Автор Тема: Мунданни тенденции  (Прочетена 189869 пъти)

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1035 -: Февруари 02, 2022, 06:13:36 pm »

AlphaTauri, не можеш да дефинираш понятието световна война, но го коментираш, на това му се вика лаик.
Война и световна война, еднакво ли ти звучи ?
А, пък Христо, доста войни е разпалил, щом го споменаваш в тази връзка. 'Ми, опознай го и ти.  ;)
Рени, с огромен интерес съм ти чела коментарите до сега, този обаче ме изненада. Не разбирам какво искаш да кажеш с горното. Струва ми се меко казано абсурдно, но това е вид мнение и заслужава уважение, въпреки, че е лишено от всякакъв смисъл. В Уикипедия можеш да прочетеш дефиницията за война, ако не знаеш какво е. Всеки може да коментира каквото си иска, а отношението ти е леко елитарно( мога да дам дефиниция). Не съм на твоето астрологично ниво със сигурност, но да наричаш Христос , Христо ми се вижда  самонадеяно и надменно и доста ограничено. Чудя се как се разбираш с астрологията, като тя е част от много древна единна езотерична наука.

Клео,
Йешуа, на гръцки е Иисус,превод " С нас е бог". Христос е прякор и означава " разпънат  на кръст". На български предходните използвани имена се превеждат като Христо.

Аз съм самонадеян човек, понякога се владея, понякога- не. Определени хора, ме, интригуват какво мислят, как го мислят и какво ги вълнува, какво виждат.
Рени, това, което казваш, че Христос е прякор
не е вярно.  Духа слиза при човека Исус и от този момент той е Христос.  Акрукс много добре пояснява. Още може да се добави, че символизира кръста, 4, стихии, Земята  .
Да си самонадеян е ограничение,  не мисля че е позитив според мен разбира се.  ;)
« Последна редакция: Февруари 02, 2022, 06:15:43 pm от Kleo »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1036 -: Февруари 02, 2022, 06:47:33 pm »
Прякор идва от пряко,вместо да  те наричат " този, който носи...." се ползва кратко една дума/име, които съдържат същността. А, това е присъщо на семитските езици.
« Последна редакция: Февруари 02, 2022, 06:52:44 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1037 -: Февруари 05, 2022, 01:18:44 pm »
От днес сме в дълго чакания период, всяка година, когато всички планети са в директно движение. Тази година периода обхваща времето 5.02-29.04. Може да отразява рефренът от песента " казано, често всичко /ще/ ни е наред, тъй че, спокойно си гледаме напред. Дали, обаче /ще/ е така ?! :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1038 -: Февруари 05, 2022, 08:03:13 pm »
От днес сме в дълго чакания период, всяка година, когато всички планети са в директно движение. Тази година периода обхваща времето 5.02-29.04. Може да отразява рефренът от песента " казано, често всичко /ще/ ни е наред, тъй че, спокойно си гледаме напред. Дали, обаче /ще/ е така ?! :)

Поствам отново един мой по-стар коментар от тази тема:

Цитат
Геодезичните карти сами по себе си, а дори и в комбинация с други методи за мунданен анализ, също не могат да предложат абсолютна гаранция при прогнозиране на мунданни тенденции.
Не съм съгласен, зависи какви методи за мунданен анализ ползваш. Ако метода ти е неточен и резултата ти ще е неточен. Предлагам с абсолютна гаранция, че месец Март 2022-ра ще е много тежък и времето ще го докаже.

Запасявайте се с храна.

What you know about rolling down in the deep?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1039 -: Февруари 06, 2022, 05:28:43 am »
От днес сме в дълго чакания период, всяка година, когато всички планети са в директно движение. Тази година периода обхваща времето 5.02-29.04. Може да отразява рефренът от песента " казано, често всичко /ще/ ни е наред, тъй че, спокойно си гледаме напред. Дали, обаче /ще/ е така ?! :)
Не зная кой/кои си гледаме спокойно напред,по-скоро обратното.Цари безпокойство,нервно прикрито.
И нищо не е наред.Като замръзналото царство.
Вчера ходих до Вършец,в магазините са без маски,като пълно отчаяние цари,все им е тая на хората,с маски,без маски-мре се.
По селата агитират 70/80 годишни хора да се ваксинират.Всичко е пари,всичко е за пари.

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1040 -: Февруари 08, 2022, 12:24:41 pm »
Попаднах на нещо в мрежата и ще се радвам, ако някой иска да коментира.
Цитат от страницата на Dastrology във Фейсбук:
"Приятели, без да искам да ви плаша, но бих искал да предупредя, не че ще можем да сме подготвени, за това, което предстои, но все пак е нещо, а именно краят на тази година, около датите 01.11.2022 - 02.11.2022г, в Небесата се случват толкова напрегнати аспекти, колко досега мисля, че не съм виждал, процесите засягат цялата Планета, и е огромно колективно разместване на пластовете, както във външната, така и във вътрешната реалност. Дали ще е голяма криза или някакво по-голямо по мащаб бедствие, зависи от нагласите ни дотогава и от онова, което изпращаме в пространствено-времевите линии. Определено ще е гигианстка масова трансформация.

Ето и Аспектите тези дни:

Сатурн във Водолей съвпад Луната с три квадратури и никакви подкрепящи аспекти, включени в три Тау-Квадрата - със Слънцето и Венера в Скорпион, Уран в Телец и Възлите в Телец/Скорпион. Всички Знаци са Фиксирани - което значи огромна маса и голяма тежест. Сблъсък на гигантите от Фиксираният Кръст. Върхът на Тау Квадрите и точката на най-голямо напрежение, е Сатурн във Водолей - възможен е голям срив за немалко време внезапен и неочакван на всички компютърни системи по света. Възможно е спиране на електричеството. Нещо по въздуха и свързано с въздуха - също. Определено ще е голямо чистене, тъй като знакът Водолей е свързан с подвига на Херкулес - Чистене на Авгиевите Обори.

Освен това, тези мощни Тау-Квадратури се случват по време на две Затъмнения - Новолуние и Слънчево Затъмнение в Скорпион - 25.10.2022, и Пълнолуние и Лунно Затъмнение в Телец - 08.11.2022.г. Също така Марс/Юпитер/Уран/Нептун, са ретроградни.

Селена - Бялата Луна (Светлите сили) е с три хармонични аспекта (Слава Богу)и тук-таме няколко хармонични аспекти между други небесни тела, държащи реалността да не се разпадне напълно.

След тези дати на Зануляване на Земята никога повече няма да е същото."
Пак ли ще идва края...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1041 -: Февруари 08, 2022, 03:15:51 pm »
В посоченият период,малефиците не нараняват никоя планета. И, има подкрепа.
Юпитер хвърля аспект към Марс, а Слънце/Венера към Сатурн. Понеже Венера е в тригон с другия бенефик, може да подкрепя, въпреки че, е изгоряла или поне няма да вреди. Няма логична аргументация защо посочената от Dastrology прогноза е такава. Ретроградността на планетите посочва различна фаза от техния цикъл и не се тълкува еднозначно- Марс е стационарно директен, Юпитер тъкмо е сменил фаза и е станал западен, Уран все още източен или не е стигнал кулминацията от цикъла.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1042 -: Февруари 08, 2022, 08:35:01 pm »
Попаднах на нещо в мрежата и ще се радвам, ако някой иска да коментира.
Цитат от страницата на Dastrology във Фейсбук:
"Приятели, без да искам да ви плаша, но бих искал да предупредя, не че ще можем да сме подготвени, за това, което предстои, но все пак е нещо, а именно краят на тази година, около датите 01.11.2022 - 02.11.2022г, в Небесата се случват толкова напрегнати аспекти, колко досега мисля, че не съм виждал, процесите засягат цялата Планета, и е огромно колективно разместване на пластовете, както във външната, така и във вътрешната реалност. Дали ще е голяма криза или някакво по-голямо по мащаб бедствие, зависи от нагласите ни дотогава и от онова, което изпращаме в пространствено-времевите линии. Определено ще е гигианстка масова трансформация.

Ето и Аспектите тези дни:

Сатурн във Водолей съвпад Луната с три квадратури и никакви подкрепящи аспекти, включени в три Тау-Квадрата - със Слънцето и Венера в Скорпион, Уран в Телец и Възлите в Телец/Скорпион. Всички Знаци са Фиксирани - което значи огромна маса и голяма тежест. Сблъсък на гигантите от Фиксираният Кръст. Върхът на Тау Квадрите и точката на най-голямо напрежение, е Сатурн във Водолей - възможен е голям срив за немалко време внезапен и неочакван на всички компютърни системи по света. Възможно е спиране на електричеството. Нещо по въздуха и свързано с въздуха - също. Определено ще е голямо чистене, тъй като знакът Водолей е свързан с подвига на Херкулес - Чистене на Авгиевите Обори.

Освен това, тези мощни Тау-Квадратури се случват по време на две Затъмнения - Новолуние и Слънчево Затъмнение в Скорпион - 25.10.2022, и Пълнолуние и Лунно Затъмнение в Телец - 08.11.2022.г. Също така Марс/Юпитер/Уран/Нептун, са ретроградни.

Селена - Бялата Луна (Светлите сили) е с три хармонични аспекта (Слава Богу)и тук-таме няколко хармонични аспекти между други небесни тела, държащи реалността да не се разпадне напълно.

След тези дати на Зануляване на Земята никога повече няма да е същото."
Пак ли ще идва края...
Бодра,да беше качила и карта.
« Последна редакция: Февруари 08, 2022, 08:36:58 pm от Сафо »

Bodra

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 73
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1043 -: Февруари 08, 2022, 09:01:14 pm »
Съжалявам, не съобразих. Може би защото в публикацията нямаше карта. Но, ето, поправям се.
Пускам карта с транзитите за 01.11.2022 г
« Последна редакция: Февруари 08, 2022, 09:03:01 pm от Bodra »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1044 -: Февруари 09, 2022, 05:43:35 am »
И на мен ми звучи пресилено това "Пак ли ще идва края" .Рени е права,никой малефик не ранява.Има взаимна рецепция Марс/Меркурий,което за някой може да е трагичен край,катастрофа и да се обсъжда в публичното пространство.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1047 -: Февруари 17, 2022, 12:01:01 pm »
Фифи Апокалипсиса,кой ли му се вързва? :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1048 -: Февруари 17, 2022, 12:28:10 pm »
Повелителят на земетресенията се занимава и с откровена политическа пропаганда в интерес на една конкретна партия.

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Мунданни тенденции
« Отговор #1049 -: Февруари 17, 2022, 01:23:29 pm »
Приложения и сайтове на банки по цял свят започват да отказват:


Lloyds постнаха няколко странни tweet-а с дата 19.02.2022 без никакви други пояснения.

 ::)
What you know about rolling down in the deep?