Автор Тема: Новолуние 04.07.2016г.  (Прочетена 9922 пъти)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #15 -: Юли 02, 2016, 12:58:06 pm »
В 11 дом, тригон със Слънце У12 в 3, квадрат с Луна У11 в 8 и куинконс с Уран У6 в 4. Пожелавам си сбъднати желания и напредък в Астрологията :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #16 -: Юли 02, 2016, 03:25:37 pm »
Това новолуние е важно с "подсещането " за тр.Плутон. Всички онези, които имат натални и прогресивни точки 13*-16* от Кардиналния кръст, ще могат да  научат по нов начин как да използват силата си, как и къде да започнат да късат с минали контролиращи ги концепции и ситуации, връзки ( Луната ще направи съвпад с Венера),  къде (според дома) ще трябва да бъдат по-безскрупулни, по-манипулативни, по-властни, с кой и как (според аспекта и планетата) по-дълбоко интимни и финансово "задружни". Ракът е силно ориентиран към финансово подсигуряване и печелене на добри суми и в кооперация с Плутон и Венера -защо не ? При добри намерения и (по)желания при/от  януарското новолуние някои може да искат да започват да  удовлетворят нуждите си, както и да задоволят желанията си . Има кой да ги стимулира и вдъхновява, и Юпитер, и Нептун поддържат лунацията. Не съм сигурна обаче Сатурн, дали няма да внесе известна смущаваща нотка  и да има доза скептицизъм по отношение на начинанията, новото. Някой може да се възползва буквално от новите (ни) идеи, помисли, инициативи.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #17 -: Юли 02, 2016, 03:37:38 pm »
В натала ми сега транзитен Плутон е в точна квардатура към натлна Венера на 16* Овен, с минутки орбис.
Всичко от казанато е вярно за мен.
Транзитен Сатурн пък се движи между тригон пак с Венера и куинконс с Марс, с когото натално е в съвпад. И наистина има доза съмнение дали това, което чувствам и имам импулс да направя е правилното. Усещам раздвояване между вътрешен подтик и разум.
Да допълня, че транзитен Сатурн образува точна Тао квадратура с нодалната ми ос, която е засегната и от транзитните СЛВ и Юпитер. База за размисъл много голяма се получи  :017:
« Последна редакция: Юли 02, 2016, 05:50:06 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #18 -: Юли 02, 2016, 04:48:23 pm »
Рени, адмирации  :58: При мен Меркурий (У4, У7) е на 13 гр в Козирог, Плутон го обарботва в последните години и мисля, че добре си свърши работата :) На този градус в Рак/Козирог са ми К5/К11   :)

В случая - освен, че се засяга управителя на дома и брака - има и тригон/секстил към АЦ/ДС - за хубаво ще е :) и се надявам да има аривидерчи на споменатите от теб концепции :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #19 -: Юли 02, 2016, 08:10:49 pm »
Почти на куспидата на 12ти дом и в квадрат с плутон ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #20 -: Юли 03, 2016, 08:43:58 am »
При мен е в десети дом, прави тригон с 4 градуса разлика с Юпитер в 6 дом - ще имам публична изява във връзка с работата ми в чужбина :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #21 -: Юли 03, 2016, 02:24:52 pm »
Алена, ако е удобно би ли споделила, дали е настъпила някаква промяна около децата, млади хора близки до теб, докато  действа проявата на лунацията ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #22 -: Юли 03, 2016, 06:23:07 pm »
Алена, ако е удобно би ли споделила, дали е настъпила някаква промяна около децата, млади хора близки до теб, докато  действа проявата на лунацията ? :)

Разбира се  :08: В момента не се сещам какво би могло да е, но има време :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #23 -: Юли 04, 2016, 12:53:23 pm »
Рени, в десятката си отвсякъде за това Новолуние при мен :08:

Часове преди да настъпи, се върнах назад във времето (ретро Сатурн, У5/6 в 9-ти, транитиращ през 4 дом, в квадратура с нодална ос - 1/7 дом) и си дадох сметка, че не мога повече да продължавам с едни особено лицемерни отношения. И ги прекратих на мига (Новолуние в 11 и директен Марс в 3 дом, в градуса на оста 3/9). Не мога да играя игрички, да заблуждавам себе си, а и другите. При мен Луната управлява 11 дом. Меркурий, У1, на МП Марс/Сатурн - умря онова лице, което показвах досега пред този човек, само за да не го засегна и да се чувства той комфортно.

Мислех, че в едни други отношения ще има драстична промяна, но се оказа друго. Все пак и при тях аз доста се промених, но продължават. Може би ще бъдат поставени на нова основа.
« Последна редакция: Юли 04, 2016, 04:58:33 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #24 -: Юли 04, 2016, 01:21:10 pm »
Оф, точно върху Хирона ми с точната му опозиция с Мерк/Нептун. 2-8д. Супер.
отново насилие върху мен, йееееееей :cheer:
надявам се да няма повече лайна, че и без това си имам достатъчно на главата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #25 -: Юли 04, 2016, 01:34:20 pm »
Още една интересна статия, приятен за четене стил

Астро-фейлетон за юли
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #26 -: Юли 04, 2016, 01:50:51 pm »
Който е ходил на Джаз феста в София, може да сподели  :012:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #27 -: Юли 04, 2016, 02:29:28 pm »
Харесвам Кардиналните темпераменти, веднага откликват,  реагират на онова, което идва като промяна, ново и се включват активно към същите.   ;)

Делфин, споделих тенденция само, трудно ми е да преценя как човек оттук  ще реагира на същите, но кардиналните лунации наистина са много силни в онова, което носят като информация и ако маркират чувствителна точка в картата, често натива реагира буквално със събитие. Хубаво е, че си откликваш и знаеш какво да инициираш в житейски план. Успех.  :08:

Ема, Луната отива към Венера, успокой топката има време да хванеш късмета. :)
 С Луна Лъв в 7-ми ли беше ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #28 -: Юли 04, 2016, 03:39:13 pm »
Да, Рени, луна на дсц в лъв. И аз мисля, че ще има добра развръзка. Но трабва да почакам малко за секстилите. Все пак подхванах оправяне на ситуацията. Макар и по заобиколни пътища. Но ще стигна целта. По прав път не мога, много спънки. Новолунието ми е на 3 градуса след слв. И на к6 вероятно, не помня точните градуси на куспидата.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Новолуние 04.07.2016г.
« Отговор #29 -: Юли 04, 2016, 08:02:37 pm »
Харесвам Кардиналните темпераменти, веднага откликват,  реагират на онова, което идва като промяна, ново и се включват активно към същите.   ;)

Делфин, споделих тенденция само, трудно ми е да преценя как човек оттук  ще реагира на същите, но кардиналните лунации наистина са много силни в онова, което носят като информация и ако маркират чувствителна точка в картата, често натива реагира буквално със събитие. Хубаво е, че си откликваш и знаеш какво да инициираш в житейски план. Успех.  :08:

Вярвам, че е за добро :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми