги, а ми се връща лошо отношение. Ако се престраша да поискам от хората онова, което аз съм направила за тях, ме отблъскват. Справедливо ли е това? Затова съм се свила в моето си ъгълче и няма да изляза повече оттам, нито ще направя повече добро на някого. Омръзна ми вечно да ме нараняват и предават "приятели". Нямам сили за повече болка. Така и един истински приятел не срещнах досега през живота си, само консуматори.

Не ми цитирайте моля. Зле се чувствам. Сигурно ще ми мине и ще го изтрия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Мира, сега ли си в такава ситуация или говориш в минало време? С мен цял живот са постъпвали така, сега аз страня от хората и избирам с кого да общувам, всичко минава през много фина цедка.  :)

Некачественият материал - вън от живота! Затова въобще не се ядосвай.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Мира и при мен е същото.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Цял живот е така. От време на време ми идва в повече и започвам да се жалвам където мога (което е само в този форум, за което ви се извинявам). Ще изтрия после. В индийската ми карта ясно е заложено - дебилитирана Луна (у7) в 11-ти дом, в накшатра Анурадха, аспектирана от Сатурн, диспозиторът на Луната е аспектиран също само от Сатурн. Няма изход - цял живот ще е така.

Съжалявам, Лили и Тренди, че и при вас е така.