Автор Тема: Склонност към изолация, уединение, затворен живот  (Прочетена 22893 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
А, не - от хората е, дето не висят по чужди вратове, все пак има доста кардиналност. От двете деца това е по-кадърното, мислещо, независимо и самостоятелно, другото /телешки акцент/ е с доживотна консуматорска нагласа. И е умна, но с един прагматичен интелект.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Ами ето, получава ти се. Вече звучиш като за пред майка й
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Ясно, да наблегна на хвалбите значи  ;D

А картата хич не ми се струва розова по някои женски теми... Един от въпросите е свързан и с това.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Поне по мои наблюдения такива хора не откликват общо на нуждите на другите. Няма я тази съпричастност, съчувствие към хората. В това отношение може и да са егоцентрични и незаинтересовани, даже жестоки, защото съм виждала как отрязват хора без въобще да им пука, защото и общоприетите норми и разбирания за тях нямат значение, но когато стане въпрос за човек, който са допуснали до себе си е друго. Вярно е, че са студени като скумрии, не може да очакваш от тях при проблем да те прегърнат, да плачат с теб, даже към роднините им е трудно да го правят или просто не могат, но винаги се отзовават бързо с практични, понякога странни решения, идват и казват: "Може да направим това и това, ако искаш" - без въпроси, без осъждане. Ако си станал част от кръга им точно марс/уран предизвиква бързо действие за "някой от моите". И тогава това несъобразяване с общите норми даже помага, защото те ще ти помогнат въпреки всички и няма да ги интересува мнението им, което в много случаи спира останалите хора.

+1  :08:

Аз имам Марс за Краен диспозитор на хороскопа и Уран, хванал и двете светила плюс Меркурий и съм точно такава, каквато е описала Баст. Няма емоция, но има светкавичи решения. Писалаа бях преди, не помня в коя тема, точно същото за себе си - никой не може да очаква да лея сълзи с него и да му бъда кошче за душевни отпадъци, но ведднага реагирам, тръгвам, помагам, мисля и намирам решение, което предлагам. Ако го приемат добре, ако не - пак добре.
При мен има някакво чувство за справедливост и съзнание, че човек, щом се нуждае от помощ, значи трябва да я получи, незабавно. Не знам, не съм се замисляла откъде идва това.  :017: Може би е замесен и Сатурн. Не съм го мислила още.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Как по-точно една от най-егоцентричните комбинации: Марс-Уран, откликват на нуждите на другите ?!?   ;)

ексцентричен -да,егоцентричен - не мисля

би ли обяснила астрологично- как марс-уран съвпад е егоцентричната комбинация и кой са другите,щом тя е една от най-

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
 Хич не искам да се меся във вашия конструктивен спор, но днес си мислех-Рени има три планети в овен(независимо как са поставени), марс в 1 дом, бидейки и слънчева Риба. Енергията на овен като знак й е позната, а тези без планети и точки там, им остава по марса си да разсъждават. Може би това е съществено различие, марс е оръжието на екзалтиралото слънце в овен, правилно използван е енергията да поставиш началото си като личност, според това как е ситуиран в картата.
На мен уран не ми е егоцентриран, ако индивидът  реализира картата си, но всички сме несъвършени, все някъде грешим. Уран е екзалтиран, наелектризиран в неастрологичен смисъл. Като трансперсонална планета вероятно е нужно задоволително да сме изиграли плутон и нептун по картата си, за да няма аз-проекции по уран.
Сега мунданно по уран в овен има много *аз* в комбинацията, как се съотнася лично е друга бира.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Много ви благодаря за вниманието и мненията.
Да, исках да сложа карта и да гледаме астрологично (в един от постовете си писах по ведическата си карта), но не знаех дали няма да е малко нахално да ви ангажирам вниманието отново, тъй като нали наскоро се оплаквах в темата за дирекции.

Извинявам се, че чак сега влизам в темата - имах служебни ангажименти.

Поставям картата си със заличени лични данни. Мога да ги изпратя на ЛС, ако някой желае.

Папи, благодаря ти много, но не съм чак толкова умна. :012:

Хепи, искаш ли данните ми на лични?

Стар, благодаря ти за хубавите думи.
Мирабела, в картата ти има индикации за популярност и то в деловата сфера. Не ми казвай, че нямаш и амбиции в тази посока. :)
Управителите на трети, четвърти, пети и осми домове, в 12 дом, предполагат, освен  дискретност по отношение на емоционалния живот, и уединение, от време на време, с цел презареждане.
Как усещаш Нептун в 11 дом?

п.п. Споко, ще се научиш на самодостатъчност и: Добре дошла в клуба! ;)
« Последна редакция: Юни 11, 2016, 09:38:18 pm от Uran »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Много ми се иска и винаги ми се е искало да се бях родил в друго време, а не в сегашното. И не защото тъгувам по миналото. Просто всичко вече е прекалено изкуствено, хората са далеч по-дистанцирани един от друг, всичко вече е само заради парите. Разбира се, има и изключения, но все повече се убеждавам колко сбъркано е всичко.
Чудно ми е обаче, ако се бях родил 30 години по-рано например, дали пак щях да мисля така?  :012: А какво ли ще е след 30 години?
Не са ми интересни нито сегашните филми, нито музиката, а спорта мисля, че вече почти никой не играе заради самите игри, а само заради парите. Не че и преди не е било бизнес...
Дали заради това и по-различните интереси от останалите, не чувствам такава нужда да разговарям непрекъснато с другите, да бъда в нечий "отбор". В ежедневието ми се налага да разговарям с много хора и вече повече осъзнавам, че сме от съвсем други светове. Също така ми се струва, че много хора в днешно време живеят много повърхностно, не се замислят за много неща.
Напоследък осъзнах също, че макар да не се учудвам за много неща, съм склонен все още да съдя другите понякога и не мога да приема някои неща в живота. Може би с времето човек се отучва и от това, а може би не е дошъл подходящия момент.
Интересно ми е с този мой пълен 10 дом, как въобще се замислям за такива неща?
bast, много добро описание за Марс/Уран, само да вметна, че само външно изглеждат студено, а всъщност не е точно така. ;)
« Последна редакция: Юни 11, 2016, 11:12:07 pm от Veselin »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Здрасти, Уран, как си, момиче?

Към тези в спор:
1) омръзна ми да чета как прагматичен=дявол
Прагмата е полезна за оцеляването, Лили!
2) съвременни добри световни астролози има много малко, вие говорите за български
3) форумът аз искам, и вие би трябвало да искате, да се взема насериозно-всеки според възможностите му-това е смисълът и това е целта, ляля и блала-другаде
4) Рени трябва да приеме, че има хора, на които няма смисъл да им казваш и обясняваш какви са-те или знаят много добре (и никога не биха си признали), или си нямат никаква идея (и няма да ти повярват какво им казваш)
5) астролог е нещо като метеоролог-учат една наука, наблюдават едни явления, ама дали ще познаят-Божа работа, така че не се обиждайте една друга коя е и коя не, това е псевдонаука. Ако ли не-карта, предсказание, чакаме доказателство, това е начинът
И последно-глупостите ще бъдат изтрити и темата-преместена в общи

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Много ми се иска и винаги ми се е искало да се бях родил в друго време, а не в сегашното.

Весо, предполагам, че мнозина биха искали да се родят в друго време и на друго място, но животът е тук и сега. И трябва да го приемем някак. Не всичко е пари, има и много глупост.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Не всичко е пари, има и много глупост.  :)
Да, и това също.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Да, и това също.  :012:

И проекции на лични несъвършенства върху сходни констелации, с недопускане в друга карта да се проявят по друг начин.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Понякога, за да се сбъдне едно астрологично предсказание, минават доста години. Предсказаните ми неща още ги чакам като наследство.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
А духовити шеги пускат ли ?  :D

Нямаш си представа колко хора всъщност се дразнят на въпросните шеги

Понякога, за да се сбъдне едно астрологично предсказание, минават доста години. Предсказаните ми неща още ги чакам като наследство.  :012:
Ти пък даже и чакаш нещо...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Ти пък даже и чакаш нещо...

Ти пък си голям скептик, аз вярвам в астрологията  ;D

Не зная защо, но наистина по дифолт съм приела, че си работи и не са нужни доказателства за това.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui