Автор Тема: Натална карта с много огън и вода  (Прочетена 7440 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #15 -: Юни 17, 2016, 12:28:11 pm »
И при нея има липса на земя като при мен (като изключим СЛВ в Дева, но възлите не са планети).
aries, имаш ли братя, сестри?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #16 -: Юни 17, 2016, 12:40:18 pm »
Донякъде Сатурн като част от стелиума компенсира, но е в знак на падение. Няма и достойнства в знака на МС, макар и да се води смесен управител на огнения триплицитет.

Във ведическата карта също могат да се потърсят компенсации - наличие на дхана йога, връзка Луна-Марс, акцентирани артха домове.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

aries

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #17 -: Юни 17, 2016, 04:46:06 pm »
За семейството - братя и сестри нямам, а винаги съм искала. Семейството ми е сплотено, но проблема е, че в детството си виждах родителите си за час - час и половина на ден - винаги работеха или пътуваха. Следователно трябваше баба ми да ме отгледа и възпита, но имахме и все още имаме дрязги с нея (все пак аз съм овен, тя - везни). Интензивната работа на родителите ми спря и те си ме "взеха" при тях. В началото на пубертета много се карах с майка си. МНОГО. Не съм била проблемна, просто се дразнехме взаимно. Та, може би затова е засегната майчинската фигура.

За любовта - като натрупам достатъчно опит ще ви кажа.  :012:
« Последна редакция: Юни 19, 2016, 05:20:04 pm от aries »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #18 -: Юни 17, 2016, 04:56:04 pm »
Семейството ми е сплотено, но проблема е, че в детството си виждах родителите си за час - час и половина на ден - винаги работеха или пътуваха. Следователно трябваше баба ми да ме отгледа и възпита, но имахме и все още имаме дрязги с нея (все пак аз съм овен, тя - везни).

Може и заради отделянето от майката Луната да е така поставена в хороскопа. При мен също има водна Луна в неблагоприятен дом, имаше отделяне от родителите. Луната е по-силно засегната, усещах майчиното отсъствие много по-интензивно. По Слънцето и неговите аспекти в хороскопа нямам такива драми и не съм имала проблем с мъжки авторитети.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #19 -: Юли 28, 2016, 10:45:31 am »
Медицина? Ли? Защо Медицина? С този Пети дом - три планети и то в Огнен Овен,Кардинален,Слънце почти опозиция на Луната - което говори за дисхармония.

Мислила ли си за НАТФИЗ? С тази Огнена природа? Пети дом е дом на Лъва - на театъра,сцената,изкуството,забавленията. Освен това Асц - Скорпион,втора планета управляваща Скорпиона е Марс,тоест Марс е двойно подчертан,веднъж като Слънце Овен,втори път като съуправител на Асц-та.
Плутон сигурно придава егати магнетизма в Първи Натален Дом,тъй че може да помислиш за актьорството. Ти как се определяш,най-вероятно си доста енергична,активна,забавляваща,приказлива,пръскаща чар. Добре ще е да помислиш и да отговориш.



П.П.

Пфу,пропуснал съм и Рибките - Юпитер в Риби... Везни В Риби... Четвърти дом - Кардинален,Воден,Ъглов,на Рака - Вода,Рибите също са Елемент Вода...

На мен мнението ми е твърдо за сферите на изкуството,не знам ти как ги чувстваш нещата.
« Последна редакция: Юли 28, 2016, 10:51:22 am от Ali_Lun »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #20 -: Юли 28, 2016, 12:32:09 pm »
Хубав пост, Али, но вероятно момичето вече няма да ти отговори.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #21 -: Юли 28, 2016, 12:46:33 pm »
Овенска работа.. :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #22 -: Юли 28, 2016, 01:07:04 pm »
Не съм чела предишните мнения, но медицината ми се вижда много подходяща, огъня тук е силно туширан и дисциплиниран.
Луната много наранена и в Скорпион 12-ти дом, трябва да я използва по предназначение, че да не създава проблеми.
При сценични професии не виждам голям успех. Момичето е магнетично и чаровно, но в дълбочина. Сатурн макар и в 5-ти е на К6, Марс е водещ, дъжри картата и мисля, че е основен фактор при избора на професия, но той е сатурново оцветен. Подходящи професии според мен са тези изискващи дисциплина, дълбочина, сериозност, постоянство, прецизност, смелост и в услуга на другите. Хирургията ми се струва един много добър вариант.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #23 -: Юли 28, 2016, 01:17:23 pm »
От една страна в подкрепа на медицината има - СЛВ в 10-дом Дева. От друга страна с тази Венера и Юпитер в Риби... В ъглов 4- ти Дом...
Не знам,на мен не ми мирише на дисциплина и Медицина,а на Изкуство.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #24 -: Юли 28, 2016, 01:22:18 pm »
Венера и Юпитер нали са в съвпад с Кету, при това в 5 дом от изгряващия знак? Това може да са таланти от миналото. Далеч не всеки човек се ражда "научен", т.е. с по-изразени способности, за които все още не е положил никакъв труд, в настоящия живот. Не винаги обаче тези таланти успяват да се разгърнат и да се осребрят, понякога обстоятелствата ни поставят в ситуации, които ни отклоняват от изначално заложеното, и така се реализират други алтернативи, в които може и да не сме толкова добри, но имаме възможност да надграждаме, да научим нещо ново.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #25 -: Юли 28, 2016, 01:27:23 pm »
Добре пластична хирургия  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #26 -: Юли 28, 2016, 01:30:22 pm »
Добрите пластични хирурзи се броят на пръсти, а козметички има безброй. Именно в това е предизвикателството - да определим "летвата" на човека с помощта на астрологията.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #27 -: Юли 28, 2016, 01:56:29 pm »
Е това дали една планета /или карта/ ще е посредствена или с висока летва, зависи и от външни фактори. Според мен в тази конкретно има достатъчно фактора, че да мисля, че момичето няма да се задоволи с посредственост и ниско ниво. Венера/Юпитер има вариант да я дърпа към лесното и приятното, но ако го направи, живота сам ще и вдига летвата и няма да я остави да си лежи на Венера/Юпитер. Друг вариант е те да и помагат за по-лесно и плавно осъществяване на желанията, да няма много катаклизми в живота. Марс както казах има най-силно влияние тук, а той в тази си позиция няма да се задоволи с обикновеното.
Ако Марс беше във воден знак, щях да допусна, че ще пусне по течението на Венера/Юпитер. Сатурн нищо, че е паднал, с Марс ще си помагат взаимно, във ВЗ са по терма и в съвпад. С постоянство, ще постигат целите, колкото и високи да са те.

Всъщност, ако aries се появи нека каже, как се проявява при нея този съвпад Венера/Юпитер/юлв

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #28 -: Юли 28, 2016, 02:14:20 pm »
В хороскопа се вижда и средата. Сред кофти обкръжение и обстоятелства повечето таланти остават нереализирани. Виждала съм преобладаващо "неталантливи" /и на пръв поглед посредствени/ карти при хора, които имат добра професионална реализация и по-висок материален стандарт. Винаги има някакви компенсиращи фактори. Ако човек не е дарен с разностранни способности, обикновено залага на едно нещо, в което става добър с продължителен и упорит труд, чрез непрекъснато усъвършенстване на уменията, а не защото е много талантлив. А епохата, в която живеем, поощрява именно такива умения и хора.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натална карта с много огън и вода
« Отговор #29 -: Юли 28, 2016, 03:20:16 pm »
Ако изборът е медицина май е най-добре специалност акушерство и гинекология,аз ако съм не бих се напъвал за висше,има 2г курсове за мед. сестри,ако се владее език-по-добър вариянт  .Все нещо не ми пасва да определя професията,но да напомня че СЛВ е в 10д-каквото и да е успешната кариера е гарантирана/понеже е в дева може фармация/ .Слънце екзалтирано ,само Сатурн в падение бърка работата,изгорен.Тук за диференциране,трябва да се пита за родителите-може тези положения да отразяват тях,там да са някои отработки .